Kézbesítési kifogás vagy rendkívüli ellentmondás?


Csuklósbusz # 2024.12.09. 14:23

Na megnézném én azt hogy mint szerződésen kívüli károkozó engem felelősségre vonnának emiatt... ! Hacsaknem ugyanilyen módszerrel.. mert a többi felvetésemre nem írtatok semmit.

Ez főképp az Ő felelőssége, ha volt pénze amit inkasszáltak, akkor lehetett volna neki egy székhelyszolgáltatóra is aki átveszi a leveleit.

Több sebből vérzik a dolog.

Mert még mindig nem tudom elhinni hogy bárki azonos nevű átveszi akkor az jogerős lesz.

Miért nem továbbítottam felé? Mert mondjuk kb az utóbbi 10 évben egy szót nem szóltunk egymáshoz, okkal, meg településszintű lakcímmel ugyan biztos én is megtaláltam volna...

Ellentmondani csak az adós tud, szép is lenne ha bárki ellentmondását elfogadnák " nem én vagyok":

De ellentmondásnál perré alakulna. Településszintű lakcímmel mi történt volna, még a perköltséget is ráverik?

Amúgy jött válasz az e-mailre tehát elveszésre nem tudnak hivatkozni. Adjak be beadványt. Csak éppen nekem se digitális aláírásom se lehetőségem 3. félként beadványt beadni.

gerbera317 # 2024.12.09. 07:44

Csuklósbusz!
Te átvetted az apádnak címzett levelet. Az rendben van, hogy azt hitted, neked van címezve, de amikor láttad, hogy nem a tiéd, miért nem továbbítottad apádnak? Az bizony így jogerőre futott, és ha apádnak ebből kára és költsége keletkezett, azt ellened, mint szerződésen kívüli károkozó ellen érvényesítheti.
Vagy mondtál volna ellent te magad azzal, hogy a fizetési meghagyásban megjelölt adós nem te vagy, és akkor a fmh nem emelkedett volna jogerőre. De te sem ezt, sem azt nem tetted, hanem írtál egy himihumi emailt. Mindezt úgy, hogy egyébként már elég régóta olvasója vagy ennek a fórumnak. Máshol ezt úgy mondanák, hogy 'ülj le fiam, elégtelen'.

Szomorú örökös # 2024.12.09. 01:43

Csuklósbusz

Jött egy FMH a nevemre, átvettem. Apámnak szólt....Emailt írtam a közjegyzőnek aki küldte, leírva ezen tényeket, érdemi válasz nem jött.....Azóta eltelt több mint fél év....Azzal, hogy az e-mailt megírtam szerintem mindent megtettem.....Szerintem nem hisztek nekem...leszívódott egy vélhetően elévült, ráadásul örökölt tartozás
És még mindig nem fogod fel! Te átvettél egy nem neked szóló levelet, így kézbesítettnek nyilvánították. Ezek után elküldtél a közjegyzőnek egy emailt, ami minden volt, csak nem hivatalos, majd hátradőltél a karosszékben és vártad a megoldást fél éven át. Most meg csodálkozol, hogy a fizetési meghagyás jogerőre emelkedett - tökmindegy, hogy elévült vagy nem korábban - és ki vagy akadva, hogy ezt miért is kell kifizetni bárkinek is....de leginkább apádnak.....és akár az is előfordulhat, hogy ez a tartozás rád fog tovább öröklődni előbb-utóbb.

És akkor meséljek a számlázó programom által kiküldött letöltő levelekről, amelyek soha nem érkeznek meg a címzetthez vagy éppen a spam mappába kerülnek a másik oldalon, mert a rendszer annak minősíti őket? Vagy meséljek arról, hogy egy munka-megrendelő emailt hetekkel később az elküldése után - szerencsére még nem késtem le a válasszal - találtam meg tök véletlenül a spam-levelek között? Tisztában vagy te vele, hogy hány email van, ami soha nem érkezik meg a címzetthez?

És ezt az email-lehetőséget akarod te hivatalos levélként minősíteni?

Csuklósbusz # 2024.12.08. 18:29

Az FMH-ban szereplő címre már lakcímkártyát sem adnak ki mert ilyen a valóságban nem is létezik már, google térképen sincs rajta.

Mostmár az omniózus helyre helyrajzi számos lakcímkártyát adnak ki, de a hrsz is osztatlan közös társasházakat takar, vagyis egy hrsz alatt van vagy 4 lakás.

Szerintem nem hisztek nekem...

De ez történt:

  • jött egy FMH egy már nem is létező címre, de a régen még létezett cím amúgy is kb 20 ingatlan azonos címe amik még csak nem is egymás mellett vannak hanem akár 1000 méteres táv is van.
  • azonos nevű rokon (én) átvette a postán személyivel
  • eredeti célszemély évtizedek óta nem ott lakik, évtizedek óta településszintű lakcíme van
  • leszívódott egy vélhetően elévült, ráadásul örökölt tartozás
Csuklósbusz # 2024.12.08. 18:04

Egy többgenerációs családi házban ahová mindenkinek odaszól a lakcímkártyája esetleg megállja ez a helyét.

De mi a valóságban sem, meg nyilvántartásokban sem lakunk azonos lakcímen.
Az említett támpontos címhely 4db társasház + pár cég vagyis kb 20db ingatlan ugyanazon címe.

Ha a 20db ingatlan között van két ugyanazon nevű lakó , vagy pont ittlakna a 20db között valamelyikben de nem velem akkor ilyenkor mi a frász lenne?

Ha most azonos nevű de nem rokon lakna itt aki átveszi akkor is ugyanaz lenne, vagyis jogerő meg végrehajtás.

De akkor ezekszerint erre a joghelyzetre mégse gondoltak egyik törvényben sem, hogy mi van akkor ha azonos nevű veszi át?

gerbera317 # 2024.12.08. 17:34

Ha egy címen több azonos nevű címzett lakik, nekik kell gondoskodniuk arról, hogy kiki megkapja a saját levelét, illetve kiki a saját levelét kapja meg. Ha ez nem így volna, akkor az egyenlő bánásmódhoz való joga sérülne mindazoknak, akik nem azonos nevű személyekkel laknak egy címen. Tehát, Csuklósbuszék egyike sem hivatkozhat arra, hogy azonos a nevük, csak hogy ezzel előnyhöz jussanak. Amikor az egyik a másiknak ugyanazt a nevet adta, vállalta annak a jogkövetkezményét is.

Szomorú örökös # 2024.12.08. 17:32

Csuklósbusz

Miért tűnt volna fel? Minden egyes levelemmel ígyvan amikor nem vagyok otthon, a saját FMH-val is ígyvolt.
Hát ez az, hogy tele vagy zűrösebbnél zűrösebb ügyekkel és már azt se veszed észre, hogy kinek is jött az FMH.

Ha most bementem volna személyesen akkor mégis mi történt volna, közlik hogy bocsi akkor a tárgytalan?
Édesapádnak volna esélye bemenni, de mivel te fél évig vártál a sült galambra, hogy majd az emailedre válaszol a közjegyző,
így elbukta ő is a lehetőséget. Valljuk be továbbra is, hogy ezt te cseszted el, de nagyon.

Kell hogy legyen rá mód hogy az ilyet kivédje az ember
Pl. nem emailben kell ezt elintézni, nekem továbbra is ez a véleményem. Pont!

Csuklósbusz # 2024.12.08. 17:10

Covid óta egyes ajánlott leveleket bedobhatnak simán, kivéves a tértist.
Lásd itt:
https://www.posta.hu/…tes_20220601

"A tértivevényes levelek, a hivatalos iratok és a nemzetközi könyvelt levélküldemények, illetve belföldi és nemzetközi csomagok átvétele személyes kézbesítéssel történik továbbra is. Abban sincs változás, hogy ezekben az esetekben szükség van a személyazonosság vagy az átvételi jogosultság igazolására. Tehát a postás a küldemény átadásakor rögzíti az átvevő személy fényképes személyazonosító okmányának betűjelét és számát, a nevét és ha szükséges az átvételi jogcímet. Az új szabály szerint az átvételnél az ügyfél aláírására azonban nincs szükség." ---------------------
  • Akkor lehet az aláírás nem kellett, nem emlékszem már de a személyit elkérték!

"„be kellett menni a legközelebb eső város postájára és ott adták át a postahivatal épületében.”
És még ott sem tűnt fel neked, hogy ez nem neked jött, hanem apádnak? Ez azért fura.

Miért tűnt volna fel? Minden egyes levelemmel ígyvan amikor nem vagyok otthon, a saját FMH-val is ígyvolt.

Ha 3. fél vagyok, hogyan mondjak neki ellent? :-)

Ha most bementem volna személyesen akkor mégis mi történt volna, közlik hogy bocsi akkor a tárgytalan?

Ennyi erővel mindenki beküldi a fiát, hogy nem tartom a kapcsolatot vele és "sztornó"? Attól hogy átvettem tévesen, szerintem a GDPR miatt felvilágosítást sem adhatnának személyesen, nemhogy visszássá tenni.

Ha akkor lett volna rá mód előtte, akkor most is lenne rá mód utólag..

Mert ha egy előző lakó ugyanezen névvel jött volna a levél akkor pont lefosom, oldják meg, e-mailt sem írtam volna. Nem vagyok köteles más szarjai miatt időt és pénzt áldozni.

Kell hogy legyen rá mód hogy az ilyet kivédje az ember, bárki azonos nevű átveszi és voalá?

Akkor ha tartozik nekem valaki, nem is az Ő címére kell küldeni, bárkiére aki átveszi ugyanazon névvel aztán meg is van oldva? :-)
Mert idáig arról szól a fáma, hogy pont nem érdekel senkit ki hova van bejelentve , hol lakik valójában, ha ugyanazon nevű átvette akkor megnyerte valaki.

Szomorú örökös # 2024.12.08. 16:15

Csuklósbusz

minden esetben személyi igazolvány számot kell bediktálni ( nem felmutatni, elég diktálni) majd meg kell jelölni kije vagyok, ezt fel is tüntetik a dokumentumon pl fia.
Már a Covid óta nem így van, de ne agyald azért túl.

be kellett menni a legközelebb eső város postájára és ott adták át a postahivatal épületében.
És még ott sem tűnt fel neked, hogy ez nem neked jött, hanem apádnak? Ez azért fura.

Ez meg egy kb 20 éves hagyatékin nem szereplő örökölt tartozás amit valamely követeléskezelő megvett és most bepróbálkozott, szerintem eleve elévült.
Viszont átvetted a levelet és nem mondtál neki időben ellent. Egyébként nézzük is csak, mi történt, miután átvetted a levelet:

Emailt írtam a közjegyzőnek aki küldte, leírva ezen tényeket, érdemi válasz nem jött. Azóta eltelt több mint fél év,
Bakker! Írtál egy emailt, majd vártad a sült galambot, hogy ezzel meg is oldódik a kérdés? Ezt te komolyan gondoltad???

Ettől függetlenül, ha perre viszi, lehet lesz valami joghatása az e-mailnek is.
Megnyugtatlak, az égvilágon semmi joghatása nem lenne.
Egy ilyen fontos kérdésben bizony vagy személyesen, vagy papír alapon és postai úton kell intézkedni.
Te meg azt hitted, hogy majd kényelmesen a fotelből elintézed? Hát ezt bizony nagyon benézted!

Joghézagos a dolog úgyvélem.
Igen, ez az ügyintézés emailben, valóban joghézagos. Pontosabban a joghoz semmi köze! :D

Csuklósbusz # 2024.12.08. 15:58

Joghézagos a dolog úgyvélem.

Az utcán vagy a háznál, eleve jogkérdés, hogy a kapuban állva az minek minősülne.

Lakásnál ha becsengetsz és bent a szobából jön ki is egy dolog, meg egy társasháznál is ha a közös udvarból sétál ki az utcára is egy másik dolog.

A posta igen véleményezi, hogyha valaki az adott cím alól bújik elő akkor kb jogosult átvevő ha úgy nyilatkozik, de minden esetben személyi igazolvány számot kell bediktálni ( nem felmutatni, elég diktálni) majd meg kell jelölni kije vagyok, ezt fel is tüntetik a dokumentumon pl fia.

Nade az én esetem eleve TÁMPONTOS kézbesítés, tehát nem a címhez, nem házhoz jön a postás hanem egy ilyen nyilvános postaláda gyűjteményhez mint pl a foxpost ahhoz tudnám hasonlítani aki nem tudja mi a támpontos kézbesítés.

De még csak én se voltam otthon, így kétszeres értesítés után, amit szintén feljegyeznek, be kellett menni a legközelebb eső város postájára és ott adták át a postahivatal épületében.

Vagyis nálam egyik eset sem állna meg hogy a "címhelyen", sőt így bizonyítható is hogy nem ott hanem a postahelyen lett átvéve.

Meg ennyi erővel nem is tudtam volna címhelyen sem átvenni, mert nem hozzák ki címhelyre, csak támpontra.

"ha ki akarok tolni egy rokonommal, és elkapom hat sarokkal előbb a postást, és átveszem tőle a rokon levelét, akkor az teljesen szabályos? És ha a rokon soha nem lakott azon a címen, most sem szól neki oda semmilyen lakóhelye, csak én magam küldtem neki (vagy valami spanom) az ÉN címemre a levelét? No nehogy már."

Vidéken, kissebb falvakban amúgy teljesen mindegy milyen címre szól, névre kézbesítenek.

Szóval ha vidéken van két hasonló nevű család, aztán benézi a postás akkor előállhat pont ugyanez helyzet.

De amúgy mint az én esetem is, apámmal nem tartom a kapcsolatot, sőt akár indítékom is lehetne neki FMH-t küldeni, pl elmaradt gyerektartás végett. Akkor csak annyi lett volna a teendő hogy kiküldetem magam címére és átveszem, a nevében aláírva?
Aztán jogerős és semmit nem tud semmi, mondván mint Szomorú örökös írta: "nem kell adósságba kerülni."

Amúgy úgy tudtam semmi nincs a nevén.. De ha most megkínálnám én is egy FMH-val, saját címemre ahol én se lakok, akkor majd a bíró is azt mondja neki hogy: "nem kell adósságba kerülni"?

Ez meg egy kb 20 éves hagyatékin nem szereplő örökölt tartozás amit valamely követeléskezelő megvett és most bepróbálkozott, szerintem eleve elévült.

Ti is úgy látjátok hogy itt joghézag van amit belehet szívni?

Más:
"s főleg az a nagy gond, hogy azt hiszed, majd egy emailben el is rendezhető az egész :-)"

Se nem kötelezett, se nem VH kérő nem vagyok, magyarul egy 3. fél akinek semmi köze az egészhez, ha semmi közöm hozzá, akkor mégis mitévő legyek? Annyit 100%-ra tudtam hogy nincs arra a címre bejelentve, keressék meg ahogy tudják.

Be van ikszelve, hogy a címzett vette át az én szigszámommal regisztrálva. Aztán kiderült mégse az enyém.

Ettől függetlenül, ha perre viszi, lehet lesz valami joghatása az e-mailnek is.

Majordomus # 2024.12.07. 19:52

Jobb ötlet (s postának)?

drbjozsef # 2024.12.07. 17:04

nem fogod tudni bizonyítani, hogy az utcán adta oda neki.

Ha balkézzel írom alá az átvételi elismervényt, akkor azt sem, hogy én vettem át.
(tudom, elvileg ellenőrizheti a személyit, de nekem simán szokta a postás a kezembe nyomni a gyerekeim leveleit)

Sőt, úgy rémlik, a postásnál ilyen nagy zöld kütyü van, amire "kézjegyet" kér, érintőlépernyőre, egy bumszli "tollal". Vagyis egy krikszkrakszot. Azért az is véleményes akkor...

drbjozsef # 2024.12.07. 17:02

Oké, a címzettet átgondoltam, jogos, az csak a személyhez kötődik.

De ez a teljesen más címen átvett levél, még mindig határeset. Értem én, hogy a rokonok _általában_ nem akarnak kixxszni egymással, de ha mégis, ez így tényleg eléggé kézenfekvő...

Kovács_Béla_Sándor # 2024.12.07. 16:07

elkapom hat sarokkal előbb a postást, és átveszem tőle a rokon levelét, akkor az teljesen szabályos?
Az szabálytalan kézbesítés, mert helyettes átvevő csak az adott címen létezik, az utcán nem. Más kérdés, hogy nem fogod tudni bizonyítani, hogy az utcán adta oda neki. Igen, ez ilyen, ha a postás ki akar bacni veled, ki tud. Nem hagy értesítőt, és azt mondja, hogy hagyott. ("Légy kedves azokkal, akik hozzáférnek a fogkefédhez!")

(A "címzett" fogalmát teljesen félreérted, annak a "lakcímhez", "postacímhez" sok köze nincs.)

drbjozsef # 2024.12.07. 14:09

kieg. : "nem kell se ott laknia, se oda szólnia semmilyen lakcímének," - ez értelemszerűen a helyettes átvevőre vonatkozik, nem a levél címzettjére.

drbjozsef # 2024.12.07. 14:07

Értem és elfogadom, de a szándék azért néha kevés.
A postatörvény 16.§ valóban "címen való tartózkodást" jelent, nem kell se ott laknia, se oda szólnia semmilyen lakcímének, de - bár értem én, hogy ez egy nyilvánvalóan ritka kivétel - az, hogy maga a "cím" definíciója ebben az esetben külön kifejtés nélkül szerintem értelemszerűen kellene hogy a "címzett helyes lakcíme" legyen.

(2) Ha a kézbesítés megkísérlésének időpontjában sem a természetes személy címzett, és – a helyettes átvevő nyilatkozata szerint – a meghatalmazott sem tartózkodik a címen, a postai küldemény az ott tartózkodó helyettes átvevőnek is kézbesíthető.

"címzett", és "nem tartózkodik a címen". A címzett bár a személyt jelenti, de neki a "címe" csak az lehet, ahol lakóhelye vagy tarzókodási helye van, és EZEN a címen nem tartózkodik.

Vegyük a Csuklósbusz felvetését : ha ki akarok tolni egy rokonommal, és elkapom hat sarokkal előbb a postást, és átveszem tőle a rokon levelét, akkor az teljesen szabályos? És ha a rokon soha nem lakott azon a címen, most sem szól neki oda semmilyen lakóhelye, csak én magam küldtem neki (vagy valami spanom) az ÉN címemre a levelét? No nehogy már.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.12.07. 12:59

A társadalmi érdek ahhoz fűződik, hogy a jognyilatkozatok eljussanak a címzetthez - nem pedig ahhoz, hogy egy bizonyos címre jussanak el. Ezt a célt szolgálja a helyettes átvevő intézményének a létrehozása. A jogalkotó - egy vélelemmel - úgy tekinti, hogy az a nyilatkozat, amelyet hozzátartozó vesz át, eljutott a címzetthez. Ha úgy tetszik, a hozzátartozók esetleges mulasztását kölcsönösen betudja nekik.
A kézbesítési kifogás a szabálytalan kézbesítéssel szemben emelhető. Amikor a "nem kereste" jelzéssel visszaérkezett levél kézbesítési fikcióját támadják, az tulajdonképpen nem is kifogás, hanem a fikció megdöntése - arra alap lehet, hogy olyan címre ment az értesítő, ahol nem vagyok elérhető.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.12.07. 12:49

Mármint, akkor is, ha az a cím nem jó
Az a cím, amin szabályosan kézbesítik a küldeményt, jó cím.

Szomorú örökös # 2024.12.07. 11:24

Csuklósbusz

És főleg az a nagy gond, hogy azt hiszed, majd egy emailben el is rendezhető az egész :-)

drbjozsef # 2024.12.07. 11:21

Csuklósbusz,
Nem.
KBS csak azt cáfolta, hogy neked is oda kellene szólnia a lakóhelyednek, mint a címzettnek.

KBS,
márpedig ha az adott címen tartózkodó hozzátartozó átvette, akkor szabályosan kézbesítve lett.
Az adott címen? Mármint, akkor is, ha az a cím nem jó (csak, mondjuk, véletlenül, van ott egy hozzátartozó), se lakóhelye se tartózkodási helye a címzettnek?

Szomorú örökös # 2024.12.07. 11:17

Csuklósbusz

Akkor egy jogerős FMH hoz elég ha találok bárki hozzátartozót aki átveszi a delikvens helyett?
Teljesen mindegy, hogy a delikvens hol lakik? Ezt valahogy nem tudom elhinni.

Ennek elkerülésére egy biztos módszer van: nem kell adósságba kerülni semmilyen vonatkozásban.
Főleg nem úgy, hogy nem bírtad kifizetni és később az végrehajthatóvá válik rajtad vagy a rokonokon.
Neked azért az itt is olvasottak alapján van bőven ilyen zűrös történeted. :-O

Csuklósbusz # 2024.12.07. 09:03

Akkor egy jogerős FMH hoz elég ha találok bárki hozzátartozót aki átveszi a delikvens helyett? Teljesen mindegy, hogy a delikvens hol lakik?
Ezt valahogy nem tudom elhinni.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.12.07. 08:38

itt igazolható akár tanúkkal is hogy nem.
Mi nem? Nem vagy hozzátartozója apádnak? (Nem "lakó" - tartózkodó. Ami nem bejelentett címet jelent, hanem egyszerű tényt: pont ott van. És ha megkaptad az értesítőt, akkor pont ott voltál.)

Szomorú örökös # 2024.12.07. 07:59

Csuklósbusz

Emailt írtam a közjegyzőnek aki küldte, leírva ezen tényeket, érdemi válasz nem jött.
És az email mióta is számít hivatalos levelezési módnak?

Én sem vagyok oda bejelentve, tehát elvileg nekem sem adhatták volna oda.
És ezt vajon a postásnak honnan is kellene tudnia?
Apukád levelét vetted át, tehát vagy ugyanúgy hívnak, vagy hasonlóan.

Csuklósbusz # 2024.12.07. 06:31

Az azonos lakcímen lakó hozzátartozó a helyettes, de itt igazolható akár tanúkkal is hogy nem.