Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


MajorDomus # 2016.04.29. 20:11

Nem egyszerűbb ha megnézed az árajánlatot?

q8q8 # 2016.04.29. 09:02

Köszönöm a választ. Tehát a bírósághoz kell fordulnom.
De azt hiszem megvárom a munka elvégzését, akkor fogom tudni bizonyítani a túlszámlázást.

elfmage999 # 2016.04.29. 07:52

Sirtos!

Kicsit bicskanyitogatóan magabiztos vagy.

Ha visszamenőleg akarok emelni 1000 Ft-ot 10 hónapon át akkor mit csinálsz ha javasolok egy olyan határozatot hogy:

A x és y hónapok közötti időszakban keletkezett hiány fedezésére 10000.- Ft közös költség befizetést határoz el a ház aminek befizetési határideje határozat meghozásától számított 15 nap.

Erre varjál gombot!

Azt is próbáld bevésni a kis fejedbe, hogyha hoz a ház egy határozatot az mindaddig határozat és végrehajtandó míg abíróság fel nem függeszti és/vagy nem érvényteleníti.

q8q8 # 2016.04.29. 07:01

Korábban irtam, hogy a közgyűlést félrevezetve megszavaztattak egy felújítást. Nos most kijött a határozat és nincs benne sem összeg sem műszaki tartalom.
Mit lehet tenni ? Hol kell ezt bejelenteni ? Nekik nincs felügyeleti szervük ?

Sirtos # 2016.04.28. 21:14

Amikor piros hó esik, akkor lehet visszamenőleg közös költséget emelni!
Ha a mai napon hoznak egy határozatot, hogy 2015. januát 1-től 2015.12.31-ig havi 1000.-Ft-al megemelik az akkor kivetett közös költséget, az jogszerű lesz? Sírva röhögök!

MajorDomus # 2016.04.28. 17:03

Még közös költséget lehet visszamenőleg emelni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.27. 11:47

Ugyan már. Te sportból mondasz mindig ellent?

Sirtos # 2016.04.27. 10:16

Ez nem visszamenőleges hatályú törvénykezés!
Ha a Határozatot úgy hozzák meg, hogy 2012-2015 között a közös képviselő jogosan vette fel a képviseleti díján felüli +pénzt és azt most jóváhagyva ezt megszavazza a közgyűlés, az abban a pillanatban elvérzik a bíróságon.
Amiről te beszélsz az nem visszamenőleges hatályú határozathozatal, hanem attól a naptól érvényes, amikortól megszavazzák. Mondjuk április 29-től! Hogy abban mennyi pénzt és milyen célra szavaznak meg az egy más kérdés. De visszamenőlegesen nem lehet hatályba helyezni, hogy jogosan rabolta ki a kasszámkat a plusz pénz kivételekkel!

MajorDomus # 2016.04.20. 21:24

Meg a közgyűlés is!

A költségvetésről kizárólag a közgyűlés dönt, ha az idei költségvetésben beallitanak 1 millió Ft-ot a közös képviselő visszamenőleges dijazasára, s lesz annyi hülye, aki meg is szavazza, akkor az van. Pont.

MajorDomus # 2016.04.20. 21:24

Meg a közgyűlés is!

A költségvetésről kizárólag a közgyűlés dönt, ha az idei költségvetésben beallitanak 1 millió Ft-ot a közös képviselő visszamenőleges dijazasára, s lesz annyi hülye, aki meg is szavazza, akkor az van. Pont.

Sirtos # 2016.04.20. 20:20

Bebizonyosodott, hogy a közös képviselő éveken át több pénzt vett ki az üzemeltetési számlánkról Közös képviseleti díjának fejében, mint amennyiről a közgyűlési határozata szólt. Egy most befejeződő perben a bíróság is jogerősen kimondta, hogy szabálytalanul lett kivéve a közös képviseleti díj többlete. A közgyűlés határozata adja a jogot és nem a költségvetésben feltüntetett ellentétes összeg, ezért a tervet elfogadó határozatot érvénytelenítette.
Most arra készül a közgyűlésen a közös képviselő, hogy megszavaztat egy olyan határozatot, amelyik visszamenőleg jogossá teszi neki a többletkivételt is.
Kérdésem: 2016 áprilisában hozhatnak olyan határozatot a tulajdonosok a közgyűlkésen, ami 2012-től lenne visszamenőlegesen hatályos és akkor annak értelmében jogos volt a többlet közös képviseleti díj kivétele?
... vagy visszamenőlegesen is érvényes törvényeket csak orbán viktor hozathat?

MajorDomus # 2016.04.20. 19:38

Inkább a közös képviselőtöl kérj elnézést, mert őt sértetted meg.

q8q8 # 2016.04.20. 11:08

Értem, köszönöm válaszát. Ezek szerint ez ellen már semmit nem lehet tenni. Én mégis becsapva érzem magam és az az érzésem, hogy az erősen túlárazott felújításból neki is származik némi haszna. De valószínű csak a rosszindulat szól belőlem, amiért előre elnézést kérek mindenkitől.

Immaculata # 2016.04.20. 09:41

Rendben.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.20. 09:35

No tehát: ha a határozat arról szól, hogy felújítják a vízhálózatot max 3 milliós keretből, akkor tök mindegy, hogy hány csapra hivatkozott a közös képviselő a tulajdonosok meggyőzése végett.

Immaculata # 2016.04.20. 08:32

[vállat von] ... mert egyébként lehetetlen.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.20. 07:52

500 csapra lett megszavazva a 3 mFt. Ha csak 50 csapot cserélnek ki, akkor arányosan annyival kevesebbet kell megfizetni.
A határozatnak a rendelkező részét lehet és kell végrehajtani, az indoklását nem.

q8q8 # 2016.04.20. 06:13

Köszönöm a válaszokat. Még nem jött ki a határozat, de nagyon csodálkoznék ha benne lenne. Utólag lehet kérni, hogy tegye bele, ha véletlenül kimaradt volna ?

MajorDomus # 2016.04.19. 18:59

Kérd ki az árajánlatot!

Immaculata # 2016.04.19. 17:54

500 csapra lett megszavazva a 3 mFt. Ha csak 50 csapot cserélnek ki, akkor arányosan annyival kevesebbet kell megfizetni.
A közgyűlési jkv-ben feltétlenül szerepelnie kell a fenti adatoknak.

q8q8 # 2016.04.19. 10:55

Tisztelt Fórumtársak!
(Sajnos az előbb rossz helyre irtam.)
Segítségeteket szeretném kérni. Nemrégiben volt egy társasházi közgyűlés, és ott szavazni kellett a fűtéscső rendszer felújításáról. A közös képviselő felvázolta, hogy tragikus a helyzet és hogy közel 500 csapot ki kell cserélni közel 3 millió forintért. A jelenlévő csekély létszám gyorsan megszavazta, azonban amikor megnéztem az árajánlatot akkor kiderült, hogy csak 50 csapról van szó. Amikor felszólaltam, hogy félretájékoztatott a képviselő azt mondta nem ért hozzá. Szintén felvetettem, hogy így viszont már túlzott a 3 milliós ajánlat, azt mondta esetleg kérhet be még egy ajánlatot.
Az a kérdésem, hogy ilyenkor mit lehet tenni, hiszen mindenkit becsapott, viszont a csere ilyen árban el lett fogadva a "közgyűlés" által. Tehát indulhat a munka közel háromszoros áron.

MajorDomus # 2016.04.17. 13:34

Megyek idén is, olcsóbb mint a Balaton.
Tôrpilla
Az erkèly is beleesik a tiltásba.
Ki keresem az idevonatkozot a héten.

MACSKAJANCSI # 2016.04.17. 09:28

MajorDomus, menjél te Törökországba!!! vagy akárhová...
én inkább Ausztriát választom, mint uniós szomszéd!!!

Törpilla25 # 2016.04.17. 05:14

Major Domus:"Ha az Alapitó Okiratban nem szerepel a lakasoknal, akkor az erkèly is közös tulajdon.
Egyébként a nemdohanyzók védelméről szóló törvény!"
Nálunk az erkély magántulajdonban van. Rákerestem a törvényre, nem találom ezt a tiltást. A közintézményekre, közterületekre vonatkozóan állapít meg tiltást a törvény. ... vagy "csak" nem találom. Kérlek írd meg, melyik szakaszára gondoltál. Köszönöm előre is.

MajorDomus # 2016.04.15. 19:09

Menj el 2 hétre nyaralni Törökországba, mindjárt látod a különbséget.