Közlekedési szabálysértés miatti feljelentés


véső (törölt felhasználó) # 2009.05.06. 16:06

Hát, hogyne., szabad az átjárás :szeméyautóval terhet szállítunk teherautóval meg személyeket..

monalisa1 # 2009.05.06. 16:19

Véső

Dumálsz - mint máskor is, de semmi érdemi...

véső (törölt felhasználó) # 2009.05.06. 16:28

Honnan veszel ilyen badarságot, hogy a kiszedett ülések helyére berekhatsz akár egy zsák búzát és azt szállítod, és hogy a rendőr meg-ne büntessen bekötöd a biztonsági övvel.?

patyko # 2009.05.06. 16:45

szóval mi a helyzet ezzel az eltiltással?

monalisa1 # 2009.05.06. 19:02

Ha nincs vezetői engedély nincs mitől eltiltani - pénzbírságot szabnak ki., ha van jogsi de 1. éppen nem volt nálad vagy 2. valamely okból átmenetileg eltiltás van a vezetéstől, akkor az újabb eltiltást külön is elrendelhetik a pénzbüntetés mellé. (Értsd: amikor az egyik eltiltás lejár "indul" az ujabb eltiltási időtartam.)

m4tthew # 2009.05.06. 22:45

üdv!
velem az alábbi történt:
pizzafutár vagyok, az étteremnél ahol dolgozok, csak megállni tilosba tudunk parkolni mi futárok, így elakadásjelző háromszög ki a szélvédő mögé minden esetben, és senkinek egy szava sincs soha (mivel régen ez egy buszmegálló volt, de átlett helyezve, és most megállni tilossá nyilvánították mert a másik oldalon építkezés van, de ez lényegtelen) szóval eddig sose zavart senkit, helyi rendőrök is tudják hogy ott dolgozunk, és nem semmi problémájuk.
Viszont pár napja, mennék címre, és a szélvédőn egy cetli vár, hogy várkozni tilosban parkolok, és a rendszám alapján feljelentenek, egy másik kerületi rendőrségtől. És mindezt odatették a háromszög elé (szóval egyértelműen láthatták, hogy "elakadtam")
Vajon csak próbálkoztak, hátha megijedek, vagy ők tudnak valamit amit én még nem?

Sz.Márton # 2009.05.07. 06:29

Mostmár még többen is tudhatják!

monalisa1 # 2009.05.07. 13:47

m4tthew

Valószínűleg eddig tartott a hatóság türelme., mostantól keressetek máshol leállási lehetőséget - még ha gyalogolni is kell oda és vissza -, mert a továbbiakban akár naponta több büntetési cédula is várható "az" elakadásháromszög ellenére. És az egyre növekvő összegü befizetési csekket nem biztos hogy ki fogjátok tudni gazdálkodni a futárkodási jattból.

Tehát ha a kerületi rendőr nem büntet majd büntet a kollegája (...) elvégre ő is rendőr... Valamint még a közterületes is megajándékozhat egy-két mikulással.

A tilosban "lerobbant" autót akár el is vontathatják, és a kiváltás + bünti ismét csak többletköltség.

véső (törölt felhasználó) # 2009.05.07. 14:26

A közterületes mióta osztogat mikuláscsomagot ?

véső (törölt felhasználó) # 2009.05.07. 14:26

A közterületes mióta osztogat mikuláscsomagot ?

TomSecret! # 2009.05.13. 20:29

nem fizetném be az szent. jó esély van arra, hogy a hatóság nem tudja tartani az ügyintézési határidőt (60 nap), és az elévülésre lehet játszani. helyszíninél megvárják a 30 napot úgy is, hogy befizetted-e, meg még utána is totojáznak általában minimum egy hetet, utána dobják át a rendőröknek, ahol 2 hét alatt ha kerül előadóhoz az ügy, akinek ez a tizenharmincötvenezredik ügye, 3-4 hét múlva postáz egy 30.000-es határozatot, amit elévüléssel ki lehet lőni. Ha mégsem jön össze, akkor pech, mert a helyszíninél a közig bírság csak nagyobb lehet..


jogvédö

Ági8 # 2009.05.14. 13:45

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni egy "kisebb fokú" szabálysértés miatt.
Megállni tilos táblánál való parkolás miatt a közterületesek feljelentést tettek a rendőrségnél. A napokban kaptam egy adatszolgáltatásra való felszólítást, melyen szerepel egy olyan mondat, mely szerint nem vagyok köteles megnevezni, hogy ki használta az autót, amennyiben közeli hozzátartozóm.
Létezik ez még, rosszul tudom, hogy változott a törvény e tekintetben, és mindenképp engem mint üzembentartót vonnak felelősségre?
Előre is köszönöm a segítésget!
Üdv.

Norbika92 # 2009.05.15. 20:25

Helló mindenkinek azt szeretném kérdezni ,hogy elkaptak 2 személlyel 50ccm-es motoron de 16 éves vagyok és azt mondták h lehet h ejtik a vádat mert kiskoru vagyok de lehet h nem.Ha nem mennyi összegű pénz birságra kell számolnom ? :/

RCSita # 2009.05.15. 20:46

Elég fiatalon kezded a közúti szabálysértéseket...:D
Az a lényeg, hogy fiatalkorúval szemben elzárást nem lehet alkalmazni, pénzbüntetést is csak akkor ha van vagyona vagy jövedelme.
14 éves kortól büntethető vagy!
Vigyázz magadra, mert a (SÜN!)disznók nagyon rámentek mostanában a kismotorokra. hamarosan rendszám és A vagy B kategóriás jogsi kell rá-

monalisa1 # 2009.05.15. 21:32

Ági8

Saját magadára ill. családtagra továbbra sem köteles senki terhelő vallomást tenni, azonban ha nincs meg az elkövető az üzembentartó viszi el a balhét.

Illetve "valakinek" mindenképp be kell fizetnie azt a fránya szabálysértési büntetési csekket.

monalisa1 # 2009.05.15. 21:33

Javítva: Saját magára...

Norbika92 # 2009.05.16. 13:30

Az lenne a legjobb ha ejtenék a vádat a jogosítványomat bevonhatják 1 időre ?

monalisa1 # 2009.05.16. 17:33

Vagy ejtik a vádat és akkor megmarad a jogosítvány, vagy kapsz valami büntit - a jogsi ügyében meg látnoki képesség kellene...

Norbika92 # 2009.05.17. 09:13

előre is köszönök mindent :)

Ági8 # 2009.05.18. 07:43

Monalisa1:
Köszi szépen a választ!
Pont ettől tartottam!:) De hát ez van, ha megfőztem egyem is meg...
Szerinted mennyibe fog ez fájni nekem?

monalisa1 # 2009.05.18. 12:10

Érdemi választ nem tudok adni, mert "megállni tilos" tábla többféle okból lehet kitéve, vagyis a szabálysértés elkövetése súlyozott különbségű lehet. Éppen ezért "fájdalmassági" összeget nem lehet tippelni.

Zárójelben: a "megállni tilos" maximális büntetése 150e Ft, míg a dolog szerencsés esetben megúszható pár tízezer forinttal is - akár.

Mostanság méltányosságot nem alkalmaznak - vagyis utólagos csökkentést -, legfeljebb részletfizetésre lesz mód.

Ági8 # 2009.05.19. 08:42

Köszi szépen Monaliasa1! Remélem a minimum felé fog közelíteni, mert szerintem " a kutyának se voltam ott útba".

monalisa1 # 2009.05.19. 13:32

Irtam: megállni tilos táblát több okból is kihelyezhetnek, tehát nem csak akadályoztatás miatt.

Amúgy ne bíráljuk felül a táblákat (...) mert ha mindenki ekként tesz abból nagy káosz lesz...

wargaw # 2009.05.20. 08:05

Sziasztok!

Kaptam egy "adatszolgáltatásra történő felhívást" közlekedési szabály megsértése miatt, "megállni tilos" táblánál való parkolás miatt. Ez 02.27-én történt, a rendőrségi levelet tértivevénnyel 05.14-én vettem át. Ha jól tudom 60 napos ügyintézési határidő van érvényben, ami ez esetben már régen lejárt.
A kérdésem az lenne, hogy mit kell ilyenkor tennem? Ki kell töltenem a nyilatkozatot, de csatoljak hozzá egy kis levelet, amiben hivatkozom a 60 napra, vagy egyáltalán nem kell reagálnom a levélre?
Előre is nagyon köszönöm a választ!

monalisa1 # 2009.05.20. 13:19

Nem okvetlenül kötelező kitölteni, mert magadra ill. közeli hozzátartozóra nem vagy köteles terhelő vallomást tenni. (Ebben az esetben az üzembentartó lesz a hunyó.)

A 60 napos határidő leteltére hívatkozhatsz mint elévülésre - hátha elfogadják, és ebben az esetben nem lesz bünti.

Azonban tudni kell, hogy a hatóság végül is 6 hónapon belül "keresheti meg" levelével az illetőt, az pedig még odébb van.

"Lisa"
laikus hozzászóló