Kft. - s kérdések


krissszke # 2013.04.04. 15:13

Üdvözlőm!

Egy olyan problémával fordulok önhöz ,hogy alapítottam egy 1 személyes Kft.- amiben én vagyok az ügyvezető!
Sajnos az ügyvéd nem tárta fel nekem teljesen az eltiltásokról illetve nem közölte hogy felfüggesztett börtön büntetéssel nem lehetek ügyvezető!
A cég nincsen 1 hónapos és nem végzett semmilyen tevékenységet!
A kérdésem az lenne hogy bűncselekményt ezzel követtem-e el hogy ügyvezető lettem?
Mire számíthatok ha kiderül hogy felfüggesztettem van!
Megkezdtem a cég törlését mivel nem végzek tevékenységet illetve nincsen szükségem rá!
Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.04. 14:11

Vagy egy meghatározott későbbi időpontban. :)

ObudaFan # 2013.04.04. 13:30

Az ügyvezető megbízatása akkor kezdődik, amikor megválasztják és ő elfogadja.

Bridge01 # 2013.04.04. 12:50

Cégbíróság hiánypótló végzésével kapcsolatban lenne kérdésem. A cégbíróság felhívott, hogy a hiánypótlásban olyan iratokat csatoljak amelyeknek kelte nem lehet korábbi mint a hiánypótlásra felhívó végzés kelte. A társaság új ügyvezetőt is választott! A kérdésem, hogy az ügyvezető megbízatása mikor kezdődik, vagyis a korábbi dátum alapján vagy az új dátumával? Esetleg, ha a jegyzőkönyvben feltüntetjük ezt, és jóváhagyjuk az ügyvezető eddigi tevékenységét, az jó megoldás lehet?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.04. 11:10

Tagként kérheted a tájékoztatást, ügyvezetőként meg kéned sem kell. Meg tudod szüntetni a megbízatását, és mást is tudsz választani ügyvezetőnek. (Hacsak az alapító okiratban nem írtatok elő egyhangú döntést az ilyesmihez.)

20évecske # 2013.04.04. 10:58

a kérdésem a következő:van egy Kft-nk amiben én vagyok 95 %-os tulajdonos és ketten vagyunk ügyvezetők.A munkáltatói jogokat nem én hanem a másik személy gyakorolja mivel én még tanulok.Az lenne a kérdésem,hogy a másik ügyvezetőnek milyen beszámolási kötelezettsége van felém,nekem milyen jogaim lehetnek a cégen belül,kérhetem-e bármikor a cégügyeiről a tájékoztatást a másik ügyvezetőtől,leválthatom-e őt vagy sem.

ObudaFan # 2013.02.22. 13:16

Szerintem elég bejelenteni a közös postacímet.

remarque # 2013.02.22. 11:30

Semmi ilyesmi nincs. Csak utcanév, és kötőjellel a két házszám. A dolog még attól is érdekes, hogy ez a természetbeni megjelölés a tulajdoni lapokon nincs rajta, mert külterületi ingatlanok, de ettől függetlenül évtizedek óta az adott utca végén (közös)házszámmal rendelkező ingatlanok, és a postát is erre a címre küldik.

Köszönöm válaszát, s hogy foglalkozik a kérdéssel.

ObudaFan # 2013.02.22. 10:56

És azon belül nincs épület, lépcsőház, emelet, ajtó felosztás, vagy valami?

remarque # 2013.02.22. 10:19

Igen, ilyen kötőjeles a házszámuk (Xy utca 40-42), évek óta egy postacímen vannak.

ObudaFan # 2013.02.22. 10:10

répatorta

Semmi speciális. Gondoskodni kellene a társaság működéséről, különben törölni fogják a céget.

ObudaFan # 2013.02.22. 10:09

Van olyan postacím jellegű megjelölésük, ami azonos a két ingatlannak?

remarque # 2013.02.22. 09:37

Tisztelt Fórumozók,

lenne egy olyan kérdésem, hogy a cég telephelyét helyrajzi számonként kell külön bejegyeztetni? Mert a Ctv-ben nem találok ilyen megkötést. Ugyanis két szomszédos ingatlan -ami nincs elválasztva egymástól - képezi a cég telephelyét. Most akkor be kellene jegyeztetnem külön telephelyként az egyiket és a másikat is, csak mert az ingatlannyilvántartásban két külön helyrajzi száma van? Hozzáteszem külterületi ingatlanokról van szó.

Köszönöm megtisztelő válaszukat!

répatorta # 2013.02.21. 22:25

Üdvözletem!
Nem tudom jó helyre írok-e, egyszer már feltettem ezt a kérdést, de senki nem válaszolt. Szeretném megtudni mi a teendő abban az esetben, ha egy kft. ügyvezetője börtönben van, nem kft-vel kapcsolatos ügy miatt? Így a kft. nem működik, egyszemélyes kft., ő a tulajdonos, és az ügyvezető is. Nincs beadva bevallás sem, semmi. Nincs, aki átvegye tőle a működtetést.
Köszönöm a választ.
répatorta

sirfoltos # 2013.02.19. 15:05

Rexor, nagyon köszönöm a választ. még azt szeretném kérdezni,hogy erre hol találok jogszabályi alapot?

Rexor # 2013.02.19. 15:03

Ha csak telepheéyről van szó, akkor igen Magyarországon kell beszámolót csinálni (de a telephely országában be kellene nyújtani a társasági adó bevallást is).

sirfoltos # 2013.02.19. 14:49

És végrehajtás törlését milyen formában célszerű kérni? kell hozzá jogi képviselő?

sirfoltos # 2013.02.19. 14:44

Tisztelt Fórumozók,
valaki esetleg tudna nekem olyan jogszabályt ajánlani, amiben megtalálom , hogy a külföldi telephellyel rendelkező kft-nek, ha Mo.-n van székhelye, és ide is adózik, akkor akkor az éves mérleget is csak Mo-n kell közzétennie?

ObudaFan # 2013.02.13. 11:28

Az a könyvelő.

remarque # 2013.02.13. 09:15

Tisztelt Fórumozók,

olyan kérdéssel fordulnék Önökhöz, hogy vennék egy Kft-t (mármint a teljes törzsbetétet) , s módosítani szeretném majd a Társaság valamennyi tevékenységi körét, akkor a tevékenységi kör módosítást ügyvéd végzi változásbejegyzési eljárásban, vagy a könyvelőhöz kell fordulnom?

Köszönöm!

ObudaFan # 2013.02.04. 14:45

2012. január 1-i hatállyal módosították az egyéni vállalkozóról és az egyéni cégről szóló 2009. évi CXV. törvényt. Ennek a módosításnak a keretében - több más módosítás mellett - megszüntették a korlátolt mögöttes felelősséggel működő egyéni cég alapításának lehetőségét 2012-től.

Anna0129 # 2013.02.04. 08:00

Szeretnék segítséget kérni,
a történet annyi, hogy alkalmazottként dolgozom, és a szüleim egyéni vállalkozásában vagyok segítő családtag. Hamarosan azonban én is egyéni vállalkozó szeretnék lenni hogy később meg tudjam alapítani a saját korlátolt felelősségű egyéni cégemet. (Kfc.)
Hogyan lehet ezeket mind egymás mellett megvalósítani?Amíg egyéni vállalkozó vagyok dolgozhatok alkalmazottként. De lehetek e továbbra is segítő családtag? És ha már meg van a Kfc-ém, akkor is maradhatok segítő családtag a másik vállalkozásban?
A válaszokat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2013.01.29. 10:36

Megtámadható akkor lehet egy szerződés, ha tévedés, megtévesztés, fenyegetés útján született. Ezen túl esetleg ha jogszabály külön kimondja, hogy az megtámadható. Egyébként ha a jogszabályba ütközik egy szerződés, és a jogszabály külön szankciót nem említ, akkor a szerződés semmis.
Ebben az esetben viszont szerintem létre nem jött, mert szerintem a társaság tagjai és így a taggyűlése harmadik személyek a társasághoz képest.

rbarna # 2013.01.29. 08:11

Köszönöm a hozzászólásokat!

Lehet pontosan tudni, hogy semmis a szerződés, vagy csak megtámadható?

Ha érvényes, de megtámadható, akkor ennek van valamilyen határideje, vagy időbeli korlátozás nélkül támadható meg? Kell indoklás a megtámadásra, vagy elég, ha a taggyűlés hoz egy el nem fogadó határozatot?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.28. 22:10

Szerintem a gazdasági társaság taggyűlése a társasághoz képest nem minősül elkülönült harmadik személynek. Ezért a hozzájárulás hiányában megkötött szerződés csak megtámadható.