Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


colle # 2017.08.15. 13:46

Kedves Gerbera317! Köszönöm a múltkori válaszod!

Az ingatlan birtokba adása megtörtént, de az adós ingóságai bent maradtak, mert rögtön nem tudta elvinni. A végrehajtó nem zárta le az ingatlant.

Ebben az esetben az árverési vevőnek mire kell figyelni? Mindent levideóztunk, semmihez sem nyúlunk. Mi lehet az a dolog, amivel az adós esetleg keresztbe tud még tenni? Mire figyeljünk, ha jön a cuccaiért? Alá kell -e ilyenkor valamilyen papírt vele íratni?

Köszönöm szépen a válaszod!

drbjozsef # 2017.08.15. 13:51

A végrehajtó birtokba adta neked az ingatlant úgy, hogy semmi sem intézkedett a bent maradt ingóságokról? Annyit csak mondott, hogy meddig kell őriznetek, nem?

colle # 2017.08.15. 14:01

30 napig kell megőrizni. Ha az adós jelentkezik érte, akkor biztosítanunk kell, hogy elvigye a cuccait. Ennyit mondott.

gerbera317 # 2017.08.15. 16:02

Jó, hát végül is az árverési vevő az adós veszélyére és költségére köteles őrizni a dolgokat. Tehát nem felelős őrzésről van szó.

colle # 2017.08.15. 19:21

Kedves Gerbera317!

Mit jelent pontosan, hogy az adós veszélyére és költségére vagyok köteles őrizni?

A másik kérdésem arra vonatkozott, hogy ebben a fázisban esetleg az adós szokott -e valamivel keresztbe tenni? Pl. eljön a cuccaiért, és azt mondja, hogy hiányzik 2 váza és a számítógépet pedig használtuk. Ezért Ő feljelentést tesz, vagy panaszt, amivel keresztbe tudna tenni. Tehát ilyen elő szokott fordulni? Ha igen, hogyan lehet kivédeni?

Amikor az adós eljön a cuccaiért (konkrétan egy lakott ház, tele ingóságokkal) akkor valamilyen papírt alá kell vele íratni? Pl. a birtokba adáskor a lakásban hagyott ingóságaimat hiánytalanul átvettem, az ingatlanban hagyott további ingóságokra nem tartok igényt, nem szállítom el.

Amikor a birtokba adás történik, akkor ott van a végrehajtó és a rendőrök. Gondolom, arra az esetre, ha balhézik az adós. De amikor eljön a cuccaiért, a vevőt ki védi? Nem hívhatok rendőrt, hogy bocsi, de tartok az adóstól? Vagy erre van vmi forgatókönyv?

Köszönöm szépen!

gerbera317 # 2017.08.15. 21:35

Az ő veszélyére azt jelenti, hogy menjen az anyja p*ba, ha utólag hiányol valamit, és feljelentéssel fenyegetőzik. Bocs, de ha jogi nyelven nem érted, másként nem tudom magyarázni, csak ilyen ordenáré módon.
A többit oldd meg valahogyan.

drbjozsef # 2017.08.16. 06:46

Ha hepciaskodna, mondd meg neki, hogy inditson csak eljarast amit akar, nem felelos az orzes, neki kell bizonyitania, hogy milyen kar erte, es amugy is draga, nem fog ilyenbe fogni. Feljelentessel elhajtjak, ez polgari ugy lenne.
Meg mondhatod neki, hogy ha eljaras lesz, akkor az orzes koltsegeit ravered, 30 napig nem tudtatok rendeltetesszeruen hasznalni az ingatlant, egy havi berleti dijat csengessen ki szepen. Hatha ettol megnyugszik.

Ha ados jelentekezik, keresek ket tanut, baratokat, vagy a hazban lakot, es ugy mesz el, jegyzokonyvezitek mit csinal, mit visz el, mit akar a tobbivel, ha lehet beszelni vele, akkor alairatjatok vele, ha nem, akkor a ket tanu alairja, hogy mi tortent. Ennyi.

colle # 2017.08.16. 09:57

Kedves Gerbera317 és drbjozsef!

Tőletek több hazsnos infót kaptam, mint a végrehajtótól. Amikor elment a végrehajtó elmondta, ha bármihez nyúlunk, akkor az adós keresztbe tehet úgy, hogy még eladni sem tudjuk a házat. Én csak ezért kérdeztem ezt, mert a végrehajtó paráztatott. Sőt, azt sem mondta, hogy ha hepciáskodna az adós, akkor lehet bérleti díjat kérni, mert felelős őrzésről van szó....

Egyébként az is megérne egy misét, hogy ügygondnok volt kirendelve, mert nem érték el soha a tulajt. (Vagyis ezt mondták). Úgy jöttek oda, hogy tuti nem is lakik az ingatlanban. Majd nagyot néztek, amikor egyszer csak kijött a házból és megjelent a kapuban. A végrehajtó és az ügygondnok is döbbent egyet...

recece0609 # 2017.08.16. 10:30

Üdv! Ha nem licitáltam akkor a licitdíj visszajár ? Az árverési előleget már visszautalták.

Itrim # 2017.08.16. 22:40

Tisztelt Tanácsadó!

Árverésen vettem egy lakást. A végrehajtó az árverést követően 1 hónap múlva hívott a jegyzőkönyvet aláírni. Én megjelentem, de ő nem volt ott, nem írta alá. A helyettesével megcsináltuk a jegyzőkönyvet.De Azt ígérték, postán megkapom aláírva.Unszolásomra majd 2 hét elteltével meg is érkezett, de nem az eredeti, hanem egy másolat. Úgy gondolom, az eredetit kellett volna megkapnom! A vételárat megfizettem. Nekem furcsa, hogy a jegyzőkönyv utolsó 3 száma nem egyezik meg az árverési ügyszámmal. Lehet, ez csak egy iratszám, de én vételár második felét erre, a jegyzőkönyvi számra küldtem el. Nem vagyok a levelezésben járatos. Lehet, feleslegesen aggódom. De szeretném tudni,az eredeti árverési jegyzőkönyvet kellett volna megkapnom az aláíráskor, vagy megengedett a másolat adása, és esetleg az eredeti későbbi kiadása? Illetve, ha nem a kamarai oldalon megjelent ügyszámra hanem a jegyzőkönyvére küldtem a vételár kiegyenlítését, teljesítettem-e a kifizetést? Az előző számok megegyeznek. Előre is köszönöm a választ.

Itrim # 2017.08.16. 22:40

Tisztelt Tanácsadó!

Árverésen vettem egy lakást. A végrehajtó az árverést követően 1 hónap múlva hívott a jegyzőkönyvet aláírni. Én megjelentem, de ő nem volt ott, nem írta alá. A helyettesével megcsináltuk a jegyzőkönyvet.De Azt ígérték, postán megkapom aláírva.Unszolásomra majd 2 hét elteltével meg is érkezett, de nem az eredeti, hanem egy másolat. Úgy gondolom, az eredetit kellett volna megkapnom! A vételárat megfizettem. Nekem furcsa, hogy a jegyzőkönyv utolsó 3 száma nem egyezik meg az árverési ügyszámmal. Lehet, ez csak egy iratszám, de én vételár második felét erre, a jegyzőkönyvi számra küldtem el. Nem vagyok a levelezésben járatos. Lehet, feleslegesen aggódom. De szeretném tudni,az eredeti árverési jegyzőkönyvet kellett volna megkapnom az aláíráskor, vagy megengedett a másolat adása, és esetleg az eredeti későbbi kiadása? Illetve, ha nem a kamarai oldalon megjelent ügyszámra hanem a jegyzőkönyvére küldtem a vételár kiegyenlítését, teljesítettem-e a kifizetést? Az előző számok megegyeznek. Előre is köszönöm a választ.

Itrim # 2017.08.16. 22:40

Tisztelt Tanácsadó!

Árverésen vettem egy lakást. A végrehajtó az árverést követően 1 hónap múlva hívott a jegyzőkönyvet aláírni. Én megjelentem, de ő nem volt ott, nem írta alá. A helyettesével megcsináltuk a jegyzőkönyvet.De Azt ígérték, postán megkapom aláírva.Unszolásomra majd 2 hét elteltével meg is érkezett, de nem az eredeti, hanem egy másolat. Úgy gondolom, az eredetit kellett volna megkapnom! A vételárat megfizettem. Nekem furcsa, hogy a jegyzőkönyv utolsó 3 száma nem egyezik meg az árverési ügyszámmal. Lehet, ez csak egy iratszám, de én vételár második felét erre, a jegyzőkönyvi számra küldtem el. Nem vagyok a levelezésben járatos. Lehet, feleslegesen aggódom. De szeretném tudni,az eredeti árverési jegyzőkönyvet kellett volna megkapnom az aláíráskor, vagy megengedett a másolat adása, és esetleg az eredeti későbbi kiadása? Illetve, ha nem a kamarai oldalon megjelent ügyszámra hanem a jegyzőkönyvére küldtem a vételár kiegyenlítését, teljesítettem-e a kifizetést? Az előző számok megegyeznek. Előre is köszönöm a választ.

Itrim # 2017.08.16. 22:42

Bocsánat! Valamit elütöttem, és többször jelent meg egymás után!

naj1942 # 2017.08.17. 04:57

Tisztelt Forum Mit lehet tenni, ha érvényes adás-vételi szerződés teljesítése esetén az eladó erőszakkal akarja visszavenni az ingatlant.Azzal fenyeget, hogy kidobál mindent a lakásból, mert neki kell a ház.Etnikumról van szó.
Ha oda jönnek, hívjam a rendőrséget, mert a bíróság hosszadalmas! az eladó a szerződés szerinti havi törlesztéssel szemben 1)3-al többet követel.
hatékony válaszukat tisztelettel köszönöm.
naj1942


Tisztelt Fórum!
Hogyan lehet törölni a bejegyzéseket. Véletlenül többször jelent meg.

naj1942@gmail.com

Grave7 # 2017.08.17. 07:46

@recece0609: Milyen licitdíjról beszélsz? Csak az előleget kellett befizetned a végrehajtói számlára, amit írásod alapján már vissza is kaptál.

.
@Itrim: Az eredeti (biztonsági papíros) árverési jegyzőkönyvből 4 példány készül, 2-t földhivatal, 1-et a vevő fog megkapni, majd amikor a végrehajtó megküldi a tulajdonjog bejegyzési kérelmet. Addig csak másolatot kap a vevő és a felek is.
A végrehajtói iratok ügyszámának utolsó perszáma (az évszám után) mindig változik, mert az az irat sorszáma az ügyön belül. Tehát ez nem probléma, hivatkozhatsz arra az utalásnál.

.
@naj1942: Ez nem végrehajtási kérdés, itt nem fogsz választ kapni. Kérdésedet másik témában (pl. a büntetőjog fórumrészen belül) tedd fel.

Itrim # 2017.08.17. 19:53

Kedves Grave7!

Köszönöm szépen a választ. nagyon megnyugtattál. Várni fogok türelmesen a jogerőre emelkedésig.

colle # 2017.08.18. 08:31

Kedves Szakértők!

Az árverések folytatódnak. Az lenne a kérdésem, hogy a szeptember, október és novemberben záruló árveréseknél igen szépen bele lehet csúszni a kilakoltatási moratóriumba, nem? Az adósnak lesz egyszer a 30 napja, ha nincs kifogás és nem megy ki, akkor még 60 nap a jegyző stb. Jól gondolom, hogy aki ősszel nyer az árverésen, az sok jóra ne számítson?

Köszönöm!

colle # 2017.08.18. 08:49

Kedves Gerbera317!

Abban szeretném a segítséged kérni, hogy az adós cuccait 30 napig kell megőriznem. De ha elmegyek 2 hétre nyaralni, akkor jelezhetem neki, hogy vagy elviszi a jövő héten vagy csak a 4. héten tudja, mert én szabadságon leszek, vagy ilyenkor köteles vagyok akkor a rendelkezésére állni, amikor Ő szeretné?

Valamint ilyenkor mondhatom -e az adósnak, hogy 1 nap alatt vigye el a cuccait? Már a birtokba adásnál is mondta, hogy hát lehet kellene neki 2-3 nap...

Köszönöm szépen!

wt15 # 2017.08.18. 09:18

Sziasztok,

Az árverési jegyzőkönyvben az ingatlanról az szerepelt, hogy földszinti üzlethelyiség, a tulajdoni lapon is földszintinek van feltüntetve. Árverési jegyzőkönyv aláírásakor kiderült, hogy nem földszinti az üzlethelyiség, hanem pince. (teljesen a föld alatt van, nem csak egy-két lépcsőfokkal.)

Árverési vevőként ilyenkor milyen lehetőségeim vannak? Kifogással élhetek a hirdetmény ellen és elérhetem, hogy érvénytelen legyen az árverés?
Esetleg kártérítés érvényesítésére is lehetőségem van? Ha igen, kivel/kikkel szemben?

Köszi az ötleteket.

Burn Out # 2017.08.18. 09:25

A leírás általában tájékoztató jellegű (legalábbis 1-2 végrehajtó odaírja), meg azt is, hogy licitálás előtt győzödjön meg a licitáló az ingatlanról.

Grave7 # 2017.08.18. 09:26

@colle: A 30+60 nap amit írtál, az pont 3 hónap, amennyi a dec.1-től márc.1-ig tartó "moratórium" időszaka is.
A 30+60 nap fix, de napok/hetek hozzáadódhatnak, pl. vételár megfizetésére haladék, a jegyzőkönyv aláírása sem az árverés lezárásnak napján történik, a vevő nem a 31. napon jelenti be a kiürítési kérelmet, a végrehajtó nem a 61. napra tűzi a kiürítést, stb.

recece0609 # 2017.08.23. 17:01

Grave7@
A letéti díj (árverési előleg összege) és a licit díj átutalásának bizonylatát (terhelési értesítő) az árverésen való részvételhez le kell adni a jegyzőkönyv vezetőnek. A
letéti díj összeget a letéti számlára, a licit díj összegét a bankszámlaszámra kell utalni az árverés azonosító számára hivatkozva.

Burn Out # 2017.08.23. 17:32

recece0609: milyen végrehajtásról írsz?

Grave7 # 2017.08.23. 19:14

@recece0609: Az arveres.mbvk.hu weboldalon keresztül árvereztél? Az árverési előleget XYZ Végrehajtói Iroda/ája számlájára fizetted be?
Ezen a fórumon szinte kizárólagosan ilyen árverésekről van szó, így az előző választ is erre írtam.

Ha földárverésre vonatkozik a kérdésed, amit a Kormányhivatal folytat le, akkor ott a licitdíj összege nem jár vissza, legalábbis a 191/2014. (VII. 31.) Korm. rendeletből ezt olvasom ki, gyors átfutás alapján.

recece0609 # 2017.08.24. 06:50

Sajnos átsorolták oda.persze megjelentek a hiénák (Ha fizetsz lelépek) Aztán megjelent a tulaj aki elmondta ,hogy hiteles adásvételivel megvásárolta a területet csak nem jegyezték be .Az árverési biztos azt mondta adjon be végrehajtási kifogást,mert jogos az igénye a területre .Majd mintha mi sem történt volna megakarta tartani az árverést. Én közöltem ,hogy nem regisztrálok és nem veszek részt az árverésen ,mert nem ez volt a kiírásban.Szóval nem jogos az igényem a licitdíj visszatérítésére?