Külföldi rendszám-magyar vezető


Fantomas1 # 2012.03.27. 10:31

Nándorfehérváry,

jó kis idézetek. :-(( Elképesztő az egész. Lehet az a cél, hogy aki nem hódol be a jelenleg regnálóknak az tűnjön a francba?

Én remélem, hogy ők fognak hamarabb eltűnni.

Fantomas1 # 2012.03.27. 10:10

:-)

Ha vádaskodsz, akkor be kéne bizonyítani.

De akit érdekel, majd visszaolvas, hogy ki beszél itt összevissza. :)

Kassad # 2012.03.27. 10:05

Szerintem is.

Az idézetet várjad nyugodtan :)

Nem ér ez annyit, hogy áttúrjak ennyi baromságot.

Fantomas1 # 2012.03.27. 10:00

Kassad, várnám az idézetet. :-)

Egyébként asszem zolltomi beszélt már erről, hogyha az üzembentartó/tulajdonos ott ül, igazolja magát, akkor el kell hogy fogadják a szóbeni felhatalmazását.

Mert ha nem, akkor ez már téboly, a bürökrácia olyan idiótizmusa, amire nehéz szavakat találni.

Kassad # 2012.03.27. 09:56

MOCSÁR :) Mocsi/jogibece/shohat strikes again. (így te is megérted biztos)

Kassad # 2012.03.27. 09:47

Tetszett a cikk. Kíváncsi leszek a folytatásra.

Arról mi a vélemény, hogy mi a helyzet, ha az üzembentartó ott ül a kocsiban.

Pl én jártam úgy, hogy focimeccsre odafelé vezettem, ott részleges bokaszalag szakadás, így vissza már a apósom. Akinek csak magyar papírjai vannak. Ilyenkor ha megállított volna a rendőr, akkor nekem egy írott dokumentummal kellett volna bizonyítani, hogy csak egy napra használja? Ha ott ülök, akkor nem nyilatkozhattam volna ezt szóban?

Fantomas1 # 2012.03.27. 09:27

Idézd be nyugodtan, meglátjuk (megint) kinek lesz igaza!

:-)

Kassad # 2012.03.27. 09:25

Meglepő módon itt a fórumon. Kb az első nap, miután visszatértem. Amikor az igazoltatásomat írtam le.

Fantomas1 # 2012.03.27. 09:21

Hol említette az új fórumot?

Én beszéltem róla úgy nagyjából egy hete, de visszakeresem, ha akarod. :-)

Kassad # 2012.03.27. 09:18

Fantomas,

Az új fórumot Nándymocsi írta először, nem te :)

Én neki írtam, hogy mikor csinálja meg.

Hogy magadra vetted :)

Te is pont terveztél csinálni egyet ? :)

Fantomas1 # 2012.03.27. 09:17

Kassad már mintha napokkal ezelőtt említette volna, vagy Nándorfehérváry beszélt róla először? Annyi komment van, hogy tényleg nemtudom fejben tartani az ilyen részleteket, de ezen nem veszünk össze.

A bélyegző jó ötlet, elegáns, jó benyomást kelthet a közegben(látja,hogy nem egy remegő kezű amatőr, aki készítette a papírt), ha nézi a felhatalmazást.

StefanAti # 2012.03.27. 09:07

Fantomas

"A bélyegzőt kitaláltam volna magam is, de lásd ki vagyok. Ebben megkönnyítetted a dolgom, köszönöm!"

Innen látszik, hogy el sem olvasod a kommenteket vagy fel sem fogod!
Bélyegzőről már sokat beszélt Nándorfehérváry haverod tegnap is!!

Fantomas1 # 2012.03.27. 09:06

"nyilván azért regisztrálsz ide mindig újra.."

Nézd és nemvagyok te, mert hogy állandóan ezt húzod elő, mostmár biztos, hogy magadból indulsz ki.

Egyszer regisztráltam, egy Id-m van, sohasem töröltek.

Fantomas1 # 2012.03.27. 09:02

Megvagyok elégedve a modikkal, meg hát kell a "fékek és ellensúlyok" rendszere itt. :-)))

Lesz fórum, de maradok itt is.

A bélyegzőt kitaláltam volna magam is, de lásd ki vagyok. Ebben megkönnyítetted a dolgom, köszönöm!

Kassad # 2012.03.27. 08:50

Azért örülök, hogy segíthettem a dátumbélyegzővel. Nem kell megköszönni :)

Kassad # 2012.03.27. 08:49

Nem válaszoltál, hogy hogy halad a fórum amire el fogsz innen menni ? (nyilván azért regisztrálsz ide mindig újra, mert ilyen szándékaid vannak)

Fantomas1 # 2012.03.27. 08:49

StefanAti,

Lehetséges, de ennyi belefér. Nyomtatott szöveg, kézzel alárírások, dátumbélyegző (óra-perc is).

Ha Angliából indul valaki haza autóval, akkor feltétlen nézzen rá erre:

Fantomas1 2012.03.22. 18:56

Gyors, legális, ingyenes megoldás!

Kassad # 2012.03.27. 08:45

Annál azért nem jobban, mint amikor valaki angol szót dobál egy magyar mondat végére, mert az cool... :)

StefanAti # 2012.03.27. 08:44

De! A klímát már régen kitalálták, cssk lehet még a Talbotokban nincs ezert nem tudsz róla!

Kassad # 2012.03.27. 08:40

De szállj a régi merdzsóból, amiben elromlott a klíma.

StefanAti # 2012.03.27. 08:34

Fantomas
Ebben csak az nem elegans amit mar leirtam! Nyomtatva van a nevedre, datum meg kezzel irva v pecsetelve!

Fantomas1 # 2012.03.27. 08:29

Kassad,

Te nem a külföldi rendszámmal járók táborába tartozol?

Én egyfajta felhatalmazásból nyomtatok és a dátumot üresen hagyom.Előre mindenkik aláírja. Reggel, indulás előtt, még a kávé előtt dátum és óra-perc bélyegző.

Így szerintem elegáns is. Igaz nekem elég lesz kb. 20 db, meg a Zasszony nevére pár darab. :-)

Kassad # 2012.03.27. 08:19

Atya isten ennyi baromságot végig olvasni, ami itt megy.

Egyezzünk meg valamiben. Keressétek vissza az eredeti kérdésre adott válaszainkat. Melyik "csapat" minősítette a másikét anélkül, hogy a másik "csapat" provokálta volna? Melyik "csapat" jár magyarországon külföldi rendszámmal, és melyik csak írogat egy internetes fórumra? Aztán lehet dönteni....

365 db két tanú, üzembentartó és te általad aláírt napos papír összefűzve kérdésre: Nem kinyomtatni, meg makrózni kín, hanem a 4 aláírás. De ha neked ez éri meg csináld! Sőt ilyen kártyajáték szerűen nyújtsd ki a rendőrnek, hogy húzz egyet (esetleg tedd is hozzá, hogy geci és röhögjél sátánian)!

Arra, hogy kinek a személyazonosság a kivel egyezik, keresd vissza, hogy mi mióta írogatunk ide :)

StefanAti # 2012.03.27. 07:53

Nándorfehérváry

Próbálj meg elvonatkoztatni attól, hogy velem beszélsz:

Az a tiszta, ha előre megírod a papírt, úgy mintha tényleg aznap vetted volna át az autót és 24 óra múlva vissza is adnád, reggel friss dátummal kinyomtatod és ha megállít a rendőr akkor odaadod neki. Ez egy tiszta megoldás, ha már papírozunk. Miért kavarsz azzal, hogy mindenáron a rendőr előtt akarod aláírni azt amit nem lehet. Hiszen benne kell legyen a papírban, hogy MAI napra bérled, 1 (azaz egy) napra bérled és hogy most vetted át az autót pár órája..... Egyszerűen most nincs igazad, ismerd el...

StefanAti # 2012.03.27. 07:45

Jó próbálkozás, de ebbő az következik, hogy egész évben nálad van az autó és használod is.

A törvény:
a járművet egy napnál rövidebb ideig használja Magyarország területén és a használathoz az üzembentartó a jármű birtokba adása időpontjának megjelölésével írásban hozzájárult,

Azaz akkor kell megírni a papírt, mikor átadja az autót és ezt bele kell írni a papírba, hogy átvetted.

Ez valami olyan megfogalmazást igényel, hogy:

Bérbeadó bérbe adja, bérlő pedig bérbe veszi az xxxxxx kizárólagos tulajdonában lévő, a lentiekben részletezett, Németországban forgalomba helyezett xxxxxxx típusú személygépjárművet a szerződés aláírásától számított 1 napos időszakra, azaz 2012. január 06-ra
A bérlet kezdete a jelen szerződés aláírásának időpontja, azaz 2012. január 06, 06.00., mely egyben a birtokba adás időpontja is.