Külföldi rendszám-magyar vezető


Kassad # 2012.06.15. 14:40

"ugyanolyan köcsög vagy, mint akikre válaszolgatsz"

Bocs, de ha elveszted a fejed, mindig kijön, hogy nem a magyar az anyanyelved. Ez a mondat azt jelenti, hogy miközben leköcsögözöl elismered, hogy te magad egy köcsög vagy?

Kassad # 2012.06.15. 14:30

"Élvezd, hogy megint valaki letörlődik, te meg maradsz és folytathatod."

OK.

Már megint olyan idegbeteggé kezdesz válni. Lehet el kéne menj egy disznótorra vagy valami, hogy megnyugodj...

"jó tanítási segédlet ahhoz, hogy elmagyarázhassa bárki, hogy miért nem szabad fórumozni."

Akkor te miért jöttél vissza 6-odjára is? Ezt kérdezem mióta :)

Kassad # 2012.06.15. 14:04

Téged nem zavar, hogy 6-odjára regisztrálsz vissza egy másik ország lakóit gyalázni, közben folyamatosan hazudozva arról, hogy éppen ki vagy?

Kassad # 2012.06.15. 13:55

Nem magyar az anyanyelved, nem értetted a kérdést.

Az ilyenkor szokásos magyar megoldással élve lassan, tegezve és ordítva megismétlem a kérdést:

NEM IS VAGY MAGYAR! MÉRT JÁRSZ IDE KÜZDENI, HA NEM IS ÉRINT A PROBLÉMA, HE?

Kassad # 2012.06.15. 13:37

Kassad.

Most te jössz. Miért éri meg neked itt szenvedni? Nem is vagy magyar, a kutyát nem zavarja, ha külföldi rendszámot vezetsz.

Kassad # 2012.06.15. 13:34

Én szoktam válaszolni, ha kérdeznek...

Kassad # 2012.06.15. 13:13

Ismét egy tartalmas válasz.

StefanAti # 2012.06.15. 13:06

"addig mi tényleg a te ajtódon fogunk kopogtatni. Szar érzés, tudom... de ez van.
Úgysem tudod abbahagyni, és ez lesz a veszted. :))))"

Kassadnak írtad: "Úgy vigyázz, hogy ha nem tudod megmagyarázni, nem mi, hanem a rendőr fog az ajtódon kopogtatni."

"Árulj el még többet magadról, hogy amikor kopogtatnak, hosszabb időre vihessenek el. :"

Szóval te jószándékkal akarsz bekopogtatni és bejönni kávézni, ugye? Meg gondolom rendőröket is kávézni küldenél? Mert ha így van akkor csak arra tudom fogni a dolgot, hogy nem magyar az anyanyelved és problémáid vannak a fogalmazással...

Kassad # 2012.06.15. 13:02

"amikor kopogtatnak, hosszabb időre vihessenek el."

"ha hozzám valaki bekopog, én mosolyogva beengedem"

Aha.

StefanAti # 2012.06.15. 12:47

"A fenyegetőzéstől is olyan jó libabőrös lesz az ember háta. Juj, mi lesz, ha megtalálnak?"

Itt csak te fenyegetőzöl, hogy jössz és kopogtatsz nálunk... Kikeresnéd a RAR tömörített fileodból légyszives, hogy én mikor fenyegettelek meg vagy ígértem, hogy megyek hozzád és kopogtatok az ajtódon??? Mert ilyet itt csak kizárólag te ígértél eddig...

Kassad # 2012.06.15. 12:45

"De komolyan. Miért éri ez meg neked? Nem is vagy magyar, a kutyát nem zavarja, ha külföldi rendszámot vezetsz...

Pláne úgy, hogy nemsokára vissza áll a szept. 1. utáni állapot, hellyel-közzel. De ez téged, megint csak nem érint, hiszen nem vagy magyar.

Nem értem, mi motivál?

Lenézed a magyarokat, oké. De mi a fenének jársz ide? Az zavar, ha valaki külföldi rendszámmal jár? Ezt akarod ellehetetleníteni? Korábban a "mindenki hagyja kívül a kocsiját az országon"-nal, később a "senki nem tudja milyen papír kell"-el, most meg azzal akarsz embereket csapdába csalni, hogy "már nem is büntetnek" ?

Vagy egyszerűen csak így megsértődtél az elején, hogy senkit nem érdekelt a szófosásod és ez a bosszúd? Komplett munkaheteknyi órákat eltöltöttél itt, és nyoma sem maradt. Miután visszaáll majd a régi állapot mit fogsz csinálni?"

StefanAti # 2012.06.15. 12:31

És teljesen véletlenül a dagonyázás szót is használja.... Ugye ShohatjogibeceNándy?

Kassad # 2012.06.15. 12:29

Tartalmas magyarázat ez a fenyegetőzésre és válasz a korábban feltett kérdésekre. Ahogy megszokhattuk...

Kassad # 2012.06.15. 11:48

"hosszabb időre vihessenek el"

Mindez a páneurópai gondolkodás muszlim pápájától...

StefanAti # 2012.06.15. 10:53

Egyszer már vártam az ügyvédeid kopogtatására, de ezek szerint még nem értek vissza Pécsről....
De akkor legalább jöhettek együtt.....

StefanAti # 2012.06.15. 10:42

Te vagy a legelső regisztráló, aki vicceket másol be ide... :-)
Ilyet csak azok csináltak korábban, akiket már töröltek....

" ha valaki esetleg itt bírja az angolt (esélytelen)"
Angolból elég jó vagyok. Talán még a kantoni vásáron is elboldogulnék.....

StefanAti # 2012.06.15. 10:24

"SSH? VPN? Backtrack? Ezek nekik hieroglifának számítanak"

És mégis tudják, hogy arab... Hogy lehet ez??

Kassad # 2012.06.15. 10:12

Ezért képes vagy idejárni fél éve?
Na jó, kivéve, amikor Hong Kongban voltál...

De komolyan. Miért éri ez meg neked? Nem is vagy magyar, a kutyát nem zavarja, ha külföldi rendszámot vezetsz...

Pláne úgy, hogy nemsokára vissza áll a szept. 1. utáni állapot, hellyel-közzel. De ez téged, megint csak nem érint, hiszen nem vagy magyar.

Nem értem, mi motivál?

Lenézed a magyarokat, oké. De mi a fenének jársz ide? Az zavar, ha valaki külföldi rendszámmal jár? Ezt akarod ellehetetleníteni? Korábban a "mindenki hagyja kívül a kocsiját az országon"-nal, később a "senki nem tudja milyen papír kell"-el, most meg azzal akarsz embereket csapdába csalni, hogy "már nem is büntetnek" ?

Vagy egyszerűen csak így megsértődtél az elején, hogy senkit nem érdekelt a szófosásod és ez a bosszúd? Komplett munkaheteknyi órákat eltöltöttél itt, és nyoma sem maradt. Miután visszaáll majd a régi állapot mit fogsz csinálni?

Fantomas1 # 2012.06.15. 10:06

Huhhh, átolvasni az egész fórumot nem semmi. Nekem a tegnapi termés is elég volt.

Mindenesetre érdekes felfedezni a modern diktatúra lélektanát és módszereit. Azért azt el kell ismerni, hogy nem hülyék. Szemetek, de nem hülyék.

StefanAti # 2012.06.15. 09:46

"StefanAti: „itt még sosem hangzott el az, hogy nincs megoldás, regisztráld be az autód....”
Ha gondolod szívesen átküldöm neked az egész fórum anyagát zippelve, böngészd át és keresd ki saját magad, amikor pont ilyen tanácsot adtál. De azért van bőr az arcodon ilyet leírni."

Csak olyat ajánlottam, hogy meg kell csináltatni egy műszaki vizsgát, amivel mondható, hogy elkezdődött a regisztráció. Én is ezt a megoldást használtam pár hónapig és működött.

De azt sosem mondtam, hogy be kell regisztrálni.
Ha tudsz ilyet, akkor küld el nyugodtan én is kiváncsi vagyok rá mikor mondhattam ilyet.... Várom a hivatkozást!

Fantomas1 # 2012.06.15. 09:28

Nézd, a követségek által beszedett összegek az ügyintézésekért, fordításokért, hitelesítésekért egy-egy személytől több száz euróra rúghatnak. Plusz az eljárási illetékek, pl. ha valaki származási ellenőrzési nyílvántartásba veszi az autóját, miközben kint él, csak nem akarja, hogy csesztessék otthon és fél, hogy megbüntetik. Plusz ha a ténylegesen otthon élők, akik élve az Eu adta lehetőségekkel, külföldi rendszámot használnak, ezek csak 10-20 %-a befizeti a regadót és mindent, amit kell, akkor ez már hatalmas összegre rúg a bevételi oldalon.
Befektetés pedig? Egy hülye törvény, sajtócikkek, néhány fizetett troll.

Nem rossz.

StefanAti # 2012.06.15. 09:16

Fantomas1

Igazad van, azért csinálják, hogy az emberek minél többen beregisztrálják az autót.

De szerintem nevetséges feltételezés az, hogy fizett emberek fórumoznak azért, hogy megijesszék az embert. Pont ott, ahol mindenki arról próbál infot szerezni, hogy hogy lehet kikerülni a törvényt és nem beregisztrálni az autóját. Hiszen azért vagyunk itt, hogy megfejtsük a törvényt és megtaláljuk a kiskapukat, itt még sosem hangzott el az, hogy nincs megoldás, regisztráld be az autód....

A másik dolog, hogy ha nem ellenőriznének, akkor nem igyekezne senki papírokat gyártani, amivel megfelel a törvényeknek.
Vannak itt szerencsések, akik fél év alatt jártak liechtensteini, lengyel, belga és olasz rendszámokkal is mégsem igazoltatták egyszer sem, pedig mindig akkor cseréltek rendszámot mikor törölték őket a fórumról, de ettől függetlenül igazoltattak sok embert január február során engem is legalább 5x és mindig kérték, hogy mivel felelek meg a törvénynek. Szerencsére sosem büntettek meg, de azért mert volt olyan papírom, amit elfogadtak....

Fantomas1 # 2012.06.15. 09:06

kovácselvtárs,

Érdekes szempont, amit felvázoltál. Az adókat nem akarják lejjebb vinni, milliókat akarnak beszedni továbbra is egy autóstól, aki egy jobb autót akar honosítani és mivel sokan kihasználták az Eu adta lehetőségeket, így hoznak egy szemét törvényt, ami lehetetlen helyzet hozza magyarok százezreit.

Alkalmazni nagyon nem merik, mert balhé lenne belőle, de keltik a félelmet a sajtóban, és mindenhol - pl. itt is - és ettől remélik, hogy minél többen fizetnek majd regisztrációs adót vagy legalább eljárási illetékeket, fordítási díjakat stb....

El tudom képzelni, hogy ez a nagy terv és sokan be is kapják a cumit.

StefanAti # 2012.06.15. 08:15

Itt mindenki gyanus, csak te nem! Pedig ha tudnád mennyit tudunk rólad....

Persze a háremhölgyes hasonlattal is megerősítettél ezt-azt.....

StefanAti # 2012.06.14. 21:45

Igen ebből a kettőből...

  1. "magyarok, magyarok" A lesajnáló hangnemből ítélve te nem lehetsz az, hiszen magadról nem beszélnél így.
  2. Annyira felbosszantott az arab dolog, hogy először személyesen akarod megkeresni (kovácselvtárs#e-mail 2012.06.14. 23:00), utána meg már a rendőrséget küldenéd rá, ha nem magyarázza meg (kovácselvtárs#e-mail 2012.06.14. 23:06)...

Ezek fényében mire gondolhatnék? Arra hogy kínai vagy??