Kft. - s kérdések


porcmistrec # 2013.05.16. 04:25

vzsuzsanna85

kb. 60 e Ft/hó, ha nem veszel ki jövedelmet. Ha igen akkor a kivétel mógjától függ a további költség. Gondolj arra, hogy a könyvelőt is kell fizetni, a plusz havi költség. Nekem is 1 személyesem van.

Üdv,

ObudaFan # 2013.05.13. 20:56

kira80

Attól függ, hogy szűnik meg, mert annak többféle módja van. Megszűnhet jogutóddal, és akkor a jogutódé. Vagy megszűnhet jogutód nélkül, és akkor a végelszámolás, felszámolás során az egyéb vagyonnal együtt a hitelezők/tagok közt felosztják. Ha meg sehogy máshogy, akkor vagyonrendezési eljárásban lesz gazdája.

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.05.13. 17:02

vzsuzsanna85

A járulékot inkább egy könyvelőtől kellene megkérdezni.

____________________________________

Budapesti ügyvéd
www.bodnarugyvediiroda.hu

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.13. 16:20

A vagyonfelosztáskor megkapja valaki.

kira80 # 2013.05.13. 16:03

Érdeklődni szeretnék, hogy mi van akkor, ha egy kft. egy másik kft. tulajdonában áll és a tulajdonos kft. megszűnik. Mi történhet a tulajdonában álló kft.-vel?
Válaszukat előre is köszönöm.

vzsuzsanna85 # 2013.05.10. 08:09

Üdvözlöm!

Egyszemélyes kft.-t szeretnék létrehozni, de GYED-re vagyok jogosult az 1 éves kislányom után. Van- e így, ezzel valami teendőm? Valamint, mennyibe kerül az egyszemélyes kft. havi járulékai idén. Rajtam kívül senki nem szerepelne a cégbe és alkalmazottak se lennének (egyenlőre).
Köszönöm szépen a válaszát
Zsuzsi

ObudaFan # 2013.04.29. 10:12

Ez azért önmagában nem zárja ki a csalárd eljárást, vagy hogy ne a hitelezők érdekeit figyelembe véve jártál volna el a fizetésképtelenség felmerülése után. De ha a mérlegeket leadtad és a felszámolóval együtt fogsz működni, akkor bárki, aki ilyesmire hivatkozik, ezt bizonyítani is köteles.

Ibbike # 2013.04.26. 21:47

Válaszát köszönöm

Nem jártam sehogy mint mondtam semmim sincs.Hiteles 2 szobás lakásom van kocsim nincs.Minden felemésztet a pizzéria.Lakás csekkjeit és a lakás törlesztőt sem tudtom fizetni annyira nincs semmim.

ObudaFan # 2013.04.26. 18:15

Rajtad csak akkor, ha csalárd módon jártál el, vagy ha a beszámolókat nem adtad le, vagy ha majd a felszámolóval nem működsz együtt, egyébként nem.

Ibbike # 2013.04.25. 13:46

Tiszteletem

Segítséget szeretnék kérni!
Van egy egyszemélyes kft. Április 1-vel bezártuk a Pizzériát mert csak minuszt termelt.Tartozok az Elműnek,Főgáznak és A Navnak is.Nincs jövedelmem nincs vagyonom nincs semmim mit fognak velem tenni,hOGY fogják ezt rajtam be hajtani.Kérek mindenkit aki tud segisen válaszoljanak mit tegyek hova forduljak mi az első második harmadik lépés.
Segítséget előre is köszönöm.

ObudaFan # 2013.04.20. 07:34

Indítsd el a fizetési meghagyást.

messzelato # 2013.04.19. 18:39

Most ez a kérdés azért merült fel, mert a tértivevényes levelemet, amelyben a tartozás elismerését kértem, bontatlanul visszaküldték. Pedig nekem a könyvelésnél szükségem van arra a nyilatkozatra. Üdv! messzelátó

messzelato # 2013.04.19. 18:35

Tisztel Válaszolók! Hogy egyértelmű legyen minden. Azt a céget vonták csődeljárás alá, amelyik a munkát megrendelte. De én nem azzal álltam jogviszonyban, hanem egy olyan céggel, amelyik mint " generál kivitelező " ténykedett. Ők a mai napig működnek. Üdv! messzelátó

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.19. 17:33

Azt mondod? Akkor alaposan túlbonyolította a kérdést.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.19. 17:31

Felszámolás alatt lévő céggel szemben természetesen nincs helye törvényességi felügyeleti eljárásnak. A megrendelővel pedig nem is álltál semmiféle jogviszonyban.

ObudaFan # 2013.04.19. 17:31

Ha jól értem, nem az a cég került felszámolás alá, akivel szerződésed van. Akkor pedig pert indíthatsz.

messzelato # 2013.04.19. 14:30

Tisztelt Urak! Amúgy az alantin kérdésem a következők miatt merült fel. És ez is egy jogi kérdés, tehát talán van valakinek ötlete, mit tegyek. Vállalkozásom 2010-ben elvégzett egy munkát egy nyomdaipari cégnek. A generál vállalkozó nem én voltam, hanem egy másik, nyomdászati termékeket forgalmazó cég. Szerződést is velük kötöttem. A munkát hibátlanul, korrektül elvégeztük, és ki is fizették. Igaz nem egyben, hanem több apróbb részletben, de legalább fizettek. Csak az 5% jó teljesítési garancia maradt a cégnél, mert állítólag erre őket is kötelezték. Aztán letelt az egy év, és én megkerestem a a céget, hogy ejtsük meg a műszaki bejárást, és mivel semmi hiba nem volt az eltelt egy év alatt, kértem, hogy rendezzék az 5% díjat. A cég húzta, halasztotta az időt, nem volt hajlandó felvenni a kapcsolatot a nyomdával, mind addig amíg egyszer csak meg nem jelentek a végrehajtók, és zárolták a nyomdaipari céget. De a műszaki vezetőség még a helyén volt, tehát még akkor is lett volna mód rá, hogy szülessen egy jegyzőkönyv, de ezt rendre elszabotálta a cég. Aztán elérkezett egy olyan idő, amikor formailag lakat került a nyomdára, és ez után már a cég arra hivatkozva, hogy nincs nullás jegyzőkönyv, nem hajlandó fizetni. Én persze kénytelen voltam mindent, és mindenkit kifizetni. A cég azt állítja, hogy ők sem kapták meg a pénzüket, igaz nem is kellet a pénzt tovább adni nekem. Szóval én buktam úgy 500 ezer forintot, ami után persze az ÁFA-t be kellett fizetnem. Ha van valakinek ötlete, kérem írja itt meg nekem. Üdvözlettel! messzelátó

messzelato # 2013.04.18. 07:43

Tisztelt Urak! Köszönöm a gyors válaszokat! messzelátó

ObudaFan # 2013.04.17. 21:22

És ha a cégbíróság levelét átveszik, akkor már meg is szűnik a törvényességi felügyeleti eljárás.
Egyébként az illetékes cégbíróságon lehet az eljárást elindítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.17. 19:03

Azért ez nem egészen így megy. Maradjunk annyiban, hogy a székhelyén nem fellelhető céggel szemben törvényességi felügyeleti eljárásnak van helye.

messzelato # 2013.04.17. 16:39

Tisztelt Fórumozók! Régebben volt egy olyan jogszabály, hogy ha egy cég telephelyére, vagy székhelyére küldött tértivevényes küldeményt két alkalommal nem veszi át, akkor kezdeményezhető a cég töröltetése a cégjegyzékből. Él-e még ez a jogszabály, és ha igen, hol kell a töröltetést kezdeményezni? Várom megtisztelő válaszaitokat! Üdvözlettel! messzelátó

Helpsos # 2013.04.17. 12:25

Megegyezni nem lehet, mert nem hajlandó az ügyvezető kommunikálni. Nagyon elmérgesedett a helyzet. Már per is lesz belőle sajnos. A napirendi pontokban csak a kisebbségi tagra vonatkozó kérdések-re kíván válaszokat kapni. Korábban a tag is cégvezető volt, de egy harmadik felet kivásárolva többségre jutott a mostani cégvezető és leváltotta a megmaradt tagot. Meghatalmazottat nem tud küldeni, és ha az időpont jó is lenne, a helyzetre való tekintettel jogi képviselő nélkül nem menne el.
Mivel a tag nincs ott, akkor nem kap válaszokat a kérdésekre és nem tud továbbhaladni az ügyeiben. Ilyenkor mi a helyzet? Kénytelen a később megjelent időpontra összehívni a taggyűlést, mert tulajdonképpen nem történik semmi?

Köszönöm.

ObudaFan # 2013.04.17. 09:57

Az a baj, hogy hiába jelzed, így szabályszerűen összehívottnak minősül a taggyűlés. Megegyezni nem tudtok abban, hogy ne akkor legyen megtartva? Meghatalmazottat nem tudsz küldeni?

Helpsos # 2013.04.16. 13:32

Tisztelt Szakértők,

Egy sürgős kérdésem lenne:

Kft ügyvezetője által összehívott taggyűlés meghívójában szereplel egy dátum és határozatképtelenség esetén egy későbbi.

A Kft-ben két tulajdonos van. Az ügyvezető többségi tulajdonos, a másik tag a maradék tulajdonnal rendelkezik.

Meddig kell jelezni, ha a tag nem tud megjelenni a taggyűlésen az első időponban, csak a másodikon?

Meddig kell, hogy odaérjen levél, e-mail?

Eddig úgy volt, hogy jó lesz az első időpont és nagyon kevés idő maradt.

Köszönettel várom mielőbbi válaszukat!

ius latratus # 2013.04.15. 14:12

Megoldódott.
A bíró rendes, még vár picikét...
S nem fejteném ki bővebben.
:)

"isten ments, csak innen közelítve mindegy mennyi idő tellik el nem?"

Nem éppen.

:)