Kft. - s kérdések


pazs # 2011.05.18. 09:23

A lemondást a társaságnak kell címezni (és célszerűen oda is küldeni tértivevénnyel). Ha a társaság nem intézkedik a cégjegyzékből való törlésed iránt, akkor ezt a tisztséged megszűnése után (ha jól emlékszem) 60 nappal te is kezdeményezheted a cégbíróságnál közvetlenül, ehhez fog kelleni a lemondó nyilatkozat és a tértivevény, hogy a társasággal ezt közölted.
Ha egyedül vagy ügyvezető, akkor még maximum 60 napig te maradsz az ügyvezető, amíg újat nem választanak.
Ügyvédhez majd a társaság fordul.
Ugye csak ügyvezető vagy és nem munkaviszonyban látod el? Akkor ugyanis gondolnod kell a felmondási idődre is.

tímea78 # 2011.05.18. 09:39

Köszönöm a gyors választ.
A társasági szerződésben az áll hogy határozott időre én vagyok a megbízott ügyvezető, de a munkaviszonyom a cégben megszűnt 2010-ben.A társaság már nem található a bejegyzett címen így oda nem tudom küldeni a levelet.A kft-ben van még egy tag neki tudom küldeni vagy annak az ügyvédnek aki a társasági szerződést írta esetleg egyből írhatom a cégbíróságnak?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.18. 09:43

A társaság már nem található a bejegyzett címen így oda nem tudom küldeni a levelet.

Öööö... Izé... Csak tudod, hova költöztetted? Hiszen te vagy az ügyvezető.

tímea78 # 2011.05.18. 09:58

Mivel a másik tag nem volt hajlandó a címváltozás költségeibe beszállni (mert a társaságnak nem volt pénze) illeték egyebek fizetésére így egyenlőre a társasági szerződésben nincs a cím módosítva.

pazs # 2011.05.18. 10:05

Szóval már lejárt a mandátumod is? Akkor szerintem írhatsz egyenesen a cégbíróságnak, bár azért a cégjegyzékben így is szerepel a társaság székhelye. A tagoknak ne küldd, felesleges. Nem mellesleg: ki a másik tag? Csak nem te?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.18. 10:07

Szerintem de. És akkor azért befigyel ott egy-két dolog: közreműködés abban, hogy a társaság a székhelyén ne legyen megtalálható; az új ügyvezető megválasztásának elmulasztása... Ilyesmi.

pazs # 2011.05.18. 10:10

Mármint: de, küldje el a tagoknak is?

tímea78 # 2011.05.18. 10:15

Nincs itt semmi humbuk nem én vagyok a másik tag csak voltam olyan ügyetlen, hogy szinte minden felelősség rajtam van a cég ügyeivel kapcsolatban a másik tag amikor már nem ment jól a kft-nek elment máshová dolgozni én meg intézzem a cég ügyeit, tartozások papírok egyebek és kb fél éve semmilyen jövedelmem nincs.a céget felakarom számoltatni és tisztességesen megszüntetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.18. 10:34

Mármint de, ő is tag. (Abba kár lenne belemenni, hogy ő az "egyik tag" vagy a "másik".) És valóban: de, küldje el a másik tagnak is a tájékoztatást arról, hogy megszűnt a jogviszonya, és nem kívánja megbízás nélküli ügyvitel keretében sem ellátni tovább a vezetést. Viszont közös felelősségük, hogy a törvényes működést helyreállítsák. Vagy megszüntessék a céget.

tímea78 # 2011.05.18. 10:36

A mandátumom még nem járt le ,de nem szeretném tovább ellátni az ügyvezetői tisztséget.

tímea78 # 2011.05.18. 10:40

Igen én is úgy gondolom,hogy mindkét tagnak felelősséget kell vállalni a cég ügyeiben. Csakhogy a "másik" tag kijelentette mivel én vagyok az ügyvezető intézzem el én a dolgokat ő köszöni szépen nem vesz részt benne. Ezért is szeretnék lemondani mint ügyvezető és ehhez kérnék segítséget, hogy hogyan tegyem ezt meg?

ObudaFan # 2011.05.18. 10:51

Ha le is mondasz, a cég még 60 napra igényelheti a szolgálataidat. Az eddigi mulasztások meg a te felelősséged.

tímea78 # 2011.05.18. 11:23

Köszönöm a választ, de abban tudna segíteni hogyan indítsam el ezt a lemondást az ügyvezetőségről?
Amit tudok megteszek a cég ügyeit illetően.

ObudaFan # 2011.05.18. 11:36

A másik tagnak írt levéllel.

tímea78 # 2011.06.01. 06:55

Tisztelt ObudaFan!

A korábbi témához kapcsolódóan lenne még kérdésem.
Elküldtem a másik tagnak a lemondó nyilatkozatomat az ügyvezetőségről, illetve az ügyvédnek is tájékoztató jelleggel írtam levelet.Mennyi ideig várjak a válaszra, illetve ha nincs reagálás mi a következő lépés?

Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2011.06.01. 08:51

Be kell majd nézni a cégnyilvántartásba, és ha a másik ügyvezető nem intézte, hogy töröljenek, mint ügyvezetőt, meg lehet gondolni egy törvényességi felügyeleti eljárás megindítását.

pternet # 2011.06.06. 16:13

Tisztelt Fórumozók!
A Kft-m nevére nagyjából egy hónapja vettem egy informatikai eszközt, nevezetesen egy tabletet, ami az adóból le is lett írva. Nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, így el szeretném adni. A kérdésem az lenne, hogy milyen szabályozások érvényesek ilyenkor, magyarán egyszerűen eladhatom-e, vagy van valamilyen speciális nyakatekert ügymenet?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Zizu87 # 2011.06.15. 13:24

Tisztelt fórumozók!
Lehetőséget kaptam egy olyan kft átvételére, megy egy elég nagy összegű pályázatot nyert tevékenységre és szerintem teljesen megvalósítható csak szeretném tudni, hogy miként vehetem át a kft. ez milyen költségekkel jár és én mint ügyvezető igazgató mivel felelek azért esetleg ha a 3 éves határidő lejártával ne tudtam teljesíteni a pályázati követelményeket.
Előre is köszönöm a segítséget!

Lhotse # 2011.06.15. 13:52

Kedves Zizu!

A Kft-t megvásárolhatod. (Adásvételi szerződéssel, kialkudott áron megveheted az üzletrészt, vagy üzletrészeket.) Ezt követően szükséges egy cégmódosítás. Mindenképpen fordulj ügyvédhez (Ne "cégmester.hu Kft." és hasonló rettenetekhez!!!), úgyis ügyvédkényszer lesz a cégbírósági eljárás során. Egy jó kolléga tájékoztat, és minden ezzel kapcsolatos kérdésedre választ kaphatsz!

Ha nem tudod teljesíteni a pályázati követelményeket, annak elsősorban a cégre nézve lennének következményei, de az állásfoglaláshoz ismerni kellene a projektet, a támogatási szerződést, stb.

Zizu87 # 2011.06.17. 14:13

Kedves Lhotse!

Köszönöm a gyors segítséget!
Mindenképpen megfogadom!

líadan # 2011.06.20. 19:37

Kedves Fórumozók!

Én egy 18 éves lány vagyok, szüleim elváltak, én édesanyámmal élek, még egy évem van a középiskolából. Édesapámmal jó a kapcsolatom. Amint betöltöttem a 18.-ik életévemet apukám be akart vonni egy saját cég alapításába, és én ostoba módon bele is mentem. A nevemen van egy telek, egy fél családi és egy családi ház is. Édesanyám azonban csak most tudta meg hogy bevontak a cégbe. Ráadásul én vagyok a cég vezetője, apukám meg az ügyvezető igazgató. Édesapámnak már voltak zűrös ügyei, adósságok stb..., de nem gondoltam nekem ebből bajom lehet. A banki papírokat még nem írtuk alá, tehát kölcsönt nem tud felvenni. Hogyha ezt a céget is csődbe viszi vagy történik vele valami, akkor gondolom a hatóságok ráteszik a kezüket az ingatlanokra és én meg fizethetem a fennmaradó adósságokat.
Kérdésem az lenne, hogy mégis hogyan tudnám visszacsinálni ezt az egészet, vagy legalábbis megszüntetni a céget?
Elnézést, de lehet rossz kategóriába raktam a kérdést.

xdri # 2011.07.02. 15:36

Kedves liadan!
Ahhoz hogy szakszerű választ kaphass először is fess tiszta képet.
A cég vezetője az ügyvezető. Nos ha apukád az ügyvezető akkor te nagy valószínűséggel cég tulajdonos vagy.
A cég tulajdonosa nem felel a cég tevékenységéért.
/Gondolom Kft.-ről van szó/
Az ingatlanok a saját neveden vannak,vagy a cég nevén?
Na nem is folytatom, írd meg pontosan miről is van szó,mílyen cég,mi vagy te a cégben és úgy adok precíz válszt.
www.drhalasz.eoldal.hu

danika90 # 2011.07.07. 07:16

Tisztelt Fórumozók!

Nemrégiben indítottunk egy alkusz cég segítségével egy 2 személyes Kft.-t. Azonban kiderült hogy a cég visszaélt már korábban a személyes adatokkal és az ő segítségükkel elindított cégek adataival.Mi ilyenkor a teendő? Hogyan lehet kivédeni az esetleges visszaéléseket?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.07. 10:00

Kicsit talán konkrétabban... (Hogy miféle alkusz és minek kell egy kft.-alakításhoz, azt csak úgy kíváncsiságból kérdezem.)

danika90 # 2011.07.07. 10:08

Tisztelt Fórumozók!

Nemrégiben indítottunk egy alkusz cég segítségével egy 2 személyes Kft.-t.(fő tevékenység autókereskedelem) ( nem vagyunk otthon ilyen jogi ügyekben ezért még új számunkra és ők ajánlották fel hogy elintéznek ügyvédet mindent.) Azonban kiderült hogy a cég élt már vissza korábban személyes adatokkal és az ő segítségükkel elindított cégek adataival.Mi ilyenkor a teendő? Hogyan lehet kivédeni az esetleges visszaéléseket?

Várom a válaszokat!

Köszönettel:

Dani