Kft. - s kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.31. 21:32

Értem én, de nem egy hátrány, ha az ember nem vág bele olyanba, amihez lövése sincs. Egy példával illusztrálva: ahhoz, hogy fa lépcsőkorlát-babákat csináljak, esztergálnom kell tudni, és kapom érte a fizetésemet. De ha vállalkozóként akarom ezeket a babákat gyártani, akkor értenem kell a szervezéshez, marketinghez, gazdálkodáshoz, tervezéshez, és még kismillió dologhoz; pont az esztergáláshoz nem feltétlenül. Arra majd veszek fel alkalmazottat.

nap50 # 2011.02.09. 19:11

Kft-nek 2 tulajdonosa van férj: alkalmazott, feleség ügyvezető. Ha szeretne a aláirási jogot akkor hogyan oldható meg? Társasági szerződést kell módositani, vagyis ugyanannyiba kerül mint 1 új KFT alapitása, vagy eszerűbben is lehet?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.09. 19:20

A módosítás miért kerülne annyiba, mint az alapítás?
De attól függően, hogy mit értesz "aláírási jog" alatt, lehet, hogy szerződést sem kell módosítani hozzá.

nap50 # 2011.02.09. 19:27

Köszi a gyors választ!
Ne kelljen midig az asszonyt is elcipelnem ügyintézéshez. magyarul mit kell tennem, hogy nekem is legyen aláirási cimpéldányom? Ki intézi? mennyibe kerül? (Tudom van olyan, hogy megbiz 1 konkrét dologra, hogy aláirhassam.)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.09. 19:37

Általános meghatalmazást is adhat. De ha azt akarod, hogy a cégjegyzékben is benne legyen, akkor neked is ügyvezetőnek vagy cégvezetőnek kell lenned.

nap50 # 2011.02.10. 08:44

Ha cégvezető szeretnék lenni, akkor azt ki intézi?
Könyvelő, ügyvéd? Milyen költségekkel jár?

nap50 # 2011.02.10. 08:45

Akkor ha én lennék a cégvezető, asszony még maradhat ügyvezető?

pazs # 2011.02.10. 08:59

Igen, lehetsz. Ügyvéd kell hozzá, a tarifáját majd ő megmondja (szerintem pár tízezer foring maximum).

ribe # 2011.02.10. 14:57

Egy Kft-ben két tulajdonos van 50-50 %-ban. Az egyik tulajdonos ügyvezető, akinek a megbízása rövidesen lejár. Mi történik, ha a másik tulajdonos nem szavazza meg újra (tehát csak 50 % szavazatot kap saját magára szavazva)? Nem lesz a cégnek ügyvezetője ? És mi történik ha a lejárt megbízatású ügyvezető tovább működteti a céget, mivel meglévő szerződések vannak, valamint pénzt vesz fel, utal stb, mert a cégnek tovább kell működni ?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.10. 15:20

0% szavazatot fog kapni, mert ő maga nem szavazhat, ha ő a jelölt.
Ez ilyen, ha nem tudnak megegyezni, akkor nincs ügyvezető. Előbb utóbb törvényességi felügyeleti eljárás lesz a dologból; addig meg a volt ügyvezető megbízás nélküli ügyvitel keretében elirányítgatja a céget.

mrszabolajos # 2011.02.10. 15:59

Azt szeretném megkérdezni , hogy Magyar Kft vel hogy lehet kint dolgozni Ausztriában . Egy GMBH nak szeretnénk dolgozni építőipari munkát , munkavállalási engedély nélkül . Minden hívatalos forma érdekel , itt arra gondolok , hogy milyen dokumentumok , hívalai eljárások , milyen szerződés stb , . SŰRGŐS !!!!!!!

Előre is köszönöm !!

ribe # 2011.02.10. 16:03

Köszönöm a választ. Konkrétan egy házaspárról van szó, akik között megromlott a viszony. Tehát ha jól értem "a lejárt mandátumú ügyvezető megbízás nélküli ügyvitel keretében elirányítgatja a céget" azt jelenti, hogy továbbra is köthet szerződéseket, pénzt vehet fel, utalhat stb akár évekig jogszerűen.Ez az államnak is érdeke, mivel adó és járulék utalandók is rendszeresen vannak. Jól gondolom ?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.10. 16:07

azt jelenti, hogy továbbra is köthet szerződéseket, pénzt vehet fel, utalhat stb akár évekig jogszerűen.

Feltéve, hogy a partnerek kötnek vele szerződést, a bank elfogadja az aláírását stb. Ez azért egyáltalán nem biztos, hiszen a cégjegyzékből ők is észlelik, hogy már nem képviselő.

jucuss # 2011.02.11. 11:14

Kedves Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni!
A párommal Kft-t szeretnénk alapítani, melynek keretében mobiltelefonokat forgalmazó kisüzletet szeretnénk nyitni. Én vezetném az üzletet, ehhez nekem kell e boltvezetői végzettség? (Egyébként közgáz diplomám van) Ha kell a boltvezetői, elég e beíratkozni rá, és lehetek e már akkor boltvezető? Ki legyen az ügyvezető?
Illetve apportként bevihető-e a törzstőkébe egy laptop például, amely a munkavégzéshez szükséges?
Márciusban végzem el a mérlegképes könyvelői szakvizsgát.Ha megvan a vizsgám, könyvelhetem-e a kft-met?

Nagyon köszönöm előre a segítséget, várom mielőbbi válaszotokat, mert sok a kételyem ezzel kapcsolatban.

Köszi, sziasztok!

ObudaFan # 2011.02.11. 11:26

Bevihető apportként. Én nem tudok arról, hogy kellene ehhez szakirányú végzettség, de a legjobb a polgármesteri hivatalban megkérdezni, hogy mik a működési engedély feltételei.

jucuss # 2011.02.11. 11:31

Köszönöm a gyors választ! :)
Üdv-további szép napot!

Rexor # 2011.02.11. 12:36

Kedves Juccus. Könyvelni 10 millió forintos árbevételig könyvelheted, utána csak akkor ha van 3 év gyakorlatod és bejegyezteted magad a minisztériumnál.

csutamarika # 2011.02.22. 17:44

Sziasztok!

Segítségeteket szeretrném kérni a következő kérdésben: Magyar tulajdonos szlovákiában alapít céget (SRO), a szlovák cég bankszámláját magyar bankban megnyithatja-e, vagy csak szlovák bankba nyithat erre a célra bankszámlát.

Válaszotok előre is köszönöm.

ObudaFan # 2011.02.23. 10:18

Annak biztosan nincs akadálya, hogy itthon legyen számlája. De hogy kötelező-e egy szlovák számla is, arról a szlovák kollégát kellene megkérdezni.

jogobella # 2011.02.24. 15:47

Kedves Szakértők!
Van arra lehetőség, hogy a végelszámolás elhatározásakor a cég egyben a törzstőkéjét is felemelje?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.24. 15:49

Van.

jogobella # 2011.02.24. 15:51

Köszönöm!

mariann76 # 2011.02.25. 11:44

Tisztelt Szerkesztők!

4 hónapos munkaviszony után a munkavállalónknak fel akartunk mondani, mert nem megfelelően végezte a munkáját, kiderült, hogy állapotos, így már természetese nem lehet felmondani neki. Azt szeretném megtundni, hogy a Kft-t nézve, milyen hátrány ér minket, milyen járulékot és meddig kell fizetni a munkavállaló után.
Válaszát előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.25. 11:47

Nem éppen társasági jog. Nincs könyvelőtök?

Rexor # 2011.02.25. 12:25

Kedves Marioann,

Amíg dolgozik, addig Ti fizetitek utána a járulékokat, ha betegállományba megy, vagy szülési szabadásgra a Tb.