Válás,lakáshaszanálat, új élettárs - várandosság


Kovács_Béla_Sándor # 2024.05.24. 10:45

Ezen múlik a válás?

nanemaaa # 2024.05.24. 10:03

Szerintem nem. Ha bizonyítható a 3 éven túli külön élés, akkor egyiknek sincs a másikkal kapcsolatban követelni valója. Legfeljebb a közös életük alatt szerzett javak értékének vagyonmegosztása lehet kérdés.
Ez az én magánvéleményem.

FT62 # 2024.05.24. 08:31

Szeretnék kérdezni a T. Szakértőktől!
Adott egy nyugdíjas házaspár, 7 éve teljesen külön élnek, sem közös vagyon, sem közös jövedelem, sem kiskorú gyermek nincs, gyakorlatilag nem is tudnak egymásról semmit.
Közös akarattal a férj beadta a válópert, szeretnék hivatalosan is lezárni a múltjukat. Két hét múlva lesz a tárgyalás.
Nem akarnak egymástól semmit, viszont kiderült a feleség számára, hogy a férj egyéni vállalkozóként nagyobb összeggel tartozik a NAV-nak.
A kérdésem az lenne, hogy emiatt a tartozás miatt érheti-e bármilyen hátrány a feleséget?
Köszönöm, ha valaki válaszol!

drbjozsef # 2024.05.19. 17:30

Ez viszont nem jelenti azt, hogy élete végéig korlátlan lakáshasználatot kapott a párod.
Nem, és nem is mondta ezt senki, de minden bizonnyal még csak nem is gondolta.
Ugyanakkor ha önként hagyta el, és nem él ott életvitelszerűen, akkor egyszerűen semmi keresnivalója nincs ott. Nem ő az ingatan birtokosa, ezért legfeljebb felszólíthatja a birtokos tulajdonostársat, hogy engedje be, vagy engedje birtokba. De önhatalmúlag ne mászkáljon már ott.
Én kint hagynék egy jó drága aranyláncnak látszó tárgyat az asztalon, és bekameráznám a lakást. Vagy valami hasonló. Vagy valami még durvább...

Ha nem boldogulnak ők ketten, akkor közös tulajdon megszüntetése pert kell indítani.
Nem vagyok biztos benne, de szerintem ez ebben az esetben nem egy járható út.
Az ingatlan a házastársi közös vagyon része, amelyet nem egyes vagyonelemekben, hanem együtt, egyben kell értékelni és megosztani. Ha "sima" közös tulajdon megszüntetése pert indítana, a másik fél jogosan hivatkozna arra, hogy még nem lett megosztva a közös vagyon, és szerintem minimum fel is függesztené ezt a pert addig a bíróság. Aztán ha egyikük tulajdonába kerül az ingatlan, akkor meg is szünne a per.

Szomorú örökös # 2024.05.18. 07:32

Letti

A lakáshasználatról nem döntött a bíróság, közös megegyezés nem volt,
azonban a volt feleség több éve saját akaratából elment.

Ez viszont nem jelenti azt, hogy élete végéig korlátlan lakáshasználatot kapott a párod.
Valóban leginkább a zárcsere lenne a legjobb megoldás hosszú távon.
De ettől függetlenül én önálló tulajdonú ingatlanba költöznék,
ezt meg mielőbb el kéne adniuk és elosztani tulajdoni joguk arányában az árát.

A fizessük ki a részét megoldás azért nem opció, mert a reálisan felajánlott összeget elutasítja,
a bíróság által javasoltat is, lényegében a valós érték 5szörösét kéri.

Kérni lehet bármit! Ha nem boldogulnak ők ketten, akkor közös tulajdon megszüntetése pert kell indítani.
Ott hiába kér sokat a volt feleség, a legrosszabb esetben a kirendelt szakértővel felértékelt ingatlant
el fogják árverezni, és hidd el, rosszabbul járnak, mint ha békés megegyezéssel adnák el.

drbjozsef # 2024.05.18. 06:21

Én csak azt nem értem, ha több éve elment, hogy a fenébe nem cserététek le a zárat már akkor, több éve???

Letti # 2024.05.17. 13:54

Sziasztok! A párom hosszú pereskedés után elvált, azonban a vagyonmegosztás is valószínűleg hosszadalmas lesz. A lakáshasználatról nem döntött a bíróság, közös megegyezés nem volt, azonban a volt feleség több éve saját akaratából elment. Jelenleg a párommal ebben az ingatlanban élünk (én lakcímkártyám máshova szól).Az ingatlanban olyan dolgait hagyta csak a volt feleség, amikre gondolom nincs szüksége (hisz több éve nem használja) , de a mai napig bejár néha, ha senki sincs otthon, de csak azért hogy szétpakolja a cuccait látvànyosabb helyre. Kvázi lelki terrort alkalmaz. Az eddigi nehéz helyzetet fokozza, hogy várandós lettem, így keressük azt a jogi utat, hogy hogy lehetne korlátozni a bejárását, az én és babánk védelmében. A fizessük ki a részét megoldás azért nem opció, mert a reálisan felajánlott összeget elutasítja, a bíróság által javasoltat is, lényegében a valós érték 5szörösét kéri. Valakinek valami tipp? Természetesen ügyvédünk is van, de jól jönne a plusz tapasztalat. Köszönöm!