zártkerti ingatlan adásvétele


Judy76 # 2016.04.05. 20:13

Kezdem elveszíteni a hitemet abban, hogy hozzájuthatok a örökösrészemhez... Már régóta fordulok hozzátok segítségért, minden tanácsot megfogadtam, de sajnos még mindig nem oldódott meg. Naivan hittem a hugomnak, hogy hitelt vesz fel és abból kiváltja a tulajdonrészemet, mert még mindig ragaszkodik ahoz, hogy meg akarja venni. A helyzet most az, hogy a sokadik "jövőhét" is eltelt de pénz még sehol. Húsvét előtt úgy váltunk el, hogy "a bankban azt mondták legkésőbb április 5-ig folyósítják a hitel". Tegnap felhívtam, még alá sem írta a szerződést és megint hiányzik valami papír a központból... kezdem feladni, elfáradtam. Nagyon régóta várok már erre a pénzre és egyre jobban kellene, lassan napi megélhetési gondjaink vannak. Ami a legelkeserítőbb, hogy lenne egy vevő az egész ingatlanra.... Tudom, forduljak a bírósághoz, de miért??? Miért lehetséges, hogy ő engem ilyen helyzetbe hozhat és ne, elég hogy 2 éve a pénzére várunk, még kezdjek bele egy hosszú pereskedésbe is, amiben számtalanszor elbukhatok újra meg újra, mert neki joga van.... én a jogomat miért nem érvényesíthetem? A fele tulajdont árulom, de esélytelen.. :(

Bea1 # 2016.04.06. 06:10

Nincs egy "nagycsaládos ismerősöd" akik jó nagy hanggal kimennének, és tetszene nekik az ingatlan? pont alkalmas lenne sertés és lótenyésztésre nekik, 8 gyerekük és házastársaik ott lakhatnának,stb, stb.

Ha ez nem működne, vagy nem tartod etikusnak, műveletlen zártkertet egy évre elvehet az önkormányzat a tulajoktól, és közmunkásoknak adhatja művelésre... ugyanaz a helyzet előállhat.

NagySSándor # 2016.04.28. 06:42

Kedves Bea1!Köszönöm a válaszát!

MajorDomus # 2016.04.28. 16:51

Judy76
Elég lesz egy ügyvédi levél, okosan megfogalmazva. Nagy mértékben elősegíti a hitel felvételét.

NagySSándor # 2016.05.09. 15:20

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék arról, hogy a zártkertek művelés alóli kivonásának ez év végéig szóló határideje nem lesz esetleg meghosszabbítva?

Köszönöm!

Nagy S. Sándor

lajcsó # 2016.05.09. 17:00

A törvénymódosítás az Országgyűlés hatásköre.

MajorDomus # 2016.05.09. 19:22

Nem szerepel a nyári ülésszak napirendjén!

NagySSándor # 2016.05.10. 13:09

Köszönöm!

MajorDomus # 2016.05.10. 18:26

Ősszel még lehet!

NagySSándor # 2016.05.11. 05:55

Köszönöm!

MajorDomus # 2016.05.11. 19:48

Úgy tudom illetékmentes

MajorDomus # 2016.05.11. 19:48

Úgy tudom illetékmentes

lajcsó # 2016.05.21. 18:50
  1. Díjmentes.
  2. Kb. 1 hónap.
  3. Igen.
  4. Semmi nem tiltja.
  5. Ezt a földhivatal tudná megmondani pontosan, de nem olcsó.
  6. Illetéket kell fizetni.
Bea1 # 2016.05.22. 06:14

Az eladási ár az illeték alapja.

Bea1 # 2016.05.22. 11:13

hacsak ki nem vonják azt is. De nem elég a szomszédi titulus, mindenképp regisztrált földművesnek kell lennie!

Ha az, és szomszéd is, és nem vonatják ki azt is, és eladásra kínálják, akkor nagy esélye van,hogy tudja gyakorolni az elővásárlási jogát.

lajcsó # 2016.05.22. 11:48

"Kérdezném, ha megveszem a kivonatott zártkertet, a szomszédos földre gyakorolhatom az elővásárlási jogomat, mint földműves szomszéd?"
Nem!
"szomszédos föld: az olyan föld, amely - a település közigazgatási határától függetlenül - a jogügylet tárgyát képező földdel közvetlenül, illetve önálló helyrajzi szám alatt nyilvántartott út, árok, csatorna közbeékelődésével közvetve érintkezik;" (Földforgalmi törvény)

Bea1 # 2016.05.22. 13:55

Aha. Én szomszédos földön a szomszédos zártkertet értettem.

Ezek szerint rosszul.

lajcsó # 2016.05.23. 06:38

Zártkerti ingatlan is lehet szomszédos föld, ha még nem vonták ki a művelés alól. (A zártkerti művelés alól kivonást követően már nem felel meg törvény földre vonatkozó kritériumainak.)

HorvathE # 2016.07.26. 17:37

Tisztelt Fórumozók!

Nekem az a kérdésem, mit tehetek:
Szeretném átminősíttetni a zártkerti ingatlanomat, azonban az osztatlan közös tulajdon. A másik félnek két tulajdonosa van egy elvált házaspár. Az volt férj is szeretné az átminősítést, azonban a volt feleség nem írja alá a kérelmet, mert attól fél, hogy ezzel át akarják őt verni és elveszti a tulajdonjogát. Ez azért van, mert nem érti az egészet. A fia nem tudja meggyőzni, hogy de nem származik belőle hátránya... Nekem már megvan a vevő az ingatlanra, csak erre várok, hogy az átminősítés meglegyen.
köszönöm a segítséget: HorváthE

lajcsó # 2016.07.26. 18:06

Akkor vegyétek meg tőle a részét!

HorvathE # 2016.07.27. 07:22

Köszönöm a tanácsot...
Nem akarja eladni, ragaszkodik hozzá, bár sok éve nem lakik ott, csak az elvált férj vagy élettárs...! Meg hát én is el akarom adni a sajátomat, nekem már megvan a vevőm. Minél előbb szeretnénk megkötni az adásvételt. A kifüggesztéses eljárás túl bonyolult és hosszú és olvastam arról, hogy a földbizottság keresztbe tehet. Ezt szeretném elkerülni az átminősítéssel. Azt olvastam, hogy a kérelem a zártkert egy részére is vonatkozhat, de akkor telekmegosztás kell. Az is elég bonyolult és költséges procedúra.

csizmatimea # 2016.08.13. 11:34

Tisztelt Fórumozók!

Zártkerti ingatlan vásárlása esetén a hosszú eljárási idő miatt kieshetünk a 2016 decemberi átirási határidő alól, míg a nevünkre kerül. Az a kérdés, hogy a határidő lejárta után hogyan lehet és kb milyen költséggel kivonni a művelés alól? Milyen lehetőségek vannak?

Köszönöm! Tímea

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.13. 13:25

Szerintem az a kérelem benyújtásának a határideje.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.13. 13:26

Jaaa, értem, mit kérdezel. Nem kell megvárni, amíg a tulajdonjogotokat bejegyzik. Addig is bejelenthetitek a művelésből kivonást.

lajcsó # 2016.08.13. 16:39

"Milyen lehetőségek vannak?"
Ha mégsem jönne össze: tulajdonosonként max.400 négyzetméter termőföldre lehet kérni a földhivataltól a más célú hasznosítás engedélyezését!
Ha ketten vagytok tulajdonosok, az már 800 négyzetméter!