Kft. - s kérdések


ObudaFan # 2015.08.06. 06:33

Eladhatod, elajandekozhatod annak, aki megveszi , elfogadja. Mas nem nagyon.

Krisztian983 # 2015.08.04. 12:34

Tisztelt Ügyvéd Úr,

Egy olyan kérdéssel forduok Önhöz, hogy
van e az "ez irányu korrekt megállpodás"-on kívűl arra lehetőség hogy - konyhanyelven megfogalmazva - megszabaduljak KFT tagságomtól?

Sajnos a kft tulajdons társaimmal kialakult egy messze nem konstruktív, patt-helyzet amiből úgy tűnik a különböző nézőpontok miatt nem tudunk kimozdulni.

A KFT gyakorlatilag kómában van, semmilyen tevékenységet nem folytat, bevétel nincs, kiadás mindössze az könyvelői költség a semmi riportolásáról.

Gyakorlatilag közel a fizetésképelenség is.

Szeretnék a tulajdoni részemtől megválni, ami 27%.

Egyik tulajdonos társam sem kívánja sem átvenni, sem azt hogy kiszálljak.

Köszönettel
Tóth Krisztián

Ancsipancsi # 2015.08.04. 09:52

Köszönöm

ObudaFan # 2015.08.02. 11:57

Az életközösség megszűnésekori állapot számít. Tehát hiába adta el az üzletrészét, el kell számolnia veled azok értékével. Mégpedig nem feltétlenül azzal az összeggel, amennyiért eladta, hanem azzal az össeggel, amennyit valójában értek az üzletrészek az életközösség megszakadásakor.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.08.02. 11:13

A "vesszen minden, mert az egyszerűbb" gondolkodásmóddal, Te ugyanúgy elveszel mindent a kiskorú gyermeked elől, mint a párod.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.02. 11:00

Tudja, hogy egy évekig tartó pereskedést nem tudok kigazdálkodni.
Akkor mi a kérdés? Ha úgysem akarod érvényesíteni, akkor nem mindegy, hogy mire lehetne igényed?

Ancsipancsi # 2015.08.02. 10:55

Kelvin :
Amikor ellehetetleníti a hétköznapokat, akkor a vesszen minden egyszerűbb. Nekem nincs a nevemen semmi. Mindig is annyit kerestem, amennyire be voltam jelentve. Nekem nincs veszteni valóm. Abban persze van, hogy mivel a férjé a vállalkozás, és mivel előnyökből szeretnék részesedni, a felelősségekből is ki kell vennem a részem.

A vagyonközösség megszakadásakor még tulajdonos volt.Minket megkárosított, hogy eladta.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.08.02. 10:29

Miért ne tehetné meg, hogy eladja?

Igazából sokkal egyszerűbb lenne besétálni a megyei navhoz és mesélni ...” - Bizonyára azt gondolod, hogy egy esetleges vagyonosodási vizsgálattal csak a volt párod járhatna rosszul. Elég szűklátókörű gondolkodásra vall...

Ancsipancsi # 2015.08.02. 10:11

Ő azóta eladta a részét az üzlettársának ill. a többi tagot is kivásárolták.
Mi van akkor, ha ő eladta áron alul a részét ? Megtehetik ezt ? Tudja, hogy egy évekig tartó pereskedést nem tudok kigazdálkodni. Tudom, hogy a nav felé lejelentett cégérték nem fedi a valóságot. Ez esetben kérhetek egy nav vizsgálódást ? Igazából sokkal egyszerűbb lenne besétálni a megyei navhoz és mesélni ...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.02. 09:44

a házastársak között a házassági életközösség időtartama alatt házastársi vagyonközösség (törvényes vagyonjogi rendszer) áll fenn.
A törvényes vagyonjogi rendszer az életközösség kezdetétől hatályosul akkor is, ha a házastársak a házasságkötés előtt élettársakként éltek együtt. Házastársi vagyonközösség esetén a házastársak közös vagyonába tartoznak azok a vagyontárgyak, amelyeket a házastársak a vagyonközösség fennállása alatt együtt vagy külön szereznek.
A házastársi közös vagyon a házastársakat osztatlanul, egyenlő arányban illeti meg.
A házastársi vagyonközösség megszűnésétől a közös vagyon megosztásáig terjedő időben a közös vagyonnal való rendelkezés tekintetében a közös vagyonnal a vagyonközösség alatt történő rendelkezésre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni.

Természetesen ezen szabályok alkalmasában a kft. üzletrésze is vagyontárgy. A társasági jogi vonatkozásokat most nem részletezném.

Tessék megbízni egy ügyvédet!

Ancsipancsi # 2015.08.02. 09:12

Lényegében ez érdekel.
Úgy gondolom, a közös erővel elért sikereket forintosítani is lehet. Nem szeretem, ha verejtékemből már élvez előnyöket.

Ancsipancsi # 2015.08.02. 08:57

Elkövettem azt a hibát, hogy a betett pénzről nem írtunk papírt, mint ahogy az ott végzett munkáról sincs semmim se.Én nem havi járandóságot kérek, hanem a pénzem.

Dr.Attika # 2015.08.02. 08:29

Segítek.
Ancsipancsi azzal a problémával küzd, mint sok ex-feleség. Nevezetesen: mennyiben részesedhet az ex-férj vállakozási részesedési jövedelméből a válás után.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.02. 08:19

Kicsit konkrétabban lehetne? Már a kérdést.

Ancsipancsi # 2015.08.02. 08:16

Tisztelt Szakértők!

Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni :
Váláskor a vagyoni kérdéseket is le kell zárni.
Életközösségünk alatt , férjem két cégben is tag lett, majd évekkel később összeházasodtunkk. Most válunk. Időközben az értékesebb cégben módosításokat eszközöltek, kikerült a tagok közül. Amikor az életközösségünk megszűnt még tagként szerepelt, azóta csak képviseltre jogosult.
Persze cél a peren kívüli megegyezés, de alig látom ennek az esélyét. Milyen lehetőségeim vannak? Van egy kiskorú gyermekünk, igazából tőle veszi el a javakat nem tőlem.

ObudaFan # 2015.06.05. 18:35

A felügyelő bizottság annak a társaságnak az ellenőrzését végzi, amelyiknek a felügyelő bizottsága.

MACSKAJANCSI # 2015.06.04. 16:40

bocsi, a chriswb által bevezetett és immár többek által is alkalmazott
"hello"
elmaradt.

MACSKAJANCSI # 2015.06.04. 16:37

köszönöm szépen!

igen, megnéztem a törvényt.
csak nem túl értelmes ez így... (nekem)
felügyelő bizottsági tagként ellenőrzést gyakorolhat magán, mint ügyvezetőn???

ObudaFan # 2015.06.04. 12:50

MACSKAJANCSI

Szerintem lehet. A Ptk. csak azt rögzíti, hogy nem lehet a felügyelőbizottság tagja, akivel szemben a vezető tisztségviselőkre vonatkozó kizáró ok áll fenn, továbbá aki vagy akinek a hozzátartozója a jogi személy vezető tisztségviselője.

Bea1 # 2015.06.04. 12:37

hello
ird azt, hogy .
"hello" a szöveg elé, és a szöveg után is. úgy tuti válaszolnak.
hello

MACSKAJANCSI # 2015.06.04. 12:08

tudnátok válaszolni a tegnap feltett kérdéseimre?
köszönöm szépen

MACSKAJANCSI # 2015.06.03. 19:38

Üdvözletem!

Lenne pár kérdésem, amire biztosan tudtok válaszolni, légyszíves tegyétek meg, köszönöm szépen.

Egy kft. ügyvezetője egyidőben, egyszerre lehet-e az anyacégnél felügyelő bizottsági tag is?

Másik kérdésem lenne, hogy nem létező, tehát törölt cég továbbra is hirdeti termékeit, szolgáltatásait, munkavállalókat keres.
A valóságban az történik, hogy a cégcsoportba tartozó cégnél folyik a tevékenység, a munkavállalók felvétele, de a hirdetés a nem létező, törölt céget közli.
Mit lehet tenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.23. 17:58

Egyébként még az ügyvezető személyének a változása sem igényel társasági szerződés módosítást, hát még ha csak a címe változik. Bár cégadatnak cégadat.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.23. 17:57

Hát szigorúan véve...

süty # 2015.04.23. 17:40

Egy cégalapításos oldalon az alábbit írják erről:

"Amennyiben megváltozik a tagok vagy ügyvezető lakcíme azt 30 napon belül be kell jelenteni a cégbíróság felé. Tehát mindenképpen cégmódosítást igényel a lakcímváltozás. Ez esetben mindenképpen az új lakcímkártya alapján tud az ügyvéd eljárni, mely esetében az állandó lakcímhez kell igazodni. Amennyiben azért változik meg a lakcíme, mert az utcát hivatalból átnevezték, úgy illeték és közzétételi díjmentesen van lehetőség cégmódosításra, viszont mindenképpen be kell mutatni az eljáró ügyvéd részére az önkormányzat által kiállított hivatalos igazolást az utca átnevezéséről."

Ez akkor valótlan?