Végrehajtási jogi fórum


gerbera317 # 2023.12.26. 09:44

El kell olvasni az FMH-t! Benne van hogy ellent lehet mondani 15 napon belül.
Azt nem ennek a fórumnak kell elolvasnia, hanem annak a - szerinted - szerencsétlenek, aki fűhöz-fához szaladgál. Abból egyértelműen kiderül, hogy a 15 nap nem a megvilágosodástól számítódik, hanem a kézhezvételtől.
Fiktív kézbesítés esetén valóban létezik egy megvilágosodási határidő is, de a kérdezőnél már az is eltelt eseménytelenül. Ha erre akarod rávezetni a kérdezőt, akkor nem elég annyit puffogtatni, hogy "el kell olvasni", meg idiótázni a fórumot, hanem konkrétan rágd a szájába, hogy mit csináljon, mit nézzen meg a végrehajtási lap melyik pontjában, és ha még időben van, kinek milyen tartalmú levelet írjon! Amit egyébként már megett, sikertelenül.

PapaJoe # 2023.12.26. 10:34

Na erről van nagybaszó kérem alásan! A tudatlan kérdező már csak egyet tehet ilyen helyzetben kéremszépen, hogy kifizeti a lejárt követelést. Miket is beszélek, hogy ez már egy lejárt követelés lenne? Mikor is járt le ez a tartozás?

gerbera317 # 2023.12.26. 10:39

Le nem járt tartozást eleve nem lehet követelni. Mi a problémád a lejárattal?

PapaJoe # 2023.12.26. 10:55

Mi a problémám a lejárattal? :))))))))
Gondolkozz!
Nem csak lejárt már hanem el is évült! Ez egy elévült tartozás.

gerbera317 # 2023.12.26. 11:17

Igen, ezt mondják a dilettánsok. És mit gondolsz, az itt írók - rajtad kívül - miért nem ragaszkodnak ehhez a verzióhoz?

PapaJoe # 2023.12.26. 11:20

Mert ostobák? :))))

PapaJoe # 2023.12.26. 11:42

Nemhiszem. De ez nem is az én gondom. Az ügyvédjének is meg kell élni valamiből :)))))

drbjozsef # 2023.12.27. 09:33

Te tényleg magadnak válaszoltál? Hú.

PapaJoe # 2023.12.27. 11:13

drb Te tényleg ennyire hülye vagy? :)))))
Az az idióta törölte a kommentjét de így is jó mert én mindig a jót írom!

drbjozsef # 2023.12.27. 11:20

Itt senki sem tudja törölni a kommentjét.
De ha te mondod, biztos volt itt olyan. Kitől?

PapaJoe # 2023.12.27. 11:38

A virágnevű kérdezte, hogy Tamás 29 ezzel most okosabb lett-e? De eltűnt a hsz. Lehet törölték. Biztosan volt benne valami csúnya szó. Nem olyan amiket írni szokott :))))

gerbera317 # 2023.12.27. 15:14

Igen, válaszoltam neki az ostobázós rövid posztjára, kb. annyit, hogy azt már ismerjük, de a kérdező erről valljon okosabb lett-e. Erre válaszolta, hogy nem hiszi. A saját posztomat az elküldése előtt láttam utoljára. Nem volt benne semmi sértő vagy személyeskedő, a moderátor (vagy a fórummotor?) mégis eltüntette.

drbjozsef # 2023.12.27. 16:24

Akkor én kérek elnézést. Nem láttam. Fura.

Majordomus # 2023.12.27. 20:32

Az ostobaság még nem gond. Csak ha terjesztik.

Vadsuhanc # 2023.12.28. 13:06

Tisztelt Fórumozók!

A folyamatban lévő végrehajtásban szeretném megtudni, hogy a végrehajtás kérőnek átutalt összegekből mennyi lett kamatra és tőkére elszámolva a tartozás kapcsán.
A végrehajtás kérő hónapok óta többszöri kérése sem válaszol a végrehajtó pedig azt mondja neki nincs ilyen lehetősége.....

Milyen úton tudom és kitől " kikényszeríteni ", ( jobb szót nem találtam ), hogy a fenti kimutatást megkapjam?

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.28. 13:53

Te nem tudod kiszámolni? Excell-táblával, jó függvénnyel meg lehet oldani.

Vadsuhanc # 2023.12.28. 14:10

Kedves KBS!

Engem az érdekelne, hogy Ő(k) mit tartanak nyilván. Bevallom én nem tudom kiszámolni közel 12 évre visszamenőleg.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.28. 14:28

Akkor úgysem tudod ellenőrizni, gyakorlatilag bármit mondhatnak. Ez esetben valamennyi résztörlesztés a költségekre, kamatokra ment, még maradt is egy kis hátralék. :)
Ha ehhez képest azt mondják, fogyott a tőke is, azzal már beljebb vagy.

Viccet félretéve: ha az összes, közvetlenül a végrehajtást kérőnek megfizetett részteljesítés összege ismert, abból a végrehajtó ki tudja számolni, hogy áll a teljes tartozás. (No meg, hogy mennyi a neki járó jutalék.)

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.28. 14:30

Pontosítok: "összege és megfizetésének ideje". Ha nincs meg az idő, akkor hozzávetőleges lesz a számítás; mert sem a pontos kamatmérték sem a kamatozás napra pontos időtartama nem adott.

Majordomus # 2023.12.28. 20:21

Hát 12 évre visszamenőleg nem lesz egyszerű.

drbjozsef # 2023.12.28. 20:27

Azt sejtem, hogy Vadsuhanc pontatlanul használta az "átutalt" szót, és nem ő fizetett a jogosultnak, hanem a nyufig vonta tőle, és letiltással került a jogosulthoz (ha jól emlékszem az eddigiekre). Ebben az esetben ezt 12 évre visszamenőleg csekkolni tényleg macerás (bár elvileg erről is meglehetne minden papírja).

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.29. 08:39

A végrehajtó felhívására a nyugdíjfolyósító napra és forintra pontos listát ad.

gerbera317 # 2023.12.29. 09:02

Csak a végrehajtó ez alapján nem fogja újraírni a teljesítéstörténetet. A nyugdíjfolyósító kimutatása csak a Vht 41-et alapozza meg, és ha az így valószínűsített teljesítéseket elismerte a végrehajtást kérő, akkor fogadja el a végrehajtó is. Ha a végrehajtást kérő nem ismeri el a teljesítéseket, vagy nem nyilatkozik a felhívásra, a végrehajtó sem fogadja el azokat, és akkor már csak a megszüntetési per marad, ahol a nyugdíjfolyósító szerinti teljesítésekkel járó követelésfogyást az adósnak kell modelleznie és a kereset részeként benyújtania.

Vadsuhanc # 2023.12.29. 10:13

Az a helyzet, hogy én konkrétan a maradék tartozás tőke összegét szeretném megtudni. Addig nem igen tudom vitatni a kamat összegét sem. A végrehajtást kérő az általam előterjesztett Vht, 41 szerinti kérelemre a végrehajtónak azt válaszolta tartozásom összege 350.000. forint. Hogy mennyi a tőke és mennyi a kamaz azt nem írja és ezt nem is tudtam meg lassan egy éve........
Én nem állítom, hogy nincs még tartozásom viszont szetetném tudni a pontos adatokat. Perelni is akkor tudnék a végrehajtás korlátozása érdekében , ha tudnám jelenleg mennyi a tőke és kamat. (Az eredetti tőke viszont biztos, hopgy máer csökkent így az nem támponz, de hogy mennyivel és mikortól nem válaszol senkoi

Ezért kérdeztem, hogy konkrétan konek kellene ezt velem közölni és, ha nem teszi meg van-e elene jogorvoslat?

Vadsuhanc # 2023.12.29. 10:20

Azt elfelejtettem írni, de az ügyben már két fizetés letiltást teljesített a munkáltató...Azzal, hogy a letiltást teljesítette.. És még így is maradt tartozás. A végrehajtót kérdeztem, hogy miért nem és a folyosító ellen a torvény által adott jogával erre mai napig nem válaszol.

Kérdeztem, hogy a tartozás összegét a végrehajtandó okirat vagy a jogosult kijelentése alapján számolják-e.. Ő azt monja, hogy a „végrehajtás addig tart még a végrehajtást kérő tartozást tart nyilván...” Ezt szó szerint idéztem a leveléből...