Kft. - s kérdések


KGabor80 # 2011.05.04. 20:47

Tisztelettel kérdezem, ha alakítottunk egy Kft-t ahol a kültag is betett egy 3.000.000.Ft-os törzstökének egy részét és csődbe megy a cég igaz még nem számolták fel.
A kültaggal megromlott azóta a viszony és vissza kéri tőlem az Ő betett törzs tőkéjét.
Kérdezem vissza kell nekem fizetni a betett törzs tőkét ?
Nem nekem adta, hanem a KFT alapításához.
Ráadásul a KFT-t egy ismerőstől vettük át és azt a
3.000.000.-Ft-ot neki adtuk oda.

Köszönettel a válaszért

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.04. 20:53
  1. A kft.-nek nincs kültagja.
  2. A megszűnés után, minden tag az üzletrésze arányában részesedik a vagyonból. (Ha lesz még vagyon, és a társasági szerződés nem rendelkezik eltérően.) De majd csak utána.
Szamira # 2011.05.11. 19:44

Egy ingatlan negyed része 2004 óta a tulajdonomban van.
Most tudtam meg, hogy 2008 óta egy Kft-nek a székhelye lett.
Kérdésem: Nem kellett volna ehhez az én beleegyezésem is? Ha igen, mi az amit most tehetek?
Kérem segítsenek...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.11. 21:01

Ha nem jelent tényleges használatot, vagy ha a cég valamely tagja társtulajdonos (és a cég használata sem sérti a tulajdonostársak jogait), akkor nem kell a hozzájárulásod.

bajnok11 # 2011.05.12. 09:04

Sziasztok!
Alapíthatok e Kft-t, ha van bejelentett munkaviszonyom? Milyen kötelezettségeim vannak? Tb-felé? Apeh-felé stb.?
Esetleg más társaságot? Mellékállás miatt.
Köszi előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.12. 09:06

Bármilyet, ezeknek a dolgoknak semmi közük egymáshoz. (Olyan pedig, hogy másodállás, tulajdonképpen már nincs is.)

tloszk # 2011.05.12. 14:53

Sziasztok. 2011.05.13.-án 00:41-kor irtam egy kérdést.

Azt a javaslatot kaptam, hogy vegyem fel a Felszámolóval a kapcsolatot. Nos ezt megtettem, de…
E-mailomra közölték adjam meg a telefonszámom azon visszahívnak. Mikor felhívtam őket akkor az egész beszélgetés csak arról zajlott, hogy fáradjak be másnap mert egy jegyzőkönyvet szeretnének felvenni velem.

Sikerült időt nyernem, de nem tudom mit tegyek. Felfedjem a kilétem, hogy külföldön tartózkodok? Nem kerülök ezzel hátrányos helyzetbe? Gondolok arra, hogy utánam nyúlnak?

Másrészt tett egy kijelentést a felszámoló, miszerint szeretné ha felvennénk egymással a kapcsolatot, különben kénytelen lesz feljelenteni. Mit jelent ez? Mit torténik ha feljelent, és én hazarepülök? Én csak augusztusban érek haza, addig tud várni a dolog?

Várom a válaszaitokat. Koszonom.

ObudaFan # 2011.05.13. 08:00

Mivel a te kötelezettséged az iratanyag átadása, így valóban feljelentést fog tenni, ha nem adod neki át az iratokat.

bajnok11 # 2011.05.13. 12:09

Köszi a választ!

Tehát, milyen munkaviszonyban dolgozhatok a saját vállalkozásomban, a gyerekeim, szüleim, férjem? Ha mindenkinek van bejelentett munkaviszonya? Van -e közülük aki esetleg bejelentési kötelezettség nélkül is tartózkodhat a vállalkozás telephelyén.
Üdv. Bajnok

tímea78 # 2011.05.16. 09:49

Tisztelt Fórumozók!

Kérdést szeretnék feltenni mely a következő:
Alapítottunk egy két személyes kft-t mely 2010.09-hó óta gazdasági tevékenységet nem folytat bevétel nincs. A kft-nek van tartozása.Én szeretnék lemondani az ügyvezetői tisztségről ennek milyen anyagi és egyéb vonzata van rám nézve?
A társtulajdonos nem működik együtt semmiben a céggel kapcsolatban.Jó lenne ha a céget felszámolnák ha én kérem a felszámolást el lehet kerülni valahogy hogy ne nekem kelljen fizetnem?
Válaszukat köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.16. 10:28

Én szeretnék lemondani az ügyvezetői tisztségről ennek milyen anyagi és egyéb vonzata van rám nézve?

Annak semmilyen. 50-50%-ban tulajdonolt céget viszont egyedül nem tudsz megszüntetni. Hacsak nem tartozik neked.

tímea78 # 2011.05.16. 12:35

Köszönöm a választ!
De ha lemondok az ügyvezetőségről kell társasági szerződés módosítás?Ügyvédi és illeték fizetés van?
Ha tartozik nekem a cég akkor kérhetek felszámolást? De gondolom ennek van költség vonzata?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.16. 14:56

Ha lemondasz, akkor a többi már a cég gondja.
A felszámolást kezdeményezőnek 75 ezer forintot kell megelőlegeznie.

anette01 # 2011.05.16. 16:11

Ha egy két tagból álló kft-ből az egyik tag kiválik és a részét átruházza a másik tagra - akár ingyen akár ellenérték fejében -, ehhez a tranzakcióhoz kell ügyvéd? Illetve muszáj a társasági szerződést módosítani és ismét benyújtani a cégbírósághoz?
Szeretnénk minél kevesebb kiadással megúszni.

Köszönöm!
anette01

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.16. 18:01

Igen, ügyvédkényszer van. A tag személyében bekövetkezett változás miatt nem feltétlenül kellene szerződést módosítani, de a konkrét esetben ez együtt jár azzal, hogy egyszemélyessé válik a kft., ezért alapító okiratot kell csinálni.

anette01 # 2011.05.16. 18:31

Tisztelt Uram!

Köszönöm gyors válaszát. Mi történik akkor, ha a cégből kiválni szándékozó tag arra az ügyvezetőre ruházná át tagsági viszonyát, aki jelenleg munkaszerződéssel végzi ügyvezető teendőit, az alapító okiratban ez rögzítve van, és ezzel két személy maradna tag a kft-ben.
Tulajdonképpen a jelenlegi ügyvezetőre ruházná át a tagi viszonyt.

Köszönöm!
anette01

ObudaFan # 2011.05.16. 19:37

Ebben az esetben társasági szerződést módosítani nem kell - bár az egységes szerkezetű társasági szerződésen, illetve a szerződésmintán a változást át kell vezetni - de ekkor is ügyvédkényszer van.

Beszke # 2011.05.17. 10:32

Az alábbi problémával állok szemben:

Van egy 3 tagú Kft. nekem 50%-os tulajdonrészem, és ügyvezetői pozícióm, egy tul.társnak 24% tulajdonrésze, a harmadiknak 26%-os tulajdonrésze és szintén ügyvezetői pozíciója van. Mindketten önálló ügyvezetők vagyunk. A cég tulajdonosai között kialakult viták sorozata azt eredményezte, hogy már 2,5 éve nem folytatunk semmilyen tevékenységet, és nem tudtunk megegyezni a cég sorsáról sem. Tehát hivatalosan nincs tevékenység a cégben. A 26%-os, ügyvezetői pozícióval rendelkező tulajdonostárs az ország másik végébe költözött, és ott használja a közös cég adatait, ami egy véletlen folytán derült ki. Se taggyűlést nem hívott össze ez ügyben, se könyvelőt nem fogadott, tehát valószínűleg "feketén" használja a céget.
Jogszerű-e ez a használat, és ha nem, akkor nekem, mint másik ügyvezetőnek illetve tulajdonosként mik a teendőm ezzel kapcsolatban?

előre is köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.17. 10:55

Az attól függ, hogy mit kell "használaton" érteni. Főszabályként az ügyvezető magától értetődően jogosult a céget képviselni, a nevében kötelezettségeket vállalni, jogokat szerezni; meghozni az operatív működtetéshez szükséges döntéseket, stb.

Beszke # 2011.05.17. 11:08

Ingatlanok értékesítését végzi, illetve rendezvényszervezéssel foglalkozik.

Én úgy gondolom, hogy erről minimum egy tájékoztatást kellett volna kapnunk a másik tulajdonostárssal együtt, meg véleményem szerint "alibi cégként" felhasználni a közös céget nem korrekt dolog. Tehát a közös kft. neve alatt üzleteket köt, de ezek a bevételek, kiadások nyomtalanok, mivel csak a cég nevét használja. tehát a cég hivatalosan nem végez tevékenységet.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.17. 11:33

Olyan nincs. Ha a cég köti a szerződést, akkor a cég számláz, a cégé a bevétel is.
Természetesen tájékoztatnia kellene a tagokat - főleg kérésre -, és a beszámolót évente el kellene fogadtatni. Ez egyébként a te kötelezettséged is.

Beszke # 2011.05.17. 12:09

Kedves Kovács Béla Sándor Úr!

Pedig sajnos van. Csináltatott egy bélyegzőt, és azzal dolgozik.

Az elmúlt két gazdasági évre vonatkozó beszámolókat minden évben, határidő előtt elkészítettem, és taggyűlést hívtam össze, hivatalos formában, de a meghívó levelek minden esetben "a címzett nem fogadta" visszajöttek. Ezt minden esetben még kétszer elküldtem, hogy nyoma legyen, hogy ha kekeckedni akarnak, védve legyek, hogy én megpróbáltam eleget tenni a kötelezettségeimnek.

A másik ügyvezető köti a szerződéseket, az XY Kft.-nk nevére, de ennek a vásárlók könyvelésén kívül, sehol sincs nyoma. Épp, mint az ezekből adódó bevételeknek sem... Ez jogszerű?

És van-e módja annak, hogy átruházzam rá a kft.-n belüli tulajdonrészemet, és átadjam neki a céges dokumentumokat, hogy használja kedvére a céget úgy, ahogy akarja, ha még a taggyűlésen sem kíván megjelenni.

Egy alkalommal ajánlatot tett, hogy megvásárolná a részemet 1,-Ft-ért, de semmilyen hivatalos formának nem kíván megfelelni, és minden költséget nekem kellett volna viselnem. Ez idáig rendben is lenne, de én szerintem olyan nincs, hogy semmilyen hivatalos formának nem akar megfelelni, hisz van még egy tulajdonostársunk is...

ObudaFan # 2011.05.17. 13:44

Ha ezek az összegek a céghez nem folytak be, akkor sikkasztást követett el. Ha ezt a tudtára hozod, talán már meg tudtok egyezni.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.17. 15:47

Halmazatban a számviteli szabályok megsértésével, mivel könyvelve sincs, ha jól értem.

tímea78 # 2011.05.18. 08:50

Tisztelt Fórumozók!

Már korábban tettem fel kérdést ügyvezetői tisztség lemondásáról,most szeretném megkérdezni, hogy ez a gyakorlatban hogyan működik?
Kinek és milyen iratot kell beadnom a lemondásomhoz?
Ügyvédhez kell fordulni vagy közvetlen a cégbíróságnak kell küldeni a lemondást, vagy taggyűlési jegyzőkönyvet kell felvenni?
A válaszokat köszönöm!