Eos Faktor?


rozsika101 # 2016.06.30. 14:01

T. fórum.Már irtam az eos ügyemmel kapcsolatban,és segitséget szeretnék kérni.2008-as eon villanyszámlatarto-zásom lett,mert vidékről elköltöztem és az óra a házban a nevemen volt,nem lett kifizetve 60 e ft villlanyszámla.Erről semmit nem tudtam.2015-töl kezdték küldeni a postai tájékoztattást,majd irtam nekik ajánlva,hogy nincs tartozásom,és amugy is az ilyen tartozás 5 év alatt elévül.A napokban kaptam egy ajánlott levelet tölük,benne voltak a 2008-as dátumu aláirás pecsét nélküli felszólitás,és értesités kikapcsolásról másolatok,semmi levél vagy közlendő.Mit tegyek a segitséget előre is köszönöm Rózsika 101

Burn Out # 2016.06.30. 14:49

Szép, szép, hogy ezzel az öt évvel általában mindenki tisztában van, csak ugye vannak olyan eljárási cselekmények, amelyek a követelés elévülését megszakítják.

Amúgy: A villamosenergia-kereskedő és felhasználó közötti villamosenergia-vásárlási szerződésből eredő polgári jogi igények két év alatt évülnek el. Az elévülés a követelés esedékességének napján kezdődik.

rozsika101 # 2016.06.30. 15:23

Milyen cselekmény szakthatja meg az elévülést?2007-ben elköltöztem, sajnos az óra nem lett átiratva,miután nem ott éltem.Én semmilyen iratot nem vettem át,nem is tudtam róla.Édesanyám ,Öcsém nem szóltak erről.tavaly tudtam meg miután elkezdték küldeni a postai levelüket.Gondolom megnézték a lakcimnyilvántartóba a bejelentett lakcimemet,igy találtak meg.Kb egy hónaja irtamnekik egy ajánlott levelet,hogy nincs tartozásom, mert elévült,erre Ök elküldtek ajánlott levélben a 2008 -az számlákat aláirás és minden nélkül, semilyen kisérőlevél nem volt benne,mit kell ilyenkor tenni? Rózsika 101

rozsika101 # 2016.07.01. 13:16

80 e ft.lett a tartozás .Rozsika101

rozsika101 # 2016.07.01. 13:16

80 e ft.lett a tartozás .Rozsika101

roberta0303 # 2016.07.14. 10:04

Tisztelt hozzáértők!
Segítséget szeretnék kérni.2012 decemberben átvette az eos a régebbi UPC tartozásom félévente vagy évente küldenek egy sima felszólító levelet.úgy tudom hogy UPC,t mobile ilyesmi egy év után elévül.Erre lennék kíváncsi mert ha igen akkor küldjek egy levelet hogy töröljék a tartozásom mert elévült?nem tudom hogy fogalmazzak.Sosem beszéltünk telefonon és nem kötöttem semmilyen részletfizetést Velük.vagy várnom kell még egy évet hogy meglegyen az öt év?
Köszönöm

Burn Out # 2016.07.14. 10:46

Kicsit visszaolvasol és megtalálod a választ. Csak a közjegyzői fizetési meghagyásra válaszolj. A közjegyzői fizetési meghagyás esetében hivatkozz az elévülésre.

roberta0303 # 2016.07.14. 11:18

Köszönöm szépen.még annyit szeretnék hogy jövőre vissza megyek dolgozni márciusban gyeden vagyok.közjegyzői levél nélkül nem tilthatnak?hogy hivatkozhassak az elévülésre mielott elkezdenének tiltani (nem tudom hogy mi a menete).gondolom ha vissza megyek dolgozni akkor a letiltás jön.köszönöm szépen

Burn Out # 2016.07.14. 11:42

Letiltani csak jogerős döntés alapján lehet. Az EOS-nak hiába írsz, mert azt fogják válaszolni, hogy a tartozásod fennáll. Egy idő után viszont egy közjegyzőtől fogsz kapni egy tértivevényes levelet bárhonnan az országból. Ez lesz a közjegyzői fizetési meghagyás. Ennek kell ellentmondani, elévülésre hivatkozni. Ha 15 napon belül nem élsz ellentmondással, akkor a közjegyzői fizetési meghagyás jogerőre emelkedik és majd végrehajtható lesz. Akkor ha megindítják ellened a végrehajtást, akkor letiltható lesz a jövedelmed.

roberta0303 # 2016.07.14. 12:14

Köszönöm most már tiszta a kép.

roberta0303 # 2016.07.14. 15:21

Még annyit kérdeznék hátha Ön tudja a választ.írtam máshova de nem kaptam választ.van egy nav tartozásom ami 2008ban keletkezett kevés járulék és adóbevallás hiánya miatt amit utolag pótoltam de sok büntetést kaptam rá.2012ben elkezdték tiltani a fizetésem 2014 októberig amikor elmentem táppénzre a terhesség miatt.azota nem tiltanak lekertem az Ügyfélkapun az egyenlegem fél éve és azt írta hogy nullán vagyok.van rá esély hogy ha vissza megyek dolgozni nem tiltanak újra hogy talán elévült?

Dr.Attika # 2016.07.14. 17:03

Elévült. Az adótartozás 5 év alatt elévül. Az 5 év 6 hónappal meghosszabbodik , ha végrehajtási eljárás indult. Az elévülést semmi nem szakítja meg a polgári jogi elévülési szabályokkal ellentétben, így Ön tiszta az adótartozás vonatkozásában.

arakhe # 2016.08.05. 19:04

Üdvözlök mindenkit,a tanácsotokat szeretném kérni EOS faktorral kapcsolatban.A szüleim 2011-ben meghaltak az közüzemi órákat nem irattuk át mert testvérem még ott lakott, ám a testvérem jelentős közüzemi tartozást halmozott fel mind gáz mind villany tekintetében.Én erről akkor szereztem tudomást amikor a szomszéd néni felhívott, hogy a gázmű viszi el a gázórát.Akkor kaptam magam utánajártam és nem kevés pénzembe került, hogy mindent kifizessek.Az EONNál kértem egy összeget mennyi a tartozás és 3 nap alatt kifizettem több mint 300,000ft-ot.Ott azt mondták nekem mivel örökös vagyok kell várnom 30 napot, hogy új szerzödést kössenek velem,hogy kiderüljön nullás a számla és utána kötik az új szerződést velem.Letelt a 30 nap megkötöttem a szerződést.És telt-múlt az idő.93 nap múlva küldőtt az EON egy levelet, hogy még fizessek be 50,000 ft-ot mert még mindig van tartozás.Mondanom se kell nem ismertem el a tartozást és fogyasztóvédelemhez fordulta.Ott több mint egy év és rengeteg levél után kaptam meg a fogyasztóvédelmi határozatot hogy részemre több jogsérelmet is elkövetett az EON. Ilyenek pl.hogy nem én vagy örökös írta alá az órát mikor elvitték a papirokat, hanem egy idegen szomszéd néni.Nem volt se videó se kép az óraállásról, se az óra nem volt már meg mert az időközben az EON másnak beszerelte.Szóval ilyen és ehhez hasonlókat hozott ki a fogyasztóvédelem.Igen ám,de addigra az EON kiadta az EOS-nak behajtásra az összeget.Azóta hívogatnak.Már megkapták tőlem a fogyasztóvédelmi határozatot,már többször elmondtam,hogy nem ismerem el a tartozást de semmi.Tavaly januárban kaptam egy sima levelet tőlük, tavaly óta csak havi 1-2 telefon/ hozzáteszem néha este 9 -kor/ és tegnap kaptam egy ajánlott levelet és egyik testvérem is, hogy 72,000 ft tartozást fizessem be.Már mondtam nekik többször, menjünk a bíroságra de az sosem.Csak ezek a hívogatások és hát igy másfél év után egy ajánlott levél.Mit tegyek?Azt írják,menjek be személyesen intézkedni.De én menjek?Én nem ismerem el és szerintem igy hogy fogyasztóvédelmi határozatom van igy nem is jogos.Ugye?köszönöm a válaszokat.
Zsóka

Burn Out # 2016.08.05. 19:33

A gázdíj tartozás két év után elévül. Ha közjegyzői fizetési meghagyást kapsz, akkor elévülésre hivatkozással mondj ellent.

ken buchanan # 2016.08.16. 07:13

Üdv Mindenkinek!

Eos faktortól kaptam 2 horribilis összegről csekkeket. Azt írják mindkettő esetnél hogy 2013-ban(!!) adta át a tartozásokat az Eon nekik. Bajban vagyok mert 1 30 ezres befizetett csekk kivételével semmit nem találtam amit nekik adtam volna fel. Egy viszont biztos, hogy az utóbbi években sorra vettem fel a rosszabbnál rosszabb gyorskölcsönöket, hogy a közüzemi tartozásokat rendezzem, mindent ezekre áldoztam, csak hogy ezek rendben legyenek és eddig azt hittem mára rendben is vagyok. Úgy érzem hiába "van igazam", ezt elég nehezen tudom bizonyítani. Annyit tudok még a hasonló esetekről, hogy amikor egyik cégtől a másikig vándorol 1-1 tartozás, és az rendezve lesz, akkor azt nem feltétlenül közli egyik cég a másikkal(az is az adós dolga valószínű), ebből adódhatnak hasonló problémák. Nem tudom hogy most is ilyesmi-e a helyzet, mert sajnos nem találok bizonyító erejű csekkeket. Az viszont szerintem gyanús, hogyha igaz amit írnak hogy 2013-ban kapták meg az "ügyet", akkor ha az nem lett rendezve (itt vagy ott), akkor hogy létezik hogy 3 évig nem kaptam ilyen "fenyegető" leveleket tőlük..csak most! KÖSZÖNÖM HA VÁLASZOLTOK!!!

Burn Out # 2016.08.16. 08:56

Ha Eon tartozás, akkor valószínűleg két év alatt el is évült a követelés. Ha közjegyzői fizetési meghagyást kapsz, akkor arra ellentmondással kell élned és abban hivatkozz elévülésre.

Olvass vissza, mert erre vonatkozó válasz már többször volt.

ocsy8187 # 2016.08.19. 18:56

Tisztelt fórumozók!

Pár éve, muszály volt kölcsönhöz folyamodnunk a HSBC-nél.
Sajnos aztán sorra jöttek a rossz évek, és a hitelt nem tudtuk fizetni!
Majd átkerült az EOS Faktorhoz a követelés.
Ők persze rendszeressen küldték havonta az aktuális tartozásom egyenlegét, és nem maradtak el a telefonos fenyegetőzések sem.
Aztán most júniusban átkerült egy önálló bírósági végrehajtóhoz, aki a bankszámlámat inkasszózta, havi 80000 ft-al. Szerencsére leányom tudott segíteni nekünk, és egy összegben kifizette a végrehajtónak az összeget.
Az elszámoló levelet megkaptuk, és nincs több követelésük írták.
És itt a lényeg!
Mai nap felhívott az Eos, hogy tartozom még 850000 ft-al.
Kértem ügyiratszámot, és megegyezett a végrehajtó által behajtott ügyiratszámmal.
Ez hogy lehet?
Erre azt mondták, hogy csak a tartozás felét adták át a végrehajtónak, és most jön a másik fele!
Van ilyen, hogy csak fele?
Valamint a most követelt ügyszámon lévő tartozást elvileg kifizettem, és a végrehajtási papíron az áll, nincs további követelés.
És még a végrehajtó átveheti mondjuk csak a hitel tőketartozását?
Csak mert az EOS-nál a tőke 850000 ft, de az összes követelésük 1765000 ft volt még májusban.
A végrehajtó 850000 ft-ot vett át és erre ment még a ő követelése.
Remélem érthető amit írtam!

Válaszokat köszönöm!!!

Vh-ügyes # 2016.08.20. 08:51

Van ilyen, hogy csak fele?

van.

viszont érdemes lenne elévültséget vizsgálni...

iloka # 2016.08.24. 19:16

Üdvözlöm Önöket! Segítséget szeretnék kérni. A párom és a nővére tulajdonosok a telkükön fele-fele arányban. Párom 20 év óta nem járt ott, a nővére lakott ott az élettársával. A nővér 2 éve meghalt, most a gyereke lakik a telken, mint fele tulajdonos (örökös).2015.decemberben kaptunk egy levelet végrehajtótól, hogy az Intrum követel rajtunk 860 ezer ft. áramtartozást, ez már minden ktg-el együtt. Mi nem tartozunk senkinek, felhívtam őket ügyszámra hivatkozva, az e.on azt mondta, a nővére a szerződő mi nem tartozunk, ezzel gondoltam végeztem is. 2016. júliusban kaptunk 8 hónap múlva még egy levelet, hogy lefoglalják az autónkat és a bankszámlánkról leemeltek több száz ezer forintot. Na erre írtam egy vh.kifogást és feladtam 5 helyre ajánlva, bíróság, közjegyző,eon,vh., stb... Nem foglalkoznak vele, mert állítólag 2014-ben már kiküldtek egy fizetési meghagyást a régi címére a páromnak,erről mi nem tudtunk,azt nem kaptuk meg, mert 2012.óta a jelenlegi lakcímünkre van bejelentve,nem tudom 2014-ben miért nem ide küldték a fizetési meghagyást ahogy a lefoglalást pl., azért is tudtam a mostani leveleket átvenni, mert ezeket már ide küldték. Elmentünk az eonhoz személyesen, hogy megtudjuk, mit követelnek rajtunk, ott mondták, hogy a páromnak 2011-ig szerződése volt velük, ezért mi vagyunk az adósok. Párom mondta, hogy ő nem szerződött velük. Le kellett kérnünk a központból egy másolatot, ma jött meg az email. Az eon azt írja, nincs szerződésük senkivel az adott címen és nem is volt,fogyasztónak a nővére a páromat írta be, de ő írta alá azt a lapot és egyébként is ő volt aki használta ezt az áramot, amiből ekkora tartozás halmozódott fel, akkor hogy követelhetik rajtunk a tartozást. Ügyvédhez kell fordulnom, hogy megszűnjön ellenünk a vh. Nem értem mit akarnak tőlünk jogtalanul behajtani.

Vh-ügyes # 2016.08.28. 05:29

iloka

igyekezzen hozzáértőhöz fordulni, mert jogvesztő határidőket fog elmulasztani...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.28. 06:28

Fog?

gerbera317 # 2016.08.28. 09:01

Folyamatban lévő végrehajtási ügy, ahol az Intrum a jogosult, mégis az E.ON-nal tárgyalsz, és minderről az EOS-os topikban számolsz be... Ezek után nem csoda, hogy a kifogást (ráadásul kifogást!) sem a megfelelő helyen nyújtottad be. Gratulálok.
Igen, fogadj fel valami hozzáértőbb embert. Sokat segíteni ő sem fog tudni, de legalább elmagyarázza, mi van, és megmutatja, mit, mikor és hol rontottatok el végérvényesen.

Burn Out # 2016.08.28. 09:35

a 2 éves elévülést érdemes lenne benne megnézni

elfmage999 # 2016.08.28. 09:40

Már nem veszett fejsze nyele?

gerbera317 # 2016.08.28. 09:46

Jogerős fmh-nál nem lehet az fmh előtti elévülést vizsgálni. Az más, ha a jogosult belől az adós próbálkozásának, de az Intrum nem fog.