Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Grave7 # 2019.08.13. 07:53

Az elsőfokú döntéssel szemben fellebbezhet, ekkor a másodfokú bíróság (itt: törvényszék) fog dönteni. Ez a döntés jogerős, felülvizsgálatnak nincs helye (valamint polgári eljárásban nincs harmadfok).

theksv # 2019.08.13. 07:00

Segítséget szeretnék kérni!

Vásároltam egy ingatlant az adós kifogással élt a végrehajtás iránt, egy olyan kérdésem lenne, a bírósági döntés után az adós másod illetve harmad fokon is fellebezhet?

gerbera317 # 2019.08.12. 14:32

Az árverési hirdetményen rajta volt, és az árverési jegyzőkönyvbe is bele van foglalva, hogy az ingatlan beköltözhető vagy lakott-e. Ha beköltözhető, az adós a végrehajtónál nem tud elérni semmit, ha lakott, akkor pedig nem kell elérnie semmit.

maagi1988 # 2019.08.12. 12:46

Segítséget szeretnék kérni! Árverésen szeretnék vásárolni egy osztatlan közös tulajdonban lévő ingatlan 1/4 részét. Amit kiderítettem az ingatlanról, hogy 4 külön bejáratú lakást foglal magába, és az adós, akivel szemben az árverés indult, az egyik lakás egyedüli birtokosa. Az adós nagy valószínűséggel mindent meg fog tenni, hogy ne kelljen kimennie a lakásból. A kérdés a következő, van e esetleg olyan kiskapu , amivel az adós el tudja érni a végrehajtónál, hogy ne kelljen elhagynia az ingatlant? A tulajdonostársak tudnak e tenni valamit ellenem, hogy ne tudjam birtokba venni a lakrészt? Valószínűleg használati megosztásnak kellett születnie, viszont ha ezt nem akarják a rendelkezésemre bocsátani , ki tudom e kérni valamilyen hivatalos forrásból, esetleg a banktól, aki az árverést kezdeményezte?

Köszönöm előre is.

gerbera317 # 2019.08.12. 07:27

@Wagner úr
Legyen, ahogy írod. Mindenesetre, jobb helyeken a végrehajtó az árverési jegyzókönyv végén oktatja ki az adóst a kiköltözési kötelezettségéről, illetve a határidőkről, és a következő értesítést már magáról a kilakoltatás időpontjának kitűzéséről küldi.
Azon, hogy neked is ott kell lenned, nem kéne fennakadni. A 154. és 154/A. §-ok az ingatlan átadásáról szólnak. Hát kinek adja át a végrehajtó az éppen kiürített ingatlant, ha az árverési vevő nincs jelen az eljárásnál?
Azt pedig nem látom be, hogy ha te, a legfőbb érdekelt nem tudod, mi történt időközben a bíróságon, akkor a legkevésbé érdekelt fórumnak azt miért kellene tudnia.

drbjozsef # 2019.08.11. 13:52

tmsnmeth80,

Vht.217§-217/A.§

Wagner úr # 2019.08.11. 12:25

Kaptam belőle egy példányt.
Felszólítja az adóst, hogy az ingatlant hagyja el ingóságaitól kiürítve, az önként teljesítés elmaradása esetén megkezdi a birtokba adást lakatossal, szállítóval.
Nekem pedig részt kell vennem "a cselekmény lefolytatásán"
Lehet, hogy a 60 nap alatt a bíróság jogerős döntést hozott?
Na, majd hnap telefonon rákérdezek :)

tmsnmeth80 # 2019.08.11. 12:17

,,Hát mit mond a Vht., minek van helye a végrehajtó törvénysértő intézkedése ellen?,,

Nem tudom, kérlek világosíts fel.

gerbera317 # 2019.08.11. 11:48

Ha az adós vh-kifogással élt, akkor az árverés még nem jogerős, tehát nem keletkezett az adósnak kiköltözési kötelezettsége sem.
A "kilakoltatási felszólítás" intézményét ebben a kontextusban nem tudom értelmezni. Az micsoda?

Wagner úr # 2019.08.11. 11:40

A kilakoltatást kértem. Jegyzőkönyv+30 nap után.
Utána tájékoztatott, hogy a jegyzőnek elküldte a kérelmet+arról is, hogy adós vh kifogást terjesztett be.
Ezután jött a kilakoltatási felszólítás.
Ennyi az infóm :)

gerbera317 # 2019.08.11. 11:10

Azt írtad, hogy a hó végén lesz a kilakoltatás. Feltételezem, azért írod, mert a végrehajtó kitűzte. Márpedig ilyet csak akkor tűz ki, ha a feltételek fennállnak, tehát 1) a törvényes kiköltözési határidő lejárt (t.i. az árverés jogerős, és azóta eltelt 15 nap), 2) az ezt követő törvényes határidőig kérted a kilakoltatást, 3) a végrehajtó erről tájékoztatta a jegyzőt, és 4) azóta 60 nap eltelt. Ha ezek bármelyike hiányzik, akkor térj vissza a kályhához, és kérdezz onnan, ne pedig a kilakoltatás kapujából!
Fentieken túl, a kiköltöztetésnek nem feltétele, hogy a tulajdonjog is be legyen jegyezve. A Vht. mindenhol "árverési vevő"-ről ír, sehol sem "új tulajdonos"-ról.

Wagner úr # 2019.08.11. 10:33

Gerbera, lekértem a friss tul. lapot az ügyfélkapun, még sehol sem vagyok.
Volt egy vh kifogása, amit valszeg a bíróság elutasított. Ezt esetleg megfellebbezte és ez miatt csúszik a bejegyzés?

gerbera317 # 2019.08.11. 10:22

Be van az már jegyezve, csak te nem tudsz róla. Az ügyvéd pedig nem téged etet, hanem az ügyfelét.

Wagner úr # 2019.08.11. 10:13

Szép napot!
A tulajdonjog bejegyzés mikortól lehetséges a földhivatalban?
A hónap végén kilakoltatják az a adósomat(akit azzal etetett az ügyvédje, hogy strasbourgig viszi az ügyet:))
Jegyzőkönyv aláírás, a vételi ár kiegyenlítése teljes egészében megtörtént még májusban.
Na szóval, szeretném, ha addig a bejegyzés megszületne, hogy ne legyen ebből is hiszti.
Tudnátok ebben segíteni?
Mi ennek a pontos menete?
Előre is köszi.

drbjozsef # 2019.08.11. 09:20

Én tudom, én tudom : pont az, ami viszont ezen kívül semmi más ellen nem jó... :)

gerbera317 # 2019.08.11. 08:41

Hát mit mond a Vht., minek van helye a végrehajtó törvénysértő intézkedése ellen?

tmsnmeth80 # 2019.08.11. 08:33

,,A minap felhozott egy ellenpéldát valaki, hogy a végrehajtó önkényesen megsemmisítette a sikeres árverést, de az törvénysértő.,,

Ilyen esetben ez ellen mit lehet tenni?

gerbera317 # 2019.08.11. 06:52

Bármilyen árverés esetén a licitnapló lezárásáig lehet az árverési hirdetményt visszavonni.
Az adós ezt követően is megfizetheti a tartozását, de a vagyontárgyat már nem tarthatja meg, hanem csak a vételárból részesülhet.
A minap felhozott egy ellenpéldát valaki, hogy a végrehajtó önkényesen megsemmisítette a sikeres árverést, de az törvénysértő.

tmsnmeth80 # 2019.08.10. 22:22

Tisztelt Szakértők!

Lezárult internetes MBVK-s ingatlanárverés esetén az adós meddig fizetheti ki a tartozását, hogy ne legyen elvéve tőle az ingatlan? (Árverési jegyzőkönyv még nem készült)

benö1 # 2019.08.09. 16:36

Tisztelt Szakértők!
Adós végrehajtási kifogását a bíróság okafogyottság miatt érdemi vizsgálat nélkül elutasította,amit adós megfellebbezett.
Kérdésem:
Van-e értelme kérvényezni II.fokú bíróságtól a soron kívüli elbírálást?
Ezt azért kérdezem,mert nem szeretnék öngólt lőni.
Abból indulok ki,hogy a bíróság az a beadványomat észrevételezésre megküldi adósnak,ez a "procedúra" akár 5-6 hétig is elhúzódhat.

drbjozsef # 2019.08.08. 09:42

Valoban hosszabbitja ez a folyamatokat?
Igen. Nem nagyon, jó esetben.

Vagy lehet vegrehajtasi kifogassal elnem?
Nincs értelme. Azt a végrehajtó jogszabályellenes cselekménye miatt lehet, itt erről szó sincs, sőt, pontosan aszerint jár el. (Vht. 46§)

Mire lehet szamitani? Lesz most meg tobbhonapos hagyateki eljaras is, aminek a veget ki kell varni?
Nem kell, pont ez a lényege az ügygondnoknak. Neki kézbesíti az iratokat a végrehajtó az elhunyt helyett.

Mateusz86 # 2019.08.08. 09:15

Egyre erdekesebb helyzet all elo. A korabbi arveresen licitalt ingatlannal az arveresi jegyzokonyvtol szamitva letelt a 30 nap, illetve a 30 naptol szamitva is mar ket het. Eddig a jegyzokonyvet nem kaptam meg, rakerdeztem a vergehajtonal, aki azt mondta, hogy azert nem kaptam meg a jegyzokonyvet, mert az nem emelkedett jogerore, mert az ados elhunyt, es emiatt ugygondnokott kellett kirendelni. Allitasa szerint kb. 30 nappal hosszabbodik a dolog emiatt.

Valoban hosszabbitja ez a folyamatokat? Vagy lehet vegrehajtasi kifogassal elnem? Mire lehet szamitani? Lesz most meg tobbhonapos hagyateki eljaras is, aminek a veget ki kell varni? 2 tulajdonosa van egyebkent a megvasarolt 1/2+1/2-es haznak.

gerbera317 # 2019.08.08. 07:14

Ja, tényleg. Csak te megcserélted a felszólító végzés érdemi részét azzal a résszel, ahol a mulasztás jogkövetkezményét ismertetik. Máskor ilyet ne csinálj.
Egyébként kérheted a következő végrehajtót, hogy te kézbesíthesd a tulajdonjog bejegyzése iránti megkeresést a földhivatalnak.

tmsnmeth80 # 2019.08.07. 20:08

Átvettem.

Az első papír jött ilyen sokára.

A Végrehajtónak nem lehet oda adni a 6 600 Forintot, hogy küldje már el a Földhivatalnak az árverési jegyzőkönyvvel együtt?

Vagy egyéb megoldás, hogy gyorsan menjen a dolog?

Nekem minden perc számít és nem akarok megint a Földhivatali fizetési felszólítóra várni.

gerbera317 # 2019.08.07. 19:52

Hát vedd át az első "papírt", amellyel felszólítanak, hogy fizess.