Külföldi rendszám-magyar vezető


Kassad # 2012.01.18. 15:22

A fórum címe: Külföldi rendszám-magyar vezető

Megtisztelnétek azokat akik kérték, hogy maradjunk a témánál, hogy az alábbi kérdéseket magánban beszélitek meg?

Ha igen, köszönöm a többiek nevében is.

Kassad # 2012.01.19. 06:25

Sok helyen lehet olvasni a következőt (ez éppen a TotálVám-ról van):

"A járművet az EU-n belül ott kell rendszámmal ellátni - regisztrálni, ahol a tulajdonos, vagy üzembentartó állandó tartózkodási helye (életvitelszerű tartózkodási helye) van."

Valaki tud segíteni a vonatkozó konkrét EU törvény/jogszabály megkeresésében?

negist # 2012.01.19. 06:48
Kassad # 2012.01.19. 07:00

Kösz ez egy fasza oldal, csak én szabálysértési eljárás során citálható törvényi hivatkozást szeretnék. Mert, odáig még sajnos nem jutottunk el, hogy a 62 év alatt bíróink linkeket is elfogadjanak:)

Pszicholand # 2012.01.19. 09:29

Helló! Kutakodni itt is lehet:

http://eur-lex.europa.eu

Nem olvastam még hátrébb, így bocs, ha már volt, itt a Rendőrség nem hivatalos jogértelmezése:

http://www.police.hu/…0110909.html

lakcímnyilvántartásról tájékoztató pdf:

http://www.divshare.com/…3980-d78.pdf

Ezt kaptam, amikor a belgiumi magyar nagykövetségtől kértem tájékoztatást.

Jelenleg két értelmezést ismerek, a Rendőrségét, amire nem lehet hivatkozni:

  • ha külföldön dolgozol, de állandó lakcímed van Magyarországon, akkor kell a munkáltatói igazolás, annak hiteles fordítása és egy apostille, ami pedig azt igazolja, hogy az idegen nyelven kiállított igazolás hiteles.
  • ki kell jelentkezni Magyarországról, le kell adni a személyit és speciális lakcímkártyával meg Útlevéllel igazolod magad hazai ügyintézesek során
Kassad # 2012.01.19. 09:54

Pszicholand,

A 2-es variációd biztosan megfelel a törvénynek.
Az 1-es csak akkor játszik, ha a kocsinak nem te vagy az üzembentartója.

Arra ismer valaki valamiféle speciális rendelkezést, hogy a külföldön (EU) kiállított hatósági igazolványt köteles-e elfogadni a rendőr, vagy az is mezei közokiratnak minősül, így hiteles fordítással együtt érvényes csak?

(Magyarul le kell fordíttatni egy 10-esért azt a két szót, hogy NAME meg ADDRESS :) )

Kassad # 2012.01.19. 10:36

Akinek nincs munkája, mert munkanélküli, nyugdíjas, vagy egész egyszerűen csak vállalkozás-tulajdonos, de nem dolgozik, az szokásos tartózkodási helyet igazolhat közokirattal (ami valójában a tartózkodási hely meglétét igazolja csak, ugye azt, hogy az szokásos is azt csak nyilatkozza az illető, de elfogadják). De ezt mind csak ha vezető és nem üzembentartó is.

Sinclair # 2012.01.19. 11:14

és ha az illető tulajdonos? (nincs munka ügyben)

Kassad # 2012.01.19. 11:21

Tulajdonosról nincs szó. Ha üzembentartó, akkor mint magánszemély a törvény betűje szerint csak akkor okés, ha se lakóhelye, se szokásos tartózkodási helye az országban. Ez veri ki a biztosítékot, mert a lakóhelyed mind addig megmarad, amíg csak ideiglenesen távozol külföldre. Az csak végleges külföldre telepedéssel veszítheted el.

Vagy kezdeményezheted a származás ellenőrzési nyilvántartásba vételt. Ez 10.900 plussz adásvételi hiteles fordítása. Aztán arról a kérelemmel furikázol tovább.

Sinclair # 2012.01.19. 11:33

Nekem már nincs adásvételim és kb. 2-éve a nevemen van és idáig rendszeresen jártam vele haza és az igaz magyar lakcím kártyám is van !

Kassad # 2012.01.19. 11:35

Én is pont ugyanígy vagyok ezekkel, minden pontot illetően :)

Sinclair # 2012.01.19. 11:39

Nem egyszerű !
Magyar lakcímemet meg nem szeretném le adni mivel sokkmindent ezzel intézek kint meg a kinti jogsimmal !
igaz idáig nem volt semmi! ,de gondolom nem minden egyes külföldi rendszámos állítanak le?

Kassad # 2012.01.19. 11:43

Én nem találkoztam megkülönböztetett figyelemmel eddig.

Kassad # 2012.01.19. 13:12

Egyébként csak, mint vezető fölösleges külföldi papírok fordításával küzdeni. A külföldi szokásos tartózkodási helyet igazoló magyar nyelvű közokiratot ingyen és egyszerűen úgy lehet szerezni, hogy bemész az okmányirodába és bejelented az ideiglenes külföldi tartózkodást, arról kapsz egy lepecsételt lapot, értelem szerűen magyar nyelven. Ezt innentől kezdve a kocsiban tartod. Ha ezt már korábban megtetted, akkor meg kérsz róla egy lepecsételt igazolást.

Szerintem élesben egyébként így még üzembentartóként is átcsusszansz, ha a megmaradó lakóhely miatt a törvény betűje szerit nem is szabadna.

Sinclair # 2012.01.19. 13:25

Ha be megyek az okmány irodába elég a kinti lakhelyemet igazolni a kint jogsimmal? Mivel amikor kint csináltattam a jogsit le kellett adni a kinti lakcím igazolomat mivel a jogsival ugyis tudom magam igazólni.
A magyar lakcím igazolot nem kérik be?
Akkor ezzel az igazoloval megtud elvileg maradni a magyar lakcímem ? nem foglalkoznak vele, hogy tulajdonosa vagyok az autónak? nem üzembetartó?

Kassad # 2012.01.19. 13:29

Semmivel nem kell igazolni a kinti címet, bemondásos alapon megy, sőtt alapvetően ha nem akarod meg sem kell mondanod, hogy hol leszel, még az országot sem. Ez az ideiglenes külföldön tartózkodás variáció, nem vesznek el semmit, minden megmarad.

Tulajdonosról nincs szó a törvényben egyszer sem. Csak vezetőről és üzemben tartóról.

Kassad # 2012.01.19. 14:03

Ez alábbiból következik az is, hogy amennyiben a forgalmiban nem az üzembentartó megnevezés található az adott nyelven, hanem az, hogy "a forgalmi engedély jogosítottja" akkor szintén nem vagy büntethető a törvény betűje szerint ...

Sinclair # 2012.01.19. 15:36

Tulajdonos áll a forgalmiban !
Milyen papírt kell kérnem az önkormányzaton?
Ennek semmi hátránya sincs magyarországon?
Meddig érvényes?
Ha van ilyen papirom az se számit dolgozom e vagy sem kint? akkor a rendőrnek elég bemutatni ezt a lapot a jogsimat és a kocsi papirjait?
Tegyük fel, hogy honapokig mondjuk itthon vagyok még akkor is okés lesz, mivel az egy napos tépát igazán nem lehet kontrolálni !
előre is köszi a sok infot !

Kassad # 2012.01.19. 15:44

http://www.euvonal.hu/index.php?…

Addig érvényes amíg be nem jelented, hogy vége, visszajöttél.

Ez egy magyar nyelvű közokirat, alkalmas a külföldi tartózkodás igazolására, innentől kezdve teljesül a vezetőre az a, kivétel.

Nem az összes kivételnek kell teljesülni, csak egynek, így ha teljesül az a, akkor nem kell munkavállalóival, meg 1 napossal küzdeni.

Sinclair # 2012.01.19. 15:46

Neked is van ilyen?

Sinclair # 2012.01.19. 15:48

gyakorlatilag ez csak a lakcímet igazolja?

Kassad # 2012.01.19. 15:55

Nekem ami van, az a rózsaszín lakcímbejelntő lap okmányirodai pecséttel, ettől válik közokirattá. Azt igazolja ami szerepel rajta. Ha bejegyezteted a kinti lakcímet, akkor igazolja azt is, ha nem, akkor csak azt, hogy bejelentetted a 90 napot meghaladó külföldi tartózkodást.

De ha bent jársz vagy felhívod az okmányirodát kérdezd meg, hogy egyszerűen adnának-e erről direkte egy lepecsételt igazolást, amivel a bejelentés tényét igazolni tudod pl rendőrnek, banknak, NÁV-nak.

Sinclair # 2012.01.19. 16:03

Ok köszi az infot ha haza jövök utána nézek !
Még annyit, hogy ez a lapon nem számít a kiállítási dátum? Egyszerűen be megyek és kérek egyet?
Elvileg nekem is egy rózsaszint kell, hogy kapjak?
és akkor ez a lap elvileg jó? lehet ráíratom a kinti címemet is végülis a rendszámon amúgy is látszik honnan van !

Sinclair # 2012.01.19. 16:06

A TB itthon megszünik?

Kassad # 2012.01.19. 16:10

Rózsaszín a lakcímbejelentő, amit ki kell töltened a váróban, mielőtt sorra kerülsz. Onnantól kezdve, hogy lepecsételik tudod vele igazolni a bejelentés tényét. Ha rajta van a lakcím, vagy legalább az ország, akkor nő a hitelességi faktorod úgy vélem.
Van rajta kiállítási dátum, mivel rögzül a nyilvántartásban, így addig érvényes, amíg nem módosíttatod újra, és a rendőr is látja, ha lekérdezi, lévén, h ugyannahoz a nyilvántartáshoz fér hozzá.