végrehajtási ügyben kérdés


gerbera317 # 2014.03.06. 11:53

mások jogai által megszabott korlátok között

Lakottan veszi meg, nem beköltözhetően, tehát a bentlakó jogai által meghatározott korlátok között gyakorolhatja a saját jogait. Álláspontom szerint a birtoklás joga éppen nem illeti meg.

Én nem mennék bele egy ilyen árverési vételbe, amíg a másik 1/2 sorsáról minimum egy előszerződésem nincsen a nem adós tulajdonostárssal.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.06. 09:32

Kérdésem, hogy mihez van jogom?

99. § A tulajdonos jogosult a dolgot használni és a dologból folyó hasznokat szedni, viseli a dologgal járó terheket és a dologban beállott azt a kárt, amelynek megtérítésére senkit sem lehet kötelezni.

Március 15. után:
5:13. § [A tulajdonjog]
(1) A tulajdonost tulajdonjogának tárgyán - jogszabály és mások jogai által megszabott korlátok között - teljes és kizárólagos jogi hatalom illeti meg.
(2) A tulajdonost megilleti különösen a birtoklás, a használat,a hasznosítás, a hasznok szedésének és a rendelkezés joga.
(3) A tulajdonosnak joga van minden jogosulatlan behatás kizárására.

Blackywhite # 2014.03.06. 08:56

matroz100

Az ilyen kérdések esetében, mindig kicsit elgondolkozom, vajon mi motivál valakit, hogy belemenjen ilyen vásárlásokba. Ő maga is tudja előre, hogy ez jogilag lehet tiszta ügy, viszont óriási jövőbeli konfliktusforrás. Arra gondolok, talán haragosa az 1/2 tulajdonos és így akar borsot törni az orra alá? Jobb helye nincs annak a pénznek?

matroz100 # 2014.03.06. 07:07

Üdvözlet!
Szeretném megvásárolni árverésen az egyik ingatlan 1/2 tulajdoni hányadát. Nyaralóról van szó. A másik 1/2-el rendelkező tulajdonos nem tartozik senkinek (bank, közmű stb., nem haszonélvező). Kérdésem, hogy mihez van jogom? Ha nem tudunk megállapodni, hogy pl megvásárolom tőle az ő 1/2-ét, attól még használhatom az ingatlant? Ha lesz hiszti, kérhetek birtokvédelmet?
Köszönöm.

gerbera317 # 2014.03.04. 13:04

A jogszabály és annak 5. §-a:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

És egy viszonylag használható hozzászólás itt: > végrehajtási jog > Intrum Iustitia > 2013.12.19. 00:50

kávézós # 2014.03.04. 12:07

gerbera317,

persze, tudom én, ezért is írtam, hogy én nem értek ezekhez a dolgokhoz.

Én is szoktam keresgélni hivatalos jogszabálygyűjteményt a neten, kevés sikerrel. Persze, tudom azt is, hogy egy dolog elolvasni egy rendelkezést, és egy másik értelmezni.

E konkrét esetben, ha igaz lenne, amit a cikk szerzője állít, szinte az összes EOS-os ügyfél elküldhetné akár az EOS-t, akár az Intrumot a fenébe, egyetlen levéllel...

gerbera317 # 2014.03.04. 11:30

Már annyiszor kitárgyaltuk vagy az eosos, vagy az intrumos, vagy a dunacorpos (esetleg mindegyik) topikban, hogy ez az adatvédelmis parasztvakítás mekkora badarság. Te meg éppen egy olyan cikk állításainak akarsz hinni, amelyik az olyan érintettek blogoldalán jelenik meg, akik éjjel-nappal ezzel vakítják egymást, miközben a hivatkozott jogszabály és az alkalmazóik is köszönik szépen, de nagyon jól vannak. Khmmm...

kávézós # 2014.03.04. 10:59

Sziasztok,

böngésztem a minap a netet, és valahogy ráakadtam erre a cikkre :

http://hitelkarosultak.blog.hu/…set_a_bankok

Érdekelne a véleményetek, Ti mit gondoltok erről? Épp tegnap kérdezte meg tőlem a szomszédom, hogy Őt hajkurássza az EOS, miszerint a Telekom, vagyis annak jogelődje, tartozást követel rajta, ezt a követelést átadta az EOS-nak.

Elküldtem a szomszédomnak is ezt a cikket, aki most nagyon boldog, mert kikövetelheti, hogy az EOS szüntesse meg a jogellenes tevékenységét, és azonnali hatállyal töröljék a személyes adatait a rendszerükből. Én túl sokat nem értek ehhez, de hasonló jön le nekem is a cikkből...

Tegyük fel, az EOS "megijed", és tényleg megteszi ezt. Akkor mit tegyen a szomszédom? Menjen be a T-hez, és rendezze velük a dolgot, ha valóban jogos a követelésük?

subickos # 2014.03.04. 04:21

érdeklödni szeretnék édesapám tulajdonában van egy gépjármü ö mzogáskorlátozott ésérdeklödöm hogy a végrehajto el e árverezheti a gépkocsit .ö a kocsit is a mozgáskorlátozott utalványon vásárolta érdeklödöm hogy vane valami modja hogy ne vihessék el továbra a házban még él egy fogytékoságal rendelkezö aKI RENSZERES FOGYATÉKOSÁGI TÁMOGATÁSBAN RÉSZESÜL KÖSZÖNÖM VÁLASZUKAT

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.10. 19:47

Az a célszerű, ha a végrehajtónak fizet, mert azt tudja, mennyi a teljes tartozás. A végrehajtó majd továbbutalja neked, ami neked jár.

kalcedon # 2014.02.10. 19:16

Lemaradt az előbb h a tartozás már több mint a végrehajtó jogon bejegyzett tartozás.

kalcedon # 2014.02.10. 18:03

Tisztelt Fórumozók!
Lehet, hogy nem jó helyre írtam. A volt párom nem fizette a gyerektartást,végrehajtóhoz fordultam aki végrehajtói jogot tett az ingatlanára.Most az a volt párom rendezni akarja az elmaradt tartozását és a végrehajtót is ki akarja fizetni,de az elmaradt tartózását a végrehajtónak akarja kifizetni amit nekem kellene.Kérdésem, hogy a végrehajtónak ki tudja fizetni az elmaradt tartásdíjat? Ha igen akkor én azt az összeget hogy kapom meg?
Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.06. 16:09

Igen, nem.

Zsuzsu1954 # 2014.02.06. 16:03

A végrehajtó kivonathatja-e a gépkocsimat a forgalomból és az ingatlanomat felméretheti-e akkor ha van nyugdíjam aminek az 50%-át már vonják. A gépkocsi kivonatásáról a végrehajtó nem tájékoztatott csak az okmány irodától kaptam levelet amiben közlik, hogy 2014.01.29-vel ezt megtették, de én a levelet 2014.02.06-án kaptam meg.Jól tudom-e azt, hogy első a mindenkori illetmény levonásából kell foganatosítani a levonást és amennyiben ez nem lehetséges akkor lehet az ingó és ingatlanokra ráterhelni.A gépkocsival kapcsolatban már egyszer ezt megpróbálta és árverésre kiírta.Személyes találkozásnál visszavonta. Én úgy tudom, hogy jelentős összegű tartozásom már nincs, de semmilyen tájékoztatást nem kaptam a végrehajtótól.A lejárt tartozások amik a tulajdon lapon szerepelnek arról sem kaptam semmilyen levelet, hogy levethetem.

gerbera317 # 2014.01.28. 14:43

Igen. A másodállású színházi jegyszedőnek kizárólag a jegyszedői jövedelme fogadására fenntartott számlája is végrehajtás alá vonható a jegyszedő magántartozása miatt.

SeressPeter # 2014.01.28. 10:10

Az előző egyéni vállalkozói vagyon-foglalással kapcsolatban még egy rövid kérdés, hogy az egyéni vállalkozói számláról is leemelhet pénzt a végrehajtó? (Persze magántartozás, nem vállalkozói tartozás miatt)

gerbera317 # 2014.01.17. 22:46

Igen.

Ez a kérdés majdnem olyan volt, mint: "A magántartozás végrehajtásakor a színházi jegyszedői vagyon végrehajtható?"

zskovacs # 2014.01.14. 15:14

Üdvözlöm! A magántartozás végrehajtásakor az egyéni vállalkozói vagyon végrehajtható?

anna76 # 2012.09.06. 09:58

runningman és vegrehajtasugyintezo!

Nagyon köszönöm Nektek!
Igaz magyar zászlónk alatt felcsillant egy kis remény az életemben!

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.04. 17:48

Összekevered Kedves! Kereszt van rajt, nem csillag...

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.04. 06:25

Akire58

4/5 része szabadon az 1/5 része pedig "árverés hatályával történő árverésen kívüli vétellel" értékesíthető (amennyiben jó az ár és a vh kérőnek van egy csöpp esze hogy belemenjen)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.04. 06:18

Kalózlobogó az, Kedves...

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.04. 06:13

runningman

asszem, mi egy - nemzeti szín - zászló alatt hajózunk... :)
üdv

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.04. 06:09

anna76

Az egyik stratégia az, hogy keresel vevőt a házra (mert el lehet adni kevesebbért is (árverés hatályával árverésen kívül) mint a követelés csak a bank hozzájárulása kell hozzá ami egyáltalában nem valószínűtlen lehetőség ugyanis - ha jó az ár - a kényszer értékesítésen sem kap többet (sőt) csak legalább majd még később)
Persze így még fognak vegzálni a maradékkal de talán egyszer ledarálod azt is.

A másik stratégia szerint pedig használod amíg csak lehet aztán ha már ki kell költözni, eltűnsz a láthatatlan jövedelemszerzésbe és csak 5év múlva - az elévülés után - kerülsz elő ismét...

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.04. 04:58

Ha jó az ügyvéd, megmondja mit lehet tenni
Aki ilyen tanácsokat ad, az nem ügyvéd, legfeljebb consigliere.