Eos Faktor?


Mariskanéni # 2012.04.11. 13:41

Én írok a PSZÁF-nek és attól függ mit reagálnak,utána rendőrségre megyek!Nekem ebből elegem van!Volt,hogy 10 perc alatt ketten hívtak fel és mind a ketten mást mondtak!Tegnap nem igazolta magát a hapsi és mire fel fényképezi le a szüleim házát?Ja azt hozzáteszem,hogy már elmúlott 8 óra mikor beállított!Valakihez mentek már ki?

Dr.Attika # 2012.04.11. 14:23

Kedves Mariska néni!
Aki valamilyen formában is szóba áll az EOS Faktorral az megérdemli, hogy zaklassák. Nem kell ahoz jogi tudás, hogy megítélje az EOS FAKTOR és hasonló "cimboráik" tevékenységének jogellenességét. Elég ehhez a józan paraszt esze.A "józanparasztiész".

flygabi # 2012.04.11. 16:40

Mariskanéni!

Engem is már megkerestek személyesen. Nem vettem róluk tudomást, mert valami irreális összeget próbáltak tőlem követelni. Nem szabad velük foglalkozni.
Múlthéten kaptam a MOKK-tól egy fizetési meghagyást amit az EOS fuckTOR nyújtott be. Ott már egy reális összeg szerepel amit természetesen fizetni fogok. Így mindenki jól jár. Én kifizetem azt amivel tartozok minden plusz költség nélkül és ők is megkapják a JOGOS!!! pénzüket.
Azért a PSZÁF-hoz elmegyek, mert megvan az összes levelük és sms-ük amikről tudjuk, hogy milyen hangvételűek.

Üdv. Kitartást!

Pistike67 # 2012.04.12. 12:39

Tisztelt forumozók,

Nem kell velük törődni: fel kell jelenteni és kész- Bérelt, lizingelt még az alsónemüjük is: valahonnan szalasztották őket, hogy itt van kis jog-hézag : - jönnek a dög-szagra-----
  • Büdös dögevők, ennyi.
Gabor28 # 2012.04.13. 10:13

Kedves Fórumozók,

Sajnos nekem is van egy esetem a fent említett céggel. Még évekkel ezelőtt felhasználtam egy hitelkártyához tartozó hitelkeretet, amit sajnos elég hosszú ideig nem tudtam fizetni. A lényeg, hogy 100.000 Ft-os tartozásból kb. a többszöröse lett. Mivel ez az összeg valami eszement mértékben (évi 40%) kamatozik és ilyen ütemben hamarosan elérné ill. jóval meghaladná az egymilliót is, úgy döntöttem megpróbálok velük egyezkedni, mivel úgy is én húznám a rövidebbet egy bírósági eljárás során, mert egy szabályosan aláírt hitelszerződésről van szó.
Ami felháborított, hogy a cég az egyezkedés során rendkívül rugalmatlan volt. Felajánlottak részletfizetést, de olyan elfogadhatatlan feltételekkel, hogy a végén a fennálló tartozás csaknem dupláját kellett volna visszafizetni. Ez természetesen számomra nem volt alternatíva, mivel így is rengeteget keresett már rajtam ez a szélhámos banda, ezért úgy döntöttem, hogy kérek ajánlatot tőlük az egyösszegben való fizetésre. Noha ők a tartozást egészen biztosan nevetséges áron vették meg a banktól, csupán pár tízezres engedményre voltak hajlandóak. Sajnos nem volt más választásom. Ha nem akarom, hogy pár éve múlva árverezzék emiatt a házat, akkor ezt el kellett fogadnom. Bár nagyon kemény összeget, csaknem egymilliót fizettem ki nekik, szerencsére sikerült megszabadulni a tartozástól.
Ami miatt most írok, az egy másik dolog, amiben segítséget szeretnék kérni. Van még szintén régebbről náluk egy telefontartozásom, ami kb. százezres nagyságrendű. Az már nagyon régi történet, kb. 5-6 évre nyúlik vissza. Ezen idő alatt én semmilyen térítvevényes és ajánlott levelet nem vettem át sem a telefonszolgáltatótól, sem pedig az EOS-tól. Csak a szokásos sima fenyegetőleveleket küldözgetik állandóan. Én úgy gondolom, hogy ez a tartozás már rég elévülhetett, mivel tudomásom szerint a telefontartozások elévülési ideje 1 év, az elévülést megszakító cselekmény pedig nem történt, hacsak a sima, nem ajánlott figyelmeztető levelek nem minősülnek annak.
Úgy gondolom, hogy erre már nincsen jogalapjuk, de szeretném a véleményeteket kikérni, hogy ezt a tartozást még követelhetik-e tőlem. A válaszokat előre is köszönöm.

gypali27 # 2012.04.13. 22:55

Kedves Fórumozók!

Én is kaptam ma egy eos-os levelet.
2010 április óta nincs kapcsolatom a UPC-vel.
Egy akkori hátralékot akarnak követelni 22 ezer ft-ot.
Már az intrum justitia is próbálkozott behajtani, de feladták.
Ezt a fórumot végigolvasva kiderült, hogy már ez elévült.Több mint egy éve nem írt iyen ügyben senki nekem.

Persze az eos 5 nap múlva akarja a pénzt, mert végrehajt.Persze ennek nem dőlök be, mert ez csak duma.

Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg lehet olyan, hogy pl. az upc kiadja több cégnek a behajtást?

Ajánlott levelet én nem kaptam egyik cégtől sem, így úgy fogom fel nem is kaptam semmit.Ha jól tudom, ez így rendben is van nem?

flygabi # 2012.04.15. 16:58

Keves gypali27!

Az 5napos szöveg csak duma. Nekem 2évig küldözgettek hetente egy levelet hogy 5napom van fizessek különben azonnal elindítják a dolgokat.

Ha a szerződésben benne van, hogy felmondás esetén harmadik félnek továbbíthatják az adatokat akkor jogosan adja ki, vagyis az EOS megvásárolta a tartozást innentől fogva EOS fuckTOR-nak tartozol.

Az elévülés, meg onnantól él, hogy mikor kaptál ajánlott levelet. Ha több mint egy év telt el azóta akkor megvan az esély elévülésre.

Üdv.

Károsult01 # 2012.04.16. 10:30

Sziasztok!

Én a creditexpress kft-től kaptam egy levelet. Nem ajánlottan!

Értesítenek, hogy ha a nem fizetem be 7-napon (5munkanap) belül a tartozást, amellyel állítólag a lakásbiztosítómnak tartozom, akkor közjegyzői fizetési meghagyást küldenek.
A biztosító eddig semmilyen formában nem jelezte, hogy tartozom neki.
Ha egy előre fizetendő biztosítást nem fizetek be, akkor nem él az a biztosítás, én bajom. sőt ha be sem fizetem, akkor megszűnik.
Nem igazolták, hogy a biztosítóm megbízta volna őket.
A biztosító, ha ennyire aggódik, miért nem küldött egyből közjegyzői fizetési felszólítást?
Kérdésem mit tanácsoltok mi a teendő ilyenkor? Röpülhet "meleg irattárba" a levél?
Előre is köszönöm a segítséget!

Ui:
A biztosítót még nem sikerült elérnem ezügyben.
Tudom, van külön creditexpress-es fórum, de az három éve nem igazán látszik működni, nem engedett hozzászólni.

Húgi32 # 2012.04.19. 08:17

Sziasztok!Arról szeretnék érdeklődni,hogy az Eos faktor elveheti e a házam,ha jelzálog hitel van rajta?Fizetem a hitelemet,de a faktor irreális összeget követel rajtam és nem tudok ,lehetetlen velük egyezkedni!Az 1 millió 2száz ezer forintra most 6 milliót akarnak leakasztani rólam!Mit tegyek?

Mariskanéni # 2012.04.19. 12:52

Kedves Húgi!Ne foglalkozz velük,nem szabad hogy megijesszenek!Ha bíróságra viszik az ügyet,hogy mondhatod,hogy horribilis összeget követelnek!Ne is állj velük szóba!

Karesz42 # 2012.04.19. 13:13

Tisztelt Fórumozók!
A ma napon ezt az sms-t kaptam a Dunacorp ZRT.-től:

"Együttműködése hiányában a '94-es törvény szerinti végrehajtási eljárást meginditottam.Tartozása kifizetéséért a TELJES VAGYONÁVAL,és JÖVEDELMÉVEL felel.
A költségek önt terhelik.24 órán belüli befizetéssel elkerülheti a járulékos költségek terhelését"

Mint már irtam egyszer,44.000ft-os tartozást követelnek rajtam,amiből már egyszer befizettem nekik 5000-et,de mivel nem érzem jogszerűnek a dolgot,ezért többet nem fizettem.Tudni kell azt is,hogy ez egy kb.7-8 éves MATÁV tartozás,ami szerintem gyakorlatilag már elévült,hiszen évekig nem kaptam semmit ez ügyben.
Mivel 5 kiskorú gyermekem van,nem szeretném,hogy letiltsák a bankszámlámat,mert miből adok nekik enni akkor?Végrehajtót akar küldeni a hölgy,azt mondta hamarosan jön a végrehajtó.Nem értem,hogy miért nem küldenek fizetési meghagyást,ha annyira biztosak a dolgukban?
Mit lehet tenni?Telefonon hivogatnak,sms-t küldözgetnek.
Köszönettel:Karesz

végrehajtó1 # 2012.04.19. 15:37

Semmit nem kell tenni.Nem jön a "végrehajtó" sem.Még legalább 10 ilyen és hasonló sms-t fogsz kapni.

Mariskanéni # 2012.04.20. 05:32

Üdv!Már leírtam a történetem,de azt kihagytam,hogy a credigen banknál volt a hitelkártyatartozás!Fizettük a megállapodott havi 20ezer ft-ot!Erre egyik napról a másikra jönnek a levelek az EOs-tól!Nem küldött levelet a credigen,hogy eladta a tartozást!Ilyenkor mi van?Szeretném ha válaszolna egy hozzáértő ember arra,hogy mire fel jön ki egy ismeretlen ember aki nem igazolja magát és fényképezi le azt a házat ami nem a mi tulajdonunk?

Húgi32 # 2012.04.20. 09:08

Köszönöm kedves Mariskanéni!Csak nehéz nem foglalkozni velük ha napi 8x hívnak,küldözgetik a fenyegető üzeneteket.Azért is felhívnak,hogy mikor várható a befizetés,már a hónap végén a következő részletre!Sajnos buta voltam,hogy megpróbáltam egyezkedni velük,de "egy fecske nem csinál nyarat"...Kiderült,hogy 6 millió forintot fogja elérni az összeg a futamidő lejárta után,nem arról van szó,hogy nem akarok fizetni,de ami sok az sok...ha még csak a felét kellene fizetnem havonta,azt is nehezen tudnám,de könnyebben,mint amennyit most kell...Köszönöm még egyszer a kedves hozzászólást,mert amint tapasztaltam sajnos ezen az oldalon is vannak "oktató" emberek!

Mariskanéni # 2012.04.20. 09:10

Húgi minket is hívnak rendszeresen,sőt itt voltak valami figurák is!Ha kiadja a fizetési meghagyást ott nem követelhet tőled ekkorra összeget!Azt azért a bíróság nem engedné!Sajnos ezek rendkívűl pofátlan emberek!

Gabicsek # 2012.04.20. 10:39

Ezek a cégek nem végrehajtó, hanem behajtócégek. Fenyegetőznek, hogy ne kelljen bírósági eljárás, mert így egyszerűbb.
Végrehajtó csak akkor jön, ha azt megelőzte egy jogerős fizetési meghagyás, vagy egy jogerős bírósági ítélet.

szva # 2012.04.22. 13:56

Tisztelt Fórumozók!
Több magánszemélynek tartozom és a kölcsönt nem tudtam megadni sajnos. Ha letiltják a fizetésem 50%-át akkor a többi hitelem sorban áll? Hogyan zajlik ez? Tud valaki segíteni?

gerbera317 # 2012.04.23. 20:40

A többi sorban áll. A legelső kap 33 százalékot, a második 17-et, a többi pedig vár. Ha a sorban állók közül ezt valaki sérelmesnek találja, a bírósághoz fordulhat, aki megállapíthatja az arányos kielégítést is. Ld. 64. §.

Károsult01 # 2012.05.08. 07:09

Gabicsek # 2012.04.20. 12:39
"Végrehajtó csak akkor jön, ha azt megelőzte egy jogerős fizetési meghagyás, vagy egy jogerős bírósági ítélet."
Egy közjegyzői fizetési meghagyás után is jöhet végrehajtó??? Ne már! Bírósági idézés jöhet először, és a jogerős ítélet után jöhet csak végrehajtó. Nem?

A creditexpress újra írt. Nem ajánlottan. Mehet ez is "meleg irattárba", ugye?!
Ez utóbbi levelük azért is furcsa, mert az általuk "követelt" összeget - milyen alapon azt továbbra sem tudni, sem azt hogy tényleg van-e megbízásuk - befizettük a biztosítónak, nem nekik. Mindazonáltal továbbra sem érthető, hogy egyáltalán miért bízta meg a ce-t a biztosító, amikor "a vagyonbiztosításoknál az ügyfél bármikor, például a díjfizetés elmaradásával elállhat a biztosítási szerződéstől"

Előre is köszönet a válaszokért!

vegrehajtasugyintezo # 2012.05.10. 14:00

Közjegyzői fizetési meghagyás - ha jogerőre emelkedik - pont elég a "végrehajtási laphoz" azután meg jön a végrehajtó.....

Károsult01 # 2012.05.14. 19:49

Nos, igen. Végül is jogállam van.
Demokrácia, szabadság, egyenlőség... stb.:)
Van benne valami régebbi rendszerekre emlékeztető. Persze, biztos nem mindenkit. :)

gerbera317 # 2012.05.14. 21:09

Már megbocsáss, de már az óvodában is úgy szocializálódtunk, hogy ha ránk mutattak, hogy "te voltál?", zsigerből az volt a válasz, hogy "nem én voltam". Sőt, a rafkósabbja azt is hozzátette, hogy "a Vanessza volt".

Most, hogy már felnőttünk, ugyanezt fizetési meghagyásnak és ellentmondásnak hívják. Ez így működik, és így van rendjén. Miért kell mindjárt komcsizni, csak azért, mert valami jól ki van találva?

Károsult01 # 2012.05.16. 20:52

Bocsánat az OFF-ért!

Kedves gerbera317!

Szomorú, ha ti így szocializálódtatok az oviban. Nem tehetek róla. Sajnálom!
Ha a "régebbi rendszerek" kifejezésről neked csupán a "komcsi" jutott eszedbe, arról sem tehetek.

Még egyszer bocs, az off-ért!

És köszönet az épkézláb válaszokért! :)

vegrehajtasugyintezo # 2012.05.17. 11:21

valószínű csak a mondani valót nem érted!
szomorú.....

Károsult01 # 2012.05.18. 09:17

ne szomorkodj! a lényeg, hogy te érted! :) és így jó neked. :)
...

off-ot befejeztem
Elnézést kérek érte!