Kft. - s kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.19. 17:31

Felszámolás alatt lévő céggel szemben természetesen nincs helye törvényességi felügyeleti eljárásnak. A megrendelővel pedig nem is álltál semmiféle jogviszonyban.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.19. 17:33

Azt mondod? Akkor alaposan túlbonyolította a kérdést.

messzelato # 2013.04.19. 18:35

Tisztel Válaszolók! Hogy egyértelmű legyen minden. Azt a céget vonták csődeljárás alá, amelyik a munkát megrendelte. De én nem azzal álltam jogviszonyban, hanem egy olyan céggel, amelyik mint " generál kivitelező " ténykedett. Ők a mai napig működnek. Üdv! messzelátó

messzelato # 2013.04.19. 18:39

Most ez a kérdés azért merült fel, mert a tértivevényes levelemet, amelyben a tartozás elismerését kértem, bontatlanul visszaküldték. Pedig nekem a könyvelésnél szükségem van arra a nyilatkozatra. Üdv! messzelátó

ObudaFan # 2013.04.20. 07:34

Indítsd el a fizetési meghagyást.

Ibbike # 2013.04.25. 13:46

Tiszteletem

Segítséget szeretnék kérni!
Van egy egyszemélyes kft. Április 1-vel bezártuk a Pizzériát mert csak minuszt termelt.Tartozok az Elműnek,Főgáznak és A Navnak is.Nincs jövedelmem nincs vagyonom nincs semmim mit fognak velem tenni,hOGY fogják ezt rajtam be hajtani.Kérek mindenkit aki tud segisen válaszoljanak mit tegyek hova forduljak mi az első második harmadik lépés.
Segítséget előre is köszönöm.

ObudaFan # 2013.04.26. 18:15

Rajtad csak akkor, ha csalárd módon jártál el, vagy ha a beszámolókat nem adtad le, vagy ha majd a felszámolóval nem működsz együtt, egyébként nem.

Ibbike # 2013.04.26. 21:47

Válaszát köszönöm

Nem jártam sehogy mint mondtam semmim sincs.Hiteles 2 szobás lakásom van kocsim nincs.Minden felemésztet a pizzéria.Lakás csekkjeit és a lakás törlesztőt sem tudtom fizetni annyira nincs semmim.

ObudaFan # 2013.04.29. 10:12

Ez azért önmagában nem zárja ki a csalárd eljárást, vagy hogy ne a hitelezők érdekeit figyelembe véve jártál volna el a fizetésképtelenség felmerülése után. De ha a mérlegeket leadtad és a felszámolóval együtt fogsz működni, akkor bárki, aki ilyesmire hivatkozik, ezt bizonyítani is köteles.

vzsuzsanna85 # 2013.05.10. 08:09

Üdvözlöm!

Egyszemélyes kft.-t szeretnék létrehozni, de GYED-re vagyok jogosult az 1 éves kislányom után. Van- e így, ezzel valami teendőm? Valamint, mennyibe kerül az egyszemélyes kft. havi járulékai idén. Rajtam kívül senki nem szerepelne a cégbe és alkalmazottak se lennének (egyenlőre).
Köszönöm szépen a válaszát
Zsuzsi

kira80 # 2013.05.13. 16:03

Érdeklődni szeretnék, hogy mi van akkor, ha egy kft. egy másik kft. tulajdonában áll és a tulajdonos kft. megszűnik. Mi történhet a tulajdonában álló kft.-vel?
Válaszukat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.13. 16:20

A vagyonfelosztáskor megkapja valaki.

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.05.13. 17:02

vzsuzsanna85

A járulékot inkább egy könyvelőtől kellene megkérdezni.

____________________________________

Budapesti ügyvéd
www.bodnarugyvediiroda.hu

ObudaFan # 2013.05.13. 20:56

kira80

Attól függ, hogy szűnik meg, mert annak többféle módja van. Megszűnhet jogutóddal, és akkor a jogutódé. Vagy megszűnhet jogutód nélkül, és akkor a végelszámolás, felszámolás során az egyéb vagyonnal együtt a hitelezők/tagok közt felosztják. Ha meg sehogy máshogy, akkor vagyonrendezési eljárásban lesz gazdája.

porcmistrec # 2013.05.16. 04:25

vzsuzsanna85

kb. 60 e Ft/hó, ha nem veszel ki jövedelmet. Ha igen akkor a kivétel mógjától függ a további költség. Gondolj arra, hogy a könyvelőt is kell fizetni, a plusz havi költség. Nekem is 1 személyesem van.

Üdv,

Acél # 2013.05.21. 16:00

Egy Kft tartozik nekünk, a tartozásért egy magánszemély kézfizető kezességet vállalt. A Kft jelenleg felszámolás alatt áll, de lejárt már a 180 nap, és nem jelentettük be a felszámoló felé a tartozásunkat, mivel úgysem fizettek volna, természetesen a cégben már nem volt pénz. Abban a tudatban voltunk, hogy a kezes köteles lesz fizetni. Azonban a bíróságon szembesültünk vele, hogy a jogvesztés a kezessel szemben fennálló követelésünkre is vonatkozik. Úgy gondolom, hogy ide nem alkalmazható a csődtörvény, hiszen ez polgári ügy. De minden jogász azt mondja, hogy ez jogvesztés, és a bírói gyakorlat ezt támasztja alá. Ha valaki véletlenül mégis tudna olyan bírói döntésről, amely nem ad igazat a kezesre vonatkozó jogvesztésről, vagy az ellenkezőjéről - tehát, ha ilyen esetben a kezes nem köteles fizetni, kérem írja meg.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.05.21. 16:41

Úgy gondolom, hogy ide nem alkalmazható a csődtörvény, hiszen ez polgári ügy.

:) A jövőben átalányban is megbízhatsz ügyvédet.

Felelősségi eljárást is törvényesen bejelentett igény után érvényesíthettél volna.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.21. 17:29

Egy esetben nem számít, hogy nem jelentetted be a hitelezői igényt: ha még a felszámolás kezdete előtt beperelted a kezest.

Dr.Attika # 2013.05.21. 18:47
ObudaFan # 2013.05.21. 21:29

Sőt, még ha előtte megtörtént a perindítás, akkor is elenyészhetett az igény, ha ezzel esett el a kezes a visszkeresettől.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.22. 06:35

Igaz, most hogy mondod, van is róla döntvény. De ez azért kivételes eset, legalább valószínűsíteni kell hozzá, hogy a kezes igénye kielégíthető lett volna a felszámolásban.

Klaudia013 # 2013.05.22. 15:31

Üdvözlöm!
Egy kétszemélyes Kft.-ről van szó,több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban, annyit tudni kell hogy az ügyvezető teljes passzivitással végezte teendőit se felszámolni se megvásárolni nem akarja a másik fél részét, mert ugye kilépni nem lehet a kft-ből így írtak(kézzel) egy nyilatkozatot miszerint a cégalapítástól számítva az ügyvezetőt illet minden adó és pénzügyi kötelezettség, az ügyvezető ezt aláírta és elfogadta. na most azóta a cég csődbe bukott, többfelé tartozása van és a cégjegyzékszámot is törölték, de viszont a cég telephelye még mindig a másik fél lakásán van.
kérdéseim a következők: a másik tagot terhelheti e bármilyen büntetés vagy akármi, mire kell számítani? a cég telephelyét csak közösen változtathatják,vagy a másik tag is rendezheti ezt? és gondolom mindez pénzügyi vonzattal jár, de már nem akar több pénzt belefeccölni. már régóta nem foglalkozik a céggel, az ügyvezető sem, de a levelek jönnek ezerrel...a másik tag szeretné már végre lezárni ezt az egészet.
Várom válaszát!Köszönöm!!

fifi12 # 2013.05.22. 17:00

Kétszemélyes kft-ben 50 %-os tulajdonrésszel rendelkező tag, aki a kft határozatlan időre megválasztott ügyvezetője, hogyan tud "megszabadulni" az ügyvezetői tisztségétől, ha a másik, szintén 50 %-ban tulajdonos társ nem akar beleegyezni a lemondásába?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.22. 17:32

Nem is kell a beleegyezése.

Dr.Attika # 2013.05.22. 17:42

Béla!
Nem döntvény van róla, hanem Elvi határozat, amit beidéztem.