Kft. - s kérdések


Sherlock # 2015.04.23. 17:20

Kétlem, hogy van olyan ország, ahol az lenne.

süty # 2015.04.23. 16:54

Nem, ebben az országban ez egy komoly kérdés. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.23. 16:47

Ugye, csak hülyéskedsz?

süty # 2015.04.23. 16:46

Sziasztok,

Van egy egyszemélyes kft-m, alapítója, ügyvezetője is én vagyok. A lakcímem és a cég székhelye eddig azonos volt. Most elköltöztem, a cég székhelye viszont a régi marad.

Ha bejelentem a lakcímváltozást az okmányirodában, akkor a cég alapító okiratát kell módosítani? Ha kell, a kft törzstőkéjét meg kell emelnem 3 millió forintra?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.,
süty

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.26. 17:24

Kérjen fizetési meghagyást, vagy - ha a bérleti díj követelés egymilliónál több - indítson pert. (De ez nem igazán "kft-s kérdés".)

zso53 # 2015.02.26. 16:10

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Egy mezőgazdasági tevékenységgel foglakozó Kft.-vel kötött ismerősöm a területére bérleti szerződést. A szerződés öt évre köttetett. most márciusba jár le. Sajnos a Kft. a szerződében foglalt összeget egyik évben sem fizette a föld tulajdonosának.Mit tehet az ismerősöm a jogos követelése érdekében,valamint ha a szerződés meg hosszabbítását nem akarja megtenni? Jelenleg is a terület be van ültetve. Sajnos eddigi felszólítását a tulajdonosnak a bérlő egyszer sem vette át.Hova forduljon és milyen formában?
Köszönettel:Zsó

joseph # 2015.02.07. 10:42

Köszönöm a gyors választ!

Jó hétvégét!

Üdv!

ObudaFan # 2015.02.07. 09:58

Szabadon módosítható.

joseph # 2015.02.07. 09:52

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy hogy lehet most szerződésminta alapján készült kft. társasági szerződést módosítani.

Arra gondolok, hogy régebben a szerződésminta elején alá kellett húzni, hogy ha egységes szerkezetbe foglalt okiratként adta be az ember, s nem lehetett átírni,hozzátenni, elvenni. De most már nincs meg ez az "aláhúzási" lehetőség. Vagyis nem lehet választani, miként adja be az ember a társasági szerződést.

Most már változásbejegyzésnél szabadon módosítható a korábban szerződésmintával készült társasági szerződés?
El lehet hagyni belőle, át lehet írni stb.?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:

J.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.14. 20:42

Úgy értettem, hogy nem csak az idézett mondattal értek egyet, hanem a többivel is.

Sherlock # 2015.01.14. 20:35

De az, hogy az osztalék mértéke nem a törzsbetéthez igazodik, nem azt jelenti amit te írtál.

Frat # 2015.01.14. 20:20

KBS posztját nem értem. Szerinted még azokban a kérdésekben is kötelezően áll ez, amit ObudaFan kivételként említ?

Keresgéltem egy kicsit, volt februárban Debrecenben egy bírói terefere, erről írtak egy többrészes cikket.

("A cikk a Kúria, a Fővárosi Ítélőtábla, a Győri Ítélőtábla, a Debreceni Ítélőtábla, a Debreceni Törvényszék, az Egri Törvényszék, a Nyíregyházi Törvényszék, a Szolnoki Törvényszék, a Balassagyarmati Törvényszék bírái és a jogászi szakma más jogterületén dolgozók részvételével a Debreceni Ítélőtáblán 2014. február 4-én tartott szakmai tanácskozás anyagát ismerteti.")

A 3. részben (http://ptk2013.hu/…-20144-4-8-o) ezt írja:

"A tanácskozás egyhangú véleménye szerint bár a Ptk. megtartja a Gt.-nek azt a szabályát, amely szerint a társasági szerződés eltérő rendelkezése hiányában az üzletrész mértéke a tagok törzsbetétjéhez igazodik, a diszpozitív szabályozás miatt lehetőség van arra, hogy a tagok egyes üzletrészeket a többi üzletrésztől eltérő tagsági jogokkal ruházhatnak fel."

Ebből nekem az jön le, amit ObudaFan is ír, hogy pl. az osztalékból való részesedés mértéke nem feltétlenül a törzsbetéthez igazodik.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.14. 15:17

Szerintem meg ez definitív szabály.
+1 a többihez is.

ObudaFan # 2015.01.14. 15:13

Kftxxxx

Azért nem lenne haszontalan bejelenteni a cégbíróság felé, hogy a családtagod a továbbiakban nem járul hozzá ahhoz, hogy az ő lakását székhelyként használja a cég.

ObudaFan # 2015.01.14. 15:07

Frat

Szerintem meg ez definitív szabály. Az más kérdés, hogy ettől a mértéktől eltérhet a szavazati arány, eltérhet az osztalékból, vagy a társaság megszűnésekor fennmaradó vagyonból való részesedés aránya.

Frat # 2015.01.14. 10:04

A Ptk. szerint "az üzletrész mértéke a tagok törzsbetétjéhez igazodik". Ez ugye egy diszpozitív szabály, és elvileg minimális törzsbetét mellett is lehet valaki többségi tulajdonos, ha a társasági szerződés így szól?

drhalasz # 2015.01.14. 07:38

Nem a családtagodon hajtják be, hanem a Kft-n! A Kft-nek a felelőssége áll fenn a NAV felé és bizonyos esetekben az ügyvezetőé!Gondolom 3%-os tulajdoni hányaddal nem Ő az ügyvezető!Szerintem, ha nem működik és tartozása van a NAV felé akkor fel fogják számoltatni!
drhalasz

Kftxxxx # 2015.01.13. 14:34

Sziasztok! Családtagom egy külföldivel közösen alapított Kft-t, kb. 13 évvel ezelőtt, 3 %os tulajdoni résszel. A Kftnek van egy üres telke Budapesten, székhelye a családtagom lakása, aki könyvelését is csinálta. Kb 10 évvel ezelőtt a külföldi többségi tulajdonos elutazott az országból és azóta elérhetetlen, számunkra és a hatóság számára is. Azóta a cég semmilyen forgalmat nem bonyolít, se kiadása se bevétele, nem is foglalkoztat senkit, ezért családtagom 3 éve úgy döntött, hogy nem készít több mérleget és bevallást. Most az adóhatóság rajta akarja behajtani az elmaradt bevallások után számolt büntetést, ipari kamarai tagsági dijat. Hogyan tudna minél kisebb veszteséggel, kiadással kiszállni ebből a kftből? Előre is köszönöm a válaszokat.

ObudaFan # 2014.12.15. 14:25

Szerintem nem, szerintem ezt a Ptk. 3:196. § (1) második mondata kizárja, de majd megmondja a Kúria.

eszter_voros # 2014.12.14. 18:01

Tisztelt Jogi Fórum!

egyetemi feladat megoldásához szeretném véleményüket kérni abban a kérdésben, hogy Kft. vezető tisztségviselője lehet-e ügyvezető helyett igazgatóság?

ObudaFan # 2014.12.05. 15:24

Kényszeríteni nem lehet, hogy megváljon az üzletrészétől, tehát meg kell állapodni. Ahhoz meg olyan feltételeket szabhat, amilyet szeretne.

andi22199102 # 2014.12.04. 20:55

Tisztelt jogi forum! Segitseget szeretnek kerni egy kiszolgaltatott helyzetbol valo kiszallasra. Egy kft-ben van 49%-om,amit a hitelbol vasaroltam meg avtulajtol,azota nem termelt annyi nyereseget a ceg,hogy kifizessem az inflacioval megnovekedett hiteleimet,viszont szeretnem megvasarolni a tobbi tulajdonreszt is,azt sejtve,hogy a nyereseg annal sokkal tobb,mint amit bevall a tobbsegi tulaj. A problema a vasarlasi feltetelekkel van, az alapitasi toke 2szereset szeretne az 51%ert elkerni,ezaltal el lehetetleniti,hogy megvasarolhassam az o reszes.valamint szeretne egy evig a cegnel maradni,tanacsado neven,amit nem igazan ertek,o ugy mondta ez kotelessege,de en ilyen torvenyrol nem tudok,ami ezt eloirna.van a kepben egy idegen befekteto is,akivel surun konzultal,es o bennelenne,hogy ugy venne meg az 51%ot hogy marad a regi tulaj tanacsadonak,en igy viszont nem szeretnek tovabbra is a cegben maradni.a kockazat viszont az,hogy amennyit kapnek a reszemert,az nem fedezi a hiteleimet,tehat minusszal szallnek ki,es ezzel o vissza is el.a celom az lenne,hogy ugy megvegyem az o reszet,hogy teljesen kisszalljon a kft mukodesebol es semmilyen befolyasa ne legyen.ebben kernem a segitseguket.
Elore is koszonom

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.04. 18:42

Betegállományban nem!

ObudaFan # 2014.12.04. 18:34

Károly76

Amíg ügyvezető vagy, addig igen.

Károly76 # 2014.12.04. 13:58

Tisztelt Jogi forúm!

Segitséget szeretnék kapni,hogy jelen pillanatban egy kft-nek vagyok még e-hónap 18.ig ügyvezetője mivel oktober 20.án felmondtam. Most betegállományban vagyok van-e jogom intézkedni a cég ügyeivel kapcsolatban pl:elbocsájtás,banki ügyek intézése)

Válaszotokat elöre is köszönöm nagyon sürgös lenne!

Üdv Károly