Használtautó, Garancia???


drbjozsef # 2018.06.13. 08:12

És ha elromlik? Akkor leáll az autó?

wers # 2018.06.13. 08:39

Tavaly az enyémnek a csapágya ment tönkre. Iszonyat csörgés, zörgés. Igen addig nem ment a kocsi, mert (megpróbálom értelmesen, de vedd vedd hozzá, hogy szőke és nő) valahogy egy tengelyen van a kompresszor és klíma kompresszor. Tehát a klíma csapágy akkor is pörög, ha nincs bekapcsolva.
Most a párom kocsijába romlott el a klíma, azt hittük, csak fel kell tölteni és tisztítani. De szerelni is kellett, klímaszerelő úgy akarta vállalni, hogy valakivel szereltessük ki (akna is kell hozzá), vigyük oda a kiszerelt klímát, majd a javítás után szereltessük be, utána menjünk vissza, és feltölti gázzal. Közben a kocsival nem lehet menni. Na nem kellett a mi klímánkat neki javítania.

nonolet # 2018.06.13. 08:58

A klímát is megvette.
Így a kellékszavatosság arra is kiterjed.

Azt kellett kapnia, amiről szó volt.
Ennyi.

alfateam # 2018.06.13. 08:59

Hát, az én kocsim is, a páromé is úgy van kitalálva, hogy nem műkszik, ha a klímát kiszerelik.

Aszta! ez fantasztikus egy járgány...
Biztosan akkor sem indul ha valahol kiég egy izzó...

Vagy talán csak erről van szó:t (megpróbálom értelmesen, de vedd vedd hozzá, hogy szőke és nő)

wers # 2018.06.13. 11:49

hát, akkor így?:
"Egyszíjas autó klímakompresszor meghajtás"

Dr.Attika # 2018.06.13. 14:32

Amikor még a lehúzott ablak volt a klíma.

wers # 2018.06.13. 14:51

Amikor még a lehúzott ablak volt a klíma ”:) az én kocsimban pl, október-november táján száll el a csapágy. Éppen nem igazán volt fontos azonnal javítani, megvoltam nélküle is, de e nélkül nem lehetett használni.

Sok típust így terveznek, engem is meglepett.

alfateam # 2018.06.13. 18:00

Sok típust így terveznek, engem is meglepett.
Nem kell meglepődni, a cséplőgépet is egy szíj hajtotta anno...:)))

Gesz # 2018.06.13. 18:38

Köszönöm a sok hozzászólást:)

Nyilván elvárható a vevőtől, hogy kellő alapossággal járjon el és ezért vásárláskor a klímát ki is próbáltam, ami alapjáraton működött és alapjáraton mai napig működik is, csak éppen fordulatszámon nem működik. De szerelő nyilván nem vagyok, hogy tudjam, hogy ami alapjáró motornál működik az lehet, hogy menet közben ha gázt adok akkor nem működik rendeltetésszerűen. Ha ki mondják, hogy ezért nem kellő alapossággal jártam el, akkor az nyilván más szituáció. De nem ez történt.

Ugyanis született egy békéltető testületi határozat, amibe az eladó is beleegyezett,hogy ha nem megállapítható, hogy mikor ment tönkre a kompresszor akkor azt megjavítják. Ezalol véleményem szerint kitérni nem tud vagy ha ki is akar akkor marad nyilván a bíróság.

A kérdésem és ami miatt segítségeteket kértem, hogy lehet e tudni, hogyan működik az igazságügyi szakértő felkeresése a közjegyző által és hogy hány napa van a közjegyzőnek találni egyet? Egyáltalán olyan történhet, hogy egy igazságügyi szakértő sem vállalja el az ügyet?

drbjozsef # 2018.06.14. 04:00

Ha megállapodtatok, hogy megjavítja, akkor minek szakértő? Csinálják meg és kész, ne várjál semmire.
Egyébként nem tudom. Tartok tőle, hogy nincs ilyenre konkrét passzus, legfeljebb a Ptk.
Egyébként, a fogyasztóvédelmi passzusokban sincs konkrét határidő, de ha nincs valami különleges műszaki ok, akkor 15 napon belül cserélni, 30 napon belül illik javítani a bírósági gyakorlat szerint, azután el lehet állni a szerződéstől.

Time # 2018.06.14. 07:35

Szavatosság
Tisztelt Fórum,
Nem egészen 2 hónapja vásárol 5 éves hibrid autónknál nagy valószínűséggel fődarab hiba lépett fel, 2 hét alatt 2 alkalommal került szakszervízbe, ahol a számítógépes leolvasás alkalmával több hibakód is kijött... Az autó vásárlásakor nem kaptunk tájékoztatást semmi hiba meglétéről, bár én hiszem , hogy erről a kereskedő sem tudott, mert számára meglepetésként hatott ezek után , hogy a Volvonak ezt a típusát hazánkban nem is vállalják szervizben, Bécsben lehetséges a javíttatás.
Férjem és a bp-i. Volvo Galéria szerelője lekérte az autóhoz kapcsolódó összes doksik, az autó történetét Hollandiából, amiből kiderült a lehetséges hibás fődarabot már 3x cserélték !
Szombaton megyünk tárgyalni a kereskedővel , akivel egyenlőre nem közöltük , hogy mit derítettünk ki, nem szerettük volna ezt telefonon. Előzetesen átküldtük számára e-mailben , hogy ezek a hibakódok jöttek ki, az autót trailer vitte be, nem mozdul... Ő annyit kérdezett , hogy miben tud segíteni számunkra a javíttatásban.Mi kértük továbbra is a személyes megbeszélést , nem mondtunk semmit.
Mivel ismerjük az autó történetét és a szerviz véleményét , az autót most cirka 50 nap után vissza szeretnénk vinni a kereskedőhöz és visszakérni a vételárat.Jegyzőkönyvet a fogyasztói kifogásról visszük kitöltve az összes véleménnyel és az általunk beszerzett külföldi doksikkal együtt...
Mire számíthatunk , mire figyeljük ?
Köszönöm a segítséget !

Miruati # 2018.06.14. 07:59

A magyar kereskedő szerepel eladóként?

Time # 2018.06.14. 08:35

Igen , a kereskedő van eladóként az adásvételi

Dr.Attika # 2018.06.14. 09:41

Sok jóra nem számíthat. A kereskedő örült, hogy ezt a hibás autót valakire rásózta. Mindent el fog követni, hogy ne kelljen visszavenni az autót. Szerintem pénze sincs erre.

Time # 2018.06.14. 10:11

Akkor ezek szerint azonnal keressek ügyvédet, mert ebből per lesz?

Dr.Attika # 2018.06.14. 13:26

Főleg ha Hollandiából hozták be. Lehet, hogy kábítószer kereskedőktől kobozta el a holland állam és árverésen vette a magyar kereskedő. Akkor meg fennáll az a veszély, hogy az első nyugat-európai úton közúti ellenőrzéskor kiszúrja a kutya, aztán el lehet tölteni vagy két napot amíg a rendőrök szétszedik, hogy van-e benne kábítószer.

Time # 2018.06.14. 13:26

Köszönöm! Épp azon vagyunk , hogy vki nálunk jobban hozzáértő jelen legyen a megbeszélésen. Végig fogjuk csinálni , bízom benne , hogy a lehető legjobban jövünk ki belőle ...

Dr.Attika # 2018.06.14. 15:48

Ellőtte nézzék meg a cégjegyzékben, hogy van-e végrehajtás stb. Ezt követően a tavalyi mérlegbeszámolóját. Van-e pénze egyáltalán.

Time # 2018.06.15. 07:45

A kereskedő szerint nincs a Volvora náluk szavatosság , mert hogy ők is utánakérdeztek és ez a gyártó hibája , hogy rossz az alkatrész és szervizelni kell emiatt... és az autó nem volt hibás amikor ők nekünk eladták ... Ez a kettő dolog csak számomra ellentmondó?
Van itt vki , aki foglalkozik kifejezetten ilyen jellegű esetekkel , mármint az autókra vonatkozó szavatosság érvényesítése? Nagyon megköszönném, ha kapnék egy nevet és elérhetőséget , szükségem van egy szuper ügyvédre ...
Köszönöm

Time # 2018.06.15. 08:32

Köszönöm nonolet. !

nonolet # 2018.06.15. 08:46

Time

"A kereskedő szerint nincs a Volvora náluk szavatosság , "

Vagy hazudik.

Vagy nem tudja miről beszél.
Mivel a szavatosságot szokás keverni a jótállással/garanciával.

- -

1.
Szavatosság (teljes nevén kellék szavatosság).
Azaz, hogy: azt kaptad amiről a szerződés szólt!!!

Jelen esetben egy a KÖTELEZŐEN mellékelt állapotlapnak megfelelő állapotú autót.
Aminek az állapota megfelel a korának-futásának is.

HA NEM azt kaptad, mit amire szerződtél, akkor az eladó a törvény erejénél fogva felel ezért mégpedig 1 évig.

Alapesetben vita esetén a szerződéstől elérő eladáskori állapotot a vevőnek kell bizonyítania!!! perképesen.

(és azt is, hogy: a tőle elvárható gondossággal megvizsgálva vette át az autót és azzal még nem volt észlelhető az eltérés)

Van egy könnyítés a vevőnek...

Amennyiben az eladó egy "autó kereskedő vállalkozó" és a vevő egy "magánszemély" akkor a vevő "Fogyasztó"-nak minősül.

Ami azért könnyítés, mert így az ELSŐ 6 HÓNAPBAN

  • nem a vevőnek kell bizonyítania a szerződéstől való eltérést

hanem

  • az eladónak kell bizonyítania, hogy az autó a szerződésnek megfelelt!!! a hiba utólag állt elő.

A (kellék)szavatosság tehát törvény erejénél fogva fennáll.
A kereskedő nem tud kibújni alóla!!

Az első 6 hónapban pedig csak akkor nemkel javítania, ha ha bizonyítja, hogy:

  • a hibát a szakszerűtlen használat okozta
  • a hibáról adott tájékoztatást, azaz tudtál róla
  • a hiba a vevőtől elvárható gondossággal észlelhető volt, az tudnod kellett volna róla
  • a hiba oka még nem volt jelen az eladáskor rejtetten sem, a hibának későbbi oka van
  • a hiba az autó korában-futásával már szokásos, várható hiba és így számolnod kellett vele

- -

2. Jótállás/garancia
Azaz az autó nem fog elromlani x ideig.

Ez új autónál

  • részben kötelező (törvény által előírt évek)
  • részben önkéntes (+ évek a törvényes után)

HASZNÁLT autónál pedig

  • vagy TART MÉG az új autó jótállása/garanciája
  • vagy az eladó ÖNKÉNT vállalhat újabb jótállást/garanciát

Tévesen! de ezt a jótállást/garanciát is szokás szavatosságnak nevezni...

- - - -

Esetben az 1. pont szerinti törvényes (kellék)szavatosság játszik.

Ráadásul "Fogyasztó" vagy és így az első 6 hónapban a kereskedőnek kell

  • vagy javítania
  • vagy bizonyítania a mentesülési okot
Time # 2018.06.15. 12:42

Nonolet.
Köszönöm , amit leírtál azzal mind tisztában vagyunk és sztem a kereskedő is.Ezért most keresünk egy ügyvédet , akinek van ebben már tapasztalata, mert szeretnénk rövidre zárni a dolgot.Nem hiszem , hogy egy lassan 10 éve működő kereskedés nincs tisztában ezekkel a dolgokkal ...

Dr.Attika # 2018.06.15. 13:56
Time # 2018.06.15. 16:41

Dr.Attila,
Ön talán szívesen elvállalná az ügyet? Mert akkor szívesen venném , ha e-mailben folytatnánk !

Dr.Attika # 2018.06.15. 18:58

Time! Nem vállalom. Reménytelennek látom, hogy egy forintot is fizet a cég. A több éves pereskedés után sem látom, hogy látnának valamit is a vételárból.