Gyorshajtás


Nono33 # 2009.04.19. 07:14

Köszi a gyors választ!

De a próblémám az, hogy az adategyeztető lapot én vissza sem küldtem, nem reágáltam semmit ( sajnos egyébként ajánlottan jött)! Csekket és bírságot sem kaptam mivel az adategyeztetés után indítják meg az eljárást! A 35/2000 Bm rendelet szerint adatszolgáltatás megtagadásáért a rendőrség kezdeményezheti a forgalomból való kivonást 6 hónapra a Közlekedés Felügyeletnél, viszont január óta semmi reakció!

Járt már így valaki, mert tanácstalan vagyok, hogy várjak at ő lépésükre vagy lépjek valamit?

Ismét köszi a segítséget, üdv: Nono

monalisa1 # 2009.04.18. 21:50

Pontosítva április 22-én jár le a 6 hónap elévülési idő. (Mindig 1 nappal több mint x havi időtartam.)

Ha a fényképet meg akarod nézni a gyorshajtásodról akkor a lakhely szerinti Rendőrkapitányság megmondja: regionálisan hová is kell menni "szemlézni"., rossz esetben 150-200 km távolságra is evégből.

A büntetés 30.000 Ft lesz majd, indokolt esetben lehet részletfizetést kérni.

"Lisa"
laikus hozzászóló

kea4 # 2009.04.18. 20:21

Kedves Nono!

Ha a januári levél véletlenül sima (nem ajánlott, térti) lett volna, akkor azt - ugye - nem kaptad meg, ebben az esetben április 21-én lejár az a hat hónap, ami a szabálysértés elévülési ideje. Ha a levél ajánlott/térti volt, akkor csak azt tudom mondani, hogy ragaszkodj a felvétel(ek) megtekintéséhez, hátha (nem) látsz rajta valami olyasmit, amibe a siker reményében bele lehetne kötni. Olvastunk már olyanról, hogy a gyártó nyilatkozott róla, hogy a teherkocsija még szabadeséssel sem tudja elérni az adott sebességet, amelyről a traffipax szólt, és láttunk már félreolvasott rendszámot is. Stb. stb. stb.

Üdvrivalgással:
KEA.

Nono33 # 2009.04.18. 09:00

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni!

2008.10.21. 68-cal mentem 50 helyett és 2009.01.12-én küldtek egy adategyeztető lapot -csekk nélkül- amit én sikeresen elkavartam! A napokban előkerűlt a papír amin az van, hogy a rendőrség kezdeményezheti a kocsi forgalomból való kivonását, ha nem küldöm vissza a lapot! Azóta csend van! Kivonhatja-e a közlekedés felügyelet úgy a kocsit-hogy nem is értesít? Fontos lenne tudnom, mert 2 hét múlva Svájcba megyek és nem szeretnék a határnál bukni!

Mit csináljak, " megpiszkáljam az ügyet" vagy hagyjam békén?
Előre is köszi: Nono

monalisa1 # 2009.04.13. 08:47

zsloti

A volt feleség megnevez téged mint aki a gyorshajtást elkövette, egyidejűleg te pedig a hajléktalanság (= jövedelem nélküliség?) okán kérj részletfizetést. Tértis levélben kell postára adni.

efi99 # 2009.04.12. 17:40

"Hogy lehet megoldani azt hogy ne neki hanem nekem keljen kifizetni a pénzt?"
Nem értem hol a probléma, adsz neki 30 ezret és ő meg kifizeti.
Egyébként tudomásom szerint nem automatikusan azt büntetik, akié a kocsi, sőt. Az már csak az utolsó verzió, ha nem akar "gazdája lenni" a gyorshajtásnak.

zsloti # 2009.04.12. 17:18

Sziasztok
Lefényképeztek,megkaptam a csekket 30 pénz:(
A helyzet az hogy a kocsi a volt feleségem nevén van
Hogy lehet megoldani azt hogy ne neki hanem nekem keljen kifizetni a pénzt?
Nem áll anyagilag ugy hogy kifizesse(mondjuk én se)
Hátha megusznám
Hajléktalan vagyok :)
Esetleg közmunkával 6 nap
Zs

monalisa1 # 2009.04.09. 16:50

Családi állapot, anyagi helyzet, egyösszegben a fizeti nehézség stb. - valamelyik csak "idevágó" nálad is...

monalisa1 # 2009.04.09. 16:49

Oda kell visszaírni ahonnan jött a pénzbírság - tértis levelet.

Syzygye # 2009.04.09. 11:06

Egyébként ha már nem úszom meg én sem...ezt a részletfizetést hogyan kell kérni?Kinek írjak és mit?

monalisa1 # 2009.04.06. 20:18

50 km/óra sebességig 30%-tól 50%-ig a szabálysértési bírság összege 30.000 Ft. (Kevesebb nem lehet, elengedni úgyszintén nem lehetséges - legfeljebb részletfizetés kérhető.)

Azt nem tudom, hogy 40 km/óra sebességkorlátozásnál a tól-ig százalékos érték mennyi is.

A gépkocsi üzembentartójának kell megneveznie az autó vezetőjét, ha nem teszi akkor ő lesz kénytelen megfizetni a bírságot. (Ha ragaszkodsz a munkahelyedhez /.../ simán befizeted a csekket...)

M.Adam # 2009.04.06. 10:07

Sziasztok,

az én esetem is hasonló, mint Vicababáé,
40-es táblánál 53-at mértek.
Ha a műszer 3 km/h-t tévedhet, 50-el még "csak"
25% sebességtúllépésnél vagyok.
Itt is 30 eFt az induló, vagy lehet kevesebb is?

A másik kérdésem az lenne, hogy céges autó esetén köteles vagyok-e megadni az adatokat?
Kifizetheti-e a cég a büntetést, vagy ha a cég nem vall, a kocsit kivonják a forgalomból?

Előre is köszi, a tanácsokat!

Royal # 2009.04.04. 18:43

Szia exphill,

Röviden és velősen megfogalmazva:

6 hónap az elévülési idő, 60 napon belül köteles a hatóság értesíteni a szabálysértésről. Ez a papírforma. A gyakorlatban pedig tökmindegy, mikor volt a szabálysértés, mikor adták fel, mikor vetted kézhez. Ha megérkezett tejelni kell. Lényegében.

exphil # 2009.03.31. 21:46

t. fórum!

időközben lehetőségem nyílt visszaolvasnom. meg is találtam a választ a kérdésemre, mely szerint majdnem mindegy, hogy kinek van igaza, én fizetek és kész, az elévülsé pedig ami lényegében "nem fontos" 6 hónap. így aztán marad a részletfizetés kérvényezése.
további szép napot!

exphil # 2009.03.27. 18:18

tisztelt fórum!

idő hiányában csupán egy oldalt tudtam visszaolvasni és ebből nem derült ki egyértelműen az általam megfogalamzott kérdésre a válasz, mely a következő lenne: jelenlegi jogszabály alapján mennyi egy gyorshajtás elérvülése, illetve a szabálysértés súlyossága van-e erre hatással?
egyik-másik hozzászólás alapján 6 illetve 2 hónapot olvastam, fontos lenne, hogy mi is az igazság napjainkban.
köszönettel előre is:
K.G.

mile # 2009.03.27. 18:07

hát ha nem állítottak meg, akkor a jogosítványod nem nagyon lehet veszélyben, hiszen "fogalmad sincs", hogy ki vezette az autót. pénzbüntetést a tulajdonos fog kapni, ha te vagy az, akkor te.

krisz200 # 2009.03.27. 17:17

Sziasztok,Lenne egy olyan kérdésem , hogy 1 nap 2 szer is össze futottam 2 különböző helyen egy Trafipakszal és véleményem szerint túlhalatam a megengedett sebeséget. 40 km/órás Táblánál ugy kb 50-60 között mentem a másik 70 km/óra Táblánál 80-85 km/óra sebeségel jöttem kb. És az lenne a kérdésem , hogy a jogsimat el veszik vagy pénzbüntetést kapok ? mejik a 2 közül vagy mind a kettö? Köszönüm a Választ elöre is.

monalisa1 # 2009.03.26. 14:01

Újságban olvastam:

Egy fiatalembert gyorshajtásért 40 ezer forint bírságra itéltek. A pénz befizetése helyett a közmunkát vállalta, vagyis 8 napi munkavégzéssel - és ezen belül napi 6 órás könnyű fizikai munkával "tudta le" a büntetést.

Volt olyan apa aki egy ideje nem fizette a t.díjat és emiatt külön büntetést kapott - a büntit ekként rendezte. Vagy volt olyan mérnök aki nem értett egyett a parkolásért kapott csekkel és ő is inkábbb elment a hétvégein kommunális munkát végezni.

Közmunkára a helyi jegyzőnél vagy a megyei igazságügyi hivatalban lehet jelentkezni, mert az elhelyezés az ők hatáskörébe tartozik.

mile # 2009.03.25. 22:43

Vica, 52-nél nem vesz fel a gép, azért se, mert ez a kamera hibahatárán belül van, tehát jogosan tudnád megtámadni a dolgot.

monalisa1 # 2009.03.25. 15:21

Nem biztos, hogy "mindketten" egyazon sebességet mértetek., általában az autók sebességmérője egy picit siet.

Ha tényleg 52 km/óra volt az általuk mért érték, és a helyszínen nem állítottak le, akkor abba a 30%-ba mint "tűréshatár" még belefél, vagyis nem valószínű, hogy küldenek csekket.

Igen - nem alapon 60 napon belül megtudod...

Vicababa # 2009.03.25. 13:29

helyesbítek, 0.4%

Vicababa # 2009.03.25. 13:20

Még annyit szeretnék kérdezni hogy találtam egy kormányrendeletet(410/2007. (XII. 29.) Korm.) ebben csak 30% túllépéstől irják a 30 rugót...ha ez alatt van akkor mi történik?ebben az esetben ez 0.04%...Köszönöm

Vicababa # 2009.03.25. 13:12

Nem tudom, ez csak nálam veri e ki a biztosítékot de azért ez nem olyan mint pl az autópályán 130 helyett 180nal sederni...Egyébként meg az autóban nem tudja az ember ezt a kis különbséget érzékelni, egyáltalán ki biztosit arról hogy a rendőr műszere jól van e beállítva...Egyébként a másik kérdésre nem kaptam választ, a rendőrnek joga vna szabálytalan helyről fotózni?Vica

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.03.25. 12:02

Ez nem etika kérdése. A törvény ezt írja elő, ezt hajtják végre.

Vicababa # 2009.03.25. 08:41

Sziasztok, nincs időm a topicot végigolvasni, csupán egy vitaindító kérdésem lenne. Ha 50es táblánál 52vel lefotóznak, mennyire etikus egy 30 zer forintus büntetés? Mert én ezt egy kicsit erősnek érzem, ráadásul a rendőrök mindig szabálytalan helyről fotóznak...vagy nekik lehet szabálytalankodni? Előre is köszönöm a véleményeket. Vica