Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


zital # 2013.01.09. 13:01

Én ugyan nem vagyok jogász, de józan paraszti ésszel úgy gondoltam, hogy igenis bűnügy, ha meghamisítja a kk a könyvelést. Ha hivatalosan készít egy év végi elszámolást x záró egyenleggel, aztán egy féléves elszámolást egy, a záróval megegyező nyitó egyenleggel, majd hónapokkal később - egy elvesztett per után - kiállít egy újabb elszámolást az eddigiektől különböző nyitó egyenleggel és innentől ezt tartja alapnak -> akkor ez jogilag biztos nem stimmel, okirat hamisítás, csalás, mittomén. Ugyanígy a jogtalanul - bírósági ítélet ellenére - rám áthárított perktg bekönyvelése sem tiszta.

Bár nem vagytok egy állásponton, de én az eddigiekből azt szűrtem le, hogy 1. kell egy polgári peres eljárást indítanom, hogy lekerüljön a "számlámról" a jogtalan terhelés és 2. rendőrségen meg feljelenteni hanyag kezelés/csalás/ilyesmi miatt

ÜTK # 2013.01.09. 13:03

Valamint...én ragaszkodom ahhoz az álláspontomhoz, hogy a tulajdonosnak minden joga megvan, ami kell neki, sőt sokkal több joga van, mint nekem vele szemben, csak! A lakásprivatizáció után cc 23 évvel, még mindig lövésük nincs a jogaikról, kötelezettségikről. Lásd ezen a fórumon is évekre visszamenőleg ugyanazokat az alapvető kérdéseket teszik fel...
Azzal sokkal nehezebb megbirkózni, ha egy magadfajta beköltözik egy soklakásos th-ba, és bármi áron széllel szembe akar hugyálni :)

ÜTK # 2013.01.09. 13:14

Jaj Istenem ! Könyvelést hamisítani:))) Ez vicces.
Kár itt szót vesztegetni, azt hiszem. Eriggy jelenteni, perelni, minek kérdez aki ennyire okos, és amúgy is csak azt hallja meg, amit amúgy is hallani akar...

ragyasdezso # 2013.01.09. 15:35

Mufurc_nagyon
Csak az a baj az érveléseddel, hogy a k.k.-nak a társasháznak kellene vagyoni hátrányt okozni! Az meg ebben nem valósult meg! Szóval tanulmányozd még a Btk.-át, csak találsz valami elfogadhatót!

zital
A könyvelés úgy látom távol áll Tőled, mufurc sem ért hozzá, szóval óvatosan a feljelentéssel!

Mufurc_nagyon # 2013.01.09. 16:54

Kedves agyasdezso!

Bocsi. Elkerülte a figyelmét, hogy az ütk. az elvesztett per költségét nem fizette be a társasház számlájára.
Így a társasháznak okozott kárt.
Ha átutalta volna az összeget (biztosítás), akkor valóban nem történt bűncselekmény.
DE
Megtetézte avval, hogy egy tulajdonosra terhelte.

Amennyiben a naplófökönyvet megnézem ott nincs nyoma a kérdéses összeg megtérülésének. A tulajdonos megterhelése OTT nem látható;-)
Így nem kellett hamisítani a kömyvelést.
A Ttv. nem írja elő a tulajdonosok "belső" folyószámlájának a vezetését.
Ó A SZvt ÁLTAL ELŐÍRT SZABÁLYZATOK !!!!!!

A tulajdonosok azért fizetnek egy hozzáértőnek, hogy nekik ne kelljen. Csak az a baj, hogy egyes esetekben hiába fizetnek.
Egy kicsit átfogalmazva, aki megbízást kapott az észt is kapott hozzá;-)

Kedves ÜTK-
  • a tanácsát már 6 hónapja megfogadtam.
Az eredményről beszámolok;-)

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

ÜTK # 2013.01.09. 20:10

Mert ha megnyeri, akkor felveheti a perköltséget?
És már megint marhaságot beszélsz, mert Te komplett könyvelést akkor láttál, amikor én a Holdra léptem.
Egy tulajdonos megterhelését a főkönyveben ha meggebedsz se fogod látni :) Mert abban, az nem létezik.

Melyik tanácsomat is fogadtad meg? Orvoshoz mentél végre? Hosszú lesz a kezelés?

MajorDomus # 2013.01.09. 21:18

na,akkor kezdjük elölröl.
nem akartam beleszólni,mert muff hülyesége már fárasztó.

de.
Zita az az eset,aki véres drámát körít a képviselők hibájából,muff meg adja alá a lovat,ugyanakkor a saját hibáját csak ugy mellékesen megemliti.

ha 20.000 Ft- al törlesztette a tartozást egy évig,akkor legalább 200.000 Ft közös költség tartozást halmozott fel.

a képviselő erre inditotta el a végrehajtást. a per nem Zita győzelmével szünt meg,
hanem a biróság miután a felperes nem jelent meg,( s ez a képviselő első hibája),s nem kérte. a tárgyalás távollétében történő megtartását,ezért a pert megszüntette.

a közös képviselő nem hamisitotta meg a könyvelést ,hanem teljes joggal felszámitotta a több éves tartozásra a törvényes késedelmi kamatot.

akkor ez 9% volt,vagyis 220 ezer Ft közös költség tartozásra pontosan 20.000 Ft.

a közös képviselő ezt mint régi tartozást természetesen beáliltotta az adós közös költség folyószámlájára mint negatív előirást.

ha Zita emiatt feljelenti a képviselőt,akkor őt is ki fogják röhögni.Igy - eddig - csak ,,muff,, - ot.
az kétségtelen,a képviselő is hibázott,köteles tételes kimutatást adni a tulajdonosnak a tartozásáról.a felszámitott késedelmi kamatról,a jogalap ( szmsz) feltüntetésével.

erre még Zita vádolja csalással,és hűtlen kezeléssel a képviselőt? tudja egyáltalán Mit jelent ez a fogalom ?

évente felszámitom a késedelmi kamatot,nem egyszeri 9 %- ot.
nem kell felhalmozni a tartozást,akkor nem kerül ilyen helyzetbe.

a képviselő hibázott,de. nem veszitette el a pert,s ami fontos,nem mondhat le a társasház követeléséről .
a pert el is lehet vesziteni, annak a kölségeit. nem lehet tőle követelni.

az egészben az a szép,hogy nem Zita mulasztása,jelentős tartozása a téma,hanem a piszok képviselő aki a társasház érdekelt képviselve próbálja ezt behajtani.

az kiabál akinek . a háza ég.

ugy gondolom,a k.k által behajtott késedelmi pótlék többszörösen fedezi a per
kölségeit.

Zita. tanácsot kért. Ime.
a legközelebbi közgyűlésen kérd a közgyűléstől hogy -mivel megfizetted a tartozást - engedje el a késedelmi kamatot és perköltséget. ha erről határozat van, a képviselő köteles végrehajtani.
csak arról ne feledkezzen meg,hogy ezt felvetesse a közgyűlés. napirendjére. is.

Mufurc_nagyon # 2013.01.10. 10:15

Kedves Maj és ÜTK!

Sajnos a szemem színéről nem tehetek és itt másról van szó.

Nem tudhatjuk, hogy a th. SzMSz-e taglalja é a késedelmi kamatot és a pénzügyi szabályzat leírja annak a számítási módját;-)

zital nem hallgatta el a tartozás tényét, mert akkor nem tudnánk róla. A megjelenés hiánya miatt megszüntetett per költségei a felperest terhelik.
A felperes a th. és nem a tulajdonos.
Az ütk nem jogosult eldönteni azt, hogy a hibájából keletkezett költségeket kire terhelje rá.

Amennyiben az alperes veszít akkor a perköltségek őt terhelik.
Miért venné fel az ütk. ezt a pénzt. Főleg, ha ügyvédet alkalmaz és a törvény kötelezi a képviseletre;-) (meg a szerződés, amit aláírt)

A következő kgy.-felmentheti az ütk-t az általa okozott kár megfizetésétől (ha annyira hülyék a tulajdonosok), de addig az ismertetett okok miatt fenn áll a gondatlan kezelés alapos gyanúja;-)

Ja és ..... vessző, hogy stílusos legyek;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2013.01.10. 21:21

érdemben nem tudsz vitatkozni. A késedelmi kamat SZMSZ nélkül is felszámitható az. adósnak a Ptk Alapján.

szerintem maradj a vesszőnél! !!!

te is jobban jársz és mi is.

Mufurc_nagyon # 2013.01.11. 07:19

Kedves Maj!

Ajánlom, hogy peres eljárás alapján próbáljon a tartozás után 9% késedelmi kamatot elérni, anélkül, hogy a közgyűlés ezt megszavazta volna vagy az SzMSz ben nem rögzítették.

Természetesen tudomásul veszem, hogy Önnek véleménye alapján nem tekinthető állításaim hiteltérdemlőnek.
Mivel a fórumon más is tartózkodik, lehet azok másképp látják a "dolgokat"


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2013.01.11. 08:18

a késedelmi kamat mindenkor a jegybankk alapkamathoz igazodik,
amít a kormány a költségvetési törvényben határoz meg.

az SZMSZ ek többségében 20 % késedelmi kamatot határoznak meg,s ezt is
megitéli. a biróság, ha nincs SZMSZ vagy errő nincs rendelkezés,akkor a jegybankk alapkamat kétszeresét itéli meg általában.

a 9 % ehhez még barátságos.

nekem tavaly 34 tárgyalásom volt a biróságon ilyen s hasonló ügyekben,neked mennyi volt? ??

Mufurc_nagyon # 2013.01.11. 17:20

Kedves maj!

Én ugye nem értek hozzá, de az értékadó kamatot mintha a Nemzeti Bank adná meg?

Nem véletlen, hogy atyánk betuszkolja embereit ooda, hogy befolyásolni tudják az értékadó kamatot;-)

Én személy szerint csak úgy tudom elképzelni a 20% késedelmi kamat SzMSZben rögzítését, hogy a tulajokat megvezették és erre külön nem hívták fel a figyelmüket.

Szerintem az a cél, hogy jöjjön a many. Ha a tulaj nem dafke nem fizet, akkor teljesen felesleges további ősz szálakat fonni a hajába. Elég csak a betéti kamat;-)

Most mondjak olyan tevékenységet amit Ön biztos, hogy kevesebbet csinált? Én szerény ember vagyok ;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2013.01.11. 22:21

tényleg nem értesz hozzá.

szerinted melyik a jegybank Magyaroszágon?
az SZMSZ ek 2004 ben készültek,amikor kötelező volt,az akkori kamatszintekkel.
azóta is ez maradt bennük,mert minden kamatcsökkentésre nem módositottak SZMSZ t.
sőt emiatt egyáltalán nem.
nem a foglalkozásaidat irigylem,csak arra utaltam, amatőrként olyanról vitatkozol,
amiről sem tapasztalatod sem gyakorlatod nincs, nekem meg napi rutin

Mufurc_nagyon # 2013.01.12. 07:07

Kedves Maj!

Mondtam, hogy nem.

A Nemzeti Bank, mióta egyezik meg a kormánnyal?
Hogyan lehet költségvetési törvényben egy havonta felülvizsgált, más önállószervezet által meghatározott értéket előírni?

A SzMSZ-ben úgy is elő lehetne írni, hogy az aktuális mértékadó kamat 1,5 szerese.

Azt elhiszem, hogy a "majas" házakban nem a tulajdonosok és a célszerűség határozza meg az SzMSz változásának időpontját. (munka van vele)

No én nem maj tapasztalatával vitatkozom, hanem az állításaival.;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2013.01.13. 00:00

olvasni sem tudsz?

,,a jegybanki. alapkamathoz igazodik,,

ennek Alapján határozza meg az országgyűlés a költségvetési tötvényben a kés.kamat mértékét.

hogy lehet...? kérdezd meg tőlük.
az én házaim miatt meg ne aggódj.nem százalékban van rögzitve....
de mindenki óvakodik adós lenni! !!

Mufurc_nagyon # 2013.01.13. 09:17

Kedves Maj!
Én szívesen tanulok mindenkitől.

Talán, ha egy kormány- határozatszámot közölne a késedelmi kamatról;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2013.01.13. 10:03

van is Mit.

Olvasd el a Ptk - ban.

ragyasdezso # 2013.01.13. 12:59

Mufurc_nagyon

Tényleg hülyeségeket írsz!
Aki a pénztartozását késve fizeti meg, késedelmi kamatot köteles fizetni. A kamatfizetési kötelezettség a főszabályként a késedelembe esés időpontjától kezdődik és akkor is fennáll, ha a felek nem kötötték ki külön szerződésben.
A felek a szerződésükben megállapodhatnak a késedelmi kamat mértékéről. (SZMSZ)

2012. április 1-jét követően magánszemélyek egymás között megkötött szerződéseiben kikötött kamatláb a jegybanki alapkamat 24 százalékponttal növelt mértékét meghaladó részében semmis, azaz érvénytelen!

ragyasdezso # 2013.01.13. 13:00

MajorDomus

Nálam igen: pontosan 24%.

Mufurc_nagyon # 2013.01.13. 20:58

Kedves Hozzászólók!

Hát igen. A mellébeszélés magasiskolája.

Ezt állította Maj professzor

a késedelmi kamat mindenkor a jegybankk alapkamathoz igazodik,
amít a kormány a költségvetési törvényben határoz meg.

Meg ezt is

,,a jegybanki. alapkamathoz igazodik,,

ennek Alapján határozza meg az országgyűlés a költségvetési tötvényben a kés.kamat mértékét.

És én írok hülyeségeket.

Természetesen a Ptk. rendelkezéséről és az SzMSz és a szerződések hatályával tisztában vagyok.

DE NEM ERRŐL BESZÉLT Maj.

Ilyen mértékű kamatot csak az hagy jóvá, aki ezt nem olvasta el az SzMSz tervezetét.
Én biztos megtámadnám bíróságon, ha a közgyűlés ezt elfogadná;-)
A bíróság az alapkamat kétszeresét hagyná max. jóvá;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

szaszabi00 # 2013.01.17. 11:18

T. Tanács adó!

Társas házi lakó közösségünk panel program keretében, a fűtőtestek költség megosztóval lettek felszerelve. A megosztás 30-50% ill. 70-50% osztódik lakásonként mérő szerint. Szerencsések közé tartozunk mert minden hónapban leolvassák és a mért értéket füzetjük, amelyről a lak.szöv. értesítést küld lakásokra lebontva,
így minden tulajdonos láthatja az összesített fogyasztást, és abból a ráeső részt.A többi hogy hogy oszlik meg rejtve marad.
Van a közösségbe olyan lakás amelyet a nyár folyamán elkezdtek felújítani, és még mindig tart a felújítás és itt a mérő berendezések nem lettek időbe felszerelve. Ők ilyen esetbe mi után füzetnek?! vagy a többség füzet helyettük átmenetileg?!
Lehetséges kérés lenne-e hogy a lakó közösség megtudja a megosztás teljes adatait egy összesített tájékoztatón? A k.képviselet mereven elzárkózik ettől, mondván ez minden család magánügye. Viszont már volt rossz tapasztalatunk a víz mérővel kapcsolatba is ezzel a családdal. Elfelejtették leolvasni a vízfogyasztásukat és a vimzű ráterhelte a közösségre amit a lak. szöv. ki is fizetett utánjárás nélkül és csak egy lakó reklamácíója után kezdtek utánajárni a dolognak ahol fény derült a + 20 000 Ft. vízdíjra.
A fűtésnél kicsit más a helyzet mert ott nem összesítenek hanem havonta lebontva füzetünk és nincs utóegyeztetés. Sok lakónak az a véleménye, hogy szeretné tudni hogy miért füzet és mennyit!

Válaszukat előre is köszönjük: Kisvárosi Lakóközöség.

Nildi # 2013.02.21. 19:10

T. Tanácsadó!

A mi társasházunkban az jelenti a problémát, hogy a közösképviselőnk nem csinál semmit.Ha probléma keletkezik, csakis akkor történik valami, ha már nagy a baj. A kerületben rengeteg pályázati kiírás van a mi társasházunk még soha egyetlenre sem adott be pályázatot. A lakók nagy többsége meg sem jelenik a közgyűléseken, viszont van 4 régi lakónk akik között a közösképviselővel különböző összefonódások vannak,(annak idején ők hozták a k.k.-t) ők azok akik rendszeresen ott vannak a közgyűlésen, az egyik az i.b. tagja, írnok, aláíró, stb. kizárólagosan ők hozzák a döntéseket, de általában azt, hogy nem történik semmi.
Hogy tudnám, tudnánk elérni, hogy végre csináljanak is valamit?
Kötelezhetjük a közösképviselőt, hogy nem csak a muszájjal foglalkozzon?
Ha a 4 tulajdonos a teljes ház 20%-os tulajdoni hányadát képviseli, mennyi kell a közösképviselő leváltásához minimum?

Köszönöm: Nagy Ildikó

Mufurc_nagyon # 2013.02.22. 19:24

Kedves Nildi!

A tennivalókról és az iratmintákról az alábbi linken talál segítséget


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2013.02.22. 22:10

Ildi

hivjátok meg muff-ot közös képviselőnek.

egyébként határozatképes közgyülésen egyszerü többséggel leváltható,ha ez szerepel a napirenden

csak odáig lesz nehéz eljutni. ilyen közgyűlési részvétel mellett 20% nagyon sok.

mf2005 # 2013.03.10. 11:04

Kedves Hozzáértők !

Szeretném megtudni, jogos-e késedelmes közös költség fizetés esetén a tárgyhót követő hónap 1-től számított (évi) 20% késedelmi kamat felszámítása.
Ha felszámítható kamat maximális mértékét leírva hol találom meg ?

Köszönettel !

Molnár Ferenc