jelzálog alatt lévő ingatlan, és más végrehajtás


Vh-ügyes # 2014.08.21. 07:12

természetesen Önnek kell eldöntenie, hogy mit érdemes... (mint a hajóskapitány: "mindenki a szivattyúkhoz vagy a mentőcsónakba")
A féltulajdon forgalomképes, igen.

Moni40 # 2014.08.20. 18:44

Tisztelt Vh-ügyes!

Köszönöm szépen a válaszát.
A banki végrehajtási jogról elfelejtettem megemlíteni,hogy az ki lett fizetve csak édesanyánk nem vetette le a tulajdoni lapról.
Esetlegesen ha úgy alakul,akkor a végrehajtási jogot szokták e 1/2 háztulajdonon gyakorolni?
Érdemes e a ház megmentésén fáradoznom ilyen feltételek mellett?
Válaszát előre is köszönöm.

Vh-ügyes # 2014.08.19. 05:45

Ameddig az édesanyjuktól örökölt 1/4-re föl nem kerül (előbb-utóbb fel fog...) a "végrehajtási jog" addig kihúzható az eljárásból.
Azonban az apától örökölt rész - amennyiben a végrehajtó ingatlan végrehajtás irányában terjeszkedik (és itt figyeljünk a Vht.7.§) - miatt az a bank be fog csatlakozni és akkor az 1/1 megy a levesbe...

Moni40 # 2014.08.17. 10:24

Tisztelt Szakértők!

Örökösödés utáni földtulajdoni bonyodalmunk van.
5 éve meghalt édesapánk után testvéremmel megörököltük az apai örökségünket mely 1/4 ház túlajdon nekem és 1/4 ház tulajdon testvéremnek.
Szüleink vettek fel hitelt,mely a túlajdonlapon jelzálogjogként van feltüntetve.
Édesanyánk elhalálozott és örököljük a maradék fél házat 1/4 -1/4 arányban.
Idóközben végrehajtási jog került testvérem apai örökségének 1/4 részére.Jelenlegi félelmünk az,hogy az édesanyánk után járó 1/4 részt örökölve a testvéremnek arra a részére is végrehajtási jogot adhatnak ki.
Lehet e az ingatlanon két terhelés,a banki jelzálog és a végrehajtási jog egyszerre a testvérem estleges 1/2 házrészen?
Amennyiben szeretném én magam megvásárolni a testvérem részesedését érdemes e nekifutnom.
Jelzálog rész a szüleink után a ház egy tizede a végrehajtási jog a testvérem részéről a ház értékének többszöröse.
Választ előre is köszönöm.

Sherlock # 2014.08.10. 08:45

Azt sajnos még nem tudom, de elképzelhető, hogy más tulajdonára is rátesznek jelzálogot?

Csak ha ő is belemegy.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.10. 07:49

Azt az apróságot nem közölted, hogy a jelzálog az egész ingatlant terheli-e vagy csak a tulajdonostárs hányadát.

Egyébként a jelzálog le nem kerül róla, amíg a vele biztosított teljes tartozást meg nem fizetik. (Kivétel, persze, ha sikeresen elárverezik, vagy ha a jótét lélek hitelező olcsóbban is hozzájárul. Vagy ha a hitelező lest a tulajdonos.)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.21. 12:30

ugyanis az árverési adós a fellebezés mindkét jogával(helyi és megyei kifogással)
Pardon?

jozsi880 # 2014.05.20. 11:53

Tisztelt hozzá Értő Jogi segítő!
Árverésen vásárolt ingatlanom, még nem került birtokba adásba, ugyanis az árverési adós a fellebezés mindkét jogával(helyi és megyei kifogással) élt.A másodfoku azaz megyei bíroság elutasította a kifogást és jógerös ítélet van arrol,hogy nem fellebezhet.Az ítélettel amit a végrehajtó is kapott,felkerestem és kértem a birtokba adást. Sajnos elutasító választ kaptam, mondván majd beszél vele.Ebben egyfajta elfogultságot éreztem, ugyan is ADÓS és VÉGREHAJTÓ évekota JÓBARÁTOK.
Szeretnék valakitöl erre választ kapni, mért nem kaphatom birtokba az ingatlant, és panasszal hova fordulhatok.
Elöre is köszönöm.

gyikocska # 2014.05.19. 19:38

Tisztelt Ügyvéd Úr!Felvettünk több hitelt lakásvásárlásra,illetve felújításra.Van egy devizás,és forint alapú is.Ezen kívül van más hitel is,plusz Amerikán kártya.Ezek az OTP faktoring tulajdonában vannak.Átadtak a végrehajtónak.Több millióval tartozunk.Most árverezik a házat egy kisebb tartozás miatt,talán a vásárló kártya miatt. A kérdésem az lenne, elárverezhetik-e a házat egy 1milliós tartozás miatt, miközben a faktoring tavaly szeptemberben elinditotta a tulajdonjog átadását az eszközkezelőnek. Erről azóta sem tudunk semmit, és most a faktoring kérte a végrehajtást. Köszönöm.

gerbera317 # 2014.05.19. 15:50

Az csak egy dolog, hogy a tulajdonos felajánlotta az ingatlant az Eszközkezelőnek. Az is lehet, hogy a jelzálog-jogosult hozzájárul az Eszközkezelő általi vételnek. Én azt tartom kizártnak, hogy az Eszközkezelő megvegye a leégett ingatlant, amit azután úgysem tud hasznosítani, csak további befektetés árán, úgyhogy én efelől nem táplálnék túlzott reményeket.

A lefoglalt biztosítási díj a lefoglalt vagyontárgy értékvesztését hivatott kompenzálni, azonban a jogszerűséget én a Vht. 92. § b) szerint vitatnám.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.19. 10:42

A biztositó azt állitja jelen pillanatban a kártérités a végrehatót illeti.
Nyilván nem ezt mondták, hanem azt, hogy ők csak a végrehajtónak teljesíthetnek. Ez viszont alighanem igaz.

karpeti # 2014.05.18. 17:37

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Történet a következő:
Végrehajtás alatt lévő ingatlanban tűzeset történt aminek volt biztositása.Jelen pillanatban az ingatlan tulajdonosa felajánlotta az ingatlant a NET nek.Ebben az ügyben még a bank hozzájárulására várunk hogy bele megy -e az eszközkezelőbe.Igy itt még nincs felfüggesztve a végrehajtás.A biztositó azt állitja jelen pillanatban a kártérités a végrehatót illeti.Ha végrehajtás felfüggesztését kérem 6 hónapra ugye ezt a törvény egyszer lehetővé teszi akkor is a végrehajtót illeti a kártérités amit a biztositó kifizet a végrehatás szüneteltetése alatt?Mi az amit tehetek,hogy minnél előbb felépüljön az otthonunk? Köszönöm válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.16. 18:30

A bank nem foglal le semmit.

massy7 # 2014.05.16. 05:49

Tisztelt Uram/Hölgyem!

A kérdésem a következő lenne.
Adott egy jelzálogos ingatlan amit lefoglalt már a bank. Viszon van egy lizinges személyautó is ami más banknál van. A lakás bankja kiadta az autó lefoglalását!
A kérdésem a következő lenne!
Lefoglalhatja-e jelenesetben a bank az autót ha már a lakás a fedezet?
És ha lefoglalja akkor majd ki is fizeti a másik bankot,ahol az autó van?
Az autó rendszeresen van fizetve!
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel: Massányi Gábor

gerbera317 # 2014.05.06. 07:32

ameddig nem érkezik érvényes licit az ingatlanra, én megállapodhatok egy adás-vételre az ingatlan jelenlegi tulajdonosával?

Megállapodhatsz vele, de adásvételről szó sem lehet. A részleteket a Vht. 157. § szabályozza:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

fel lehet függeszteni ha a Bank, mint fő hitelező ebbe belemegy?

Nem.

egy nagyob 9M -ós adósság van bank felé

És akkor mi van? Egyébként nem "bank felé", hanem "bankkal szemben".

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.05.06. 06:41

Nem.

adós0506 # 2014.05.06. 06:03

Üdvözletem!
Nem jelent meg a kérdésem, ezért írok ide is.
Szeretném a testvérem autóját használni, mint üzembentartó (ő marad tulaj, ellenem viszont végrahjtási eljárás van folyamatban). Lefoglalhatja e a bírósági végrehajtó vagy NAV végrehajtó az autót, ha a törzskönyv szerint is a testvérem marad a tulajdonos.

A gyors válaszokat köszönöm előre is!

cezar777 # 2014.05.04. 11:01

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Jelenleg folyamatban van egy árverési eljárás (jelenleg is kitűzött és futó, tehát bármikor vételi ajánlat tehető) egy olyan ingatlanra, amelynek forgalmi értéke nem fedezi a fenálló követeléseket (5db).

Említett ingatlan szeretném megvásárolni.
Ingatlan f.értéke: 6.5M Ft.
Ingatlan terhe: 9.4M Ft.

A kérdésem az lenne hogy ameddig nem érkezik érvényes licit az ingatlanra, én megállapodhatok egy adás-vételre az ingatlan jelenlegi tulajdonosával (1/1 ben tulajdonos)? Ha igen milyen módon?
Hol érdemes kezdeni, végrehajtó? Bank? Milyen ügyemenettel lehet számolni.

Az árverés lejárta kb. 2-3 hét, fel lehet függeszteni ha a Bank, mint fő hitelező ebbe belemegy?

(Terhek szempontjából egy nagyob 9M -ós adósság van bank felé, a többi különböző közműszolgáltatók igénye az eladó iránt.)

Köszönöm válaszát.

gerbera317 # 2014.04.10. 08:52

1) Csak tőled.
2) Te sehogy. A végrehajtó tudja értékesíteni.
3) Ki kell fizetni, de úgy sem tudod, ezért letiltják. Micsoda kérdés...
4) Valamikor, ha a feltételei fennállnak.

linda85 # 2014.04.09. 18:23

Tisztelt Ügyvéd Úr, Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni, az alábbi ügyben.
Nekem és volt barátomnak van egy közös családi házunk. A házon jelzálog van, ami már végrehajtás alatt van. A követelt összeg 16 m.Ft, ebből a pénzintézet felé fennálló tőketartozás 12,5 m Ft. +2 m.kamat. A ház kb.5-6 m.Ft-ot ér.
Volt barátom az ingatlannal kapcsolatban mindentől elzárkózik, jelenleg külföldön él, ott bejelentett jövedelemmel rendelkezik.
Én mindent megtettem annak érdekében, hogy az ingatlan eladásra kerüljön, de mivel 1/2 rész a tulajdonom, egyedül nem rendelkezhetek az eladásról.
Mindezt a végrehajtóval közöltem is.

Kérdéseim az alábbiak lennének:

  • Ha jövedelemből letiltásra kerül a tartozás, akkor csak tőlem vonják, vagy a külföldön élő személytől is?
  • Az ingatlant hogy tudom egyedül értékesíteni, ezzel csökkentve a tartozás összegét?
  • Az ingatlan értékesítése után fennmaradó tartozást egy összegben kell kifizetnem, vagy tiltják a jövedelemből?
  • A fennálló tartozás elévül e valamikor?

Köszönöm!

gerbera317 # 2014.03.26. 07:54

Úgy bizony. Az Intrum követelése - ha nem a tiéd - a te tulajdoni illetőségedet nem érinti. A közös költség viszont már igen, és ezek szerint van egy jelzálog-hitel is, ami szintén érinti a tulajdoni illetőségedet. Ha végrehajtásra kerül a sor, a haszonélvezeti jogod a Vht. 137. § (2) szerint semmis.

Mazsola113 # 2014.03.25. 22:18

Igen azt tudom, hogy közös, csak azt nem tudtam, hogy nincs fizetve :( Hát elég szarul álok úgy néz ki :(

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.25. 17:14

Talán egy igénypert indíthatnál. De azzal is csak a saját tulajdoni hányadodat mentheted ki - és attól még a másik bank (amelynek te is adósa vagy) ugyanúgy bekapcsolódik, és akkor mégis csak mehet a végrehajtás veled szemben is.

Ja, és a közös költség tartozás az nem a férjed tartozása, az bizony a tied is. Pont azért, mert a lakásnak tulajdonosa vagy.

Mazsola113 # 2014.03.25. 17:05

Hát nem... :(

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.25. 16:58

Kifizetheted a tartozást, és már törlik is. De ez nem annyira jó üzlet neked.