Közlekedési szabálysértés miatti feljelentés


monalisa1 # 2009.03.03. 18:08

Azt hogy az intézkedő rendőr mit mondott az egy dolog, de a történtek alapján az érdemi döntést a szabálysértési előadó hozza majd meg - 60 napon belül, lehet hogy valamivel tovább.

"Levelet" mindenképpen fogsz kapni, csak az a kérdés mi lesz benne?!

duran5r # 2009.03.03. 19:06

Kezdessz megrémíteni. De hát 60 nap múlva már hol lesz téma ez a tanfolyam. Már rég meglesz a jogsim. Be meg egy ilyen sz*rságért csak nem fogják vonni. Ha kész a rutin s a kressz is körülbelül mennyire számíthatok bírságtémában? Kiskorú vagyok végülis tehát akkor gondviselőm mennyire számíthat véleményetek szerint?

monalisa1 # 2009.03.03. 20:09

A tanfolyamot nyugodtan folytasd és szerezz is meg a jogosítványt. Aztán ha a hatósági döntés esetleg bizonyos időre eltilt a vezetéstől, hát a jogsid "porosodik" otthon a fiókban., rossz esetben - döntéstől függően - le kell adni az okmányirodába.

Szerintem 20-30 ezer forintnál nem lesz több a büntetés. (A 150 ezer forint "a" csúcs ha valaki vezetői engedély nélkül vesz részt a közúti forgalomban.)

Bizakodjál!

monalisa1 # 2009.03.03. 20:10

A tanfolyamon nem kell beszélni arról, hogy közlekedési "eseményed" volt.

duran5r # 2009.03.03. 21:49

Értem. Közben sikerült a témába beleásva magam találkoznom egy hasonló esettel. Egyik barátom ugyanígy járt csak ő autóval. Semmiféle jogosítványa de még kreszvizsgája sem volt. Neki csak egy levelet küldtek hogy ennyire meg annyira megbüntethették volna, de nem lett belőle semmi. Megejtettem még egy telefont is egyik barátomnak, akinek főnyomozó az édesapja, s ő is megnyugtatott, hogy csak kapok egy fenyegető levelet. Remélem valóban így lesz. Nem örülnék most egy 20-30ezres csekknek sem. Édesanyám egyedül nevel. Na majd meglássuk milesz. Pontosítva a dolgon az intézkedő rendőr azt mondta hogy mivel kiskorú vagyok kénytelenek értesíteni édesanyámat az esetről. Szó sem került bírságról stb. Nagyon remélem nem is lesz. Köszönöm a segítséget.

monalisa1 # 2009.03.03. 22:33

Kívánom legyen szerencséd. A nagymotorral meg majd óvatosan a mindenkori közlekedésben.

asdfg24 # 2009.03.27. 20:04

Ma tilosban parkoltam, ezért feljelentettek. Ha jól tudom ez most 30ezer Ft-ra rúgó összeg. Lehet vajon részletfizetést kérni? Mennyi idő után küldik ki általában az értesítést?

monalisa1 # 2009.03.27. 21:08

30 nap. Kérhető részlétfizetés. Azonban ha nem tudsz vagy nem akarsz fizetni, az önkormányzatnál jelentkezhetsz közmunkára és 5000 Ft/nap tételben ledolgozhatod valamilyen könnyű fizikai munkán, pl. beosztanak kerti munkásnak stb. (Hétvégére is lehet kérni, így nem kell szabadságot kivenni.) Volt aki az állatkertben söprögetett az oroszlánháznál, persze szigorúan a ketrecen kívül...

Imi1226 # 2009.04.13. 11:09

Azzal a kérdéssel fordulok önnökhöz, hogy gépjármű vezetés közben telefonálás miatt feljelentettek. A rendőrők a helyszínen semmit sem íratak alá velem. A rendőrségtől idézést kaptam a fent említett eseményért, ha nincs ellenem felhozható bízonyíték, akkor milyen büntetést kaphatok?

monalisa1 # 2009.04.13. 17:21

Ha a helyszínen nem készült jegyzőkönyv akkor utólag azt írt amít csak akart...

Egyébként a vezetés közbeni telefonálásért 30-300 ezer forintig terjedhet a taksa., éppen a napokban volt szó, hogy ezt a büntetési tételt az őszre tervezett változtatások ellenére is megtartják.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Anonym5 # 2009.04.17. 19:48

Szaiasztok!
A segítségeteket szeretném kérni hogy mire számíthatok, akövetkező történt:
Kiskorú vagyok és egy szép napos délután ugy döntöttem elviszem ismét kiskorú barátomat segédmotorral a suliba,rajta nem volt bukósiasak de rajtam igen. Rendőr megállított elkérte tőle is meg tőlem is papírokat beszáltak két percre a kocsiba aztán visszaadták a papírokat és mondták hogy kapok egy levelet 1 hónapon belül,kérdezem én mire számthatok erre azt mondta h majd a közlekedési felügyelet eldönti.
Ugy hallotam hogy kiskorúakat nem lehet pénz bírsággal büntetni mert nincs önálló keresetük.Ez igaz?
A másik hogy ha nem szabnak ki pénzbírságot akkor mit fogok kapni???

Anonym5 # 2009.04.17. 20:05

és van jogsim rá:D

monalisa1 # 2009.04.17. 20:17

Valószínűleg a felügyeleti szülővel személyesen meg kell jelenni a szabálysértési előadó előtt., jó esetben egy alapos fejmosás, rossz esetben 10-30 ezer forint pénzbírság is kinézhet a dologból, melyet a papád/mamád lesz majd kénytelen helyetted befizetni.

Mivel van jogsid így általad is ismert: másodszemély kismotoron nem szállítható, valamint hogy bukósisak nélkül egy esetleges karambol akár életveszélyes is lehet...

Okulj az esetből.

Anonym5 # 2009.04.18. 05:55

Igen,de itt ugy olvasom h nem lehet kiszabni pénzbírságot fiatalkorúra.de akövetkező pontba meg már az van h nem lehet kizárássá átalakítani akkor most mi van?
27. § (1) Ha a szabálysértést olyan fiatalkorú követte el, aki tanköteles vagy rendszeres iskolai oktatásban részesül, a szabálysértés miatt rendszerint iskolai fegyelmező intézkedésnek van helye.

(2) Pénzbírságot csak arra a fiatalkorúra lehet kiszabni, aki keresettel vagy jövedelemmel rendelkezik.

(3) A fiatalkorúra kiszabott pénzbírság elzárásra nem változtatható át.

(4) Elzárás csak arra a fiatalkorúra szabható ki, aki a szabálysértés elkövetésekor tizenhatodik életévét betöltötte.

gerA07 # 2009.04.25. 09:56

Sziasztok lenne nekem is egy kérdesem. Szóval B kategóriás jogositványom van 18 éves vagyok és kismotorral szállítotam egyik barátomat de elkaptak a rendőrök felírták az adatainkat meg minden. Kérdeztük hogym ire számíthatunk, azt mondták kb 60-100000 Ft-ig terjedő bírság és a jogsimat elveszik. Kérdeztem pár embert akivel történt asonló est mind azt mondták hogy kb 30.000 Ft lessz max és a jogsit nem veszik el. Szerintetek most akkor meikre számíthatok vagy csak mgijesztettek midnket jócskán? Válaszotokat elöre is köszönöm.

Anonym5 # 2009.04.25. 19:16

Szisazatok! Mióta a korábban leírt esetem történt sikeresen letettem a B kategóriás vizsgát,és két jogsit összefogják vonni és az M kategóriás jogsimat pedig elveszik.Ha most az lesz a büntetésem hogy elveszik a jogsit amit közben lekel adnom és kapok egy b-set, akkor B set elfogják venni? remélem nem(még kiskorú vagyok)

monalisa1 # 2009.04.26. 16:24

Két dolog miatt aggódsz...

Szerintem azt itt neked senki nem fogja tudni érdemben megválaszolni, hogy a szabálysértési hatóság konkrétan milyen büntetést fog ród kiróni - tudod sok függ az esetkor intézkedő jelentésétől. Tehát nincs más mint a "türelemmel" várakozás...

A másik problémáddal kapcsolatban szerintem attól a kategóriától tiltanak majd el időlegesen aminél "megfogtak", vagyis az egyéb vizsgázott kategória nem esik átmeneti tilalom alá. (Ha nem így lenne ez ellen majd neked kell panasszal- egyben kérelemmel élned.)

"Lisa"
laikus hozzászóló

Anonym5 # 2009.04.26. 16:43

KÖszi a választ , most megnyugodtam egy kicsit , érzem hoyg nekem ez még egy ideig nyugtalanságot fog okozni , mert mint olvastam többi idő mint 1 hónap mire kiküldik a levelet.

Anonym5 # 2009.04.26. 16:46

Hihetetlen mekkora hatása van a várakozásnak és félelemnek(legalábbis rám) Engem egy ilyen kis szabálysértés is nagyon megvisel Legalább tanulok belőle.

monalisa1 # 2009.04.26. 18:41

Rossz esetben akár 6 hónap is lehet mire megküldik a határozatot, de ez szélsőséges eset - nem jellemző.

Az esetből való tanulság valóban a tiéd - egy életre is, de most már ne ezen parázz hanem tedd a dolog, felelőséggel és kellő bölcselettel.

További minden jót.

patyko # 2009.05.05. 13:37

Vezetői engedély nélkül vezettem feljelentett a rendőr szabálysértésért.Mire számithatok ebben az esetben?

monalisa1 # 2009.05.05. 17:27

Ha van jogosítványod csak éppen nem volt nálad (...) vagy eleve nincs vezetői engedélyed és akként a vezetés... Mindkét esetben pénzbüntetés várható de nem egyforma összegben - a maximum 150 ezer forint. Méltányosságot nemigen alkalmaznak legfeljebb részletfizetés kérhető.

"Lisa"
laikus hozzászóló

patyko # 2009.05.06. 05:58

Értem és valamilyen eltiltást is magyarázott a rendőr csak nem értettem pontosan erröl tudsz valamit?

Tróger # 2009.05.06. 11:38

Tiszteletem!
Kérdésem annyi lenne, hogy személy gépkocsinak levizsgáztatott autó / pl. 9 személyes / hátsó ülését kivehetem -e úgy hogy az szabálysértésbe nem ütközik! Illetve milyen jogszabály határozza meg azt hogy mennyi ülést vehetek ki úgy hogy a rendőrökkel ne gyűljön meg a problémám!?

monalisa1 # 2009.05.06. 15:18

Attól hogy egy sz.gépkocsi x fő szállítására alkalmas vizsgával rendelkezik jogszabály nem írja elő, hogy az összes ülésnek mindig a helyén kell lennie, vagyis akkor és azt szállítanak az autóval ami csak tetszik, és ennek megfelelően ki- be az ülések.

Ismerős a 80-as években vett egy "személyautós" Barkast, kidobta az összes fölösleges ülést és az építkezésénél rengeteg mindent azzal szállított - sok fuvarköltséget megspórolt ezzel magának.

Arra ügyelni kell, hogy az autó papír szerinti maximális terhelhetőségét ne lépjék túl.

"Lisa"
laikus hozzászóló