Kft. - s kérdések


ObudaFan # 2012.09.13. 19:29

A székhely vonatkozásában törvényességi felügyeleti eljárás lefolytatását lehet kérni a cégbíróságtól.

Hédi 33 # 2012.09.23. 15:27

Üdvözletem Mindenkinek! Fordító irodát szeretnék alapítani, és valaki tudna nekem segíteni, hogy mi szükséges a megalapításához, főként a végzettséget illetően?
Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!

Hédi 33

zoora # 2012.09.24. 18:28

Kedves Fórumozók!

Az alábbi problémában szeretnék segítséget kérni:

Van egy 2 éves kft. 2 tulajdonossal. A tulajdoni hányad 50-50%. Mindketten ügyvezetők, külön aláírási joggal. A cégbe egyikük van bejelentve, mivel nincs más állása. A keletkező járulék a nav felé nem lett befizetve, mert elvileg nem termelte ki a vállalkozás a rávaló pénzt, ami miatt a felszámolás erősen ott lóg a levegőben.
A cégbe bejelnetett tulajdonos intézi a bevételeket és a kiadásokat, a technikai működéshez szükséges intéznivalókat a másik tulajdonos pedig minden egyéb nem a telephelyhez kötött dolgokat.
Pár hete kiderült, az utóbbi tulajdonos számára, hogy a bevételek már legalább másfél éve nagyságrendileg annyival haladják meg a kiadásokat, ami minimum a bejelentett társ járulékait fedezné.
A kérdőrevonásra először az volt a válasz, hogy az összeg egy része saját célra elköltésre került, egy másik része pedig azért folyt el, mert a céges kiadásokat nem a legésszerűbben oldotta meg, a fenmaradó összegről pedig fogalma sincs.
Második körben már az volt a válasz, hogy a cégből hiányzó pénz, a nettó fizetése, amit nem lehet rajta számonkérni.
Ezen kívül pedig a céget nem akarja tovább csinálni és nem kívánja kifizetni sem a járulék hátralékot, sem az időközben már rezsire is felgyült tartozásokat.

Milyen megoldást tudnának javasolni a másik üzlettársnak, aki nem szeretne veszni hagyni egy felszálló ágban lévő vállakozást, de azt sem szeretné, ha a "társa" következmények nélkül egy angolos távozással elintézhetné ezt a dolgot?

Nagyon köszönöm.
zora

ObudaFan # 2012.09.24. 19:17

A legcélravezetőbb szerintem a feljelentés sikkasztás miatt.

zoora # 2012.09.25. 07:13

Köszönöm a gyors választ.

Hogy a feljelentés és az ügy lezárásának ideje alatt több pénz már ne folyjon ki a tag kezéből, illetve a járulék se gyűljön még hónapokig miatta, megoldás lehet az, hogy a tulajdonrészét eladja - bár tekintve a hátralékokat inkább átadja - a másik tagnak/harmadik félnek? Felelősségre vonható a tulajdonrész átadása után is?

ObudaFan # 2012.09.25. 09:43

Igen. Sőt, ha polgári pert kell a cég nevében indítani, ez nagyban meg fogja könnyíteni a dolgot.

zoora # 2012.09.25. 11:28

Köszönöm a segítségét!

ramirez1 # 2012.09.30. 08:30

tisztelt szakerto

En egy kulfoldon elo magyar alampolgar vagyok es alapitottam egy Kft-t otthon egyeduli tagkent es egy ismerosomet biztam meg a ceg vezetesevel mint ugyvezeto aki onallo cegjegyzesre jogosult. Eladhatta-e a Kft-t az en tudtom es alairasom nelkul?

kérdezőné # 2012.10.01. 14:27

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi ügyben kérem szépen a kedves segítségeteket: ha egy kft törzstőkéjére kerül végrehajtás, az mit jelent a kft részére? Vagy annak tulajdonosa részére - mert egy személyes kft-ről van szó. Működtethető e tovább a cég?
Alapvetően azt is furcsálom, hogy egy régmúlt időkről maradó, magánemberként összeszedett tartozás íly módon végrehajtható, de biztosan megtehető.
Viszont a fent említett kérdésekre kapott válaszokat előre is köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!

ObudaFan # 2012.10.01. 14:30

ramirez1

Nem adhatta el jogszerűen.

ObudaFan # 2012.10.01. 14:31

kérdezőné

Működtethető, és az ügyvezető is a helyén marad, amíg valaki azt az üzletrészt meg nem veszi és vissza nem hívja.

kérdezőné # 2012.10.01. 14:34

ObudaFan: nagyon köszönöm gyors válaszod! egyet még kérdezhetek?: mit jelent az, hogy vagyoni részesedést lefoglalja? Hogyan?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.01. 15:17

Ahogyan már meg is tette: bejegyezteti a nyilvántartásba, hogy le van foglalva. Előbb-utóbb árverezi is. Ha lesz vevő, te már nem leszel tag. És akkor valószínűleg ügyvezető se sokáig.

ObudaFan # 2012.10.01. 17:53

De a jó hír az, hogy ritkán van vevő.

kérdezőné # 2012.10.02. 11:08

Köszönöm a gondolatokat, és sajnálom, hogy nem értem tisztán az efféle fogalmakat. Összefoglalva, tulajdonképpen a Kft. törzstőkéjét "lefoglalta" oly módon, hogy eladja legalább annyiért, mint amennyi a követelés..... de ahogy ObudaFan fogalmazta ritkán van vevő...- vagyis ez az eleve elrendelt kategóriája a sikertelen végrehajtásnak...Akkor mi is az értelme ennek az egésznek?

ObudaFan # 2012.10.02. 11:09

Nem a törzstőkét foglalta le, hanem az üzletrészt. És nem szükséges, hogy annyiért értékesítse, amekkora a követelés.

pazs # 2012.10.02. 11:10

Hogy az adós összekapja magát, ugyanis például ha pont tárgyalna valakivel a cége eladásáról vagy csak céges hitelt intéz, igencsak rossz pont a lefoglalt üzletrész.

Verus53 # 2012.10.05. 14:08

Kedves Hozzáértők,

Mennyi idő alatt jegyzi be a cégbíróság a társasági szerződés módosítása után a változásokat mint székhely..stb.. (Budapesti cégbíróság)?

Köszönettel

Dr.Attika # 2012.10.05. 14:13

Kedves Verus53!
3 nap a törvényes határidő, ha nem kell hiánypótlást elrendelni- azaz a változási kérelem minden törvényes kelléket tartalmaz- ettől kevesebb is lehet.

ObudaFan # 2012.10.05. 14:25

Szerintem nem.

Ctv. 46. § (7) A cégbíróság a forgalom biztonsága, a hitelezői érdekek védelme érdekében - ha e törvény másként nem rendelkezik - köteles legkésőbb a cég bejegyzésére irányuló kérelem érkezésétől számított tizenöt munkanapon belül dönteni a bejegyzésről vagy a kérelem elutasításáról. A cégbíróság e határidőn belül kezdeményezi a bejegyzést elrendelő, illetőleg a bejegyzési kérelmet elutasító végzés jogi képviselő részére történő kézbesítését.
50. § (1) A változásbejegyzési eljárásra - az e törvényben foglalt kivételekkel - a cég bejegyzésére vonatkozó eljárás rendelkezései megfelelően irányadók.

Csöpi7 # 2012.10.05. 20:40

Tisztelt szakértők!

A férjemmel van egy 2 személyes Kft-énk,amit szeretnénk megszüntetni!Semmilyen jellegű tartozásunk nincs,éppen ezért veszteséges a cégünk pár százezer forinttal!Az lenne a kérdésem,hogy milyen módon szüntethetnénk meg a cégünket végleg?
Előre is köszönöm a választ!Ha hasonló kérdés korábban már felmerült,kérem nézzék el nekem,még teljesen új fórumozó vagyok!

teki723 # 2012.10.10. 21:37

Tisztelt Szakértők!

Az lenne a kérdésem hogy milyen papírok kellenek illetve mi a menete egy KFT átvételének.
Köszönöm előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.11. 07:15

Kötelező az ügyvédi közreműködés. Majd a kolléga tudja, elmondja. Persze, csak azután, ha pontosítjátok, mit kell az "átvétel" alatt érteni.

ObudaFan # 2012.10.11. 08:36

Csöpi7

Ha azt a pár százezer forintot kifizetitek a cégnek, akkor végelszámolással, ha nem, felszámolással. Előbbihez az ügyvédi közreműködés is kötelező, utóbbinál meg erősen ajánlott, mert azért lehet azzal bukni.

Csöpi7 # 2012.10.11. 16:14

ObudaFan

Még annyi kérdésem lenne,hogy mi a menete a cég felszámolásának,csak úgy nagy vonalakban?
Előre is köszönöm a válaszát!