Forgalmi engedély elvétele,vissza szerzése


FDToth # 2016.04.21. 12:53

Tisztelt Fórumozók,

jobb témát nem találtam, újat meg nyitnék:

van egy 2008-as hibrid autóm, amit tavaly cégünk vásárolt használtan. Már egy ideje elég magas adót fizetünk utána (van még másik kettő hibrid, 2010-esek). utánanéztem és látom, a forgalmijába benne van, hogy hibrid, de nem 5-ös környezetvédelmi osztályba van sorolva, hanem 9-esbe, így magasabb az adó. A jármű volt eredetvizsgálaton, márkaszervizben átvizsgáláson, utána szintén itt műszaki vizsgán, és természetesen a papírokkal az okmányirodában is, de ezek szerint senkinek sem tűnt fel, hogy hibás a környezetvédelmi besorolása.
Egyértelmű, hogy javítani kell, de kinek a felelőssége az, hogy rosszul regisztrálták? Remélem nem az enyém, vagy ezt is az autó tulajdonosáénak kell ellenőrizni?

A válaszokat előre is köszönöm!

wers # 2016.04.05. 18:19

bölcs döntés

Syrakusa # 2016.04.05. 17:14

Köszönöm a válaszokat!Akkor szerintem kihagyom a vételt!

wers # 2016.04.05. 13:01

Márpedig ez az ő bulija, na meg költsége.

pohicop # 2016.04.05. 12:49

Na igen...a határozatban biztosan benne volt, de itt az eladó már sumákol...szerintem.

wers # 2016.04.05. 08:41

Szerintem kapott is tájékoztatást abban a határozatban, amivel kivonták a járművet a forgalomból (nagy valószínűséggel)

A szemlére nehogy megpróbáljátok saját keréken vinni a kocsit, és nem csak a négy gumiabroncsot fogják szemlézni, hanem a kocsi teljes műszaki állapotát.

pohicop # 2016.04.05. 08:24

Tulaj vesz 4 megfelelő gumit, elviszi műszaki szemlére, a kapott papírral bekocog a Kormányhivatalba és visszakapja a forgalmiját. De csinálja ezt meg ő és csak utána vedd meg az autót. A kormányhivatalban egyébként ilyen kérdésekre biztos választ kapsz....

Atis77 # 2016.04.05. 03:26

Szerintem egy szemle elég.

Syrakusa # 2016.04.02. 09:33

Üdv.
Jártas ember segítségére szorulok az alábbi témában.
Arról lenne szó,hogy van egy gépkocsi aminek elvették a forgalmi engedélyét kopott gumik miatt.A tulaj jutányos áron eladná Nekem.
Mi szükséges ahhoz,hogy a forgalmi engedélyt vissza kapja az autó a gumi cserét természetesen leszámítva?
Szigorított vizsga,esetleg elég egy szemle?Valamint ez milyen bürokratikus utánajárást vonz illetve miként megoldható?Mekkora anyagi vonzata lehet/ha csak a a gumi problémás/?

Előre is köszönöm a segítséget!