Kft. - s kérdések


elfmage999 # 2016.07.30. 18:53

Ez nagyon sok mindentől függ, előélet, enyhítő és súlyosbító körülmények, kárérték, elkövetési szám, stb.

dzsoka # 2016.07.30. 17:20

Köszönnöm az eddigi válaszokat! Ha bukta van, milyen büntetésre számíthatok legrosszabb és legjobb esetben?

elfmage999 # 2016.07.30. 10:03

dzsoka:

Ha valaki névvel felnyom akkor azt a rendőrség hivatalból átrakják a navhoz és elkezdik nyomozni.
Ez 30 napon belül indul, aztán hogy téged mikor hívnak be az egy nagy kérdés, de szerintem egy éven belül.

Ha nem nyomnak fel akkor meg egyszer kidob a gép és rutinból lekérdezik a hozzád köthető adásvételt.

Előbbi tuti bukta, a másik csak valószínű.

Legális működés leírását meg ne innen várjad, google és keresgess.

dzsoka # 2016.07.30. 08:55

Értem...És milyen engedélyeket kell beszereznem, hogy mindez legális legyen? És ha mondjuk ez az illető akár már holnap felnyom, akkor mennyi idő, míg vizsgálódni kezdenek?Minden ilyen bejelentést kivizsgálnak?

Dr.Attika # 2016.07.30. 08:11

Vagy 2 éve figyeltek fel ezekre az üzletekre. Rendszeresen végeznek utólagos ellenőrzést. A regadó eljárásból tudják, hogy külföldről jött a gk. A vevőt utólagos ellenőrzési eljárásban nyilatkoztatják, kitől vette az autót. Ő persze nyilatkozik, hogy pl. Gézától a szomszéd faluban. Tehát nem Németországban? Nem, nem is jártam ott életemben. Ekkor már ugye megvalósul az ÁFa csalás. Ha több info. befut ugyanazon Gézára, akkor már mennek is Gézához. Mivel több tízezer gk-ról van szó, így van akire előbb van akire később kerül sor. Szóval veszélyes játék ez.

dzsoka # 2016.07.30. 07:52

Köszönöm a gyors választ.
Azt hogy érti, hogy feljelentés sem kell hozzá, mert a forgalomba helyezési nyilvántartásból lehet látni? Honnét tudná meg a Nav(hacsak fel nem nyom valaki) hogy én mikor, kinek, milyen autót adtam,adok el? A magyar forgalomba helyezés meg természetesen nem az én nevemre megy, hanem azéra aki megveszi tőlem a kocsit. Én "csak" behozom az autót. Igazség szerint már 8 éve foglalkozom ezzel, és még nem volt belőle gondom, de most hallottam egy fülest, hogy egy jóakaróm fel akar jelenteni...

Dr.Attika # 2016.07.30. 06:39

Bizony foglalkozik vele a NAV. Feljelentés sem kell, hozzá, hiszen a forgalomba helyezési nyilvántartásokból be tudják önt azonosítani. Idő kérdése. Jól írja: sokan foglalkoznak ilyen fekete vételekkel, eladásokkal. Mindannyian időzített bombán ülnek. Ezzel az üzletmenettel költségvetési csalás bűncselekményét követi el (ÁFA, Szja stb csalás).

dzsoka # 2016.07.30. 05:21

Üdvözletem!
Már egy másik fórumba is feltettem a kérdést, talan rossz helyen, mert nem érkezett rá válasz.
Évek óta külföldről behozott autók eladásával foglalkozom. Az autókat külföldi papírokkal adom el tovább. Nem nagy tételben, csak pár autót adok el itthon havonta, jövedelmkiegészítésnek jó. Mivel papírok nélkül csinálom otthon az udvarban az egészet, nem vállalkozóként, a kérdésem az lenne, mire számíthatok egy esetleges feljelentésnél? Foglalkozik ilyen ügyekkel a NAV? Mert szerintem már kb. minden 3. ember autónepperkedik...

ObudaFan # 2016.07.26. 15:52

Az ügyvezető felelőssége akkor áll fenn, ha a fizetésképtelenseggel fenyegeto helyzetben a hitelezők érdekeinek figyelembe vétele nélkül járt el. Ha a mérlegek nem lettek leadva vagy a konyvelest nem adod át a felszámolónak, akkor ezt velelmezni kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 15:26

Kenn: korlátolt felelősségű társaság...

Megsértődsz, ha azt mondom, nem csodálkozom, hogy csődbe ment a cég?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 15:24

Persze: goodwill, középtávú üzleti terv; növekedési kilátások stb. De ez már túl bonyolult.

Rexor # 2016.07.26. 14:46

"Az éves eredmény már többet, de abból sem elég csak az utolsó év. A saját tőkét is tudni kellene"

Ha ennyi elég lenne még nem is lenne nagy probléma, mert ezek nyilvános adatok. A baj az, hogy ennyi nem elég ezért szoktak ilyenkor átvilágítást csinálni.

KENN # 2016.07.26. 12:50

Kedves Fórumozók,

Néhány évvel ezelőtt alapítottunk egy kft-t, összesen négy fővel, melynek én lettem az ügyvezetője. Rövid életű volt a cég, a második évben már teljesen elfogyott a tőke, jelenleg felszámolás alatt áll. Egyedül egy egy tartozást nem sikerült kiegyenlítenünk, a Telenor felé (összesen 3-400 000 ft értékben). A mobilcég idő közben átadta a követelést egy Intrum Justitia nevű követeléskezelőnek.
A kérdés az lenne, hogy ilyenkor mi a jogi helyzet? Behajthatják rajtam, mint magánszemélyen a kft tartozását? Meddig terjedhet ennek az Intrum Justitianak a hatásköre?

Előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.22. 16:19

A jegyzett tőke majdnem semmit nem mondd egy üzletrész értékéről.
Az éves eredmény már többet, de abból sem elég csak az utolsó év. A saját tőkét is tudni kellene.

Rexor # 2016.07.22. 09:18

Az a reális ár, amennyiért hajlandó vagy megválni tőle, és amennyiért megveszik tőled. Ha gondolod kérhetsz cégértékelést jó pénzért, de nem biztos, hogy ennyiért megéri.

Tibor5 # 2016.07.22. 09:09

Öröklés útján hozzájutottam egy KFT ben levő üzletrészhez,a 15 társával alapított KFT tagja volt az elhunyt.A KFT 170.000,Ft
névértékű, 2,38 % mértékű
üzletrésznek. A közös tulajdonban álló üzletrészben 10.000,Ft
névértéknek / törzsbetétnek
megfelelő 5,88 % mértékű tulajdoni hányadrésszel rendelkezett az elhunyt.Ezt az üzletrészt a KFT visszavásárolná tőlem 25 ezer forintért. A cég jegyzett tőkéje:pénzbeli 500 ezer forint,nem pénzbeli 6 670 000 forint.Számításom szerint az 5,8% üzletrész 415 ezer forintot ér,kérdésem :mennyi a reális ár?150 milliós volt a tavalyi forgalma a cégnek.Adózás utáni pedig 13 millió.

soma66 # 2016.06.02. 08:34

Pontosan ez a gond, az ügyfélkapun keresztül nem engedi be a NAV a kötelező, határidős bejelentéseket, amelyek megtételére csak elektronikusan lenne mód. Ami az említett új ügyvezető- -választást illeti, erre az eljárási lehetőségre található jogszabályhelyi megengedés?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.01. 13:11

Aligha értesül arról a számlavezető bank, hogy az egyszer nála bejelentett törvényes képviselő jogosultsága megszűnt. (Nem hiszem, hogy akár havi rendszerességgel ellenőriznék a cégjegyzéket.)
A hatósági ügyekben már könnyebb "lebukni".

Amúgy választhat új ügyvezetőt az életben maradt tag, de saját magát pont nem.

ObudaFan # 2016.06.01. 12:33

Ha ezt így az ellenérdekű felek elfogadják. Banki, vagy hatósági ügyekben szinte kizárt.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.01. 08:17

Eljár megbízás nélküli ügyvivőként, aztán utólag majd jóváhagyja a tevékenységét a taggyűlés.

soma66 # 2016.06.01. 06:32

Tisztelt Szakértők!
Az alábbiak miatt kérek segítséget:
A két tagú kft. egyik tagja két hónapja elhalálozott, jogerős hagyatékátadó vég még nincs. Közben a másik tag -ügyvezető - önálló képviseleti joga több, mint egy hónapja megszűnt. Szavazati jog a két tagnak 50-50%.
Hogyan tudja az ügyvezető "rendbe tenni" a képviseleti jogát?

joseph # 2015.08.07. 16:01

A 8 napos szabályt már megtaláltam a Ctv.-ben...

joseph # 2015.08.07. 11:47

Kedves ObudaFan!

Köszönöm szépen a válaszodat.

Még egy kis kiegészítést kérnék, ha szabad:

1. Honnan lehet tudni, hogy ez a cégbírósági eltiltást jelenti?
A Ptk.-ban nem igazán van rá utalás.
A cégtv. 9/B. §-a pedig "engedékenyebben" szabályozza az eltiltást.
Ha a Ptk. 3:90. §-ban szereplő eltiltás a cégbírósági eltiltást jelenti, akkor szerintem a Ptk. és a Ctv. szabályozása ellentétes egymással, mert a Ptk. azt mondja, hogy tag nem lehet az eltiltott, a Ctv. meg azt, hogy többségi befolyással rendelkező, illetve korlátlanul felelős tag nem lehet csak.

2. A 8 napos előírást hol találom?

Üdv:

József

ObudaFan # 2015.08.07. 11:17
  1. Ez itt a cehbirosagi eltiltast jelenti. Ettol fuggetlenul az adoregisztracios eljarasban a nagy adotartozassal megszunt cegek volt tagjai, vezetoi cegalapitasa is megbukik, csak azt nem a Ptk., hanem az Art. szabalyozza.
  2. De, 8 napon belul.
joseph # 2015.08.07. 08:13

Sziasztok!

Kft. alapítással kapcsolatban lenne két kérdésem:

1.
A Ptk. ezen szakaszában lévő eltiltás alatt mit kell érteni:
"3:90. § [A társaság tagjai]
(3) Nyilvánosan működő részvénytársaság kivételével nem lehet gazdasági társaság tagja, aki eltiltás hatálya alatt áll."

Ez arra is vonatkozik, ha valaki adótartozással megszűnt cég miatt nem lehet ügyvezető? Tehát az tag sem lehet kft.-ben, nem csak ügyvezető?

2.
Házipénztárba történő pénzbetét befizetésnél most már nincs olyan előírás, hogy X napon belül be kell fizetni a bankba, s utólag igazolni ezt a cégbíróságnak?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:

József