Végrehajtási jogi fórum


Majordomus # 2024.01.02. 21:28

Hogy lett volna jó a kérdés,ha a válasz: nem.

gerbera317 # 2024.01.02. 06:22

Nem jó a kérdés. Egyébként pedig a biztosítási összeg (a lefoglalt ingóságért járó összeg kivételével) mentes a végrehajtás alól.

Szomorú örökös # 2024.01.02. 06:20

Vikoka

a vegrehajtó az életbiztositáshoz hozzá tud e férni, a havonta befizetett összeget el tudja e vinni,illetve a lejáratkor esetlegesen kifizetett összeget lefoglalhatja?

Itt a válasz! Kb. 1 percembe került megtalálni. :-)

https://alk.mnb.hu/…/bterm01.pdf

Vikoka # 2024.01.02. 05:19

Üdvözlök mindenkit
Kérdésem lenne, hogy a vegrehajtó az életbiztositáshoz hozzá tud e férni, a havonta befizetett összeget el tudja e vinni,illetve a lejáratkor esetlegesen kifizetett összeget lefoglalhatja?
Köszönöm

Majordomus # 2024.01.01. 20:48

Lehet nem volt jóbötlt hogy felhívtad a figyelmét.

Fogadd meg a jó tanácsot: kérd az egész ingatlan árverezését a közös tulajdon árverrzése során.
Úgy jársz a legjobban.

recece # 2024.01.01. 19:04

osztap,
Köszönöm a választ ! Ms New Yorkot :) megtaláltam anno árverési vétel után a közösségi média egyik oldalán,de nem válaszolt . Megpróbálom felvenni a kapcsolatot az árverést kérővel,meglátom mik a tervei.Köszönöm még egyszer!

osztap # 2024.01.01. 16:16

recece,

Aztán kezdhetek aggódni mikor árverezik el azt a 2/4 tulajdont a telkemből,amire szintén rá kerültek a végrehajtási jogok.
Inkább keresd meg az árverési vevőt. Próbáld megvenni tőle a követeléseit (ha maradt). Ha a szomszéd ingatlanban már 1/1-es tulaj lesz, jó eséllyel a maradék követelés már nem érdekli, és szívesen eladja. Ezután Te indítod meg a közös tulajdonod megszüntetése iránti pert Mr. Amerika ellen, magadhoz váltást kérve. A vételárba pedig kéred, hogy számítsa be a bíróság a megvett követeléseket. Akkor nincs árverés.

Alternatíva lehet, hogy kifizeted a maradék követelést végrehajtónak Te magad. Akkor a végrehajtási eljárások véget érnek Mr. Amerika ellen. (A tullapról nem fogják levenni a vh. jogokat, mert a négyszer 6600 forintos díjat nem lesz, aki megfizesse a földhivatalnak. De ennek gyakorlati jelentősége nem lesz.) Amit kifizettél, azt pedig FMH-val behajtod Mr. Amerikán, mint megbízás nélküli ügyvivő, a jogalap nélküli gazdagodás szabályai alapján, Ptk. 6:585. § (2). Szerencsére van bejelentett lakcíme, tehát FMH kiadható. Amint végrehajtható az FMH, már indíthatod is a közös tulajdon megszüntetése iránti pert, magadhoz váltást kérve, beszámítással, mint fent. Árverés itt sincs.

És persze Te is kérheted a közös tulajdonod megszüntetését egy Mr. Amerika és az árverési vevő (mint a vh. jogok jogosultja) elleni perben, az egész ingatlan árverési értékesítését kérve. Licitálj és nyerj. Annyira nem lehet nehéz, tekintve, hogy a fele már a Tied, és azért nem kell fizetned. És amint írtam, akkor tiszta lesz a tulajdoni lap.

recece # 2024.01.01. 15:07

Értem köszönöm! A helyzet,hogy arra a 2/4 tulajdonú telkemre is rárakatta a végrehajtási jogokat aminek a 2/4 tulajdonosa az Amerikában élő tulaj. ( 137.V.0450/2022/8 ,137.V.0777/2022/11, 012.V.1384/2022/14. 012.V.1732/2022/13. 204.V.1156/2023/13.). És kérte a tulajdonjog bejegyzése iránti kérelem, 315216/2023 2023.12.22 a ház másik 2/4 részre . Szóval ha jól értem 1/1 tulaj lesz és a végrehajtási jogokat(amiket ő rakatott rá,) mint tulajdonos egyben mint végrehajtást kérő , töröltetheti . Aztán kezdhetek aggódni mikor árverezik el azt a 2/4 tulajdont a telkemből,amire szintén rá kerültek a végrehajtási jogok. Mert gondolom úgy intézi,hogy az összeg több legyen mint ami a másik végrehajtásból befolyhatott volna.

osztap # 2024.01.01. 11:46

recece,

Ha jól értem, azon a tul. hányadon, amit a felperes a közös tulajdon megszüntetése iránti perben meg akar szerezni az Amerikában élő tulajdonostársától, van 4 végrehajtási jog. A tartozás okáról lehet pár szó a tulajdoni lapon, de többet nem nagyon lehet megtudni, hacsak a jogosult vagy az adós meg nem mondja. Ennél nagyobb baj, hogy az összegéről sem. A tullapon lévő összeg a vh. jog bejegyzésekori tőketartozás. Azóta lehetett térülés, de jöhetett hozzá kamat és költség is, és szinte biztos, hogy jött is. Nagyságrendi eltérés is lehet.

A közös tulajdon megszüntetése iránti perben ha valaki magához vált, terhekkel együtt teszi. Azaz a vh. jogok ott maradnak, a pert megnyerő felperes tulajdonos, és ezzel dologi adós lesz. Aztán mint tulajdonos lehet egyezkedni a vh. kérővel, vagy kifizetni a végrehajtónak a teljes követelést. Vagy kérni a vh. jog törlését elévülés címén, ha elévült. Vagy várni arra, hogy a végrehajtó kitűzze az árverést arra a tulajdoni hányadra, és ott megvenni (ismét).
Ha tehermentes tulajdoni hányadot szeretne, akkor a közös tulajdon megszüntetése iránti perben nem magához váltást, hanem az egész ingatlan árverését kell kérnie, és ott licitálnia. Az törli a vh. jogokat.

recece # 2024.01.01. 11:06

Igen a fő kérdés az volt meglehet e nyerni a pert .A másik kérdés az a 660 ezer és járulékai végrehajtási jog miből jött össze amit bejegyeztetett 4 végrehajtónál a felperes?? Az összeg kb. annyi lehet amit a 2/4 ingatlanért az árverésen fizetett. Szóval ha a bíróság megítélt a 2/4 részért letétbe helyezni 700 ezret a tulajnak,persze mivel fogalma sincs az egészről nem fogja keresni. Végrehajtással visszaszerzi idővel azt a pénzt? Mert ez elég gusztustalannak tűnik.....

Szomorú örökös # 2024.01.01. 00:04

Majordomus

A vételárat letétbe helyezed ha előkerül felveheti.

És hát azért rakja félre a perköltség rá eső részét is, mert szerintem a kérdező nincs tisztában vele, hogy annak is a fele az övé lesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.31. 21:46

Ha az a kérdés, akkor ismeretéen helyen tartózkodó alperessel szemben is meg lehet nyerni a közös tulajdon megszüntetése iránti pert.

Majordomus # 2023.12.31. 20:27

Nézd meg a tulajdoni lapot arra a címre kell inditani a kereseti kérelmet.

Szerintem járható út. Ha nem reagál beáll a kézbesítési vélelem és megindul az eljárás. Szerintem. Majd a jogászok pontosítanak.
A vételárat letétbe helyezed ha előkerül felveheti.

recece # 2023.12.31. 17:02

Üdv! Árverésen vásárolt 2/4 ingatlan tulajdont a másik 2/4 tulajdonos Amerikában él 20 éve ,de az ingatlanba van bejelentve 1998 óta. Ha indítanak egy a közös tulajdon megszüntetése iránti pert,nyilván semmi papírt nem fog tudni átvenni a tulaj akkor van esély megnyerni a pert? A másik kérdés a régi tulajdonos 2/4 tulajdon részére bejegyeztetni 4x120ezer és 1x 180ezer huf főkövetelés és járulékai erejéig 4 külön végrehajtónál az a perköltség lehet? Nem az enyém az ingatlan ez a szomszédos ház, ami az én árverésen megvett telkem mellett van ,de ott is tulajdonos a külföldön élő tulaj 2/4 részben.

Majordomus # 2023.12.30. 21:03

Nem lenne egyszetübb ha fogadnál egy ügyvédet és kimásznál végre az ügyből?

gerbera317 # 2023.12.30. 18:28

Olyan jó volt látni, amikor néhány évvel ezelőtt az itt kapott instrukciók alapján kijött a xaraiból; ezzel az utolsóval meg egyhelyben toporog azóta is, mint aki semmit sem tanult a többiből.

drbjozsef # 2023.12.30. 18:07

(aztán javította)

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.30. 16:34

Én a bíróság által kiadott végrehajtási lapon szereplő összeget vitatom.....
Eddig nem így tűnt. :D

De ha mégis úgy van, akkor azzal nagyon elkéstél.

gerbera317 # 2023.12.30. 16:34

Ezzel semmivel sem leszel beljebb. És gyanítom, hogy a végrehajtó sem lesz kijjebb.

Vadsuhanc # 2023.12.30. 16:19

Köszönöm gerbera317...!

Nem nyakasság. És nem is ez lesz alapja a feljelentésemnek. A munkáltatóm a végrehajtó utasítása alaján a végrehajtó számlájára fizette be a pénzt. Ebből a jogosultnak a végrehajtó több 10.000. forintot nem utalt el......

A végrehajtó valótlan tartalmú közokiratot nyújtott be amiben azt állítja, hogy x napon a végrehajtó irodában nekem személyesen átadott egy iratot. Én akkor kórházban voltam.....

A végrehajtó azt állítja, hogy x napon millió forintot meghaladó összeggel tartoztam. A végrehajtást kérő ennek töredékét állítja.... A végrehajtó ennek ellenére hatósági átutalási megbízást adott ki a a millió felett összegre...A kifogásnak helyt adott a bíróság...

és a többi........

gerbera317 # 2023.12.30. 15:56

Miért kellene nekem kiszámolni bármit is?
Hát akkor ne számold ki! Ha csak ennyire futja a belátóképességedből, akkor fizesd csak meg a nyakasságod árát!

Vadsuhanc # 2023.12.30. 15:49

helyesen ::::::: " nem a bíróság által kiadott végrehajtási lapon lévő összeget vitatom "

Kimaradt a nem szó.. A végrehajtási lapon lévő összeg nálam nem vita tárgya... Nem is lehet és nem is az...

Vadsuhanc # 2023.12.30. 15:47

Kedves gerbera 317!

Köszönöm. Én a bíróság által kiadott végrehajtási lapon szereplő összeget vitatom.....

De egyet kérdfeznék.. Ha életem végéig állítja a végrehajtást kérő, hogy még mindig és még mindig és még mindig tartozok meddig kell fizetnem?

A végrehajtó meddig alkalmazhatja a törvény kényszerét. Addig még a végrehajtást kérő tartozást állít vagy addig amég a végrehajtási lapon lévő összeget ki nem fizettem?

A munkáltatóm igazolta, hogy a végrehajtó intézkedésének eleget tett. Ő kiszámolta cégszerűen aláírta.

Miért kellene nekem kiszámolni bármit is ?

gerbera317 # 2023.12.30. 15:28

A behajtandó összeg vitatására nem alkalmas a vh-kifogás. Még ennyit sem tanultál meg ezen a fórumon? Itt mindennek az alapja a számtan, és ha az téged igazol, utána a per.
Ha a bíróság túlfizetést állapít meg, akkor a végrehajtót a túlfizetés után nem illeti meg jutalék. Ezt a díjjegyzék elleni végrehajtási kifogásban követelheted vissza.
Habár, adhat neked az ember bármilyen tanácsot is...

Vadsuhanc # 2023.12.30. 12:45

Köszönöm gerbera 317!

Bevallom ennek kiszámítása nekem gondot okoz. Mindenen esetre van a kememben a végrehajtó intézkedése ellen emelt kifogásomnak helyt adó végzés majd onnan közelítem meg ( A végrehajtó követelése nem jogos ekkora összegben ) . Az is furcsa, hogy a végrehajtónál lévő iratokban egy iratban sem szerepel a végrehajrást kérő nyilkatkozata. Bíróságnál sem.

Ugye érted.. Bmentem a végrehajtóhopz és a olyan iratot nem tudott mutatni, amelyben a végrehajtástt kérő megjelöl bármilyen összeget is... Ezt csak a végrehajtó mondja irattal nem tudja alátámasztani.. Az ügyben büntetőeljárást fogok kezdeményezni. Kicsit sok benne az átirás átiktatáss változtatás..... Majd kiderül.

Majd beszámolok mi történt valószínűleg sok idő múlva..

Köszööm és Boldog Új Évet kívánok!