Kft. - s kérdések


cadbage # 2013.07.28. 16:00

Üdvözlöm,

A következő kérdéssel szeretnék Önökhöz fordulni:

Terveim között szerepel, hogy egy ismerős által ajánlott kft-t átvegyek.
Érdeklődni szeretnék, hogy mire kell ilyenkor odafigyelni, amik buktatók lehetnek és érdemes lenne alaposan átnézni, mielőtt az én felelősségem lenni.

Illetve mennyiben fog "új" cégnek számítani, amennyiben a neve/székhelye/az ügyvezető személye illetve a profilja megváltozik vagy bővül. Gondolok itt főleg a pályázatokon (TÁMOP, Széchényi terv, stb.)való részvétel lehetőségeire.

Köszönöm,
B.Gergő

luck-666 # 2013.07.28. 19:29
  • jó tudni,mennyi tartozása és kintlévősége van,
  • köztartozásai ne legyenek,mert akkor nem pályázhat
  • nem lesz új cég
Sherlock # 2013.07.28. 20:17

A törzstőkére is érdemes figyelni, március 15-től 3 milla lesz a minimum, előbb-utóbb a meglévő cégeknek is fel kell majd tölteni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.07.29. 05:53

Miért kell átvenni, ha egyszer ennyire megváltozik? A pályázatokon nem lesz esélyesebb, csak azért, mert korábban alapították. Bekérik a cégkivonatot, a társasági szerződést. Ha én vizsgálnám egy pályázaton, nekem elsőre zűrös cégnek látszana, keresném az okokat.

luck-666 # 2013.07.29. 11:35

Immaculata!

Miért kell átvenni.......?

én is akartam kérdezni,de biztos meg van ennek is a "gazdasági oka"

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.07.29. 13:20

:) Lehet.

remarque # 2013.07.29. 14:40

Tisztelt Kollégák,

egy technikai segítséget szeretnék kérni. Egy nagyobb cégeljárásban vagyok benne, s olyan mennyiségű iratot kellett beszkennelni, hogy az e-mappa mérete meghaladja a maximálisan e-mailhez közvetlenül csatolható megengedett méretet. Óriásfájlként nem fogadja a cégbíróságok rendszere a beadványokat.
Esetleg ha valaki volt már ilyen helyzetben, s tudna valami megoldást a problémára... Ez a rendszer hibája, ugyanis egy 130 MB-os anyagot nem lehet egy emailban sem elküldeni közvetlen csatolmányként, maximum csak óriásfájlként.

Köszönöm segítségüket!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.29. 15:31

Mi az az okirat, ami ennyire terjedelmes, és feltétlenül be kell nyújtani?

Dr.Attika # 2013.07.29. 17:07

Biztosan nem szükséges ilyen méret a cégeljáráshoz.

cadbage # 2013.07.30. 13:36

Köszönöm a hozzászólásokat!

Amiért át akarnám venni, pusztán az, hogy szükségem lenne egy olyan cégre, ami képes pályázni (elég ideje van meg).
Az ügyvezető ill. a székhely váltás oka gondolom evidens,
a névváltoztatás pusztán csak egy járulékos esztétikai simítás lenne, mivel elképzelhetőnek tartom, hogy pl. a "Pityu és Társa Kft." nem feltétlenül mindenkor szerencsés, úgyhogy ha lehet változtatnám.

Viszont szeretném tudni, hogy mi az amihez semmiképp nem szabad nyúlni, hogy a cég "pályázásképes" maradjon és ne új cégként kezeljék.

pl. ha a bejegyzett tevékenységi körök törlésre kerülnek esetleg újakkal bűvülnek?

Köszönöm

Pumperka # 2013.08.03. 10:45

Tisztelt Fórumozók!

Jelen pillanatban egy cégnél dolgozom teljes állásban, ugyanakkor van egy Kft.-m is. Közeljövőben előfordulhat, hogy a Kft.-mnek be kellene számláznia annak a cégnek, ahol én állásban vagyok.
Van e valamilyen jogszabályi megkötés?

Válaszukat előre is köszönöm.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.08.05. 06:11

Attól függ, hogy állami, vagy magán cég.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.08.05. 06:14

cadbage

A cég számláit, sorbanálló követeléseit is vizsgálják. Ha másik banknál, vagy ugyanannál a banknál, de másik folyószámlát nyitsz, akkor megint kérdés marad, hogy miért szüntetted meg a korábbit, úgyhogy visszamenőlegesen vizsgálni fogják a számlákat.

Pumperka # 2013.08.05. 17:27

Mindkettő magáncég.

Johanna13 # 2013.08.07. 11:01

Tisztelt Szakértő!
Előfordulhat-e olyan, hogy egy 3 éve működő kft-t úgy értékesítsenek, hogy 2010 óta folyamatosan negatív a saját tőkéje a veszteség miatt, jelenleg már több millió Ft. Az előző tulajdonos nem eszközölt pótbefizetést a negatív saját tőke rendezésére, a bepalizott, hozzá nem értő vevő így vette át. Egyáltalán értékesíthető egy cég negatív saját tőkével? A régi tulajnak lett volna kötelezettsége rendezni, ehelyett gyorsan megszabadult a cégtől.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.07. 17:43

Ez nem akadálya az üzletrész átruházásának. Más kérdés, hogy az eladó ezzel belecsúszhat abba, hogy a mögöttes felelőssége megálljon.
De a te szempontodból ez tulajdonképpen mindegy. Az új tag felelőssége korlátozott.

cadbage # 2013.08.12. 10:58

Köszönöm!

wers # 2013.08.12. 11:03

Ez hogy nem derült ki megvétel előtt? Egy cég gazdasági adatai nyilvánosak, bárki számára elérhetőek.

Ügyvéd mit csinált? Csak kiállította a számlát?

Sherlock # 2013.08.12. 11:16

Milyen számlát? ;)

wers # 2013.08.12. 11:17

akkor csak a markát tartotta

ObudaFan # 2013.08.12. 11:29

Ha így nem ér annyit a megvásárolt üzletrész, mint amennyit fizettél érte, esetleg meg lehet támadni az adásvételi szerződést.

wers # 2013.08.12. 11:34

de ha elfogadsz egy tanácsot, ehhez másik ügyvédet keress

Johanna13 # 2013.08.13. 12:53

Egy jó ismerősömmel esett meg a dolog, de felháborítónak találom. Találkoztam már cégvásárlással,
de ott a vevő "megnézte", mit vesz meg. Sajnos az ismerősöm kényszerhelyzetben volt, vagy átveszi a céget, vagy munka nélkül marad (ugyanis a kft-ben volt alkalmazott). A régi tulaj elkábította azzal, hogy jól megy az üzlet, de azért akar szabadulni tőle, mert a másik vállalkozás mellett nem bírja. Részben a könyvelő is közreműködött a dologban, mert csupa olyan információt adott, hogy kedvezőnek nézzen ki a vétel. Őt abban hibáztatom leginkább, hogy neki tudnia kellett volna, hogy a cég a régi felállásban sem működhetett volna már, mert:
51. § (1) Ha a gazdasági társaság a számviteli törvény szerinti beszámolójában foglaltak alapján egymást követő két teljes üzleti évben nem rendelkezik a társasági formájára kötelezően előírt jegyzett tőkének megfelelő összegű saját tőkével és a társaság tagjai (részvényesei) a második év számviteli törvény szerinti beszámolójának elfogadásától számított három hónapon belül a szükséges saját tőke biztosításáról nem gondoskodnak, a gazdasági társaság köteles e határidő lejártát követő hatvan napon belül elhatározni más gazdasági társasággá való átalakulását, vagy rendelkeznie kell jogutód nélküli megszűnéséről.
Az ügyvéd szerintem egyáltalán nem bűnös, mert neki nem kötelessége a beszámolót ellenőrizni, hogy is áll a cég. Ha a két fél odamegy és elmondja mit szeretne, ő lebonyolítja az ügyletet és kész.
A cégben a jegyzett tőke 500 ezer, már az első évi veszteséggel negatív lett a saját tőke, azóta is minden évben veszteséges volt. Persze az ismerősöm semmilyen papírt nem látott a cég működéséről, csak mindent elhitt, amit mondtak neki. Azzal én is tisztában vagyok, hogy veszteséges céget nem tilos megvenni, de olyan céget eladni igenis tilos, ami a törvény előírásai szerint már nem is működhetne, vagy legalábbis nem kft-ként.

Zsuzsi60 # 2013.08.22. 13:51

2013.06. hónapban voltam 60 éves,eddig mint rokkant nyugdíjas volt (67% és végeleges),és mozgássérült státuszom.A párommal kettőnknek volt egy KFT-k,ami már 3 éve,csak stagnál,mert nem volt munkánk.A párom kénytelen volt kimenni külföldre,de mint alkalmazott,nekem pedig át kellett vennem az ügyvezetőséget,de munkabér nélkül,és csak azért, hogy a cég éljen,mert egy behajtandó követelésünk van,és csak céggel lehetséges.Most vagyok gondba,mert a NAV-nál,azt mondták, hogy mivel be kell jelenteni,alkalmazotti viszonyba a saját céghez,és a rokkant nyugdíj már nem létezik.én már nem tartozom sehova,így kb 60-70.000 Ft lesz a járulék amit kell fizetni magam után,de jelzem tevékenységet nem folytatunk,nincs semmi számla,és nem is lesz.Én még mindig a Nyugdíj Intézettől kapom az ellátást,és jelzem 2 évem van vissza a tényleges öregségi nyugdíj kor eléréséhez. Szeretném megkérdezni,hogy ez valóban így van-e,hogy ha elmegyek valahova dolgozni,heti 35h-ban akkor csak 6.000Ft-t kell fizetnem,ha nem tudok akkor dupla járulékot,mint amennyi a nyugdíjam,és jelzem, hogy én juttatást nem kapok, és nem is kérek ezért.Sőt,még a telephelyet is én adom,a cégnek,és bér nélkül.Válaszukat előre is köszönöm Füriné

ObudaFan # 2013.08.23. 13:13

Ha nincs munkaviszonyod, akkor valóban fizetni kell a járulékokat attól függetlenül, hogy nem kapsz a cégtől juttatást.