Eos Faktor?


Rossman # 2016.03.09. 17:40

Üdv Mindenkinek!

Sajnos tartozásom van, a régi HSBC bank feléde az Eos factor követeli!
jó lenne már megszabadulni az adósságtól de ekkora összeget nem egyszerű kifizetni!
Ráadásul kétszeresét kérik a régi tartozásnak!
Van valami ötletetek, vagy infótok ami hasznos lehet?
Fogadjak ügyvédet, vagy csak simán próbáljak megegyezni az Eos Faktorral?
Nagyon sokallom amit kérnek!
Köszi előre is a válaszokat esetlegesen a hasznos infót!
Üdv Rossman!

anbali # 2016.03.11. 09:27

Üdvözletem!
Az lenne a kérdésem, hogy a bíróságon megállapodtunk az Eos jogtanácsosával, hogy havi 20000 ft-al törlesztem az adósságot. Kértem, adjon számla-számot, ahova befizethetem. Ő azt mondta, hogy csak levélben adhatja meg. Sem az állandó, sem az ideiglenes címre nem jött levél. Helyette a végrehajtótól érkezett fizetési letiltás, és foglalás egy autóra, ami már nem volt a tulajdonomban. (az új tulaj azóta sem tudja átíratni, és perelni akar.)
Szóval van-e rá lehetőség, hogy az Eos-t bepereljem, kártérítést kérve, mivel nem tartották be a bíróságon kötött megállapodást?
A hozzászólásokat előre is köszönöm.
Üdv. anabli

gerbera317 # 2016.03.11. 10:46

Az ítélet / egyezség valószínűleg csak azt állapítja meg, hogy fizesd meg a tartozásodat, vagy részletfizetést állapítja meg kezdő határidővel, amit te elmulasztottál, és azt valószínűleg nem tartalmazza, hogy a jogosult köteles a bankszámláját közölni veled. Valószínűleg eleve oktalan volt a számlaszám követelése, mert az előzményben azt már közölték veled, csak elő kellett volna keresned. Nem vitás, ha ebben állapodtatok meg, akkor a jogtanácsos mulasztott valamit, de ezzel te nem fogsz menni semmire, szerintem. Így jártál.

kaliber01 # 2016.04.14. 10:57

vagyis nem morális elégtételt akar venni, - hiszen morális érzékenysége abszolút nincs - hanem a már nem járható jogi úttól eltérve más módon, próbálkozik a felturbózott, bagóért bevásárolt pénzét megszerezni, mert nekik ez üzlet, nekik ez az igazi cél!

Maximálisan egytértek ha az a szolgáltató stb. akinek eredetileg tartoztál nem hajlandó még levelet sem küldeni hogy nekem tartozásom van hanem egyből eladja az EOS-nak (nálam is ez volt) az milyen már? 2009-es ügyről beszélek.

Bár esetemben több év alatt kb 40darab levelet küldött az Eos a posta költség már szerintem több lesz nekik mint a tartozás(?) amit a mai napig sem tudok hogy hogyan keletkezett amit nagy nehezen elárultak még a legelején hogy melyik szolgáltató az

Kormenx01 # 2016.06.13. 13:47

Kedves Fórumozók!

Elnézést ha kicsit hosszú leszek.

Szeretném leírni a kalandomat az EOS-sal, és esetleg véleményt kérni, vajon helyesen járok-e el. 2009-ben betelt nálam a pohár a T csoportot illetően, előzményként annyit, hogy évekig egy kábelnet előfizetésem volt náluk, mely többször nem ment mint ment. Amikor megelégeltem elhatároztam, hogy váltok DSL-re mely azonos áron sokkal gyorsabb volt. Kerestem egy szolgáltatót, és előfizettem. A szolgáltató szereld magad keretében kiküldte a modemet, majd felhívtak hogy a vonalamon van egy DSL előfizetés. Mivel évek óta kábelnetet használtam, nem lehetett volna. Kiderült hogy a telefonszámomon egy Infopark 1. szám alatti címre szól az előfizetés (T online iroda) A T nem vette le a DSL-t mivel élő szerződés volt így át kellett vennem mivel kellett a net. 8 megát ígértek és összevonták a telefonommal. (írtam ez ügyben a felettes szervnek de sz@rtak rám) Kiderült, hogy technikailag csak DSL1-et tudtak szolgáltatni és a DSLAM is messzebb van minthogy a DSL1 maximális 6 megabitjét szolgáltatni tudnák. A sebesség 8 mega helyett max 2 volt. A hűségszerződésre hivatkozva sebességet nem csökkentenek, de ők nem bánják mivel a szerződésben foglalt minimális sebesség megvan. Több száz hibabejelentés után telefonon (rögzített vonal) bejelentettem hogy nem fizetek olyasmiért, amit nem kapok meg, erről írtam a hírközlési felügyeletnek, és a t-nek is. Én ajánlottan adtam fel de 5 év után ezt a papírt megtalálni esélytelen vagyok.

Megvártam a felmondólevelet és amíg életbe lépett a felmondásom. Ezután bementem a t-hez kikértem a telefonszámomat, ezzel együtt rendeztem az adósságaimat, hiszen e nélkül a telefonszámot nem adták volna ki. Ez kb 2009 közepe körül volt.

Eltelt pár év és írt az EOS. Mivel nem volt tartozásom tudtommal, nem foglalkoztam vele. Még egy levelet kaptam tőlük, amit csatoltam a kimenő postához.

Jött egy fizetési meghagyás 2016 elején. Annak rendje módja szerint ellentmondtam, majd bementem a T hez hogy adják ki a számlát a befizetési pénztárbizonylatot. A T azt mondta hogy mivel a papírok megőrzési ideje lejárt, azokat megsemmisítették. Erről semmilyen irattal nem tudnak szolgálni. Valamint arról sem hogy ezt átadták az EOSnak. Ha át is adták azt a papírt is megsemmisítették mivel ez már nem az ő problémájuk.

Mentünk a bíróságra. Én elmondtam, hogy a tartozást kiegyenlítettem, mivel a kérdéses telefonszám a mai napig a tulajdonomban van, és az ÁSZF megfelelő pontja egyértelműen kimondja hogy NEM adják ki a számot ha tartozásom van a szolgáltató felé. Valamint ecseteltem hogy a befizetés tényéről a szerződés felbontásának menetével kapcsolatos minden iratot a T megsemmisített. (erre kb 2 órát szántam az életemből egy T pontban haldokolva, ahol az ügyintéző jobbra balra telefonálva derítette ezt ki) Kértem a bíróságot szerezze meg a papírt. Erre a T azt írta, hogy a tartozás még fent áll feléjük. Az EOS-os levelek a szokásos normál levelek voltak a fizetési meghagyásig. Az ügy lassan 7 éves. Az EOS lobogtatott 5 levelet hogy azt küldték és valami szabályra hivatkozva (sajnos nem jegyeztem meg) állítólag nem kell ajánlva feladni.

Jelenleg valami egyeztető vagy békéltető tárgyalás van. Természetesen a T nem adja ki a papírokat, nekem, és a bíróságnak is annyit küldött hogy az EOSra való engedélyeztetés pillanatában tartoztam nekik, de az pár nappal ide-vagy oda a telefonszámom kikérése körül volt.

Azon töröm a fejem hogy a következő „tárgyaláson”, Kijelenthetem-e hogy nem ismerem el a tartozást mivel a szám kiadása az ÁSZF alapján egyértelműen bizonyítja hogy nem volt tartozásom a T felé.

Kérdéseim:
Helyesen járnék el a fent említettekkel?
Tényleg van olyan szabály ami megengedi, hogy standard módon feladott levél érvényes felszólító levél legyen? (a bíró bólogatott amikor a EOS tanonc bejelentette)

végrehajtó1 # 2016.06.13. 14:21

Nem láttam a teljes iratokat de csak annyit mondj hogy elévült.
A sima levél nem szakítja meg az elévülést.

ártatlan1 # 2016.06.14. 08:42

1 biztosan elévült,kettő kell tértivevényes ajánlott levelet küldenie az EOS-nak,erre meg is vannak a megfelelő jogszabályok,az EOS-nak bizonyítania kell,hogy tartozol,erről minden évben kell elszámoló levelet küldenie,be kell mutatni a bíróságon a szerződést,amit te és a T-mobil között létrejött, a felmondó levelet,be kell mutatnia az EOS-nak,hogy te mit fizettél,menyit és mikor,szóval ha bármelyik is hiányzik akkor az EOS bukta a dolgot,ebben az évben 4 nyert perem van az EOS-al szemben,ügyvéd nélkül,bátran fogj neki.

rozsika101 # 2016.06.22. 08:00

T. Fórumozok.Segitségre volna szükségem.Már irtam egyszer az eos tartozás miatt a fórumba.2008 -as tartozás.Éedesanyámnál éltem,az óra akkor a nevemen volt.2007-ben elköltöztem,de az óra nem lett átirva csak 2009 körül.Tavaly megkeresett az Eos hogy 2oo8-as villanyszámla tartozás van 50 e.ft ebből lett 80e ft.küldte a postai sima felszólitásokat.Édesanyám még akkor élt.és lehet átválalta a tartozást,bent is voltam az irodában és azt mondták,hogy fizetett belőle valamennyit.de erről semmilyen papirt nem adtak,csak továbbra is jött a sima postai felszólitás a teljes összegről.Itt a fórumon azt tanácsolták ajánlott levéleben irjak nekik,hogy nincs tartozás,elévült.Ezt feladtam.Tegnap hozott a postás egy ajánlott levelet tölük de nem vettem át.Mit tegyek vegyem át és ajánlva adjak fel egy ellentmondást,hogy nincs tartozás,melyik a jó megoldás.Tanácstalan vagyok mitévő legyek Szegedi

rozsika101 # 2016.06.22. 08:02

T. Fórumozok.Segitségre volna szükségem.Már irtam egyszer az eos tartozás miatt a fórumba.2008 -as tartozás.Éedesanyámnál éltem,az óra akkor a nevemen volt.2007-ben elköltöztem,de az óra nem lett átirva csak 2009 körül.Tavaly megkeresett az Eos hogy 2oo8-as villanyszámla tartozás van 50 e.ft ebből lett 80e ft.küldte a postai sima felszólitásokat.Édesanyám még akkor élt.és lehet átválalta a tartozást,bent is voltam az irodában és azt mondták,hogy fizetett belőle valamennyit.de erről semmilyen papirt nem adtak,csak továbbra is jött a sima postai felszólitás a teljes összegről.Itt a fórumon azt tanácsolták ajánlott levéleben irjak nekik,hogy nincs tartozás,elévült.Ezt feladtam.Tegnap hozott a postás egy ajánlott levelet tölük de nem vettem át.Mit tegyek vegyem át és ajánlva adjak fel egy ellentmondást,hogy nincs tartozás,melyik a jó megoldás.Tanácstalan vagyok mitévő legyek Szegedi

Burn Out # 2016.06.22. 08:05

Vedd át a levelet és írd meg, hogy mi volt benne. Addig felesleges találgatás lenne minden.

rozsika101 # 2016.06.22. 08:18

T. Fórumozok.Segitségre volna szükségem.Már irtam egyszer az eos tartozás miatt a fórumba.2008 -as tartozás.Éedesanyámnál éltem,az óra akkor a nevemen volt.2007-ben elköltöztem,de az óra nem lett átirva csak 2009 körül.Tavaly megkeresett az Eos hogy 2oo8-as villanyszámla tartozás van 50 e.ft ebből lett 80e ft.küldte a postai sima felszólitásokat.Édesanyám még akkor élt.és lehet átválalta a tartozást,bent is voltam az irodában és azt mondták,hogy fizetett belőle valamennyit.de erről semmilyen papirt nem adtak,csak továbbra is jött a sima postai felszólitás a teljes összegről.Itt a fórumon azt tanácsolták ajánlott levéleben irjak nekik,hogy nincs tartozás,elévült.Ezt feladtam.Tegnap hozott a postás egy ajánlott levelet tölük de nem vettem át.Mit tegyek vegyem át és ajánlva adjak fel egy ellentmondást,hogy nincs tartozás,melyik a jó megoldás.Tanácstalan vagyok mitévő legyek Szegedi

végrehajtó1 # 2016.06.22. 11:36

rozsika101!

Vedd már át a levelet és másold be ide...

Márk bácsi # 2016.06.23. 13:27

Eos faktor tehet-e bármit is egy 2011 èvben 150000Ft os hitelkártya tartozással? 2013 èv közepèn felmondta az Fhb bank a szerződésemet, mert nem fizettem vissza a felvett összeget.
Állítólag az eos megvette a követelèst, levelet nem kaptam, csak most egy sima postait,hogy tartozom 530000 Ft-al! Felhívtam őket,hogy az eredeti összeget illetve a bank által kiszámolt büntetést is ki szeretnèm fizetni részletekben.
Nem lehet,csak ha aláírok egy ő általuk írt szerződést,amiben havonta 17000Ft-ot kell fizessek 4èven keresztül.Ez így 800000Ft-ra jön ki?!Kérdeztem őket,hogy ez mièrt ennyi,az volt a válasz,hogy azèrt,mert az alap tartozás mèg mindig kamatozik! Kártyám èvek óta nincs,nem is keresték. Bankból.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.23. 14:13

Tehet.

Dr.Attika # 2016.06.23. 15:55

Joghatályosan nem tehet semmit, ha nem engedményes. Vélhetőleg nem az, mert akkor nem "sima" levelet küld. Ne fizessen semmit, mert az az ablakon kidobott pénz.
Várja meg amíg ajánlott levelet kap.

Burn Out # 2016.06.23. 16:10

Az is lehet, hogy értesítették az engedményezésről, csak ugye ezt "el szokták felejteni".

végrehajtó1 # 2016.06.23. 18:25

Felhívtam őket,hogy az eredeti összeget illetve a bank által kiszámolt büntetést is ki szeretnèm fizetni részletekben.

No ez volt a baj...

Dr.Attika # 2016.06.23. 18:37

Ha az EOS engedményes, akkor nem küld sima, hanem ajánlott levelet.

végrehajtó1 # 2016.06.23. 18:39

De jó lenne így lenne....Sima levélben értesíti az adósokat.De sokszor ezt sem teszi meg.

eos_üldözött # 2016.06.23. 19:45

Nekem már 7. éve küldik a levelet.
Ajánlott még sosem jött tőlük.
Amióta kikértem a beszélgetést már nem is hívnak
:)))
Nem értem miért éri meg nekik.
Egyszer volt rezsicsökkentés is, mert jócskán kevesebb lett az összeg, ami persze levelenként mindig nő egy kicsit.

Dr.Attika # 2016.06.23. 19:49

Azért éri meg nekik, mert ha 10-ből 3 balek fizet már jó jártak.

Márk bácsi # 2016.06.26. 14:09

Egy 17000 Ft os csekket már befizettem. Ilyenkor mit lehet tenni?

rozsika101 # 2016.06.29. 13:31

T. Végrehajtó. Átvettem az ajánlott levelet.Az Eos 2008-as dátumu papirokat küldött a tartozásról.Az egyik 2008-as fizetési Eon felszólitó volt, a másik értesités kikapcsolásról, a harmadik kikapcsolási felszólitó volt,mind az eon küldte mind 2008-as dátumu volt..Én 2007-ben elköltöztem és az óra sajnos a nevemen maradt ,és valószinüeg nem fizették édesanyám meg az öcsém a számlát .Ezek a felszólitások a nevemre voltak kiállitva,mert akkor még a nevemen volt az óra. Én már ekkor nem laktam ott, nem is tudtam erről semmit.Tavaly óta küldték a sima postai tájékoztatást a tartozásról.A mult hónapban ajánlva feladtam egy levelet ,hogy nincs tartozásom.Erre küldték most ezeket a régi eonos felszólitásokat ajánlva,kérem a fórumozók segitségét mit tegyek,hogyan szabadulhatnék meg tölük, asegitséget előre is köszönöm Szegedi

rozsika101 # 2016.06.30. 14:00

T. fórum.Már irtam az eos ügyemmel kapcsolatban,és segitséget szeretnék kérni.2008-as eon villanyszámlatarto-zásom lett,mert vidékről elköltöztem és az óra a házban a nevemen volt,nem lett kifizetve 60 e ft villlanyszámla.Erről semmit nem tudtam.2015-töl kezdték küldeni a postai tájékoztattást,majd irtam nekik ajánlva,hogy nincs tartozásom,és amugy is az ilyen tartozás 5 év alatt elévül.A napokban kaptam egy ajánlott levelet tölük,benne voltak a 2008-as dátumu aláirás pecsét nélküli felszólitás,és értesités kikapcsolásról másolatok,semmi levél vagy közlendő.Mit tegyek a segitséget előre is köszönöm Rózsika 101

rozsika101 # 2016.06.30. 14:01

T. fórum.Már irtam az eos ügyemmel kapcsolatban,és segitséget szeretnék kérni.2008-as eon villanyszámlatarto-zásom lett,mert vidékről elköltöztem és az óra a házban a nevemen volt,nem lett kifizetve 60 e ft villlanyszámla.Erről semmit nem tudtam.2015-töl kezdték küldeni a postai tájékoztattást,majd irtam nekik ajánlva,hogy nincs tartozásom,és amugy is az ilyen tartozás 5 év alatt elévül.A napokban kaptam egy ajánlott levelet tölük,benne voltak a 2008-as dátumu aláirás pecsét nélküli felszólitás,és értesités kikapcsolásról másolatok,semmi levél vagy közlendő.Mit tegyek a segitséget előre is köszönöm Rózsika 101