Külföldi rendszám-magyar vezető


Kassad # 2012.04.15. 19:12

Neked életbevágóan fontos zsidózni valód volt itthon, hogy haza kellett jönnöd az Aston Martinoddal, amivel vezetést oktatsz?

Olivier # 2012.04.15. 16:56

Es ha leveszik a rendszamot, utanna perelhetek??
Jo ez az utolso amit szeretnek, de azert az kicsit eros dolog, hogy azert mert van MO.-i bejelentett lakcimem, nem mehetek haza a sajat autommal..

k.kormos # 2012.04.15. 14:55

Olivier@
Pont ebben a hasonlo cipöben jarok csak mas orszagban es en se lettem okosabb csak a civakodasok, lealazasok mennek meg a talalgatasok de semmi konkretumot nem tudok kiolvasni a hozzaszolasokbol. Olvastam hogy az unnepek alatt 9 autorol kaptak le a rendszamot de hogy miert azt nem es azt sem hogy milyen papirok hianyoztak a delikvenseknel...mit nem tudtak igazolni....

mylon # 2012.04.15. 09:10

Köszönöm szépen ;)

StefanAti # 2012.04.15. 08:47

Mylon

Kb 1-2 héten belül fogják postán kiküldeni. Ajánlott küldeményként érkezik.

mylon # 2012.04.15. 08:23

Szóval akkor a törzskönyvet kipostázzák majd utólag? Az kb mennyi idő?

bigdady # 2012.04.15. 06:36

Érdekel vkit ez a civakodás?

mylon # 2012.04.14. 18:08

"a szemetet meg benntartják"

Vagyis akkor közénk való vagy :D

Olivier # 2012.04.14. 17:52

Sziasztok!

Ez a rendszamos dolog most kicsit zavaros nekem, es kernek segitseget ha lehet!

Tehet kb 5 eve elek Angliaban, a nyaron szeretnek 2 hetre hazamenni autoval, es ha jol ertelmezem a dolgokat akkor:

  1. Rendor megallithat
  2. Mivel epp akkor jovok Angliabol, nincs forditas az iratokhoz, ergo siman leveheti a rendszamot, es visszazavarhat Angliba, hiaba van Angol jogositvanyom, ill. az autonak Angol papirjai?
  3. Esetleg tudnam mutatni a kompjegyet, hogy tenyleg most jottem, nem kamu, es a tavozasi datum is szerepel rajta!
  4. Van angol bejelentett lakcimem es Mo.-gon is, mivel ez a torveny uj, es csak emiatt nem utaztam haza, hogy kijelentkezzem itthonrol...

Vagy ennyire ezert nem komoly a dolog es nyugodtan hazamehetek kocsival, mivel a 30 napot amugy sem haladom meg?

Bocsi a tudatlansagomert, de jo lenne ezt tisztazni mielott utnak indulok?

Koszi

StefanAti # 2012.04.14. 17:30

Te sem érted igaz? Csak jogibeceahohatmocsit törölték, mindig csak azért, mert alpári primitív módon beszélt mindenkiről...

Mint ahogy most is beszélsz az összes magyarról kivétel nélkül, úgyhogy jó úton haladsz hogy újra töröljenek....

mylon # 2012.04.14. 15:57

Jobb lenne, ha olyanok lennénk mint Észak-Korea? Mert ha az hiányzik odaköltözhetsz, aztán megmondják miket írkálhatsz az interneten és mit büntetnek :DDD

mylon # 2012.04.14. 15:35

Én megmondom őszintén lesz.rom, hogyha valaki gyorsan megy, amíg engem békén hagy, és nem okoz balesetet. Én is mentem már 150nel 110 helyett. (többet nem bír a gép) :D

StefanAti # 2012.04.14. 15:00

Nándorfehérváry

Nem kell lefordítani, képzeld vezetéknév....

Évi 50ezret vezetek, szerintem ez nem vasárnapi kocavezetés.

A szüleim pont 200km-re laknak tőlem, úgyhogy nem kell számolgatnom, mert pontosan tudom mennyi a különbség ha 130-cal, 150-el vagy 180-al megyek, hiszen rendszeresen megteszem ezt távot.
De nem érdekel az időkülönbség, elmondtam miért szoktam 130-nál gyorsabban menni. Megértem, ha ez neked nem tetszik, te maradj nyugodtan a külső sávban...

zolltomi # 2012.04.14. 13:33

Üdvözlök minden "kedves" régi ismerősőmet!

Sziasztok!

Elég szar napom volt, sok minden összejött így nincs, illetve nem volt valami jó kedvem. Ezért úgy gondoltam egy kicsit visszanézek ide, itt mindig zajlik az élet.

Nem csalódtam, újra jó kedvem lett!!!!

:-))))

Köszönöm, további szép napot és jó hétvégét mindenkinek!

StefanAti # 2012.04.14. 12:10

"persze név nélkül"
Mindigis a nevem volt az azonosítóm, nem tűnt fel? Már megbeszéltük párszor.....

"hogyan kötötte le a figyelmed a mások levillogtatása a belső sávból"
Nem erősséged az értelmező olvasás, mert pont ezt írtam, hogy nem szoktam levillogni senkit....

A sebesség kiválasztása pedig legyen mindenkinek saját dolga. Láthatóan baromi sok agresszió van benned, hogy minden vélemény ennyire fel tud bosszantani. Én elmondtam a véleményem, had legyen ez a saját dolgom. Sosem vezetek úgy, hogy másokat veszélybe sodorjak, onnantól pedig az én problémám, hogy mit miért teszek. Ez csak benned vált ki ilyen szintű agressziót, sajnállak....

mylon # 2012.04.14. 11:34

StefanAti

Értem, és köszönöm, legalább már ezt is tudom, nem hiába kérte ezt mindenki :)
Amúgy a törzskönyvet azt majd az okmányiroda kiküldi? Mert azt nem kaptam még meg egyedül.

Én csakis azért írattam át az autót, mert gyakorlatilag ingyen volt (1 euró, rokontól), itthoni ára kb 6-700ezer, másrészt marhára untam ezt a napos kölcsönadásis hercehurcát, és nem hiányzott hogy ha esetleg nincs nálam 200ezer legyen a büntetés. Akkor már inkább abból átirattatom. Lehet beszarinak nevezni, de ez van. Inkább költöm az átiratásra, mint a büntetésre.

StefanAti # 2012.04.14. 11:28

Mylon
Igen az olyan mint a törzskönyv itthon. Az a lényeg, hogy anélkül nem tudod átiratni az autót, pont mint itthon. Szlovákiában is van a nagy A4-es papír forgalmi meg ez. Ha banki hitel van rajta vagy bérled, akkor ezt nem kapod meg, hogy ne tudd eladni. Ez mindig a tuljnál van.

mylon # 2012.04.14. 11:25

StefanAti:

igen az a kis kártya az, a jobb oldali. Őszintén szólva, konkrétan nem tudom mi az, mondjuk nagyon nem is érdekelt :D csak mindenhol azt kérték.

StefanAti # 2012.04.14. 11:22

Nándorfehérváry

"jobb országokban megengedik, sőt támogatják az öreg autók használatát"

Hol és mivel támogatják? Csak mert vettem most egy régebbi autót és még nincs forgalomba helyezve.....

StefanAti # 2012.04.14. 11:21

"Cserébe viszont szemenköpheti magát a tükörben, mert egy törvényt nem tisztelő kis buta állat, ahelyett, hogy okos, nyugodt, törvénytisztelő polgár lenne. Megéri, magyar paraszt?"
"A törvényeket be kell tartani."

A külföldi rendszám használatára vonatkozó szabályok is törvénybe vannak foglalva, pedig te ezek ellen prédikálsz itt hónapok óta....

StefanAti # 2012.04.14. 11:19

Köszönjük a szentbeszédet.
DE
Én nem szabálytalankodni szeretek, hanem olyan tempóval közlekedni, ami leköti a figyelmem. 130 egy mai komolyabb autóval unalmas és nem köti le a vezető figyelmét. Én olyan tempóval szoktam menni, amilyen tempó leköti a figyelmem, ébren tart, stb, de nem veszélyes...
És nem szoktam agresszíven vezetni, nem villogok, megvárom még kihúzódik a belső sávból a lassabb autós.

De a szentbeszéded alapján te az a tipikus Suzukis lehetsz, aki csakazért sem húzódik félre 120-szal a belső sávból és nem néz tükörbe mielőtt kijön kamiont előzni...

Ja és még SOHA nem volt balesetem. Még koccanás sem....

StefanAti # 2012.04.14. 10:56

Mylon

Erről beszélsz: (jobb oldali)
http://ujszo.com/…00772301.jpg

StefanAti # 2012.04.14. 10:54

Mylon

Mi ez a chipes kártya? Volt kinn finanszírozás az autón? Nem véletlenül erről a kékeszöldes kártyáról beszélsz, ami olyan mint a törzskönyv itthon???

StefanAti # 2012.04.14. 10:49

Nándorfehérváry
Köszi a tanácsot, de még maradok itthon.

StefanAti # 2012.04.14. 10:44

RichJerk
Nem a rendszám miatt váltam meg tőle.
Ugyanakkor most nem tudom milyen rendszámot tegyek az új autómra. Magyaron gondolkodtam, de ezek után lehet mégsem az lesz:

http://totalcar.hu/…blokkolokat/