Kft. - s kérdések


Dr.Attika # 2013.05.22. 17:46

fifi12!
Az ügyvezetésről lemondás nem "elfogadáskényszeres", tehát a lemondási nyilatkozat kézhezvételétől hatályos.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.22. 17:47

Nekem az is döntvény.
De nem is arról beszéltünk, hanem a kivételes esetről, amikor a kezes annak ellenére szabadul, hogy még a felszámolás kezdete előtt igényt érvényesített vele szemben az adós.

Dr.Attika # 2013.05.22. 18:39

Az baj, hogy számodra döntvény az elvi határozat. A kettő nem ugyanaz.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.22. 19:06

Nem ugyanaz. Az egyik a másik genusa.

fifi12 # 2013.05.23. 08:09

Tisztelt Dr. Attika! Köszönöm a választ.
Mi a teendő, ha a tulajdonos társ nem veszi át tőlem a lemondó nyilatkozatot? Ha mégis átveszi, akkor ezzel kell felkeresnem egy ügyvédet, hogy módosítsa a Társasági szerződést?
Mi történik, ha én lemondok, és nincs helyettem más, aki vállalná az ügyvezetői tisztség betöltését?

ObudaFan # 2013.05.23. 09:57

fifi12

Nem tudsz ügyvédnek változásbejegyzésre meghatalmazást adni, ha egyszer lemondtál az ügyvezetésről. Legfeljebb ha a cég nem tud ügyvezetőt választani, te annyit tehetsz, hogy a cégbíróságon indíthatsz egy törvényességi felügyeleti eljárást.

ObudaFan # 2013.05.23. 09:59

Klaudia013

Ha nem járt el csalárd módon a másik tag, akkor fel sem merülhet a felelőssége.
Telephelyet a társasági szerződés módosításával lehet változtatni, ehhez 75%-os szavazati arány kell.

ObudaFan # 2013.05.23. 10:03

Persze, ha a szabályosan összehívott taggyűlésen nem jelensz meg, akkor a szavazati arányoktól függetlenül meg tudja tenni.

BrummBrumm # 2013.06.11. 08:28

Tisztelt Szakértő!

Kft. taggyűlésén ügyvéd vett részt, levezető elnök volt, majd a Cégbíróságon is eljárt a Kft. képviseletében - átszerkesztette a létesítő okiratot is.

A kéttagú társaságban a Kft. és az egyik tag között folyó perekben képviselheti a társaságot? Az egyik per éppen az általa levezetett taggyűlés és a létesítő okirat szabályossága miatt van folyamatban.

Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.11. 08:33

Szerintem nem etikus.

ObudaFan # 2013.06.11. 10:17

Szerintem csak abban a perben nem képviselheti, amelyik a korábbi okiratszerkesztési tevékenységével összefüggésben áll.

BrummBrumm # 2013.06.11. 13:07

A pert a taggyűlési határozatok felülvizsgálata tárgyában indítottam, a társasági szerződést a taggyűlési határozatok miatt kellett beadni aktualizált adatokkal. Az ügyvéd szerkesztette meg. Tehát akkor etikus vagy nem etikus a perben a társaságot képviselni? Ha nem etikus, akkor mire megyek ezzel a ténnyel? Mit tehetek ellene?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.06.11. 13:17

Nem képviselhet, hiszen tanúként kell majd kihallgatni.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.11. 14:47

Ilyen kizárási ok (hogy tudniillik "tanúként kell majd kihallgatni") nincs.

tímea78 # 2013.06.17. 10:51

Tisztelt Ügyvéd Urak!
Egy kft-ben az ügyvezető 5 éves kinevezése lejárta után, mi a teendő ha az illető nem szeretné tovább ezt a tisztséges betölteni? Milyen szerv(ek)felé nyilatkozni? Abban az esetben ha nincs helyette senki aki ezt a tisztséget viselné mi történik?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Rexor # 2013.06.17. 12:47

Kellene egy taggyűlési határozat a mandátum meghosszabbításról, és benyújtani a cégbírósághoz. Ügyvédi képviselet kötelező.

tímea78 # 2013.06.17. 13:57

Tisztelt Rexor!
Az ügyvezető nem szeretné meghosszabbítani a mandátumát,két tagja van a kft-nek és a másik tag nem jelenik meg a taggyűlésen akkor mi a teendő?50-50% üzletrésszel rendelkeznek.

Rexor # 2013.06.17. 15:03

Egy ügyvezető mindeképpen kellene, egyébként a Cégbíróság kezedményezhet törvényességi felügyeleti eljárást, amely akár a társaság kényszertörlését, vagy/és akár masszív bírságot is eredményezhet. Ezt gondolom egyik tulajdonos -és a jelenlegi ügyvezető sem akarja.

tímea78 # 2013.06.17. 17:47

Tisztelt Rexor!
Az ügyvezető nem bánná ha a társaságot kényszer törölné, a masszív bíróság mit jelent? A másik tag sajnos nem együttműködő ezért szeretne az ügyvezető "megszabadulni" a tisztségtől.

ObudaFan # 2013.06.17. 21:16

Ha a másik tag nem jelenik meg a szabályszerűen összehívott taggyűlésen, akkor el tudod dönteni a végelszámolást, ami mindenképpen szerencsésebb módja a megszűnésnek, mint a törlés.

Céges help # 2013.06.29. 11:16

Üdvözletem mindenkinek!

Teljesen kezdő, Kft. alapítást tervezgető személyként szeretnék néhány kérdést feltenni a hozzáértők részére:

Elsőként: Amennyiben a Kft. tevékenységi köre valamilyen szolgáltatás vagy termék értékesítésére irányul, kell e mindenképpen olyan személy a Kft.-be, akinek kereskedelmi végzettsége van? Családon belül tervezzük majd a Kft. alapítást, de egyikőnk eü.-i, másikunk műszaki és jogi végzettségű. Nagyon "gondolkodunk rajta" fázisban van a dolog, így még nincs konkrét elképzelés a tevékenységre. Próbálom a kiindulási alaphoz összeszedni a részleteket, ezért is fordultam hozzátok.

Köszönöm előre is!

ObudaFan # 2013.07.01. 10:14

Az nagyon tág fogalom, hogy valamilyen szolgáltatás nyújtása, vagy termék értékesítése, nem nagyon tudok elképzelni olyan gazdasági tevékenységet, ami ebbe így ne férne be, márpedig természetesen nem kell mindenhez kereskedelmi végzettség. Ha konkretizálod a kérdést, konkrétabb választ is biztosan fogsz kapni.

ObudaFan # 2013.07.01. 17:23

Attól függ, hogy mi a konkrét tevékenység.

DTibor # 2013.07.04. 09:49

Tisztelt Szakértők!

Kérdésem a következő: egy őstermelőként adózó családi gazdálkodó, tehát egy családi gazdaság vezetője lehet-e egy társas vállalkozás (kft.) tagja, vásárolhat-e üzletrészt?
Ha lehet akkor csak tulajdonos lehet vagy személyesen is közreműködhet a tevékenységben?
A kérdéses kft. is mezőgazdasági tevékenységet végez, de ez talán nem is lényeges.
Elolvasgatva az SZJA illetve Családi gazdaságról szóló törvényeket én nem találtam benne olyan részt amely ezt tiltaná, azt az esetet kivéve ha a családi gazdálkodó a jövedelem szempontjából már nem tud megfelelni az élethivatás szerűen mezőgazdasági tevékenységet végzőnek, mert akkor elvileg törölhetik a családi gazdaságok közül.

Válaszukat előre is köszönöm!

Tibor

Céges help # 2013.07.11. 08:20

Köszönöm! Konkrétum, na az még nincs, csak tervezgetés.

Üdv.