Szakvizsga - "A " rész (polgár)


cissifur # 2009.09.28. 20:05

Ptk. 209/B.§ (1) " A bíróság a tisztességtelen kikötés érvénytelenségét a kikötés alkalmazójával szerződő valamennyi félre kiterjedő hatállyal megállapítja. "

Szerintem kérdés, Pp-ből, vagy Ptk-ból kérted-e az írásbelit, mert attól függ, hogy az áthelyezésre voltak kíváncsiak, a szerződés érvénytelenségére/semmisségére, stb...

jön valaki okt. 19-n?

cissifur # 2009.09.28. 20:09

ez a rendelkezés szerintem csak arra az esetre vonatkozik, ha külön jogszabályban meghatározott szervezet kéri az érvénytelenséget. (azaz valamilyen felügyelő szerv) de javítsatok ki, ha nem jól értelmezem. Amúgy üdv mindenkinek! eddig csak olvasgattalak benneteket, de miután már nincs kedvem tanulni, eldöntöttem, regisztrálok. nagyon hasznos fórum. grat..

lizymizi # 2009.09.29. 06:52

Pp-ből írtam, de csak annyi volt a jogesetben, hogy felperes. Az, hogy a felperes magánszemély vagy szervezet nem derült ki. Az viszont már a Ptk-ban van, hogy szervezet marasztalást nem kérhet, csak szerződés érvénytelenségének megállapítását.
Itt most az a kérdés, hogy a helyi bíróság elutasíthatta-e volna idézés kibocsátása nélkül arra hivatkozással, hogy nem az arra jogosult indította meg, anélkül természetesen, hogy hatáskörrel erre nem rendelkezett?
Vagy tényleg át kell tenni és intézi a megye?

pazs # 2009.09.29. 07:18

Szerintem minden bíróság csak a maga hatáskörét vizsgálja, vagyis az áttétel rendben lesz, azt majd a megye megnézi, hogy neki miért nem kell dolgoznia :)

lizymizi # 2009.09.29. 07:26

A próféta szóljon belőled :)

lizymizi # 2009.09.29. 07:26

A próféta szóljon belőled :)

lizymizi # 2009.09.29. 07:27

A próféta szóljon belőled :)

lizymizi # 2009.09.29. 07:28

BOCS, ezt 3szor sikerült elküldenem

Pronyex # 2009.09.29. 07:46

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „A“ tételsor eladó (12.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

Impossible # 2009.09.29. 10:23

És te dolgoztad ki, vagy miért 12 ezer?

Dr.Attika # 2009.09.29. 11:41

A tudást meg kell fizetni.

Csipke # 2009.09.29. 14:23

Dr.Attika,

attól még, hogy valaki fizet egy valamilyen jegyzetért, még nem fog tudni semmit.


Csipke

pazs # 2009.09.29. 15:48

Simán el tudom képzelni, hogy ez kb. a fénymásolás önköltsége, bár akkor a jogszabályok szövege is benne van a kidolgozott tételekben.

Impossible # 2009.10.01. 11:11

Na igen.
Ezt már egyszer meséltem fórumon: kb. 500 oldalas "kidolgozott" tétellel leutaztam Balatonra, volt majdnem 3 hetem megtanulni, nagyon kényelmesnek gondoltam. Még aznap este rájöttem, hogy a nagy kidolgozás abból állt, hogy be ctrl+v-zte az illető a jogszabályokat szinte teljes egészében. Jöhettem vissza Bp-re beszerezni a tankönyveket... Nagyon rossz véleménnyel vagyok a kidolgozásokról, szerintem nem szabad belőlük tanulni. Eddig egyetlen kivétellel találkoztam, az úgy volt kidolgozva, hogy még viccek is voltak benne, meg vicces példák, ezáltal segítve a megtanulandók könnyebb megjegyezhetőségét. Pl. hogy a kísérletért ugyanannyi jár mint a befejezett bcs.-ért...már Yoda is megmondta, hogy ne próbáld, hanem tedd! :D

lizymizi # 2009.10.01. 15:44

sziasztok

megérkeztem, túl vagyok, sikerült a polgár!!!!!!!!!
ez most nagyon kellett :)

Impossible # 2009.10.01. 16:14

lizy,

gratulálok! :)
Leírhatnád a tapasztalataidat.
Mondjuk én még messze vagyok ettől, de kíváncsi lennék én is.

pazs # 2009.10.01. 16:24

Gratulálok és én is várom a részletes beszámolót, különös tekintettel az írásbelire :)

Pronyex # 2009.10.02. 06:47

Kedves Impossible, pazs és más "kidolgozott tétel ellenes" fórumozók!

Természetesen én dolgoztam ki a tételeket, rengeteg munkám van benne,
és nem a szokásos 500 oldalas jogszabály-ollózásos technikával készült.

Mindenkit megkérek arra, hogy addig ne "véleményezze" az általam kidolgozott tételeket és legfőképpen ne hasonlítsa össze máséval, amíg konkrétan egy oldalt sem látott belőle.

Éppen ezért írtam, hogy akit érdekel és nincs ideje összeszedni az anyagokat, keressen meg és küldök neki mintaoldalakat. Ezután szabadon dönt, hogy megveszi-e, vagy sem.

Természetesen nincs garancia arra, hogy ha ebből tanulsz, átmész a vizsgán. Ezt egy szóval sem állította soha senki, de kizárólag a jogszabályokból való tanulás sem ér sokat, ha nem vagy szimpatikus a vizsgabizottságnak. Erről ennyit...

Ismétlem: annak ajánlom ezeket a tételeket, akiknek hozzám hasonlóan munka mellett közvetlenül a vizsga előtt nincs ideje jogszabályokat, AB határozatokat, PK-kat stb. keresgélni, olvasgatni, nyomtatgatni.

Végül kedves Impossible és pazs, bátran hívjatok fel és adjátok meg az e-mail címeteket, szívesen küldök nektek is mintaoldalakat. És ha esetleg nem teszik, nekem írjátok meg személyesen, ne a fórumra, hátha valakinek viszont tökéletesen megfelel.
Tudjátok, nem vagyunk egyformák!

Pronyex

Pronyex # 2009.10.02. 06:48

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „A“ tételsor eladó (12.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

pazs # 2009.10.02. 07:18

Kedves Pronyex,

ha már így megszólítottál... Nem minősítettem a tételeket, sőt, azt állítottam, hogy a munkádat gyakorlatilag a fénymásolás áráért adod tovább, hiszen - magam is szakvizsgáztam már, tudom - a kidolgozott tételek nem vitásan több száz oldal, akár ezer oldal terjedelműek is lehetnek. Nem kérdőjeleztem meg, hogy lelkiismeretesen dolgoztad ki a tételeket, úgyhogy nem értem, miért keltél ki ellenem.
Egyébként mindenki abból készül, amiből szeretne, és amit maga is hasznosnak tart, remélem, nem okoztam jelentős forgalomcsökkenést, ha mégis, hamu a fejemre.

lizymizi # 2009.10.03. 12:21

bocsánat, hogy csak most írom le a történteket, de tegnap már dolgoztam is, úgyhogy most van egy kis időm erre.

Az írásbelimet tökétesnek minősítette a vizsgáztató, véleménye szerint más megoldás ebben az esetben nem is lehetett.
Úgyhogy nem is jött elő sem az áttétel, sem a tisztességtelen szerződési feltételek a kérdéseik között.
azon kívül elég sokat kérdeztek, 1 órát sikerült eltöltenem köztük.
PP-ből bizonyítást kérdezték nagyon részletesen, költségmentességet, közig pert, stb. ezekkel kapcsolatban gyakorlatot is.
Ptk ból egyes szerződéstípusok definícióját, elbirtoklást , és a csjt-t oda-vissza.
gt-ből a vezető tisztségviselőket és a felszámolást nagyon részletesen, tagkizárást...
ezen kívül sok apró kérdésük volt mindhárom témakörben, de ezekre nem nagyon emlékszem.
A pp 3lett, a másik kettő 4-4.
örülök, hogy túl vagyok rajta

Impossible # 2009.10.04. 09:05

Hát jól megfingattak. :D Másoktól nem kérdeznek ilyen rengeteget meg ennyi időn keresztül, nem?

lizymizi # 2009.10.05. 11:47

Hát nem tudom...
A mi csoportunkban mindenki sokat időzött a vizsgáztatók társaságában

maszoka # 2009.10.06. 08:06

Sziasztok,

azoktól kérdezem, akik mostanában voltak "A" részből szóbelizni, hogy kérdezik-e a vizsgáztatók az Ogy. által már elfogadott, de még nem hatályos Ptk.-t (pl.: hogy lesz ez és ez az új Ptk. szerint?).

Impossible # 2009.10.06. 09:08

maszoka,

nemkem fogalmam sincs, hogy kérdezik-e, mert nem szakvizsgázom, de ez nem olyan dolog szerinted, amit illik tudni? (Még akkor is, ha szar az új Ptk.)