Szakvizsga - "A " rész (polgár)


drsafanni # 2017.07.31. 12:44

Kedves Petra!

A jelszó úgy tudom, hogy polgarszakvizsga2016, de nekem nem sikerül belépni, mert telefonos azonosítást kér. Már többször kértem itt segítséget a belépéshez, de sajnos egyelőre nem sikerült belépnem. Ha valaki tud segíteni, akkor azt nagyon megköszönném, fontos lenne!

basilikumpfeffer # 2017.07.29. 16:13

Kedves Fórumozók!

Nagyon hálás lennék, ha valaki elküldené nekem a közös e-mail címhez tartozó jelszót.

Üdv:
Petra

ZsuzsannaR # 2017.07.22. 09:17

Sziasztok,
jogalanyiság, jogi személy témakörében olvasgattam, hátha vki jobban érti ezeket.
Jogalanyoknak 3 csop-ja van: term. szem., jogi szem. és állam - számos jegyzet szerint. Utóbbi polgári jogi viszonyoknak jogi személynek minősül.
Van viszont elvileg egy 4. csoport is: a nem jogi személy jogalanyok, amik feltételes, relatív jogalanyisággal rendelkeznek - társasházközösség, és találtam egy 5. csoportot is, akik nem is jogalanyok, pl. polgári jogi társaság.
A kérdés, hogy jó következtetésre/csoportosításra jutottam-e. Választ a dr.rigo.zsuzsanna@gmail.com-ra várok. Köszönöm előre s!

bajussz_ # 2017.07.18. 07:43

Sziasztok!

A napokban gondolkodtam rajta, hogy megcsinálom a szakvizsgát.

Nem jogászként dolgozom, most nincs is rá szükségem, de megvan a 3 év gyakorlatom, gondoltam miért ne.

A kérdésem: melyik résszel érdemes kezdeni, mennyi időt érdemes hagyni egy-egy részre?

Ez mindnekinél más, de megközelítőleg érdekelne, hogy ki mennyi időt szán, vagy szánt rá.

Köszönöm

Fif26 # 2017.07.12. 07:34

Sziasztok!

Az általam (06.16-an) meghirdetett könyvek elkeltek.

Köszönöm
Üdv.

Nickyca # 2017.07.08. 19:50

Sziasztok!

A 2017.07.02. napján általam meghirdetett könyvek elkeltek, a hirdetés már nem aktuális.

ventigmilia # 2017.07.02. 18:51

Sziasztok!

Eladó sorba kerültek az alábbi könyveim:
Patronicium Kiadótól a Jogi Szakvizsga Segédkönyvekből az I,II,III. kötet.

Infók róla:
http://patrocinium.hu/…ito-kotetek/

Az öröklési jog, családjog teljesen új, a másik kettő minimálisan van kihúzva, nagyon jó állapotúak.

  1. kötet 3000 Ft
  2. kötet 3000 Ft
  3. kötet 3500 Ft

a petra.werner429@gmail.com email címen tudtok elérni.

Nickyca # 2017.07.02. 13:17

Sziasztok!

Sikeres vizsgát követően eladóvá váltak az alábbi jogi szakvizsga segédkönyyveim (Dialóg Campus kiadótól):

  • Nochta Tibor: A gazdasági jog szabályozása I. (új ára 4.980,- Ft) 2.500,- Ft
  • Nochta Tibor, Juhász László, Mohai Máté: A gazdasági jog szabályozása II. (új ára 5.980,- Ft) 3.000,- Ft
  • Nagy Éva, Pecze Dóra: Polgári jog I. Az új Ptk. alapján (új ára: 6.980,- Ft) 3.500,- Ft
  • Nagy Éva, Pecze Dóra: Polgári jog II. Az új Ptk. alapján (új ára: 6.980,- Ft) 3.500,- Ft
  • Czoboly Gergely, Juhász László, Kengyel Miklós, Király Lilla, Nemessányi Zoltán: Polgári eljárásjog (új ára: 6.980,- Ft) 3.500,- Ft
  • Reiderné Bánki Erika: Családjog Az új Ptk. alapján (új ára: 4.380,- Ft) 2.000,- Ft

A könyvek jó állapotúak, csak ceruzás kihúzások vannak benne.

Érdeklődni az alábbi e-mail címen lehet: gallniki@gmail.com

drsafanni # 2017.06.30. 08:58

Sziasztok! Polgárhoz tartozó közös e-mail cím telefonos megerősítést kér a belépéshez. Tudna valaki segíteni, hogy hogy lehet belépni? Fontos lenne, köszönöm szépen előre is!

Linda55555 # 2017.06.28. 20:50

Sziasztok!
Eladnám a szakvizsga "a" részhez tartozó könyveimet (polgári eljárásjog I. és II., polgári jog I.,II.,III. és a jogi személyek). A jogi személyek könyv hibátlan, a többi Használt, több helyen ki van húzva. Jelképes összegért, a 6 könyvet 7000,- Ft-ért eladnám.
A lianee10@gmail.com e-mail címen lehet érdeklődni.

Linda55555 # 2017.06.28. 20:50

Sziasztok!
Eladnám a szakvizsga "a" részhez tartozó könyveimet (polgári eljárásjog I. és II., polgári jog I.,II.,III. és a jogi személyek). A jogi személyek könyv hibátlan, a többi Használt, több helyen ki van húzva. Jelképes összegért, a 6 könyvet 7000,- Ft-ért eladnám.
A lianee10@gmail.com e-mail címen lehet érdeklődni.

Linda55555 # 2017.06.28. 20:50

Sziasztok!
Eladnám a szakvizsga "a" részhez tartozó könyveimet (polgári eljárásjog I. és II., polgári jog I.,II.,III. és a jogi személyek). A jogi személyek könyv hibátlan, a többi Használt, több helyen ki van húzva. Jelképes összegért, a 6 könyvet 7000,- Ft-ért eladnám.
A lianee10@gmail.com e-mail címen lehet érdeklődni.

szakvizsga2015 # 2017.06.28. 18:35

Sziasztok, ma vizsgáztam a Szalay utcában. Kérdéseim voltak:
Anyagi jog:

  • közös és közvégrendelet különbsége
  • házassági szerződés, vagyonelkülönítési és közszerzeményi rendszer

Eljárásjog:

  • tárgyalási időköz
  • beadvány tartalma
  • ügyész perindítása közösséget ért sérelem miatt

Gazdasági jog:

  • jogi személy jogutód nélküli megszűnése ...

Sikerült, 21 napot tanultam rá.

Bandori # 2017.06.22. 20:35

Sziasztok!
Nagyon hasznos volt a fórum, úgyhogy az én tapasztalataimat is megosztom
Mind a három vizsgarésznél a bizottság maximálisan emberséges és segítőkész volt. Nagyon sok apró kérdésem volt minden vizsgatárgyból. Igazából sehol nem a nagy témaköröket járták körbe, hanem 3-4 különböző tételből egy-egy részkérdést.
Ahogy tapasztaltam, aki nem ment át, az alapvető dolgot nem tudott.
Sikeres vizsgák után megválnék az összes könyvemtől, valakinek hátha még segít, én csak ezekből tanultam, ennek megfelelően aláhúzottak (2 db-ot itt vettem). Jó lenne, ha valakinek egyben kellene.
dbanfalvi@yahoo.com

A rész
Nagy Éva, Pecze Dóra: JSZS: Polgári jog I. (Az új Ptk. alapján) 3000 Ft (Új ár:6 980 Ft)
Nagy Éva, Pecze Dóra: JSZS: Polgári jog II. Az új Ptk. alapján 3000 Ft (Új ár:6 980 Ft)
Czoboly Gergely, Juhász László, Kengyel Miklós, Király Lilla, Nemessányi Zoltán: JSZS: Polgári eljárásjog 3000 Ft (Új ár:6 980 Ft)
Juhász László, Mohai Máté, Nochta Tibor JSZS: A gazdaság jogi szabályozása I-II. (A/3. Témakör: A jogi személyek jogával és a gazdasággal kapcsolatos joganyag) 5000 Ft (Új ár:5 980 Ft és 4980 Ft)

B rész:
Balogh Ágnes: JSZS: Büntetőjog II. Különös rész - B/1. Témakör: Büntetőjog (4., átdolgozott kiadás) 3000 Ft (Új ár:6 980 Ft)
Balogh ÁgnesJSZS: Büntetőjog I. Általános rész - B/1. Témakör: Büntetőjog (7., hatályosított kiadás) 2000 Ft (Új ár:4 980 Ft)
Herke Csongor JSZS: Büntető eljárásjog (5., átdolgozott kiadás) 3000 Ft (Új ár:6 480 Ft)
Vókó György JSZS: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek (6., teljesen átdolgozott kiadás) 2500 Ft (Új ár:5 980 Ft)

C rész:
Rózsás Eszter JSZS: Közigazgatási jog (5., átdolgozott kiadás, 2015) 2500 Ft (Új ár:5 980 Ft)
Karoliny Eszter, Komanovics Adrienne, Mohay Ágoston, Pánovics Attila, Szalayné Sándor Erzsébet: JSZS: Az Európai Unió joga (2015) 3. átdolgozott kiadás 2500 Ft (Új ár:5 980 Ft)
Chronowski Nóra: JSZS: Alkotmányjog (Negyedik, jelentősen átdolgozott kiadás) 2500 Ft (Új ár:4 980 Ft)

r.henriett # 2017.06.17. 11:12

Sziasztok,

Szakvizsga "a" részhez rendelkezem a szakvizsga felkészítő kinyomtatott diasorával, mely nekem rendkívül hasznosnak bizonyult, nagyon sok fontos kérdést tartalmaz, es utolsó nap alkalmas egyben átfutni az egész anyagon. Kb 560 oldal.

Ezen kívül van tizenegynéhány pje határozat, ped kinyomtatva.

Az egészről megválnék egy jelképes összegért.

Akit érdekel a 06/30-620-6184 számon tud érdeklődni.

Fif26 # 2017.06.16. 00:27

Sziasztok !

Eladóvá váltak az alábbi könyveim A részhez, mindegyik a legfrissebb kiadás, kevés belehúzassal:
1. Patrocinium Polgári jog I. - 2200 Ft (kb.15 oldal kihúzással érintve)
2. Patrocinium polgári jog II. - 2500 Ft (kb.4 oldal érintve)
3. Patrocinium Jogi személyek - 3000 Ft (kb. 40 oldal érintve)
4. Patrocinium polgári eljárásjog 3000 Ft (kb. 10 oldal érintve)

Érdeklődni : pilisi@bekes-legal.hu

peti850 # 2017.06.15. 11:56

Sziasztok!

A peti850 néven, 2017.06.11-én felrakott "hirdetés" már nem aktuális, a szakvizsga könyvek elkeltek.

peti850 # 2017.06.11. 16:47

Sziasztok!

Eladóvá váltak a "C" felkészülés során szerintem kiválóan használható következő könyvek (csak ezekből tanultam az érintett 2 részre):

Karoliny-Komanovics (stb.): Az Európai Unió joga, 2015. Dialóg Campus, 4.000,- Ft (eredeti ár 5.980)

  • Aláhúzgálva, gyakori vizsgakérdések külön jelöve, hatályosítva.

Tóth András: Közigazgatási jog (helyi önk.-ok és általános hatáskörű államig.-i szervek + Ket.), 2016 Patrocínium kiadó, 2.500,- Ft (eredeti ár 4.300,- Ft)

  • Aláhúzgálva félig, gyakori vizsgakérdések külön jelöve.

Jakó Nóra- Mikes Lili- Szabó Zsolt: Alkotmányjog, 2016., Patrocínium kiadó, 2.500,- Ft (eredeti ár 4.200,- Ft)

  • Aláhúzgálva, gyakori vizsgakérdések külön jelöve.

Számom: 30/9080-185

Mokimokus # 2017.06.06. 15:23

Sziasztok!

Aki tudja legyen szíves írja meg a közös e-mail cím legújabb változatát és a hozzá tartozó jelszót.

Esetleg tudja valaki honnan lehet még ezen kívül írásbeli feladatokat szerezni?

Nagyon köszönöm a segítséget!

Csilla1987 # 2017.05.29. 15:18

A mai írásbeli feladat gazdasági jogból: Az új ptk. szerint működő gazdasági társaság 3 tagja közül kettő úgy dönt kizárja a 3. tagot, mivel az a társaság nevében a számviteli rendet megsértette és a társaság járulékfizetési kötelezettségének nem tett eleget, amely alapján a társaságnak köztartozása keletkezett. A számviteli rend megsértése és a járulékfizetési kötelezettség megsértése miatt a tagot jogerősen felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték. A társaságot a köztartozás miatt eltiltották a közbeszerzési eljárásoktól és ezáltal megrendelésektől esett el, melyet követően anyagi helyzete megromlott és a hitelezőivel emiatt egyeztetéseket folytat. A társaság két tagja, akik a szavazatok 2/3-val rendelkeznek, taggyűlési határozatot hoznak arról, hogy a tagot kizárják és ennek megfelelően kereset terjesztenek elő. Alperes azzal védekezik, hogy a taggyűlés nem volt határozatképes, mivel a tagkizáráshoz a szavazatok 3/4 szükséges, valamint viszontkeresetet terjeszt elő, továbbá azt állítja, hogy a társaságnak tényleges kárt nem okozott azáltal, hogy járulékfizetési kötelezettségének nem tett eleget! Határozatot kellett benne hoznom.
Általam vázolt megoldás: 1. a kereset kérelemnek helyt adtam 2. a határozat szabályszerű volt, mivel a határozatképességnél őt nem kell figyelembe venni 3. magatartása valóban veszélyezteti a társaság céljait + egyéb érvelések.Viszontkeresetnek tagkizárási perben pl. nincs helye.
Átgondolva lehet, hogy a tagot nem lehetett volna kizárni, mivel elvileg - amire a feladat nem adott egyértelmű választ- vezető tisztségviselőként követte el a szabálysértéseket nem tagként?! KI mit gondol?

beigeu # 2017.05.29. 12:23

Sziasztok!
Dialog Campus könyveket keresek "A" részhez, a legújabb kiadásokat. Lehetőleg egyben és kihúzásmentes állapotban.
Köszönöm.
lacotola@citromail.hu

Eszter5891 # 2017.05.19. 09:08

Sziasztok!

Néhány héttel ezelőtt voltam polgáriból vizsgázni, és ahogy az előző 2 alkalommal, most is szeretném megosztani Veletek a tapasztalataimat, kérdéseimet, hátha segít! Kúrián vizsgáztam, abszolút pozitív élmény volt, jóindulatú, segítőkész bizottságom volt.

A kérdéseim:

anyagi jog: személyiségi jogok védelmének általános szabálya, sérelemdíj, névviseléshez való jog (ezt amúgy nagyon sok ember írta itt a fórumon is, h a személyiségi jogokat szeretik kérdezni, és nálunk a vizsgán is mindenkitől kérdeztek belőle valamit), házastársak jogai/kötelességei, közös tulajdon, annak megszüntetése, speciális eset: társasházzá alakítás (ez csak érintőlegesen, amennyi a ptk-ban van róla), szerződésen kívüli károkozás általános szabálya, kimentés, mikor nem jogellenes a károkozás, ezzel összefüggésben kisajátítás, de itt is csak a fő vonalak pár szóban, írásbeli végrendelet

pp: egyezség jóváhagyása, ennek körében mit vizsgál a bíróság, perújítás esetei, eljárás félbeszakadása, általános illetékesség mellett egyéb illetékességi okok

gt: közbeszerzési eljárás típusai (ezt csak azért, mert látták a papíromon, h ebben dolgoztam – amúgy szerintem nem jellemző), cégjegyzék főbb adatai hitelezővédelmi szempontból, társasági határozat megtámadása bíróság előtt, törvényességi felügyeleti eljárás kinek a kérelmére indulhat

Jó felkészülést és sikeres vizsgát kívánok Mindenkinek!!! Kitartás! :)

grapefruit # 2017.05.19. 08:48

Sziasztok,

Jún. 9-re vagyok feljelentkezve, azonban olyan nemvárt családi problémák jöttek közbe, amik miatt nagyon jól jönne még 1-2 hét pluszban, így kérem, ha vki bármelyik későbbi júniusi időpontról lejelentkezne, szóljon előtte nekem (nemeskerisaci@gmail.com)!! Köszönöm előre is.

Magdi34 # 2017.05.18. 11:13

Sziasztok!

Itt van közös e-mail cím, amiről esetleg anyagot szedhetnék le?
Vagy esetleg tud valaki e-mailben küldeni kidolgozott hatályos anyagot? Előre is köszönöm.

E-mail címem: drcsikos.magdolna@gmail.com

gyongyi1104 # 2017.05.15. 13:52

Kedves Vizsgázók!

Az általam hirdetett könyvek elkeltek.

További jó felkészülést!