Külföldi rendszám-magyar vezető


mylon # 2012.04.14. 10:06

Nah. Megérkeztek a papírjaim, mindennel együtt, így én honosítottam az autót. Ha érdekel valakit leírom a teljes költséget/időt, mivel járt nekem mindez, és hogy történt, tapasztalat szerzés céljából:

Szlovákia

  • Eredetiségvizsgálat

    85 euró ~25.000 Ft, 1 óra

  • Forgalomból kivonás, papírmunka, ideiglenes rendszám:

    66 euró ~19470 Ft, 30 perc

  • Biztosítás kijelentése

    0 Ft, 10 perc

Kb. másfél hét volt, míg megérkezett a chipes kártya, ami az átíratáshoz kell.

Magyarország, NKH

  • Műszaki vizsga

    39.090 Ft (+10.000 Ft) = 49.000 Ft

    5,5 óra

  • Regisztrációs adó

    139.000 Ft (+15.000 Ft) = 154.000 Ft

  • Kötelező biztosítás

    27.235 Ft egész éves díj

  • Forgalomba helyezés, teljes ügyintézés elintézése

    28.000 ft (+12.000 Ft) = 40.000 Ft

RichJerk # 2012.04.13. 15:45

StefanAti

A rendszám miatt váltál meg a géptől?

Kassad # 2012.04.13. 09:00

movielux

Szeritntem előtte tájékozódj a kinti törvényt és a betartatásának menetét illetően. Tartok tőle, hogy a jelen lévők az osztrák törvényt nem ismerik pontosan. Én legalábbis semmiképpen.

StefanAti # 2012.04.13. 08:50

Egyébként kihagytam pár hetet a fórumon. Közben eladtam az autót Németországban és senkit nem érdekelt, hogy itthon már "elkezdődött a regisztráció", simán átírták kinn az autót az új tulaj nevére.... Beszéltük is, hogy ez csak egy vizsga, amig nincs kiváltva rendszám, nem kötelező befejezni a regisztrációt...

StefanAti # 2012.04.13. 08:45

Mylon
Az ideiglenes (export) rendszám nem minősül külföldi rendszámnak. Legalábbis nem olyannak, hiszen pont az a lényeg, hogy te megvetted külföldön az autót és hozod haza, nem az, hogy külföldön van regisztrálva és úgy használod!
Viszont van lejárata ha jól tudom, azokat pár hétre szokták adni, de azt nem tudja levenni a rendőr, max ha lejártak a papírjai....

RichJerk # 2012.04.13. 07:29

movielux

Azért egy osztrák fizetésből csak kijön egy ottani biztosítás is :) :)

Kassad # 2012.04.12. 18:45

Mindenesetre a származásellenőrzési nyilvántartásba vételhez nem kell. Csak forgalmi és magyar vagy fordított adásvételi. Az 10.900, ha megéri neked, hogy addig tudd használni amíg meg nem jön a kártyád, akkor megteheted, ha máshogy nem megy...

Kassad # 2012.04.12. 18:43

Mi ez a chipes kártya? Én nem hallottam még róla.

movielux # 2012.04.12. 15:02

A nyáron kiköltözöm Ausztriába, mert ott kaptam állást. Ahhoz, hogy a gyerekek után megkapjuk a mindenféle támogatást, be kell jelentkeznünk, ez csak állandó lakcímmel megy.
Pont most töröm a fejem, hogy mi lesz a 2 autónkkal, mert miután kiköltözünk, egy idő után át kell íratni és osztrák rendszámot kapnak, különben ott is megbüntetnek, ha magyar rendszámmal járok. Viszont a kötelező biztosítás, összehasolítva magyarral, kb. 8-szoros. Így inkább hajlok arra a megodásra, hogy átíratjuk anyám/anyósom nevére az autókat, kérek tőlük igazolást arról, hogy használhatjuk az autót, így kint nem fognak megbüntetni, itthon sem és még a kötelező biztosítás is a megszokott lesz.

Mohács # 2012.04.12. 10:22
mylon # 2012.04.12. 09:57

Kassad: persze ezt értem én is. Csak azt nem értem, hogy amikor én kijelentem külföldről, viszont még nem jelentettem be ide, (várom, hogy megérkezzen a kártya) akkor mi van. Mert az ég világon nem adnak semmit csak egy névre szóló forgalmit egy ideiglenes rendszámmal. Az elég a rendőrnek?

RichJerk # 2012.04.12. 09:57

Jaja, ezek jó cikkek. Anno sokat beszéltek róla a fórumos kollégák amikor kijöttek. ( Nagy port kavart )

Mohács # 2012.04.12. 09:29
Kassad # 2012.04.12. 08:57

Így van, ha tudod igazolni, hogy megkezdted az üzembehelyezést, akkor nincs gond.

mylon # 2012.04.12. 07:11

Igen adott, tegnap. De előtte a 2 hetet, amíg nem érkezik meg a chipes kártya, addig nincs semmi igazolás, ugyanis a forgalomba helyezést csak ezzel lehet kezdeményezni, addig szóba se álltak velem. Úgyhogy azért mondtam, hogy érdekes ez a törvény.

RichJerk # 2012.04.11. 20:39

A szlovák ideiglenes rendszámmal lehet szerintem használni, mert a magyar beírást megkezdted. Az NKH csak adott 1-2 papírt már a folyamatról majd azt elég meglobogtatni.

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
A külföldi rendszámmal ellátott járművek belföldi üzemeltetésére, használatára vonatkozó sajátos szabályok

  1. a jármű tulajdonosa a jármű forgalomba helyezését a közlekedési igazgatási hatóságnál már kezdeményezte.
mylon # 2012.04.11. 18:26

Én most egy kb 2200 eurós szlovák rendszámos autó átíratását intézem, az alábbiak szerint:

Szlovákiai ügyintézés eddig 165 euró 2 óra alatt megvolt minden. (kivonás a forgalomból, eredetiségvizsga, ideiglenes rendszámtábla, új forgalmi, adásvételi a kutyát se érdekelte)

Magyarországi ügyintézés eddig 5,5 óra az NKH-nál és a felénél tartunk. Hát no comment.

Másrészt a törvény szerint "magyar lakcímmel 1 napnál kevesebb ideig vezethet külföldi rendszámos autót"

A magyarországi ügyintézéshez kell egy kis chipes kártya, amit a külföldi hatóság küld meg. Ez legalább 1,5 - 2 hét. Akkor most hogy s használhatom e két hét alatt a forgalomból kivont ámde még külföldi rendszámos autómat? Mert igazolást senki sem ad róla. Szóval ez a törvény úgy ahogy van egy rakás szar...

RichJerk # 2012.04.10. 08:08
RichJerk # 2012.04.09. 17:28

Na úgy néz ki nem volt para , de hallottam IX és XVI kerbe voltak azért murik.

Kassad # 2012.04.08. 15:29

Eddig több, mint 1000km-t autóztam a péntektől kezdve, és nem igazoltattak egyszer sem.

RichJerk # 2012.04.08. 14:54

A húsvéti razzia mennyire terjed ki a rendszámra tapasztalatok alapján mit tudtok?

Kassad # 2012.04.06. 05:52

Feltéve, hogy nem akar Magyarországon autózni. Ha mégis, akkor rohangáljon. Amennyiben egy munkaigazolást rohangálás írni. Vagy a, ha külföldön élsz akkor, már amúgy is meglévő hatósági igazolványait rohangálás magával vinni eredeti nyelven. Vagy, ha végképp nincs más megoldás, akkor 10.900-at sokall kiadni, hogy használhassa a gépet amíg mind várunk, hiszen ez egyelőre egy javaslat. Mire kishazánkban alkalmazzák, HA változatlan formában elfogadják odakünn, az lehet nem 5 perc.

RichJerk # 2012.04.05. 17:36

Mondjuk két eset van, igen. Egyik a magánszemély és külföldi munka.

A másik pedig a céges, lízing, tartós bérlet, vagy egyszerűen csak sima bérleti szerződés.

Kérdés vajon ez mikor lesz kihatással Magyarországra, mert míg eljut ide egy törvény az nem két nap, bár anno a szankciót is hamar behozták ( Májusban döntöttek, szeptemberben meg már itt is volt a törvény hogy nem járhatsz külföldi rendszámmal stb stb. )

Kassad # 2012.04.05. 17:12

Magánszemélyként is megoldaNÁ

" Azoknak a polgároknak, akik az év egy részét egy másik uniós országban lévő nyaralójukban töltik,autójukat nem kell ott újra nyilvántartásba vetetniük. "

RichJerk # 2012.04.05. 15:18

http://www.vezess.hu/…zamot/36272/

"A vállalatok esetében is ugyanez az elv érvényesül: az autókat, kisteherautókat, autóbuszokat és kamionokat abban az EU tagállamban kell nyilvántartásba venni, ahol a cég központi irodája van, és ezt a többi uniós tagországnak el kell fogadnia."