Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Scenn # 2017.04.07. 20:58

Sziasztok!

Zsika23 bejegyzéséhez kapcsolódóan szeretném kérni a véleményeteket: ő azt írta, hogy Gazdasági jogból kérdezték tőle pár hete egyebek mellett:
"miről szól a civiltv, közhasznúsághoz mi kell, mit kell tartalmazzon a létesítő okirata".

Csak nekem tűnik úgy, hogy a kérdések (a közhasznúságos 100%-ra) nincs benne a kijelölt tananyagban? Zsika: Te tudtál rá válaszolni?

Üdv. és jó tanulást mindenkinek!

-Mese # 2017.04.03. 11:04

Sziasztok!

ELADÓ könyvek:

Polgári jog: minden könyv újszerű, kihúzás nincs benne, a tartalomjegyzékben vannak csak jelölve a tételek, mindegyik Dialóg Campus legújabb kiadás

  • Polgári jog I-II. (4000-4000.-Ft)
  • Családjog (2500.-Ft)
  • Polgári eljárásjog (4000.-Ft)
  • A gazdaság jogi szabályozása I-II. (3000-3500.-Ft)

Együtt: 20.000.-Ft

Büntetőjog:

  • Büntető eljárásjog: Dialóg campus 5.átdolgozott kiadás kb. 5 oldalon van aláhúzás, kiemelés (4000.-Ft)
  • Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek: Dialóg Campus 6. teljesen átdolgozott kiadás, 3 oldalon van aláhúzás, kiemelés (3500.-)
  • Büntetés-végrehajtási és szabálysértési jog: Kidolgozott jogi szakvizsga tételek-Novissima Kiadó 2014. az első 100 oldalon vannak kihúzások, kiemelések. (2500.-Ft)

A könyvek külön is vihetőek.

Érdeklődni:
06-20-777-9185
eszter@hodula.com

Zsika23 # 2017.03.30. 08:03

Sziasztok!

A vizsgaélményeim az alábbiak voltak:
Összességében, az aznapi vizsgázók elmondásai alapján is leszögezhető, hogy nem az evidens felsorolásokat kérdezgették, nem mentek bele a marginális témák bugyraiba (többnyire azokat nem is kérdezték), hanem azt akarták tudni, hogy az egyes jogintézményeket ismerjük-e, a fő szabályait tudjuk, vagy sem. Komplex rálátást és tájékozottságot értékelnek, nem a 12- es felsorolásokra kérdeznek rá direktben. Ha felmerül egy téma, akkor terelgetnek a válaszhoz, ha látják, hogy megy, nem kiváncsiak monológokra.

Kérdések:
Gt:

  • kisebbségvédelmi jogok, mi az a három, ki, kitől, mikor, mit kérhet,
  • cégnévről mindent, hogyan lehet rövidíteni és hogyan nem, stb.
  • miről szól a civiltv, közhasznúsághoz mi kell, mit kell tartalmazzon a létesítő okirata
  • mondjak egyesületi fajtákat (szakszervezet, párt, stb.)

Anyagi jog:

  • túlépítés, ráépítés, hozzáépítés
  • elévülés, mi van, ha zálogjoggal is terhelt is a követelés, mondjak további szerződést biztosító intézményeket
  • kötbér, pénztartozás után lehet-e kötbér
  • mi tartozik a házassági különvagyonba, mi lesz a különvagyon hasznának sorsa, mi a közös vagyon vélelme
  • öröklés: mi lesz azzal az örökössel, aki az örökhagyó életére tör, megbocsátás esete

Pp.

  • mi a szabad bizonyítási rendszer?, melyik különleges eljárásban kell mindig szakértő (gondnoksági perek)
  • mi a perköltség, mi tartozhat bele, mi nem
  • jogeseten keresztül bírósági meghagyás szabályai kompletten, fiz.meg.hagy. esetén hogyan működik
  • részítélet, közbenső ítélet, utóbbinál elválhat-e a beszámítási kifogástól, utána lehet-e módosítani a közbenső ítéletet.

Nagyon korrekt bizottság volt. A tudásra kiváncsiak, nem a hiányosságokra.
Kitartást mindenkinek!

Trudi_Szeged # 2017.03.28. 10:54

a közös email jelszava: polgarszakvizsga2016

CastleOnTheHill # 2017.03.27. 13:48

Patrocínium Kiadó, 2016-os friss kiadású JOGI SZEMÉLYEK, GAZDASÁGI JOG könyvem eladóvá vált (nem vagyok kihúzós fajta, csak kb. 10-15 oldal van benne kihúzva). 3800 Ft (Bolti ár: 5400 Ft)

Személyes átvétel Budapest 5-6. kerület

Csilla1987 # 2017.03.27. 11:30

a polgarszakvizsga2013@gmail.com közösnek tudja valaki az új jelszavát? Köszönöm!

pzita # 2017.03.24. 09:59

Sziasztok!

Eladnám az alábbi könyvet:

Polgári jog III. (Patrocinium Kiadó) - nincs benne kihúzás

A könyv nagyon jó állapotban van, 2.500,- Ft-ért adom.

Érdeklődni a zita.plangar@gmail.com e-mail címen lehet.

Üdv: Zita

remoius # 2017.03.22. 17:50

Sziasztok!

Elsősorban szeretném megköszönni minden kedves fórumozónak azt, hogy vették a vizsgák után a fáradtságot és leírták akár az írásbeli feladatot, akár a szóbeli kérdéseket. Elképesztően sokat segített a felkészülés közben, egyrészt azért, mert láttam, hogy javarészt a lényeget kérdezik (nem vesztem el a részletekben), másrészt azért, mert a legtöbben azt írták, hogy rendes, kedves bizottságot kaptak és valamennyivel csökkentette bennem a feszültséget.

Nálam az írásbeli feladat az üdülőhasználati jogról szóló feladat volt, ezt többen is írtátok korábban, úgyhogy nem fejteném ki bővebben, a lényeg annyi, hogy felek szerződésben kikötötték harmadik ország joghatóságát (konkrétan megjelölték a bíróságot is) és a bíróság ezt az első tárgyaláson vette észre és megállapította, hogy a felek ezt jogszabályoknak megfelelően tették. Kell-e határozatot hozni és ha igen, akkor hozni kell formailag megfelelő határozatot. Természetesen a megoldás a per megszüntetése Pp. 157. § a) pont alapján, mivel a bíróságnak nincs joghatósága. Volt mellette egy kis kérdés is: mely esetekben kötelező fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelmet elektronikusan előterjeszteni? (Fmhtv. 11.§ (3), kivéve ha költségkedvezmény iránti kérelmet terjeszt elő) Mondjuk a vizsgán nem igazán foglalkoztak a kis kérdéssel, javarészt a joghatóságról beszéltünk.

Elkértem az egyik barátnőm írásbeli feladatát is amely a következő volt: elsőfokon a bíróság (végrehajtási ügyben) két alkalommal szabott ki pénzbírságot, adós ezt megfellebbezte, mert szerinte jogszabálysértő a pénzbírság másodszori kiszabása. Hozzon határozatot! Megoldás: helyben kell hagyni az elsőfokú végzést.

Szóbeli:

pp:

  • rengeteg kiskérdés volt áttétellel, illetékességgel, joghatósággal, hatáskörrel és tárgyaláson meg nem jelenéssel kapcsolatban;
  • keresetlevél kötelező tartalmi elemei,
  • ítélet részei (bővebben, hogy melyikbe mit írsz le)

polgár:

  • felhasználói szerződés,
  • utaló és ráutaló magatartás közti különbség,
  • telki szolgalmak,
  • szülői felügyeleti jogról bővebben,
  • kellékszavatosság

gt:

  • bejön két ember az irodámba és az egyik át akarja ruházni az üzletrészét a másikra, milyen okiratok kellenek? hogyan kezdek neki? stb.;
  • részvényfajták, összevont részvény
  • egyesület megszűnésének esetei
  • OBA
  • közbeszerzésben jogorvoslatok

A bizottságokról csak annyit, hogy a miénk nagyon kedves és szimpatikus volt, mondták is már az elején, hogy ne izguljunk, minden rendben lesz.

Hajrá, hajrá mindenkinek!

Lilla88 # 2017.03.20. 18:29

Sziasztok!

Eladóvá vált az alábbi könyvem:

Nagy Éva - Pecze Dóra: Polgári jog I. Az új Ptk. alapján (Dialóg Campus Kiadó, 2014)

A könyv jó állapotban van, kb. 1/5-e van kihúzva.

Ára: 3000,- forint (eredeti ára: 6980,- forint)

A könyvet átadni Békéscsabán, Gyulán, illetve kéthetente Budapesten tudom, egyénként postázom.

Akit érdekel, írjon a bozolilla13@gmail.com e-mail címre.

PAndrea # 2017.03.20. 18:12

Sziasztok, jogi szakvizsga könyveimtől (szinte mindenből van) megválnék. Akit érdekel, írjon. Jó felkészülést, sikeres vizsgázást, Petra (kalman.petra@palotakft.hu)

Impossible # 2017.03.19. 22:45

esetleg a kérdéseket is megoszthattad volna, ha már ennyi mindent beírtál :)

zolidr82 # 2017.03.19. 22:38

Sziasztok!

Sikeres vizsga után eladnám az alábbi könyveimet:

Patrocínium Kiadó

Polgári Eljárásjog
Jogi személyek, gazdasági jog
Polgári Jog I.

Mindegyik teljesen jó állapotú, és nincs kihúzva sem.

Akit érdekel, írjon: zolidr82@gmail.com

A március 17-i vizsgával kapcsolatban csatlakoznék "Lalo85" hozzászólásához: nekem is az volt a tapasztalatom, hogy nagyon segítőkész és jóindulatú volt a bizottság.

Kitartást mindenkinek!

Lalo85 # 2017.03.17. 18:43

Sziasztok!

Március 16-i vizsgakérdések:

Pp.: Jóhiszemű joggyakorlás elve, eljárás félbeszakadása, kifogás az eljárás elhúzódása miatt, jegyzőkönyv tartalma, kiegészítésének szabályai, idézés tartalma, milyen jogkövetkezményei vannak az idézés elmulasztásának, eljárás szünetelése, fellebbezéssel megtámadható határozatok.

Gt.: Gazdasági társaságok ügyvezetősége, vezető tisztségviselőire vonatkozó szabályok, cégvezetőre, munkavállalói képviselőre vonatkozó szabályok, egyszerűsített végelszámolói eljárás, OBA-nak ki nem tagja.

Ptk.: Mely általános határidőket ismer a Ptk.-ban (elévülés, és a megtámadhatóság a helyes válasz), megtámadhatóság szabályai, szerződésszegés esetei, hibás teljesítés szabályai, szerződés megerősítése, itt a kötbér szabályainak kifejtése, hagyatéki tartozásokért fennálló felelősség.

Párat lehetséges, hogy kifelejtettem, a bizottság elnöke PKKB bírónő, tagjai egy ügyvédnő és egy ELTE-n tanító oktató volt. Türelmesek, segítőkészek voltak, ezzel én be is fejeztem a szakvizsgáim.

Ami nekem tanulság volt az egészből az, hogy ha látják hogy tanultál, de esetleg összekeversz dolgokat, bestresszelsz, értékelni fogják, nem fognak kivágni. A lényeg az, hogy lássák, hogy van mögötte befektetett energia és idő.

Mindnekinek sikeres felkészülést, és kitartást kívánok!

Impossible # 2017.03.16. 13:45

Attól függ. Ha úgy nézed, hogy nagyobbat veszítenének azon, ha nem adnák el, akkor ahhoz képest nyereség.

Rexor # 2017.03.16. 12:56

Imp: egyre jobban felpörögsz a hibernáció után :). Egyébként ha jól megfigyeled beszerzési ár alatt adják a könyveket így nyereségről nincs szó...

Impossible # 2017.03.15. 23:17

Engem az érdekelne, hogy ha nem bírnátok némi nyereséget húzni itt, akkor vajon önzetlenül megosztanátok-e a tapasztalataitokat a néppel. Ha nem, akkor kotródjatok el az ecseri piacra, és áruljátok pár száz forinttal olcsóbban a portékátokat a nagy közönség örömére! Ebből itt elég volt!

szo1123 # 2017.03.15. 17:48

Sziasztok!

Eladóak a Dialog Campus szakvizsga könyveim:
Családjog (kihúzás mentes, 4.380,- Ft) 3.000,- Ft
Polgári eljárásjog (kihúzott 6.980,- Ft) 5.500,-Ft
Polgári jog 1 és Polgári jog 2. (kihúzott könyvenként 6.980,-Ft) a két könyv összesen 8.000,- Ft
Gazdasági jog 1. (kihúzott 4.980,- Ft) és Gazdasági Jog 2. (kihúzott 5.980,- Ft) összesen 7.000,- Ft

Akit érdekel írjon az ovszana.szarkiszjan@gmail.com e-mail címre.

Impossible # 2017.03.14. 12:43

Erről jut eszembe, mit csinál a matematikus, ha székrekedése van?

Kidolgozza ceruzával.

dr. Mikola # 2017.03.14. 10:00

Sziasztok!

Valaki kidolgozta az "A" rész tételeit?
HA igen, valaki át tudná küldeni nekem?

Előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
Mikola Alina

Impossible # 2017.03.13. 14:01

Kedves ajsa MK,

elvileg a jogi szakmák közötti átjárhatóságot segítené elő az egységes jogi szakvizsga, de ugyanaz a véleményem erről, mint Neked. Vagy meg kéne változtatni vagy el lehetne törölni, ebben a formában életidegennek tartom.

Kedves PIldikó,

ismerek olyat, aki csak jogszabályból tanult, neki teljesen elegendő volt. De ez csak egy példa természetesen, nem biztos, hogy mindenkinek elég.

ladislao # 2017.03.13. 09:45

Sziasztok!

Eladó a Polgári jog I-III. (Patrocinium Kiadó, 2016) könyvpakk 8000 Ft-ért.

Érdeklődni a laci.balint@gmail.com e-mail címen lehet.

Üdvözlettel,
Bálint László

PIldikó # 2017.03.13. 07:53

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a Patrocinium kiadó könyvei elegendőek-e a sikeres felkészüléshez, vagy szükséges-e hozzá a jogszabály is?

ajsaMK # 2017.03.13. 07:40

Ezen én is mindig csodálkoztam, hogy a jogászoknál egyféle szakvizsga van. Nálunk -orvosoknál- ez elképzelhetetlen. Nem ugyanaz persze a két "szakma", de azért manapság szerintem elég speciális ismeretanyagra van szükség a különféle jogi szakterületeken.

Impossible # 2017.03.13. 00:16

A szakvizsga rendszere is alaposan megérett már egy felülvizsgálatra. A jogászi szakmák a szakvizsga által már nem átjárhatók, mivel azóta eltelt nagyjából száz év. A következő kormány jó lenne, ha áttekintené, hogyan lehetne a piac igényeihez igazítani az elvárásokat, mert ennek így már semmi értelme nem lesz.

GBoglárka # 2017.03.12. 21:54

Hálás köszönet nektek! Megnyugodtam (mármint ebből a szempontból...) azt hittem, már nem igazán lesznek szabad helyek. Akkor jöhetnek az igazi izgalmak :-)