Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


Parmi # 2017.05.19. 19:44

Mit lehet tenni egy közös képviselettel, ha gyakorlatilag semmit nem csinálnak? (Egyelőre leváltani nem tudjuk még)
Az önkormányzat mennyire birságol, ha elmulasztanak dolgokat?
Köszönöm

Szomorú örökös # 2017.05.19. 20:47

Parmi

Egyelőre leváltani nem tudjuk még

Oszt miért, ha „gyakorlatilag semmit nem csinálnak”?

Parmi # 2017.05.19. 21:03

Mert állítólag akik régebben voltak azok még rosszabbak voltak, s az alap feladatokat se csinálták meg. Így vannak akik mellette állnak (meg nyilván van 1-2 ember alapból az ő oldalán, aki "takarít" havi 40-ért pl...)

Kevés hiányzik, kb. 1 lakás, hogy átbillenjen a mérleg nyelve.

Ezért is kérdeztem, hogy hova lehet fordulni pl ha nem lesz lakógyülés május 31-ig, s nem is volt éves beszámolás

MajorDomus # 2017.05.19. 21:34

Jegyző.

Miből gondolod,hogy nem csinál semmit?

Kikapcsolták a villanyt? Ázik a tető?

Nem vitték el a szemetet?

Szomorú örökös # 2017.05.20. 04:07

Parmi

aki "takarít" havi 40-ért pl

És? Nem végzi el a munkáját? Koszos a ház? Talán gondolom azért takarít ő pénzért, mert senki nem vállalta fel a házban, hogy mondjuk néha-néha alkalmanként, ha rá kerül a sor, megteszi ezt. Szerintem egy társasházban ezt ingyé is meg lehetne tenni, ha a lakóközösség olyan lenne. De ha már ezt egy valaki megteszi mindenki helyett, azt igenis fizessék meg, nem gondolod?

Parmi # 2017.05.20. 06:17

MajorDomus:

pontatlanul fogalmaztam; az alapdolgok rendben vannak, nem ázik a tető, s nem kapcsolták ki a villanyt.

De szerintem nem olyan nagy baj, ha ennél kicsit többre vágyok, jobban szépíteném a házat, udvart. Állandóan csak azt nézi, mit hogy nem lehet megcsinálni. S nem azt, hogy mit hogyan lehetne. Önkormányzati pályázatokra nem pályázik a ház, 1 napirendi pontra teljesen felkészületlenül jön oda a lakógyülésre, fogalma sincs a törvényről. Kér 30 napot hogy átnézesse, majd 90 nap múlva ír körlevelet, majd azóta eltelt újabb 60, de lakógyülés nincs a témában. A ház utcafrontja össze-vissza van firkálva, még csak odáig se jutott el, hogy megpróbálja kijavíttatni, csak magyaráz, hogy nem lehet. Voltam bent az önkormányzatnál, ott mást mondtak...S ez csak két példa... Az éves beszámolót szintén nem mutatták még be, s úgy tudom, május 31-ig kötelező lenne!
Ráadásul nagyjából dupla olyan drágán dolgozik, mint bárki, akit megkerestem!

Parmi # 2017.05.20. 06:20

Szomorú örökös:

nem azzal van a gondom, hogy valakinek fizetünk, hanem hogy nem végzi el rendesen a munkáját. Ami szerintem nem csak abból állna, hogy kitolja a kukákat havi négyszer. Ezt 40-ért én is megcsinálom, úgy hogy ott se lakok...
Szóval a kérdésre a válasz, nem végzi rendesen a munkáját meglátásom szerint.

Parmi # 2017.05.20. 06:24

MajorDomus:

pont ez a nehézség benne, hogy oltári kapitális hibák nincsenek, de tele van törvénysértésekkel (mint ez a május 31), elbukunk számtalan önkormányzati pénzt (mert nem pályázunk rá), az alap dolgain kívül minden "évekig" tart

A jegyzőhöz milyen esetben fordulhatok?

nonolet # 2017.05.20. 07:05

Parmi

VÁLLALD EL !!!! te a közös képviseletet...

Parmi # 2017.05.20. 07:31

nonelet:

köszönöm a bizalmat, nekem is eszembe jutott. De ehhez kell valamiféle képesítés is tudtommal. Rosszul tudom?

nonolet # 2017.05.20. 16:25
nonolet # 2017.05.20. 16:26

Olvasmányosabban..

http://losz.hu/…epesites.pdf

MajorDomus # 2017.05.20. 21:31

Parmi

Minden esetben ha nem jogszerüen müködik a ház.

Ha házban tulajdonos vagy,nem kell kéoesités!

Parmi # 2017.05.20. 21:33

Ezt nem tudtam, köszi.

S a jegyző mit tud tenni? Mivel, hogyan szankcionál?

MajorDomus # 2017.05.20. 21:40

Utasit a hibák javitására,ha nem történik meg birósághoz fordul!

nonolet # 2017.05.20. 21:55

Parmi

Mondjuk sokat kell tanulnod még a témában, úgy látom...
Ha jobb akarsz lenni a mostaninál.

Hapciusz # 2017.05.21. 04:30

Azon gondolkozom, hogy bírósághoz fordulok amiért a közös képviselő nem hajlandó számomra biztosítani a társasházi dokumentációkat, a közgyűlési határozatok könyvét. E-mailekre nem válaszol, az ajánlott leveleket nem veszi át.
Hogy tegyem meg a feljelentést? Ilyet még sose csináltam, és pofátlanságnak tartom a közösképviselő viselkedését. A közös költségeket mindig időben befizetem, a közgyűléseken isbármilyen kérdésre lekezelő választ kapok, és az is hozzátartozik, hogy az idős lakók némi előnyökért meg vannak vezetve, kitartanak a közösképviselő mellett. De ez nem jogodítja fel hogy a kisebbségben maradók jogait semmibe vegye...
Vélemény??

Parmi # 2017.05.21. 08:23

Nonolet kezdem unni a negatív kommentjeiet...

Mivel életemben nem foglalkoztam vele, így soha nem mondtam, hogy én jobb lennék...
... bár abból a szempontból biztosan jobb lennék, hogy én a ház érdekeiért tennék is, folyamatosan keresném a fejlődési lehetőségeket, ellentétben a mostanival, aki csak gátolja az előrelépést! Úgyhogy elég gyorsan jobb lennék, bár ez nem nehéz, nincs magasan a léc...

Parmi # 2017.05.21. 08:25

Hapciusz kicsit hasonló helyzetben vagyok/unk mi is a társasházban. Annyiban más, hogy nálunk a lakógyűléseken nem tud válaszolni, csak hebeg-habog.

Segítőkész nonolet majd megírja hogy vállald el Te...

nonolet # 2017.05.21. 09:57

Bizony... nem pofázni kell... hanem lépni.

  • javasolni másik képviselőt (akar magadat)
  • lakógyűlést összehívni, előterjeszteni
  • elfogadtatni

Hajrá!

Parmi # 2017.05.21. 12:03

Bizony, így van, nagyon bölcs meglátás, mester :)
Volt is már rá példa, akkor még kicsit kevesen voltunk, feleslegesen nem hívatok újra össze lakógyűlést, csak akkor ha biztos lesz a többség.

Nagyon sok jelölttel beszélgettem, s biztos vagyok benne, hogy 10-ből 10 jobban csinálná, mint ez a mostani

nonolet # 2017.05.21. 12:30

Akkor miért is lettél morcos rám?

Parmi # 2017.05.21. 12:59

Mert ha valaki, akkor én nem csak pofázok.
S eléggé patthelyzet van, emiatt is írtam ide, hogy milyen helyeken, hol tudom esetleg megfogni az embert.
Sose mondtam, hogy ma jobb lennék, a lényeg, hogy a jelenlegi se "holnap" se "holnapután" nem lesz megfelelő.

MajorDomus # 2017.05.22. 20:20

Ha nem tudod magad mellé állitani a többséget ,akkor nincs miről beszélni!

Kockázatos elvállalni.

Lehet hogy kommunikációban és ,,törődésben jobb lennél,ez szinte biztos,de rengeteg ismereted hiányzik ehhez a feladathoz.
Sokba kerül a háznak,mire belejössz.

Parmi # 2017.05.22. 21:37

Nem én voltam az első számú opció, sőt.
Egy másik cég, aki referenciákkal bír