Kft. - s kérdések


Bukar.B # 2012.09.06. 07:59

Tisztelt Fórumozók!

Tanácsra lenne szükségem.
Alapítottam egy ismerősömmel egy kft-t 50-50%-kal és mindketten ügyvezetők voltunk. Időközben az álláspontunk sok dologban eltért, ezért kiléptem a cégből, lemondtam az ügyvezetői posztomról, de tulajdonos maradtam. A gondom az, hogy a "társam" a részem nem hajlandó megvásárolni. A cégben történt eseményekről inkább egyáltalán nem értesít, taggyűlést nem hív össze. Könyvelőt váltott és az éves beszámolót sem láttam, amit tudtommal alá is kellett volna írnom. Tudna nekem valaki tanácsot adni mit lehet tenni ilyen esetben?

Köszönöm!

ObudaFan # 2012.09.05. 18:38

Az ügyvezető változását a cégbíróság felé be kell jelenteni 30 napon belül, bírság terhével, innentől fogva tehát szükséges.

Dr.Attika # 2012.09.05. 15:36

A cégbírósági eljáráshoz szükséges. Az ügyvezető változáshoz nem.

ObudaFan # 2012.09.05. 13:53

Szükséges.

lamarc # 2012.09.04. 22:54

Tisztelt Tanácsadók!
Azt szeretném kérdezni, hogy Kft-ben az ügyvezető változáshoz szükséges-e ügyvéd?

bandeeraz # 2012.08.24. 07:52

Nem nyitok új topikot, ezért itt teszem fel a tízforintos kérdést: az Audit Bizottság szerintetek egy független testület, vagy a Felügyelő Bizottság egyik résztestülete? Túl nagy jelentősége tudom, hogy nincsen ennek a különválasztásnak, csak elvi szinten érdekelne.

Köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.22. 12:56

Nem mondta, hogy ő is ügyvezető.

Dr.Attika # 2012.08.22. 12:52

Tisztelt Enikő!
A csendestársi jogviszonyt a magyar cégjog nem ismeri el - a német joggal ellentétben- így arra a csendes társai követelést nem alapozhatnak.
Viszont Ön mint ügyvezető nem engedheti át a cég vezetőségének felelősségét.
Át kell világítani a céget és ennek megfelelően le kell választani a csendestársakat, amíg büntetőjogilag Ön nem lesz felelősségre vonható.
Tudok erre egy kiváló szakembert. Ha érdekli keressen meg a lenti elérhetőségemen.

enikő19 # 2012.08.22. 12:40

Tisztelt Fórumozók!

Problémámra keresek választ;

Alapítottunk egy céget barátaimmal,(4 -en)

ketten hivatalos formában vagyunk benne,
én tulajdonos 50% résszel

a másik tag ügyvezető szintén 50% résszel.

a másik két barátom úgymond "csendestárs" megbeszéltük amint úgy alakul a helyzetük ők is jogilag benne lesznek.
2 tevékenységi kört jelöltünk

megbeszéltük hogy a fő tevékenységi kört ők viszik én egy teljesen más projektet viszek

beindult nekik az építőipar,én is segítettem amiben tudtam
háttérbe szoritva a másik tevékenységünket amit ugye én vittem volna.

most több milliós éves bevételről van szó

azt akarják hogy adjam oda a tulajdon részemet

mert ők több milliót beletettek az építőipari tevékenységbe,és jogilag is beakarják védeni magukat.

van egy bankszámlaszám is amit az ügyvezető csinált amihez én nem kértem hozzáférést mert az épitőipari tevékenység bevételeit,utalásait onnan intézik

és most mivel beindult és háttérbe szoritják a másik projektet mivel nekik arra nincs idejük

de én szeretném csinálni,de arra kell egy Kft

hogy tudnám magam bevédeni?

de csak ketten vagyunk papiron a cégben
én mint tulajdonos és az ügyvezető (50-50%)

Adjam el a tulajdon részem és csináljak belőle egy másik vállalkozást?

vagy nyissak egy külön bankszámlát és kezdjek neki az én vállalkozásomhoz arra a cégre?

ObudaFan # 2012.08.10. 08:42

Teszi kötelezővé az új szabály szerint.

Dr.Attika # 2012.08.09. 06:25

De van, 30 nap. A határidő elmulasztása nem az adásvételt teszi semmissé, hanem mulasztási bírság kiszabását teszi lehetővé.

elveszett # 2012.08.09. 06:01

Nincs előírás arra vonatkozóan, hogy hány napon belül kell a tulajdonosváltást illetve egyéb változást bejegyeztetni?

Dr.Attika # 2012.08.08. 07:25

2010.03.01.
Attól, hogy a tulajdonjog változás csak idén került be a cégjegyzékbe az adásvétel szabályosan létrejött 2010-ben.

elveszett # 2012.08.08. 07:11

Tisztelt Szakemberek!

Az X. Kft. tulajdonosa Z. úr azt állítja, hogy eladta a céget 2010. 03.01.-én, de az átírást csak akkor kezdeményezte, amikor fizetett a vevő.

A cégbejegyzést ügyvédi közreműködéssel 2012.07.01.-én módosították (fizetés után) oly módon, hogy a tagsági viszony kezdetének a cégbíróság 2010. 03.01.-et írt be, viszont változás időpontjának, bejegyzés keltének és hatályosnak (cégformától függő adatok rovatba) 2012.07.01. dátumot.

Azért fontos a dátum számunkra, mert Z. úr 2010. 05. hónapban az Y. Kft. pénzét átjátszotta X. Kft.-be az Y. Kft. ügyvezetőjeként.
Márpedig ha saját cégébe vitte el a pénzt, akkor számon kérhető, ha meg akkor már nem volt tulajdonos, akkor kevésbé.

Törvényesen melyik dátumtól nem tulajdonos az X. Kft.-ben Z. úr ?
Tud valaki segíteni?

ObudaFan # 2012.08.03. 20:55

Szerepelhet, nem kell a hozzájárulás sem.

JOLY-JOKER # 2012.08.03. 14:59

Jónapot sziasztok ,

Azt szeretném kérdezni , hogy
1.) kft. nevében szerepelhet-e helyiség név ?
pl; mogyoródi horgász és természetvédő.kft

2.) létezhet-e hogy ha helyiség név van a kft. nevében akkor ahhoz a helyi Önkormányzat hozzájárulása kell ?

3.) Kft. neve lehet-e így ? ;
mogyoródi horgász és természetvédő egyesület.kft ?

Tehát szerepelhet-e a Kft. nevében az egyesület ?

Ha tudnátok jogszabályhely hivatkozással segíteni azt is nagyon köszönöm .

A válaszokat előre is köszönöm .
Sziasztok
Joly

Annobetrade # 2012.08.02. 15:39

Jó napot!

Kft. ügyvezetőjeként egy nagy céggel fél év után sikerült megállapodnunk egy 2 éves szerződésről. Ők az utolsó pillanatban mégis mással szerződtek. Tudom ilyen az élet.
Ámbár valamiféle fájdalom díjjal lehet kopogtatni?

Köszönöm válaszát.

Rexor # 2012.07.30. 09:33

A munkaviszony megszüntetése és az osztalék azért két külön lapra tartozik. Osztalékot akkor lehet fizetni, ha az aosztalékfizetésre lehetőség van és a taggyűlés erről dönt. A munkaviszony megszüntetése pedig egy másik dolog, amelyet a munkajog szabályoz (kérdés, hogy meg lehet e szüntetni a munkaviszonyt, mi miatt szüntetik meg, stb.).

Dr.Attika # 2012.07.30. 08:59

Jó napot!
Jogosult osztalékra. Küldje el a kft cégjegyzék számát a magán emilemre. megnézem ezt a céget, hogy mennyi is a tavalyi osztalék.

Gabika1982 # 2012.07.30. 08:40

Jó Napot kívánok!

Segítséget szeretnék kérni ezen fórumon, Kft-vel kapcsolatos kérdésben. Jelenleg egy Kft.-ben "tag"ként szerepelek. Jelenlegi munkáltatóm alapította,és én mint ügyintéző állok munkaviszonyban ebben a Kft-ben. A kezdő tőkét ők fizették be helyettem, részemről ez csak egy segítségnyújtás volt, mivel már "elfogytak" az emberek, akit be lehetett volna vonni. Helyettem ők fizették be a belépési tőkét. Az én tulajdonomban semmiféle dokumentáció, szerződés, illetve ügyvédi papír nincs erről. Én úgy tudom, h 26% részben vagyok benne. Ez egy működő, profitáló Kft., cégjegyzékben szerepel.
Most egy olyan helyzet állt elő, h a munkaviszonyom meg akarják szüntetni, és őket ismerve, a Kft-ből is egy "elém dugott aláírásra" papírral intéznék el ezt az ügyet. Kérdésem annyi lenne, h nekem ebből a Kft-ből kilépésem követően járna e valamennyi pénz? Osztalékra jogosult e vagyok?

Bbborcsa # 2012.07.08. 09:24

Köszönöm a választ Borcsa

ObudaFan # 2012.07.08. 06:21

Lehetsz. Az egyéni vállalkozó teljes vagyonával felel.

Bbborcsa # 2012.07.07. 18:16

Tisztelt Tanácsadók!
van még egy kft-n ami nem üzemel február óta, de a többségi tulajdonosnak felajánlottam részem és zárjuk le. Én a kisebbségi tulajdonos és ügyvezető voltam de lemondtam és a munkaviszonyom megszünt áprilisban, már máshol dolgozom alkalmazottként. Amíg a NAV nem zárja le a Kft lehetek-e egyéni vállalkozó. Illetve ha vállalkozó leszek akkor teljes az anyagi felelősségem?
Köszönöm Borcsa

Dr.Attika # 2012.07.07. 14:34

Céggyárak már 15 pénzért elvégzik. Ezt akarnák megspórolni? Lehet.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.07. 13:55

Nem fogadnék rá már közepes összegben sem.