Szakvizsga - "A " rész (polgár)


2015aug # 2017.05.13. 04:44

Júniusi polgari szakvizsga idopontot keresek!
Kerem,ha valaki halasztana,jelezzen!
Koszonom!

gyongyi1104 # 2017.05.11. 14:13

Kedves Vizsgázók!

Eladóvá váltak polgári jog A részhez szakvizsga könyveim, mindegyik Patrocinium kiadós.

Polgári jog I. (polgári jog alapelvei/az ember,mint jogalany/személyiségi jogok/ dologi jog) 2.900.-Ft

Polgári jog II. (kötelmi jog/ptk-ban foglalt egyes szerződések) 2.900.-Ft

Polgári jog III. (öröklési jog/családi jog) 2.900.-Ft

Polgári eljárásjog 3.600.-Ft

Jogi személyek, gazdasági jog 3.600.- Ft

A könyvek jó állapotúak, ceruzával kihúzások találhatóak bennük.

Érdeklődni: gyongyi1104@freemail.hu-n.

Jó felkészülést mindenkinek! :)

Fif26 # 2017.05.08. 13:43

Jön valaki pénteken vizsgázni? :-///

norianne # 2017.05.08. 09:01

Kedves Fórumozók!

Sikeres vizsgát követően eladóvá vált az alábbi 3 könyvem az A részhez:

TELJESEN KIHÚZÁSMENTESEK!

Patrocinium Kiadó – 2. átdolgozott kiadás az összes

Polgári jog I. – Polgári jog alapelvei; az ember, mint jogalany; a személyiségi jogok; a dologi jog – 2.900,- Ft
Polgári jog II. – A kötelmi jog; a Ptk.-ban foglalt egyes szerződések; - 2.900,- Ft
Polgári jog III. – Az öröklési jog, a családi jog; - 2.900,- Ft

Érdeklődni a norian@citromail.hu címen lehet.

kisduncen # 2017.05.02. 12:44

Sziasztok!

Sikeres vizsgát követően eladóak a Dialog Campus szakvizsga könyveim:
Legújabb Campus Dialógos Polgári eljárásjog
Legújabb Campus Dialógos Polgári jog II. könyv
(Az eredeti ára min. 12.000,-Ft).
A könyvek jó állapotúak, kevés kihúzással.
Gazdasági jog 1. (kihúzott, eredeti ára 4.980,- Ft)
Gazdasági Jog 2. (kihúzott, eredeti ára 5.980,- Ft)

A csomagot együtt szeretném eladni egy valakinek, melyhez ajándékba adom a kinyomtatott, kihúzott jogszabályanyagot. A csomag ára 15.000,-Ft. Budapesten megbeszélést követően személyesen átvehetőek, érdeklődni a kisduncen@freemail.hu-n lehet.

lificke # 2017.04.24. 03:52

Köszönöm az eddigi infókat. Akkor vihetek magammal akár egy kisbőröndnyi jogszabályt :)

Polgári eljárásjogból korábbi írásbeli feladatokról tudtok esetleg valamit írni?

Impossible # 2017.04.23. 22:48

Azt akarom kihangsúlyozni, hogy akivel pofátlankodnak a szakvizsgán, az nyugodtan vetesse azt jegyzőkönyvbe. Csak az elmúlt pár napban olvastam itt felháborító leírásokat arról, hogyan bántak a vizsgáztatók a vizsgázókkal. Ezt ma már nem lehet megtenni. Aki azt képzeli, hogy bármit megengedhet magának, annak felelnie kell érte.

Impossible # 2017.04.23. 22:38

Nem mintha a nyugati civilizáció egy az egyben példaértékű lenne, ezt azért szögezzük le a félreértések elkerülése végett. :D

Impossible # 2017.04.23. 22:03

Eleve az összes jogszabályt nekik kellene hozzáférhetővé tenniük. Annyira elmaradott az ország és a jogászképzés IS, hogy még mindig itt tartunk, hogy kérdés lehet, mit lehet bevinni a szakvizsgára. Talán fel kellene merülnie annak a kérdésnek, és joggal, hogy a szakvizsgán miért és milyen alapon kérik számon a normaszöveget, annak adott esetre történő alkalmazásának megkívánása helyett. Süllyedjenek el szégyenükben azok a pökhendi és arcátlan vizsgáztatók, akik a régi rendszerben szocializálódva azt képzelhetik magukról, bármit megengedhetnek maguknak. Óriási tévedésben és lemaradásban vannak a nyugati civilizációtól.

Scenn # 2017.04.23. 18:05

Persze, bármilyen írott jogszabály-szöveget bevihetsz, és érdemes is mindent bevinni, ami kicsit is szóba jöhet. Olyan iratot viszont nem vihetsz be (nem használhatsz), amiben a jogszabályon kívül más is (pl. BH-k) van. Amikor én vizsgáztam, akkor volt lehetőség arra, hogy akinek olyan normára lett volna szüksége (pl. hagyatéki elj. törvény), amit nem vitt magával, hangosan "felszólalva" elkérhesse mástól.

Impossible # 2017.04.23. 16:30

Kizárólag NORMASZÖVEGET lehet használni. Szerintem egy polgárra is beviheted a bünti normaszöveget, ebből következően. :D Namost akkor mér ne vihetnéd be a pp-re a ptk-t? De érdemes megkérdezni az infó-vonalon, hadd készüljenek ki, mert megérdemlik. :D

lificke # 2017.04.23. 15:20

Sziasztok!

Polgári eljárásjog írásbelin Pp-n kívül szabad-e más jogszabályt használni? (Más Pp-s vizsgarészhez kapcsolódóra vagy Ptk-ra van-e szükség?)

Előre is köszi a válaszokat!

Anna1985 # 2017.04.22. 14:16

Sziasztok!

Sikeres szakvizsga után eladóvá vált Dialóg Campus könyvek:

Gazdasági jog I. 3000-, Ft (bolti állapotban, kihúzás nélkül, eredeti ár: 4980-, Ft)

Gazdasági jog II. 3500-,Ft(bolti állapotban, kihúzás nélkül, eredeti ár: 5980-,Ft)

Érdelkődni: sora.luna@gmail.com

Scenn # 2017.04.22. 10:33

Sziasztok!
A jegyzetek elkeltek.
üdv.

Impossible # 2017.04.21. 21:03

"Amire ez a fél év szívás jó, az maximum az, hogy rágyere, óriási gondok vannak a jelenlegi szakvizsga rendszerrel, és ennek ebben a formában - eltekintve egy két hasznos dolgotól - nem sok értelme van."

szívemből szól ez a dal :D

onlygodcanjudgemeonce # 2017.04.21. 19:27

Sajnos az A részhez kevésbé kapcsolódik jó élményem. Legalábbis, ami az első nekifutást érintette. Másodjára lett meg.

Gt.:

  • cég tv.ből elég sok kis kérdés
  • Bt. megszűnése

Ptk.:

  • társasházakról szóló törvény végig, vegyítve egy kis kapcsolódó földhivatali nyilvántartással a gyakorlatból
  • öröklési szerződés / tartási szerződés elhatárolása

Pp.:

  • mulasztás igazolása
  • perpbeli jogképesség/cselekvőképesség pontos fogalma

Abszolút nem foglalkoztam egy deka polgárral sem a jelölti időm alatt (nem véletlenül), természetesen meghúztak mindhárom részből. :D

Utólag visszagondolva a Gt.-t én rontottam el, azzal kezdtünk, de úgy leblokkoltam, hogy megpecsételte az egész vizsgázás, és a vizsgáztatók hangulatát is. Mondjuk alapjáraton sem volt egy szimpatikus bizottság. Tudjátok, van az az érzés, hogy ránézel valakire, és azt mondod, hogy nem. Na ők ilyenek voltak.

Mivel olyan kva sok társasházat alapítottam már életemben, és nyújtottam be annak kérelmét a földhivatalhoz, így szerintem mondanom sem kell, hogy mennyire nem ment az egész. Talán szépítettem valamennyit a következő elhatárolásos témával, de hát nem volt elég.

Pp-ből a mulasztást elmondtam, az objektív határidőt kevertem össze a kézb. megd. iránti kérelem objekítv határidejével. Rázta a fejét. Majd aztán jött a hidegzuhany, mivel a perbeli jogképesség és cselekvőképesség törvényi fogalmát nem tudtam elmondani szó szerint. Közölte, hogy köszöni szépen a vizsgázást, ő nem is kérdez többet, mert - megpróbálom szó szerint idézni - "ezt még egy nyolcadikos is tudja". Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de nekem a nyolcadikos éveimhez kötődő emlékeim közt nem szerepel az, hogy Pp-t magoltam volna.

A vizsga végén a Ptk-s vizsgáztató még odaszúrta, hogy "magának, ha így fogja tudni, igen magas felelősségbiztosítást kell majd kötnie". Nem valószínű, hogy társasház alapításból fogok megélni, főleg annak fényében, hogy egybéként ők is látták, hogy nem ezzel foglalkozom, hiszen akkor már az első büntető szv-n rég túl voltam. Még ha nem is egyértelmű ebből, azért nem kell atomfizikusnak lenni ahhoz, hogy ki lehessen következtetni, miért nem polgárból írtam.

Kedvem lett volna visszaszólni, de úgy voltam vele, hogy inkább alázzanak meg, én még ebből egyszer le akarok vizsgázni, és nyeltem egy nagyot. Hálistennek megvan már mind, úgyhogy elvenni nem tudják.

Egyszerűen szomorú, hogy az IM megengedi, hogy ilyen emberek vizsgáztathassanak. Látszott, hogy abszolút nem akartak segíteni, nem véletlenül buktak meg a mi csoportunkban elég sokan.

Amennyire nehezen indult, annyira kedves bizottságot kaptam másodjára. Próbáltak rávezetni a válaszra, ha valami nem ment.

Ptk.:

  • szóbeli végrendelet
  • kártalanítás
  • kártérítésről nagyvonalakban

Pp.:

  • bíró kizárása
  • volt még, de nem emlékszem

Gt.:

  • felszámolási eljárás, egyezség, kisebb kérdések a temakörből
  • kisebbségvédelem

Számomra a polgár mindig is egy nagy vízválasztó volt, egyetemen is, szakvizsga alatt is. Amire ez a fél év szívás jó, az maximum az, hogy rágyere, óriási gondok vannak a jelenlegi szakvizsga rendszerrel, és ennek ebben a formában - eltekintve egy két hasznos dolgotól - nem sok értelme van.

Scenn # 2017.04.21. 17:37

Sziasztok!

Polgári jog szakvizsgát követően eladnám a felkészüléshez szükséges jegyzeteket:

Polgári jog I. jogi szakvizsga könyv (Patrocinium 2016, szövegkiemelővel kihúzva) – eredeti ár: 4300 Ft
Polgári jog II. jogi szakvizsga könyv (Patrocinium 2016, szövegkiemelővel kihúzva) – eredeti ár: 4400 Ft
Polgári jog III. jogi szakvizsga könyv (Patrocinium 2016, szövegkiemelővel kihúzva) – eredeti ár: 4400 Ft

Polgári eljárásjog jogi szakvizsga könyv (Patrocinium 2016, szövegkiemelővel kihúzva) – eredeti ár: 5400 Ft
Jogi személyek, gazdasági jog jogi szakvizsga könyv (Patrocinium 2016, szövegkiemelővel kihúzva) – eredeti ár: 5400 Ft

Jogszabályok (eredeti állapotban, Patrocinium kiadó):
Polgári törvénykönyv (hatályosság: 2017. január 01.) – eredeti ár: 1490 Ft
Polgári perrendtartás (hatályosság: 2017. január 02.) – eredeti ár: 800 Ft
Cégjog (hatályosság: 2017. január 01.) – eredeti ár: 990 Ft
Közigazgatási eljárásjog (hatályosság: 2017. január 01.) – eredeti ár: 590 Ft
Bírósági végrehajtás (hatályosság: 2017. január 18.) – eredeti ár: 990 Ft

  • az egyéb kötelező anyagként megjelölt jogszabályok

Átadás személyesen Budapesten. A jegyzeteket lehetőség szerint egyben szeretném eladni (28.760 Ft eredeti ár helyett) 16.000 Ft-ért. Aki mindet megveszi, ajándékba adom hozzá az összes megjelölt BH-t kinyomtatva, tételenként rendszerezve.

Tudtommal ezek a legfrissebb segédanyagok, és lefedik a teljes anyagot. Kérlek, nézz rá a frissebb fórum-bejegyzésekre, ha nem látod, hogy elkeltek a jegyzetek, még Te lehetsz a vevőjük!

Scenn # 2017.04.21. 17:37

Sziasztok!

Pár infó a mai polgári jog szóbeliről:

A Fővárosi Törvényszéken vizsgáztunk, a bizottságban kettő ügyvéd (egy férfi és egy nő), és egy bíró volt, utóbbi elnökként. Eléggé rémségesen indult a vizsga, az első kettő kollégának nem is sikerült. Egy-egy felelet 25-50 percig tartott, többen mondták, hogy egy-egy konkrét szóra voltak kíváncsiak, főleg gazdasági jogból. Ezek alapján a legrosszabbra készültem, de pont ellenkezőképpen történt, velem nagyon korrekt volt minden cenzor. Voltak olyan kérdések, amik jobban belementek a részletekbe, de ott is csak rövid választ vártak, nem kellett hosszas felsorolásokat, definíciókat visszaadni.

Pár kérdés, ami eszembe jut:

Ptk:

  • Vagyonjog házasság és élettársi közösség esetén
  • Öröklés az előzőhöz kapcsolódóan
  • Közös tulajdon, megszüntetése kicsit részletesebben
  • Hatályosság és érvényesség között a különbség

Pp:

  • Az ítéletben leírt okfejtés mennyiben támadható (arra kellett kilyukadni, hogy az iratellenes, helytelen következtetés, stb. megsértésére lehet hivatkozni)
  • Kik lehetnek meghatalmazottak a perben
  • Hogyan (miben) kell meghatalmazást adni
  • Milyen bizonyítékok vannak (sikerült derültséget okoznom azzal, hogy a (beismerő) vallomás már nem a bizonyítékok „királynője”
  • Kötött-e a bizonyítási rendszer, van-e előre meghatározott értéke a bizonyítékoknak

Gazd. jog:

  • Alapítvány (általánosságban a jellemzői, hogy hívják a ügyvezetést, alapítónak mennyi vagyon kell juttatnia és meddig)
  • Hol jegyzik be az alapítványt
  • Egyszerűsített cégbejegyzés alapjai (minta-okirat, határideje)
  • Részvénytársaság alapjai

A felkészülés során összeszedtem egy külön dokumentumba a fórumon 2014. március 15. – 2017. április 01. között felmerült kérdéseket, a fájlt feltöltöttem a közös email-re, használjátok egészséggel. Megnyugtató lehet, hogyha valami kacifántos tételre egy keresés kidobja, hogy az érintett kb. 50 vizsgán nem kérdezték senkitől 

Sikeres vizsgát kívánok mindenkinek!

katah # 2017.04.21. 15:08

3 részvizsga után a tapasztalataim: kérdeznek a vizsgázó munkaköréhez kapcsolódóan, az elmúlt időszak jogszabály változásairól. Belekérdeznek a tételsor elejébe, közepébe és a végébe is. Hosszú felsorolások és apró részletszabályok helyett pontos fogalmakra és az eljárások menetére kíváncsiak és persze vannak beugratós kérdések.

Ami nekem bevált: Dialog Campus könyvek, gyakori kérdések innen a jogi fórumról és a novissima.hu-ról.

Én végeztem! El sem hiszem, hogy túl vagyok rajta...Higgyétek el, ha én megcsináltam, Nektek is sikerülni fog! Kitartás! :-)

katah # 2017.04.21. 14:58

Kérdéseim szóbeli vizsgán:

Pj:

  • jogcímes elbirtoklás
  • jogszavatosság
  • gondnokság alá helyezést megelőző intézkedések
  • szerződés részleges érvénytelensége
  • szomszéd Jogok
  • nem tulajdonostól való szerzés

Pp:

  • gondnokság alá helyezési per
  • házassági bontóper
  • fél fogalma
  • tárgyalás felfüggesztése
  • tárgyalás kitűzése
  • eljárás félbeszakadása

Gj:

  • cégeljárás közhitelessége
  • cégmásolat
  • jogi személyiségű gazdasági társaságok
  • csődeljárásban részt vevő felek
  • felszámolási eljárás indítása és befejezése
  • egyezség a felszámolási eljárásban
ninive444 # 2017.04.20. 12:47

Sziasztok!

Május 24-25-26-ai időpontokra szeretnék szóbelire jelentkezni polgárból. Ha valaki halasztja a vizsgáját ezekről az időpontokról, legyen szíves értesítsen átjelentkezés előtt a 20/2554461 számon vagy a ninive444@yahoo.com címen.

Köszönöm előre is!

Üdv,
István

Veronika08 # 2017.04.19. 07:10

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek a tapasztalatomat. Április 03-án voltam írásbelizni anyagi jogból és 05-én szóbelizni a Kúrián. Írásbeli feladatok akinek kell el tudom küldeni e-mailben a megoldással együtt, de ide túl hosszú lenne... de amúgy: BDT2011.2510.volt aktuálizálva a dátumokkal.
Szóbeli:
Ptk-vel kezdtem és annak ellenére, hogy az írásbelim fedezetelvonó szerződésről, házassági vagyonközösségről, Bt. tartozásról szólt semmi ehhez kapcsolódót nem kérdeztek. :D
Kérdés volt a holtnak nyilvánítás, teljesen kivesézve. Azt is hogy mi van, ha valakik egy balesetben halnak meg pár perces késéssel... itt a vizsgáztató szerint aki később hal meg pár perccel, örököl attól aki előbb halt meg. NA meg annyit a házasságról, hogy mi kell, hogy megköthessem (anyakönyvvezető, 2 tanú, mi van ha a tanú nem beszámítható-nem érvényes a házasság)
PP: milyen alapelvek vannak a pp-ben, mit tehetek ha megsértik őket-sérelemdíj, kifogás, eljárás felfüggesztése, szünetelése, milyen határozatokat hozhat a bíróság-végzés, ítélet, részítélet, közbenső ítélet-ezek fogalma.
GT: végelszámolás A-Z-ig, plusz utána a kartell fogalma és hogy milyen kartelleket ismerek (horizontális és vertikális)
Nem mondom azt, hogy jófej volt a bizottság... A Ptk-s vizsgáztató, ő igen, a PP-s határeset, a GT-es meg nem volt jófej :D
3. voltam, aki először ment be ő csak Gt-ből ismételt, sikerült neki, a második lány, amikor kijött úgy érezte hogy nincs meg, de sikerült neki és nekem is sikerült. Továbbiakról nem tudok, de 7en voltunk összesen.
Sok sikert mindenkinek!!!

AgnesPetra # 2017.04.18. 07:40

Patrocinium könyvek (legutolsó, aktuális kiadás):

Polgári jog II. / Kötelmi jog/ Eredeti ár: 3.700 Ft
Polgári Jog III. / Családjog, Öröklés / Eredeti ár: 3.700 Ft
Jogi személyek, gazdasági jog Eredeti ár : 4.600 Ft
Polgári eljárásjog I-II. Eredeti ár: 4.600 Ft

A könyvekben a bírói gyakorlat nagyon jól be van mutatva, és a szakvizsgához szükséges kollégiumi állásfoglalások megtalálhatóak bennük.

A könyvekben van olyan oldal, ami ki van emelve szövegkiemelővel, és vannak benne néhol jegyzetek, de követhető és nem zavaró.

Együtt a 4 könyv 16.600 Ft-os bolti ár helyett 10.000 Ft.
Átvehetőek Budapesten.
Érdeklődni: nagyagnesbcs@gmail.com

PAndrea # 2017.04.13. 21:58

Eladó Dialog Campus könyvek (legutolsó, aktuális kiadás):

Családjog, vadonatúj, bolti állapot!!, 2.800 Ft
Gazdasági jog I, vadonatúj, bolti állapot!!, 3.200 Ft
Gazdasági jog II, vadonatúj, bolti állapot!!, 3.800 Ft
Polgári jog I, helyenként aláhúzva, de szép, ránézésre vadonatúj állapotban, 4.200 Ft
Polgári jog II, utolsó fejezetben aláhúzva, de szép, ránézésre vadonatúj állapotban, 4.200 Ft
Együtt az 5 könyv 17.500 Ft

Átvehetőek Budapesten április 25-ig.

Érdeklődni: kalman.petra@gmail.hu

Impossible # 2017.04.08. 15:30

gondolom, hogy extra kérdés lehetett, nyilván nem ezen dőlt el a dolog, bár fogalmam sincs :D