Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


nonolet # 2017.10.29. 08:18

Hapciusz

"de társasházkezelőként kell ellátnia a feladatát!"

Tévedés...
Alapban NEM KELL!!! a közös képviselőnek ellátnia.

Csak, ha azzal IS!!! megbízzátok,
akkor kell neki azt is ellátnia!!!

De megbízhattok mást is ezzel a feladattal, nem csak közös képviselőt.

- -

Megbíztátok pluszban a társasházkezeléssel IS vagy sem?
Van róla határozat?

Szomorú örökös # 2017.10.29. 13:52

Hapcibenő

Szörökös, senki nem kérdezett téged!

Téged sem kötelezett senki, hogy itt fröcsögj értelmetlenül, alaptalanul megrágalmazva a közös képviselődet, mégis megteszed. Esetleg szeretnéd, hogy szóljak neki (ismerem)? Esetleg akkor egy kis büntető eljárásnak is elébe nézhetsz. ;-)

De ettől még ha felfogod - én már kétlem, hogy erre képes vagy - hogy ez egy nyilvános fórum, akkor szokjál hozzá, hogy nem az fog mindig válaszolni neked, akit te akarsz megszólítani. De ha már ennyire amatőr vagy, akkor íme a fórum szó jelentése! :-)

Fórum (Internet): Véleménynyilvánítás helye; olyan honlap, vagy honlapnak az a része, amelyen a látogatók saját véleményüket egy témával kapcsolatban szabadon megírhatják, azzal kapcsolatban vitatkozhatnak. A fórumok használatával kapcsolatban jó lenne egy erkölcsi kódexet létrehozni, hogy mi illik és mi nem egy fórumon.

Utóbbi mondattal egyetértek, ha itt lenne moderálás, téged már régen kihajítottak volna innen. :-D

Szomorú örökös # 2017.10.29. 14:03

Hapcibenő

Nevezhetjük közösképviselőnek, de társasházkezelőként kell ellátnia a feladatát!

NEM! ;-)

Közös képviselői tisztségre a Társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII. törvény (továbbiakban:
Thtv.) 28.§ d) pont szerint (figyelemmel a 49.§ (1) bekezdésére, ld. kizáró feltételek)
megválasztható...más a társasházon kívüli magánszemély (természetes személy), illetve egyéni vagy társas vállalkozás (jogi személy) is...A közös képviselő tehát választott tisztségviselő és miután választással kapja megbízását, így e tisztség elnyeréséhez szakmai (társasházkezelői) képesítési elvárást támasztani nem lehet. A közös képviselő feladatát a társasházi törvény 43-48.§-ai tartalmazzák. Ezekből az is következik, hogy a közös képviselő köteles gondoskodni a társasházkezelői tevékenységek megoldásáról is

Tehát nem kötelező NEKI ellátni a feladatot, maximum gondoskodnia kell arról, hogy legyen a társasháznak kezelője, érted már, te arrogáns barom? :-D

Sőt még szakképesítés sem kell neki hozzá, hogy közös képviselő legyen, bőven elég, ha adózó egyéni vállalkozóként kapja számlára havonta tőletek a munkájáért a juttatást:

...ha egyéni vagy társas vállalkozást bíz meg a közgyűlés a közös képviselői és társasházkezelői feladatok ellátásával, akkor az egyéni vállalkozó vagy társas vállalkozás (Bt, Kft. Rt. lakásszövetkezet) csak akkor vállalhatja el a társasházkezelői megbízatást, ha a vállalkozó vagy a társas vállalkozás egy alkalmazottja társasházkezelői (vagy ingatlankezelői) képesítéssel rendelkezik és a vállalkozás tevékenységi körébe az ingatlankezelés beletartozik. (54.§ (1) bekezdés) A fentiekből egyértelműen az következik, hogy nem a közös képviselői tisztség ellátása kapcsolódik szakképesítés megszerzéséhez, hanem a társasház kezelési tevékenység ellátása...

Zöldövezeti11 # 2017.10.30. 06:42

F. Laca !

Brillirozik a topiktárs !

MajorDomus # 2017.11.01. 19:42

Napok óta ragozzátok itt a semmit. Már tényleg nem akarok beleszólni abba,hogy jobban értitek a saját szakmámat mint én,de annyi zöldséget hordtok össze,hogy a lényeg sikkad el.

1.közös képviselő csak a saját házában lehet -a törvényben leirt kivételekkel- feltételek nélkül közös képviselő.
Minden más esetben csak űzletszerüen lehet ezt ellátni ahol kötelező az OKJ képesités.
2.lehet vállalkozáson kivűli közös képviselő is,pld. megbizási szerződés (van még szabálytalanul munkaviszony is)
Az OKJ kéoesités -külsősnek -ebben ah esetben is kötelező.

Ha lenne közöttetek hivatásos kezelő,és minden évben megkapnátok az ingatlanvállalkozás felügyelet kötelezően kitöltendő kérdőivét,akkor nem vitatkoznátok napok óta feleslegesen.

nonolet # 2017.11.02. 07:59

"1.közös képviselő csak a saját házában lehet -a törvényben leirt kivételekkel- feltételek nélkül közös képviselő.
Minden más esetben csak űzletszerüen lehet ezt ellátni"

Kár, hogy törvény szövege mást mond...

Szóval mi alapján is állítod ezt?

- -

"jobban értitek a saját szakmámat mint én"

Az írásod alapján még ez is elfordulhat.

Mi tiltja szerinted, hogy
pl. engem közös képviselőnek válasszanak meg
egy olyan társasházban ahol nincs tulajdonom?

  • a kizáró okok nem játszanak

és

  • nincs társasház kezelői végzettségem.

Nos, semmi nem tiltja meg.

Lehetek ott közösképviselő.
DE!!!
Nem lehetek egyúttal a társasházkezelő is.

(ha lenne ott tulajdonom, akkor egyúttal társasházkezelő is lehetnék ott, nem csak közösképviselő)

MajorDomus # 2017.11.02. 18:48

Majd elmagyarázza neked a Jegyző,miután kötelezően regisztráltál a felügyeletnél.

Szép bevételek vannak ebből.
Ne aggódj,csak az,első 20 év nehéz.

nonolet # 2017.11.02. 22:37

A jegyző sem lépheti át a törvényt...

nonolet # 2017.11.03. 19:02

Mondjuk nem hiányzanak a zavaros-fröcsögő írásaid... jobb is ha eltűnnek.

Tudod mit?
Jobb, ha nem is írsz ide, mindenki jobban jár :-)
Még te is.

drbjozsef # 2017.11.03. 20:41

Mennyire igaz. És milyen sokakra!

nonolet # 2017.11.04. 08:17

A hülyéktől egy igazi demokráciában is megvonják jogokat.
Sőt el is zárják őket, akár...

Ne irkálj fröcsögő-politikai felhangú marhaságokat,
akkor nem lesz gondod.

Ennyi.

Szomorú örökös # 2017.11.04. 14:34

F.Laca

Tűnnek el innen beírások? A múltkoriban pl. ide tettem egyet - és most mintha nem látnám sehol!

Esetleg a választ itt keresd:

http://www.jogiforum.hu/ff

A felhasználó külön értesítése nélkül törölhetők:
.....

Témaromboló hozzászólások.
A téma tartalmi rombolásának számít minden, a kulturált, folyamatos társalgást feltűnően, szándékosan akadályozó és zavaró, vagy témán kívüli hozzászólás...

Szomorú örökös # 2017.11.04. 17:28

F.Laca

amikor vagy 100 nicknevemen, de mindig kizártak onnan.

Szóval már akkoriban is brillíroztál? És most csodálkozol rajta, ha moderálás van egy fórumon? :-)

nonolet # 2017.11.05. 07:31

Politizálj a kossuthtéren!

Senki nem kíváncsi a zakkant dolgaidra itt, vedd már észre.

A primitív agyad számára is érthetően fogalmazva:
Szóval, húzzál el innen a marhaságaiddal...
Köszike!

Nacsá!

nonolet # 2017.11.05. 07:34

F. Alca

Ez nem közélet!
Ezért itt nincs demokrácia és nem is kell lennie.

Egy fórumon a fórum szabályai érvényesek, amiket a fórumgazda előír.

Ha nem teszik, akkor nem fórumozol.

Fogod?!

Szomorú örökös # 2017.11.05. 17:25

F.Laca

Ha egy fórumon nyíltan közzé teszik a fórum szabályzatát, akkor az nem a demokrácia és a szólásjog szabadságának megsértése, hogy a nem odavaló hozzászólásaidat törlik. Te sérted inkább meg a szabályzatot azzal, ha nem tartod be. Sőt ha ezt rendszeresen megteszed, akár meg is válhatnak tőled itt a fórumon. Ezt ilyen nehéz megérteni? Mi lenne, ha a továbbiakban nem „fing-reszeléssel”, hanem a témába vágó hozzászólásokkal töltenéd az idődet itt? :-)

Szomorú örökös # 2017.11.06. 04:20

F.Laca

Nem tagadom, néha kissé eltértem a tárgytól (hogy közérthetőbb és/vagy szemléletesebb legyen a mondandóm), de soha nem politikai, fikázós és topikromboló megjegyzéseket tettem.

Elég gyakran eltértél a tárgytól, mi tagadás. Mellesleg ez a "demokrácia" meg "szólásszabadság" hajtogatása sem politikától mentes szöveg. Arról meg, hogy nem voltál topikromboló? Nem tudom, ki kezdett el SZMSZ-ről okoskodni a vízórás topikban, aminek semmi keresni valója nem volt ott. :-)

De ne aggódj, walowilag fórumtárs már téged is überel, a „Jogi tanács kérése” topikban önálló játszóteret alakított ki mindössze azért, mert nem reagáltak a beírására vagy nem úgy válaszoltak neki, ahogy azt ő elképzelte. Nem akarsz oda "átköltözni" és "besegíteni" neki? :-)

Szomorú örökös # 2017.11.06. 05:06

F.Laca

csak úgy önként beálltál - nekem (és velem) kötözködni?

Ha valaki válaszol neked, hogy hova lehettek a hozzászólásaid és leírja rá a lehetséges magyarázatot, akkor az egyből kötözködik? Már megbocsáss, akkor te mi vagy? Amikor az elején kérdeztél valamit egy témakörben, akkor arra JOGÁSZOK teljesen korrektül válaszoltak, de te egyből elkezdtél KÖTÖZKÖDNI velük, kétségbe vontad az álláspontjukat, a végén már inkább rád hagyták. Gyakorlatilag mi a francnak kérdezel bármit is, ha úgyis jobban tudod? :-D

Szomorú örökös # 2017.11.06. 05:07

F.Laca

inkább kiegészítettem némi körítéssel - a jobb közérthetőségnek okán.

Hát a vízórás topikban szó nem volt "kiegészítésről", ott halál pontosan tök más témáról kezdtél el papolni, mint ami a topik témája volt. De sebaj, ott se fogadtad el, hogy valamit rosszul csinálsz, helyette okoskodni kezdtél. Ez vagy te...

Szomorú örökös # 2017.11.06. 05:44

F.Laca

Hogy még biztosabb legyek abban, hogy amit én megkérdeztem, azt valóban jól tudom, és azzal jól értelmezem-e magát a törvényt.

Azzal hogy okoskodsz, inkább azt éred el, hogy letojják a fejed, nem veszed észre?

Ha pedig a társasházatokban úgy érzed, hogy szabálytalanul működnek a dolgok, akkor tegyél feljelentést. De készülj fel arra, hogy amennyiben az bizonyosodik be, hogy nincs igazad és magadra haragítod az összes lakót a közös képviselővel együtt, akkor akár új otthont is kereshetsz magadnak.

Szomorú örökös # 2017.11.06. 06:19

F.Laca

A bűnözői oldal megtévesztésekkel, féligazságokkal, olcsó trükkökkel és mindenféle szabálytalan esetekkel próbálkozott - de teljesen bejött nekik!

Ezzel azért óvatosan, mert ha nincs megdönthetetlen bizonyítékod rá, akkor még a végén te kerülhetsz bajba. Csak csendben figyelmeztetlek, hogy az alaptalannak minősített rágalom eléggé sokba fájhat a végén a rágalmazónak.

Hapciusz # 2017.11.06. 06:28

Off: F.Laca, vigyázz mert szándékosan provokál ez a szöszi, közben meg teszi a feljelentéseket, tipikusan komcsi módszerrel. Hihetetlen rosszindulató és nem is szakértő.
Javaslom, jelentsd te is a moderátornak.

Hapciusz # 2017.11.06. 06:34

nonolet, látod hogy MajorDomus is megerősítette, amit állítottam, hogy közösképviselő csak tulaj lehet, mindenki más okj végzettséggel kell rendelkezzen, tehát társasházkezelőként kell ellátnia a feladatát.
Ez egyébként így korrekt és logikus meg jogszerű.

Szomorú örökös # 2017.11.06. 07:05

Hapciusz

Úgy hiányoztál már innen, mint ablakos tótnak a hanyattesés!

mindenki más okj végzettséggel kell rendelkezzen, tehát társasházkezelőként kell ellátnia a feladatát.

Ezt a marhaságot vajon hol olvastad? Egyértelműen MajorDomus is leírta, hogy nem kötelező egy embernek ellátni ezt a feladatot, csakis a végzettségre írta, hogy az kötelező, ha nem tulajdonos a közös képviselő. Mellesleg ez több hivatalos fórumon is így van leírva, szóval ha hülyeséget találsz ki magadtól, azt nem biztos, hogy tovább kell mindig adni.

szándékosan provokál...közben meg teszi a feljelentéseket, tipikusan komcsi módszerrel

  1. Nem jelentettem fel soha senkit, a moderátornak meg már téged is jelentettelek párszor - láthatóan semmi nem történt, hiszen fröcsögsz tovább. :-D
  2. Te komcsizol, amikor gyakorlatilag folyamatosan komcsi besúgó módszerekkel próbálod meg aláaknázni a társasházatok működését? Szerintem a többi lakó ezzel tökéletesen tisztában van, ezért nem fogsz soha ott célt érni. :-)
  3. Vajon hány azonosítóval okoskodsz itt különféle témákban? Kezd kicsit legalább annyira átlátszó lenni a történeted, mint egy ablaküveg. :-D
nonolet # 2017.11.06. 07:06

Hapciusz

MajorDomus tévedett.

Lapít is azóta...

Különben már rég megírta volna,
hogy
milyen jogszabály hely alapján nincs igazam.

E helyett csak terelt.