Kft. - s kérdések


sirfoltos # 2013.02.19. 15:05

Rexor, nagyon köszönöm a választ. még azt szeretném kérdezni,hogy erre hol találok jogszabályi alapot?

répatorta # 2013.02.21. 22:25

Üdvözletem!
Nem tudom jó helyre írok-e, egyszer már feltettem ezt a kérdést, de senki nem válaszolt. Szeretném megtudni mi a teendő abban az esetben, ha egy kft. ügyvezetője börtönben van, nem kft-vel kapcsolatos ügy miatt? Így a kft. nem működik, egyszemélyes kft., ő a tulajdonos, és az ügyvezető is. Nincs beadva bevallás sem, semmi. Nincs, aki átvegye tőle a működtetést.
Köszönöm a választ.
répatorta

remarque # 2013.02.22. 09:37

Tisztelt Fórumozók,

lenne egy olyan kérdésem, hogy a cég telephelyét helyrajzi számonként kell külön bejegyeztetni? Mert a Ctv-ben nem találok ilyen megkötést. Ugyanis két szomszédos ingatlan -ami nincs elválasztva egymástól - képezi a cég telephelyét. Most akkor be kellene jegyeztetnem külön telephelyként az egyiket és a másikat is, csak mert az ingatlannyilvántartásban két külön helyrajzi száma van? Hozzáteszem külterületi ingatlanokról van szó.

Köszönöm megtisztelő válaszukat!

ObudaFan # 2013.02.22. 10:09

Van olyan postacím jellegű megjelölésük, ami azonos a két ingatlannak?

ObudaFan # 2013.02.22. 10:10

répatorta

Semmi speciális. Gondoskodni kellene a társaság működéséről, különben törölni fogják a céget.

remarque # 2013.02.22. 10:19

Igen, ilyen kötőjeles a házszámuk (Xy utca 40-42), évek óta egy postacímen vannak.

ObudaFan # 2013.02.22. 10:56

És azon belül nincs épület, lépcsőház, emelet, ajtó felosztás, vagy valami?

remarque # 2013.02.22. 11:30

Semmi ilyesmi nincs. Csak utcanév, és kötőjellel a két házszám. A dolog még attól is érdekes, hogy ez a természetbeni megjelölés a tulajdoni lapokon nincs rajta, mert külterületi ingatlanok, de ettől függetlenül évtizedek óta az adott utca végén (közös)házszámmal rendelkező ingatlanok, és a postát is erre a címre küldik.

Köszönöm válaszát, s hogy foglalkozik a kérdéssel.

ObudaFan # 2013.02.22. 13:16

Szerintem elég bejelenteni a közös postacímet.

20évecske # 2013.04.04. 10:58

a kérdésem a következő:van egy Kft-nk amiben én vagyok 95 %-os tulajdonos és ketten vagyunk ügyvezetők.A munkáltatói jogokat nem én hanem a másik személy gyakorolja mivel én még tanulok.Az lenne a kérdésem,hogy a másik ügyvezetőnek milyen beszámolási kötelezettsége van felém,nekem milyen jogaim lehetnek a cégen belül,kérhetem-e bármikor a cégügyeiről a tájékoztatást a másik ügyvezetőtől,leválthatom-e őt vagy sem.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.04. 11:10

Tagként kérheted a tájékoztatást, ügyvezetőként meg kéned sem kell. Meg tudod szüntetni a megbízatását, és mást is tudsz választani ügyvezetőnek. (Hacsak az alapító okiratban nem írtatok elő egyhangú döntést az ilyesmihez.)

Bridge01 # 2013.04.04. 12:50

Cégbíróság hiánypótló végzésével kapcsolatban lenne kérdésem. A cégbíróság felhívott, hogy a hiánypótlásban olyan iratokat csatoljak amelyeknek kelte nem lehet korábbi mint a hiánypótlásra felhívó végzés kelte. A társaság új ügyvezetőt is választott! A kérdésem, hogy az ügyvezető megbízatása mikor kezdődik, vagyis a korábbi dátum alapján vagy az új dátumával? Esetleg, ha a jegyzőkönyvben feltüntetjük ezt, és jóváhagyjuk az ügyvezető eddigi tevékenységét, az jó megoldás lehet?

ObudaFan # 2013.04.04. 13:30

Az ügyvezető megbízatása akkor kezdődik, amikor megválasztják és ő elfogadja.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.04. 14:11

Vagy egy meghatározott későbbi időpontban. :)

krissszke # 2013.04.04. 15:13

Üdvözlőm!

Egy olyan problémával fordulok önhöz ,hogy alapítottam egy 1 személyes Kft.- amiben én vagyok az ügyvezető!
Sajnos az ügyvéd nem tárta fel nekem teljesen az eltiltásokról illetve nem közölte hogy felfüggesztett börtön büntetéssel nem lehetek ügyvezető!
A cég nincsen 1 hónapos és nem végzett semmilyen tevékenységet!
A kérdésem az lenne hogy bűncselekményt ezzel követtem-e el hogy ügyvezető lettem?
Mire számíthatok ha kiderül hogy felfüggesztettem van!
Megkezdtem a cég törlését mivel nem végzek tevékenységet illetve nincsen szükségem rá!
Válaszát előre is köszönöm!

Kacsa1111 # 2013.04.04. 17:45

Kedves Hozzáértők!

Kiváncsi lennék, hogy csak szerintem meredek-e a cégbíróság alábbi hiánypótlási végzése.

többszemélyes kft.-nél a közel múltban kötelező bejelentések történtek (pl. szül.hely/idő, ill. ezek feltűntetése a tsz-ben), valamint székhelyhasználatról nyilatkozat lett benyújtva és a csavart a sztoriban az egyik tag név változása jelentette.

a cégbiri két dolgot kifogásolt:

  1. a székhelyhasználati nyilatkozatot nem írta alá két tanú, ezért az nem tbm.
  2. nem került benyújtásra módosító okirat.

az elsővel kapcsolatban: a cég nyilatkozott, cégszerűen írta alá az üv, de tényleg nincsenek tanúk...ettől azonban még szerintem teljes bizonyító erejű a magánokirat...
a másodiknál meg gondolom a módosító okirat alatt taggyűlési határozatot érthet, azonban nem nagyon értem, hogy miről is kellene határozni? arról, hogy jsz által megkövetelt dolgok be legyenek jelentve, vagy hogy az egyik tag neve megváltozott? mert kérdem én: mi van, ha ellene szavaznak?:)


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.04. 17:48

1. Nem a cégnek kell nyilatkoznia, hanem az ügyvezetőnek. Az pedig csak akkor lesz teljes bizonyító erejű, ha ketten tanúzzák vagy ügyvéd ellenjegyzi.
A 2.-t én sem értem. Ezekhez az adatbejelentésekhez nem csatoltam jegyzőkönyvet soha.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.04.04. 18:59

A tagok személyében bekövetkező változást a tv. nem minősíti módosításnak, így a társasági szerződést sem kell emiatt módosítani. A változást a tagjegyzéken kell az ügyvezetőnek átvezetni és azt kell bejelentenie a cégbíróságnak.

ObudaFan # 2013.04.04. 20:26

A kötelező módosítások tekintetében a törvényből eleve szerintem nem következett, hogy határidőre egyáltalán módosítani kellene a társasági szerződésben a kötelező elemeket. Ha már viszont az a gyakorlat alakult ki, hogy kell, akkor szerintem következetesebb, hogyha megköveteli a cégbíróság a társasági szerződés módosítását is, nem csak egy egységes szerkezetű iratot.

Kacsa1111 # 2013.04.08. 08:14

Kedves kbs,

akárhogy olvasom a Ctv. 7(4)-et, nekem mindig azt dobja ki a gép, hogy a cég köteles nyilatkozni...
egyébként minden más cégbiri elfogadta a nyilatkozatot emígyen, csak ez az egy kötött bele...de ez sem abba, hogy nem a cégnek kellett volna nyilatkoznia, hanem abba, hogy ez így nem tbm...
a kérdés szerintem itt az, hogy a pp. szerinti "üzleti kör" pontosan mit is jelent(?)

Kedves Immaculata,

a tagok személyében nem következett be változás...csak az egyiknek a neve lett egy picit más, mert megházasodott.

Kedves ObudaFan,

akkor neked egyenesbe teszem fel a korábban csak költőinek szánt kérdést: és mit csinálnál akkor, ha ellene szavaznak? akkor nem változott meg a tag neve?
tovább kérdézek: ha pl. egy bérleti szerződésnél a bérlő cég menet közben formát vált, akkor a bérleti szerződés módosult/módosítani kell?


Kacsa11

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.04.08. 09:47

a másodiknál meg gondolom a módosító okirat alatt taggyűlési határozatot érthet,

Szerintem meg nem. Ha egyszer nem kell a társasági szerződést módosítani emiatt, akkor miért akarod a kérdést taggyűlés elé vinni.
Ha meg mindenáron szavazásra akarod bocsátani a kérdést és ellene szavaznak, akkor nem jelented be a névváltozást, és majd birságolják a Kft-t.

egy bérleti szerződésnél a bérlő cég menet közben formát vált

Mindenképpen jelezni kell a másik félnek. Egyébként a bérleti szerződésekben erre ki szoktak térni, hogy ez felmondási ok-e, vagy sem.

A bérbeadón múlik, hogy elfogadja, vagy módosíttatja a szerződést, vagy, ha olyan a cégforma, ami számára bizonytalanságot okoz, akkor felmondja.

Kacsa1111 # 2013.04.08. 10:45

Kedves Immaculata,

köszönöm a bérleti szerződéssel kapcsolatos kiokítást...:)
a kérdésem költői volt, és pusztán szemléltetés céljából tettem fel...

Szerintem meg nem.

  1. akkor szerinted mi?
  2. az elsőt meg se válaszold, beszéltem telefonon a cégbirivel, és ő mondta, hogy taggyűlési határozatra gondolt:)

Kacsa11

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.04.08. 10:52

Ha egy névváltozás bejelentésre sincs önálló jogosultsága az ügyvezetőnek, akkor szemléltetés nélkül is van elég fantáziám, hogyan működhetnek a dolgok.

Kacsa1111 # 2013.04.08. 13:34

Kedves Immaculata,

a szemléltetés nem neked lett címezve.


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.08. 15:33

Igazad van. De a hiánypótlás még mindig gyorsabb, mint a fellebbezés.