végrehajtási ügyben kérdés


sequaestor # 2011.04.29. 21:20

50% -on veheted át a lakást ha te vagy az egyedüli vh kérő

Végrehajtó1
Már bocsánat, de ez nem annyira biztos...

Siccc
a hirdetményben megadott leszállítási mérték az irányadó.

panita79 # 2011.04.29. 16:41

Sziasztok!

Már egy másik topikban próbálkoztam, de ott nem kaptam választ... Azt szeretném megkérdezni, hogy egy házasság alatt felvett autóhitel tartozás, amit a férj vett fel (tudom nem számít sajnos, pedig nekem még jogsim sem volt akkoriban így a kocsit ő használta) és az életközösség megszűnte után nem fizetett, szerződését felmondták: jogosan követelhető-e 6 év elteltével a tartozás a volt feleségen, akit eddig egy alkalommal sem értesítettek? A kérdésem egyelőre elvi, mert még nem történt megkeresés ez ügyben, de egy másik hitelével kapcsolatban már zaklattak, ezért érdekelne, hogy mire számíthatok?

Köszönettel,

Anita

végrehajtó1 # 2011.04.29. 08:20

Kaptál tájékoztatást a vh-tól hogy 15 napon belül kérheted.

50% -on veheted át a lakást ha te vagy az egyedüli vh kérő.

Siccc # 2011.04.29. 06:27

Köszönöm szépen.Lenne még két kérdésem.A hátrálék miatt,ami jelenleg közel másfél millió,megvolt két sikertelen ingatlan árverés is.Letelt a 6 hónap szünet.Nem tiszta,hogy ilyen esetben,ha új árverést kérek,és megint nem lenne rá vevő,50 vagy 70 %-os áron vehetem át a lakást?Ez az egyetlen lakása az adósnak.A másik kérdésem: van arra lehetőség,hogy kérjem most,hogy ne beköltőzhetően,hanem lakottan legyen árverezve?

végrehajtó1 # 2011.04.28. 12:38

Siccc

Szerintem a bíróságon módosittasd vagy állíttass ki új vh lapot.

végrehajtó1 # 2011.04.28. 12:37

A második árverezés után ha nem kell el akkor 6 hónapig szüneteltetik.Illetve addig mig a vh kérők vagy az adós nem kéri az új árverést.
Ha nem elég a befolyt összeg akkor van egy kielégítési sorrend.A vht által elöbbre sorolt követelést elégítik ki először.Ha ezzel egy sorban több követelés van akkor ezt arányosan osztják fel.De erről kapnak felosztási tervet az érintettek.

leotg # 2011.04.28. 10:47

Sziasztok,
egy exkollégámnak hiteleztem, ingatlanját árverezik, de az első forduló eredménytelen volt vevő hiányában.
Kérdésem, hogy összesen kétszer ismételhető meg a végrehajtó által újabb árverés, vagy ez minden végrehajtást kérő esetében értendő, mivel többen is kértük ellene a végrehajtási eljárást. Az esetlegesen befolyt összeg arányosan osztandó, vagy a végrehajtást kérés sorrendjében kerül felosztásra?

Siccc # 2011.04.27. 10:14

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni,hogy egy lassan három éve tartó végrehajtási eljárásban(gy.tartás nem fizetése miatt)visszamenőleg kérhetem-e a hátrálékra a törv.késedelmi kamatot is?A vh.lapon nem szerepel,akkor még nem tudtam,van erre lehetőség.Amennyiben igen,hol kérjem,a végrehajtónál vagy a vh.lapot kiállító bíróságtól?

sequaestor # 2011.04.22. 19:13

khm...nem írta el, nem csak a Vht-t kell nézni ;-)

végrehajtó1 # 2011.04.22. 16:20

A végrehajtás szünetel, ha az adósnak nincs lefoglalható vagyontárgya, illetőleg a lefoglalt vagyontárgy értékesítése sikertelen volt,(52/d)

a 34/b elirta.

zsofar # 2011.04.22. 06:48

Kedves Végrehajtó1

Ez egy Díjjegyzék alján szerepel. Részletezve van mennyi a tartózás kinek és az alján vastag betűvel szerepel.

Zsolt

végrehajtó1 # 2011.04.22. 06:41

Írd le a teljes mondatot amiben ez szerepel

zsofar # 2011.04.22. 06:29

Sziasztok.

van egy végrajhatási eljárás elennem. Ma kaptam egy levelet hogy "Befejezés dátuma 2011.04.18, befejezés módja behajthatatlan (34.§.b-52/d)".

meg tudjátok mondani mit jelent ez ?

Zsolt

végrehajtó1 # 2011.04.14. 14:56

sütianya

Kérjen postai kézbesítést.Valamint ha a vh kimegy jelezze hogy tartoznak magának.(bízonyitsa is)és adasson ki követelés lefoglalást.Bár ehhez nagy reményeket ne fűzzön mert ehhez neki el kell ismerni hogy tartozik magának.Valamint a tartozást rendeznie kell de a vh felé.

végrehajtó1 # 2011.04.14. 14:52

Kérem nyugtasson meg,hogy nem igy van.

Meg nyugtatom nem így van.

boszkó # 2011.04.14. 14:31

Tisztelt végrehajtó!
Kérném a segitségüket az ügyem egyszerü elmentem évekkel ezelött kezesnek és az illető nem fizet most rajtam fogják behajtani.Csakhogy nekem sem ingó,sem ingatlan vagyonom nincs.Egy önkormányzati lakásban lakom amit megörököltem édesanyámtól aki 2éve hunyt el és én ma is az ő adoságait probálom rendezni.Munkám nincsen munkanélküli segélyen vagyok ami májusban lejár utánna nem tudom mi lessz.A lakásba befogadtam egy fiatal hölgyet kisgyermekével igy ő is hozzá járul a költségekhez mert én már nem tudnám a rezsit sem fizetni.Ő egyébként még nincs bejelentkezve mert önkormányzati lakásba ez nem egyszerü,de folyamatba van. És a kérdésem pedig az lenne,hogy elviheti e a végrehajtó a hölgynek és gyermekének dolgait.Mert én azt hallottam,hogy amit a lakásban találnak azt viszik legyen az bárkié. Kérem nyugtasson meg,hogy nem igy van.

sütianya # 2011.04.13. 19:19

tisztelt végrehajtó!
Az érdekelne , hogy ha van egy tartozásom , viszont nekem is tartoznak. És csak a családi pótlék meg a gyet (főállású anyaság.)van abból vonható -e tartózás? Ha nem akkor a végrehajtóval érdemes-e felvenni a kapcsolatot? Vagy hogy tudom megakadályozni, hogy ne vonjanak belőle? A banknál kell kérni a végrehajtónál vagy a bíróságnál esetleg az végrehajtás megszüntetését?

dundika78 # 2011.03.30. 13:00

Elnézést...most nézem a nagy idegbe....2.632.355 a pontos összeg amit 3 napon belül kell fizetnem.

dundika78 # 2011.03.30. 12:31

Üdvözlöm önöket!
Segitségüket szeretném kérni,mit tehetek?A probléma:Anno exem igénybe vette egy árúhitel kártyát,nem fizette,mi idöközben elváltunk.Ma kaptam egy levelet a behajtó cégtól,3 napon belül fizessek be 260.000ft-ot.24.-ével adták fel a levelet én pedig ma kaptam meg 30.án....bár amugy sem tudnám befizetni,de mit tehetek a vállásnál nem követelt semmit,mindenre az volt a válasza megoldjuk magunk közt,tehát nem kért eljárást tartozás megosztásban.Ezenfelül nekem 2 évig egy fillér gyerektartást se adott,idén januárban kezdte el fzetni 30.000ftot+meg 2 évre visszamenöleg kapok 6000ft elmaradást.az össz jövedelmem 112.000 ft albérletben élek 3 gyermekmmel,mit tehetek?Segitsenek nagyon szépen kérem!!

végrehajtó1 # 2011.03.30. 07:45

abakusz

nem tilthat.

végrehajtó1 # 2011.03.30. 07:41

Az egyik, hogy mit tehet a cég akkor, ha kiderül, hogy a vevője ellen (egy kft ellen) az apeh végrehajtást adott be. Mik ilyenkor a teendők?

neked semmi.Csak rizikós lehet eladni neki bármit is, hiszen lehet hogy nem tudja vgy akarja majd fizetni.

Illetve, ha egy egyéni vállalkozó nem fizet, akkor a felszólítás után mit kell tenni? Hogyan működik az ő esetében a végrehajtás”?

fizetési meghagyás ,végrehajtás

Ezeket az ügyeket csak ügyvédek intézhetik, vagy a cég is önállóan?

Ha nem értesz hozzá és sok pénzed van fogadj ügyvédet.De nem kötelező.

vitorla2011 # 2011.03.30. 04:49

Kedves fórumozók!

Két nagyon fontos és sűrgős kérdésem lenne hozzátok.
Az egyik, hogy mit tehet a cég akkor, ha kiderül, hogy a vevője ellen (egy kft ellen) az apeh végrehajtást adott be. Mik ilyenkor a teendők?

Illetve, ha egy egyéni vállalkozó nem fizet, akkor a felszólítás után mit kell tenni? Hogyan működik az ő esetében a végrehajtás?

Ezeket az ügyeket csak ügyvédek intézhetik, vagy a cég is önállóan?

Segítségeteket előre is köszönöm!

abakusz # 2011.03.29. 15:29

Üdv! Szeretném megtudni hogy a rehabilitációs járadékból tilthat e le a bíróság, és ha igen az az összes jövedelmemig tejed-e?

végrehajtó1 # 2011.03.29. 10:27

atika1971

igen, az adós bármely vagyona ,bankszámlája, munkabére stb..vh alá vonható.

atika1971 # 2011.03.29. 08:21

Olyat szeretnék kérdezni tisztelt végrehajtó1.
Magán tartozásnál amiről van bírói ítélet. 1mft ról.
Terhelhető e egyéni vállalkozásra ha az a nevemen van?