Külföldi rendszám-magyar vezető


skyrangr # 2012.06.30. 10:05

És ez a papíros móka hogy is van?
Írok saját magamnak egy papírt, hogy kölcsönadom magamnak az autót?

Magyar jogsi, külföldön élek, de -egyelőre még- van magyar lakcímem, viszont külföldi rendszámos az autó...

StefanAti # 2012.06.29. 11:52

Tovabbra is csak 1 napig lehet hasznalni, egyenlore nem módositottak a januar 1-i torvenyt!

dreizwanzig # 2012.06.28. 15:22

Sziasztok!

Most mi a hatályos törvény? Sajnos mostanában nem volt időm ezzel foglalkozni.
Még mindig 1 napig járhatok külföldi rendszámos kocsival? Abban az esetben, ha a tulajdonos nem én vagyok, én csak kölcsön kapom a kocsit és erről papírom van. tehát ebben az esetben 1 napos papírt kell még írni vagy már visszahozták a 30 napost, vagy az csak terv?

Kassad # 2012.06.26. 18:09

Én is :)

A törvény módosítás 25. §-a foglalkozik a kkt. 47§-ának 18. pontját, a belföldi üzembentartó definícióját érintő módosítással...

skyrangr # 2012.06.26. 06:37

Kassad:
a törvénymódosítás 17. §-ára értettem, nem a Kkt. 1988. évi I. törvény 17. §-ra :)

Kassad # 2012.06.25. 20:14

A 25. § itt sokaknak még érdekesebb, hiszen az jelenti a kikerülhetetlen gondot üzembentartói oldalról...

skyrangr # 2012.06.24. 18:29

Üdv!

A 'külföldiautós' törvénymódosításról tud valaki valamit?

Konkrétan erre gondolok, illetve ennek a 17. § -ára.

http://www.parlament.hu/…16/07416.pdf

titokka # 2012.06.24. 07:17

gronholm!

Sajnos itt több oldalon keresztül személyeskedés ment, de ha visszaolvasol, láthatod, hogy a rendszám levétele nagyon is valós probléma, a 400.000-es büntetés sem mende-monda, hanem az igazság.

Itt elolvashatod mi szükséges:

http://www.police.hu/…0213_01.html

szilaj84 # 2012.06.23. 09:48

Ugyanebben a cipőben járok, két hét múlva megyek haza. totál kivagyok azok után, amit anyu mondott tegnap.

Felhívták az illetékes irodákat, nagy nehezen, ide-oda továbbították, de végül a rendőrséggel tudtak beszélni.

Kérdés: lányomék hazajönnek nyaralni. külföldi autóval, külföldi papírokkal, külföldi jogosítvánnyal 3hétre, eljegyzést tartunk(tényleg). Van magyar lakóhelye, de kint él, ott dolgozik. Mit tesz a rendőr, és mit tehet a lányom??

Válasz: Nem lépheti át a határt, mert Mo. táblán belül 20m-rel megállítják, és számolnia kell a következményekkel!

Tisztázták a helyezetet, vezetőként igazolom a külföldi jogosítvánnyal(amin rajta van a külföldi címem, ahol élek) hogy kint élek. és akkor minden rendben?
Hosszas várakozás után jött a válasz.

Válasz: Üzembentartóként van lakcímem Mo-on, nem léphetem át a határt. A hatóságnak mindkét tényállást vizsgálnia kell.

MI VANNNNN??????? Ezek nem normálisak!!!!! Leigazolom, hogy külföldön élek, és utána rámmondják, hogy belföldi üzembentartó vagyok????? Ez egy baromság!!!!
azt elhiszem, ha valaki céges autóval jön, lehet külön vizsgálni a vezetőt meg az üzembentartót. De hát magánemberként én egy és ugyanaz az ember vagyok?? hogy lehetek egyszerre külföldi és belföldi is???
Ezek nem tudják, mit beszélnek!! Csak a jogszbályt szajkózzák, de ők meguk sem értik, hogy megy ez a gyakorlatban! És igen igaza van ezek szerint az előttem véleményezőnek, sajnos, Mo-on ma a rendőr úgy értelmezi a szabályt, ahogy akarja.

nagynéném ügyvéd, kideríti nekem, hogy ezt megteheteik-e?! Ha már egyszer leigazolom, hogy külföldön élő magyar vagyok, akkor nehogy rámmondják egyből, hogy de belföldi vagyok????!!!!!! Jézusom!! Kiakaszt!!
Ja, és volt még egy kérdése anyunak:
Kérdés: Ön szerint mi a megoldás??
Válasz: Ki kell jelentkezni Magyarországról!!!!

Szégyen!!!!!!!!!!!! Biztos, mindenki másképp van a külföldi léttel, személy szerint már elég volt itt, és hamarosan szeretnék esküvőt, és végleg hazajönni.
nyaralás előtt végképp kijön belőkem ez az érzés. És amikor úgy érzem, hogy hazamegyek(bár még csak nyaralni)...akkor sz...rik a saját hazám a számba!!!! nem is tudom, mit kellene még ehhez hozzáfűznöm. :(

csillagokkal # 2012.06.22. 13:21

Üdvözlöm,
a témához kapcsolodó, de kicsit más kérdésem lenne.
Párom külföldi állampolgár, cseh, és svájci rendszámú kocsija van. Ezt a kocsit én hogy vezethetem Magyarországon?
Köszönettel,

Véleményem # 2012.06.21. 06:11

gronholm

Ha vissza olvasol kapsz választ. Amúgy igen lehetséges mindaz amit leírtál az elején. Mint az autó vezetője mentesülsz, de mint üzembentartó úgy gondolom hogy nem mentesülsz a törvény értelmében, ám ezt nem vizsgálják mindig. Statisztika erre nincs, ilyen olyan tapasztalatok vannak, egyikből se lehet kiindulni hogy most belefut az ember vagy sem, milyen intézkedő hatósági személyt fog ki éppen...

Ezzel az információval lehet nem lettél előbbre, de szerintem más sem tudna többet mondani, csak azt hogyan kell megfelelni üzembentartóként is a törvénynek.

Amiket leírtál azt mind kérheti, ennek a fele is elég ahhoz, hogy mentesülj mint az autó vezetője.

gronholm # 2012.06.20. 19:16

Üdvözletem,

Ha tud valaki segíteni a problémámban nagyon megköszönném. Hamarosan külföldről Magyarországra megyek külföldi rendszámú és a forgalmiban az én tulajdonomban lévő járművel. Sokféle dolgot lehet olvasni hogy magyar bejelentett lakcím nem lehet, mert akkor rendszámlevétel és autóelvétel a következmény. DE mi az igazság? Ír autó nevemen regisztrálva, ír jogosítványom van, bejelentett ír lakcím, bankkártya, lakásszerződés, munkahely, munkáltatói igazolás...stb Mit mond a törvény ezzel kapcsolatban? Vezethetek nyugodtan otthon 20 napig a nyaralásom alatt? Vagy mit vigyek magammal ezeken a papírokon kívül és mit kérhet a rendőr ha megállít Magyarországon? Kérlek segítsetek mert tanácstalan vagyok. Köszönettel!

Kassad # 2012.06.20. 08:45

Még az MTV-re reagálva. Bírom ezeket a sajtószóivőket. " A törvény pontosan úgy szól, hogy magyar állampolgár..." mi a francnak nyilatkozik, ha hülyeséget beszél :)

Kassad # 2012.06.20. 08:43

Szia,

Jól érted, csak egy napra adhatod kölcsön a jelenleg érvényben lévő szabályozás szerint.

Ha nem tudsz róla azért megjegyzem, hogy be van adva új törvényjavaslat, ami ezt módosítaná 30 nap / fél évre. Amiből a fél évet az idelátogatók egyöntetű tippje szerint nemigen lehet ellenőrizni.

justaman # 2012.06.19. 23:30
justaman # 2012.06.19. 22:53

jah ez sok mindenkinek hasznos lehet (kisbetűvel van, de el lehet olvasni):

http://kep.index.hu/…399d0_wm.jpg

justaman # 2012.06.19. 22:51

ezt most találtam:

http://totalcar.hu/…zamtorvenyt/

"A közúti közlekedésről szóló törvény idevágó passzusában január elseje óta sehol nem írnak erről a 30 napos szabályról. Miért? Mert megváltoztatták. Ittolvasható az ezt kezdeményező módosító javaslat, és itta törvény. Mindkét szövegben a 25/B paragragus az izgalmas. Már az igazoltató rendőrök, és a március elsején országos rendszámrazziára küldött adóellenőrök számára készített folyamatábra is mást mutat. Ahol régen 30 nap szerepelt, ott most abban is egy napot írnak."

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

25/B
"b)186 a járművet egy napnál rövidebb ideig használja Magyarország területén és a használathoz az üzembentartó a jármű birtokba adása időpontjának megjelölésével írásban hozzájárult,"

ezt jól értelmezem?? tehát én mint magyar állampolgár aki Szlovákiában dolgozok, szlovák céget vezetek, amikor Mo-ra jövök, nem adhatom oda az autómat a páromnak, testvéremnek... senkinek? max. 1 napra, amiről külön papírt kell írnunk? mert? ha odaadom akkor rögtön adócsalók, bűnözők lesznek ők is velem együtt? ez igen... az, hogy mindemellett van magyar cégem is, fizetek mindent rendesen az államnak, soha semmi tartozásom nem volt még, és magyar kocsi is van a nevemen az persze nem érdekel senkit... hihetetlen, ami itt megy ebben az országban...

justaman # 2012.06.19. 22:16

Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy most abban az esetben mi történik, ha én Szlovákiában dolgozok, van cégem, tartózkodási címem, nevemen van az autóm, de magyar állampolgár vagyok, és van magyar lakcímem is.

párom Magyarországon él, és amikor itt vagyok Magyarországban, akkor néha neki is vezetni kéne a kocsimat... úgy tudom ha írok neki egy 30 napos felhatalmazást, akkor ő is vezetheti a kocsimat... legalábbis én még erről tudok/hallottam... max. 30 napig vezetheti így az autóm, de mivel nehezen lehet lekövetni, hogy mikortól-meddig van a 30 nap, így gyakorlatilag gond nélkül vezetheti a kocsit... nem?

előre is köszi a segítséget.

clerenc # 2012.06.19. 13:04

Aratnak. Nekik nem surgös!

Sinclair # 2012.06.19. 12:00

Vagy még aratnak míg lehet?

Sinclair # 2012.06.19. 11:58

Hát elég szánalmas, ez már sose fog változni, sehol nincs ilyen !
Kíváncsi vagyok egyáltalán elfogadják e az új tőrvényt valaha !

Mohács # 2012.06.19. 08:30

Akkor most mi változott?

http://videotar.mtv.hu/…norzi_a.aspx

Véleményem # 2012.06.18. 17:44

A külföldi rendszám-magyar vezető témában úgy gondolom nem történt előre lépés, illetve újabb kérdés sem, részemről ezért van csend. Minden más egyéb hülyeség ami itt folyik arra meg felesleges reagálni...

Fantomas1 # 2012.06.18. 16:18

Iszonyú nagy a csönd Skacok. Bocs, az offért, de furdall a kíváncsiság, hogy megjelenik-e a hsz, vagy lefagyott itt minden?

Kassad # 2012.06.15. 14:46

"hátha valami kis fény elkezd pislákolni sötét elmédben"

A szufik fénye?

http://www.brooklynmuseum.org/…f_the_sufis/