Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


MACSKAJANCSI # 2016.04.15. 07:34

kiegészítés:
attól, hogy még uniós tagország vagyunk...
de a gyakorlatban ez nemigen érződik...
sem a kereseti viszonyok, sem a demokrácia nem eu. és az emberi minőség sem...
a kivételektől eltekintve

MACSKAJANCSI # 2016.04.15. 07:32

hát igen, attól még uniós tagország vagyunk... volna mit tanulni, és főként felzárkózni a "szomszédokhoz"

Szomorú örökös # 2016.04.15. 05:18

MACSKAJANCSI
én nem is értem miért kell ezeket így nyomatékkal közölni, hiszen ez evidens kellene hogy legyen.

Nem értem, hogy miért csodálkozol rajta. Vezetés közben mobilozni is minden járműben, járművön tilos, mégis minden második-harmadik autós-kerékpáros bizony kőkeményen mobilozik. Mindezt azért teszi, mert semmilyen szankciót nem kap érte. Ez Magyarország, bevett szokás lett, hogy a szabályokra tojni lehet...sőt ha rászólsz, még neki áll feljebb. Ugyanez érvényes a dohányosokra is. A piacon örülök, ha nem égetik ki a ruhámat, ahogy leeresztett kézzel tartva a cigit elhaladnak mellettem...

MajorDomus # 2016.04.14. 22:24

Ezek szerint sehogyan.

MACSKAJANCSI # 2016.04.14. 10:35

Az erkélyen való "felelőtlen" dohányzással kapcsolatban szerintem egységes szabályozás lenne célszerű.

félreértés ne essék, nekem nem kifejezetten a dohányzással van a bajom, hanem azzal, hogy a dohányosok általában a csikket és a hamut is az erkélyen dobálják, szórják, a kevés kivételtől eltekintve.

éppen tegnap volt ebből egy eléggé kellemetlen probléma.
itt nálunk a 8 emeleten is dohányosok élnek.
szokásukhoz híven hamu csikk megy kifelé...
ezt az összes alatta lévő tűrni kénytelen...

tegnap valószínűleg nem nyomhatta el a csikket, mert beesett a 6 emeleti virágládába, amit most szereltek fel.
mivel föld sem volt benne a műanyag virágláda először csak füstölt, később lángra kapott.

tűzoltóság kivonult nagy erőkkel, s mivel a 6-on nem voltak otthon, így kívülről kellett megközelíteni az erkélyen lévő lángoló virágládát, amit sikeresen eloltottak.

tanúság többrétű.
a lakóközösség éberségének köszönhetően, a tűzoltóság már akkor értesítve lett, amikor még csak füstölt.
így mire kiértek, s kívülről feljutottak már a lángoló virágládát kellett oltani.

jelzem a dohányosokkal a legfőbb problémám az, hogy nem elég hogy a dohányfüstöt viselje mindenki körülöttük, még kártékonyak és veszélyesek is, mert ugye az igényesség nem éppen az erősségük, ezért idézik elő az ilyen veszélyes helyzeteket.
jelzem vannak kivételek, de a többség...

tegnapi napon írásban házirend módosításra került sor, a dohányosok figyelmét felhívva, hogy az erkélyen ablakon ne hamuzzanak, ne dobálják ki a csikkeket, mert bárkire ráeshet, babakocsiba beleeshet, lejjebb lévő erkélyre beeshet...

én nem is értem miért kell ezeket így nyomatékkal közölni, hiszen ez evidens kellene hogy legyen.

aki dohányzik, ő sem venné szívesen, ha épp séta közben a nyakába esne egy csikk...

vagy hogyan is van ez???

bundori # 2016.04.14. 03:58

Jutta, ne hallgass a közös képviselőre! Ő csak lepasszolja a problémát, vagy lefizették.
Ajánlom olvasásra a pékséggel kapcsolatos topikokat, hozzászólásokat, nekünk sikerült kipaterolni egy éjszaka is működő pékséget a ház aljából.
Figyelembe veendő jogszabályokat találsz az OTÉK rendeleteiben és az alkotmányban is.

MajorDomus # 2016.04.13. 19:56

Ha az Alapitó Okiratban nem szerepel a lakasoknal, akkor az erkèly is közös tulajdon.

Egyébként a nemdohanyzók védelméről szóló törvény!

Törpilla25 # 2016.04.13. 04:38

"Nemhogy a lakásod előtt de még az erkèlyeden sem dohányozhatsz!"
Szeretném megkérdezni, hogy az erkélyen való dohányzást mi tiltja? Az alattunk lakó erős dohányos, sokszor füstöl az erkélyen, szellőztetni sem lehet tőle, mert "feljön" a füst. Az SZMSZ-ben a közös (!) helyiségekben való dohányzás tilalmát határoztuk meg, a Tűzvéd. Szabályzatunk (amely kb.1 hónapos) sem tartalmaz ilyen tiltást.

MajorDomus # 2016.04.12. 20:02

Ja, és köszönd meg neki, hogy megspórolt neked 60.000 Ft-ot!

MajorDomus # 2016.04.12. 20:01

A közös képviselő a január 1-tol hatályos új tűzrendeszeti szabályoknak próbál érvényt szerezni. Ahol a virágok ajtórácsok miatt esetenként 60.000 ft bírságot szab ki a katasztrófavédelem néhány hülye lakó miatt. Ezt a társasháznak kell kifizetni és vagy be tudja hajtani vagy nem. Inkább hallgass rá! Nemhogy a lakásod előtt de még az erkèlyeden sem dohányozhatsz!

tigike- # 2016.04.12. 09:01

Tisztel Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Létezhet az, hogy a közös képviselő megtiltja a lakásod előtti dohányzást? ( mellettünk lévő házban nincs ilyen tűzvédelmi szabály ). Illetve az a kérdésem lenne, hogy VII. Ker közös képviselő bepanaszolására hol tudok intézkedni?Ajtó rácsért, virágért is szólva van. Köszönöm!

MajorDomus # 2016.04.05. 19:21

Úgy, hogy beszereltetsz egy hitelesített vizórát!

MajorDomus # 2016.04.05. 19:20

Úgy, hogy beszereltetsz egy hitelesített vizórát!

l.janee # 2016.04.03. 19:36

Sziasztok!

A társasházi közös képviselő 2015-ös évre 80E Ft víz tartozást szavaztatott meg a közgyűléssel a lakásomra. A lakást 2014 február óta nem lakja senki, így a tartozás teljesen irreleváns. Hogyan tudok fellépni a jogtalanság ellen?

MajorDomus # 2016.04.03. 18:04

Vagyis jól ismerik egymást!

Marad a hirdetés.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.03. 11:17

Vagy senki nem vállalja, vagy senkit nem hajlandóak a többiek megválasztani. Ha cég lenne, azt mondanám, inkább végelszámolják.

MajorDomus # 2016.04.03. 08:47

Jól tudod. 90 nap alatt 90 jelölt is fog jelentkezni.

Bár nem értem hogy egy ilyen kis házat miért nem tudtok házon belül megoldani.

onedin csanád # 2016.04.03. 08:44

Valószinűleg hirdetés lesz a vége, kár, hogy nem tudtok itt ajánlani senkit...a régi közös képviselőnek meddig kell még tovább vinnie az ügyeket ? április 18-ra hivott össze közgyűlést a lemondására, én úgy tudom, hogy a közgyűléstől számitott max 90 napig még el kell látnia a képviseletet ha addig nem találunk senkit...

onedin csanád # 2016.04.03. 08:44

Valószinűleg hirdetés lesz a vége, kár, hogy nem tudtok itt ajánlani senkit...a régi közös képviselőnek meddig kell még tovább vinnie az ügyeket ? április 18-ra hivott össze közgyűlést a lemondására, én úgy tudom, hogy a közgyűléstől számitott max 90 napig még el kell látnia a képviseletet ha addig nem találunk senkit...

MajorDomus # 2016.03.31. 19:01

Hirdetés

onedin csanád # 2016.03.31. 06:38

Tényleg budai képviselőre gondoltunk, mert az előző azért mondott fel, mert neki messze volt a Társasház ( Zuglóból )...
A környező házakban a tulajdonosok végzik ezt a munkát önszorgalomból,mindenféle jogi vagy más ismeretek nélkül, ingyen...nekünk viszont profi kellene, aki megbízható és a házban szükséges nagyobb beruházásokat is le tudja vezényelni...ha esetleg ismertek olyant aki megbízható és jó referenciákkal rendelkezik, kérem írjátok meg privátban...köszönöm !!!

MajorDomus # 2016.03.30. 20:28

Javasolnám a kerületben dolgozó
Közös képviselőket.

Komolyra fordítva :

Két lehetőség van, kiirtok egy pályázatot, pld. Újság hirdetés vagy ami célszerűbb a közeli társasházakban érdeklődtök az ottani képviselő munkájáról.

C változat. A három szomszéd ház
Képviselőjének közvetlen
megkeresésével kértek ajánlatot a házatokra.

onedin csanád # 2016.03.30. 12:44

Kedves Fórumozók !
Megbízható és garanciákkal rendelkező Közös képviselőt keresünk a XII kerületben, 12 lakásos társasházhoz.
Van valami ötletetek, hogy kihez fordulhatnánk ezügyben ?

MajorDomus # 2016.03.27. 21:47

Valóban így van. Miért nem hiszed el neki?

jutta82 # 2016.03.27. 21:01

Kedves Fórumozók!
A szomszéd társasház aljában működő bár belső kerthelyisége megkeseríti az itt lakók életét. A közös képviselőnk azt mondja, hogy birtokvédelmi eljárást kell kezdeményeznünk a jegyzőnél, de ezt ő a társasházunk nevében nem teheti meg.. Valóban így van? Nem járhat el a társasház nevében a jegyzőnél? Mind a 100 lakónak egyenként kell panaszt tenni? Most lesz éves közgyűlés és meg kellene vitatnunk a status quo-t.
Köszi és üdv: Judit