zártkerti ingatlan adásvétele


Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.15. 07:44

Kicsit félreértetted a tényállást.

Anita02 # 2016.08.27. 09:28

Tisztelt Fórumozók!

Művelési ág alól kivett területet szeretnék vásárolni, mi a pontos lefolyása és költsége ennek?(adás-vétel,illeték stb.)

Ha jól tudom, 3%-a beépíthető, én ezt hivatalos úton szeretném megoldani (35 2m). Ki járta már ki ezt az utat? (ingatlan terveztetés, építés, elfogadtatás, bejegyeztetés)
Ezek kb. mennyi időt és milyen összegeket emésztenek fel?

A válaszokat előre is köszönöm, üdvözlettel:Anita

happycat # 2016.09.29. 13:09

Tisztelt Szakértők!

Szeretnek tájékozódni zartkert eladással kapcsolatban, es segitseget kérni.

2013 szeptembereben vettünk egy zartkertet 720 nm. Van rajta egy szerszámos. Akkor atlett irva ugyved intezte lanyom nevere lett iratva, edesapja vette neki, de. Ő mar nincs közöttünk, o is gondozta.

2016 marciusaban atminosittettem megis jott a papir a foldhivatalbol. El szeretnenk adni, kerdesem a koverkezo lenne.

Minek tudom árulni? Sima telek, vagy csak egyszerubb az eladása? Lehet rá epiteni? Ezeket szeretnem megerteni :)
Es az adozas, kell a lanyomnak utana adozni? Osszevonni a jovedelmevel, es ha igen akk mennyit, számít hogy mennyiert vettuk es adjuk majd el.

Köszönöm a válaszokat segitseget

Szép napot

AnitaFüli # 2016.10.23. 14:03

Tisztelt Szakértők!

A segítségüket kérném!
Édesanyámnak van egy "zárt kert" besorolású 1440~pár négyzetméter nagyságú telke Kecskeméten, melynek tőszomszédságában a telek egyik végében egy háromszög alakú rész az Önkormányzat tulajdona,(Jelenleg a körbekerített, édesanyám tulajdonában lévő telken belül helyezkedik el) mely 80 négyzetméter.
Szeretnénk erre a telekre építeni, de nem haladja meg az 1500 m2-t, csak ha esetlegesen megvásárolná hozzá ezt a kis területet az önkormányzattól.
Kérdésem az lenne, hogy ennek mik a feltételei, hogyan zajlik le ez a folyamat?
Van e a lehetőségük a szomszédoknak is megvásárolni ezt a telket ha édesanyám felveti ötletét az helyileg illetékes földhivatalnál?(Tekintve hogy a szomszéd telkek is kisebbek 1500 m2-nél.)
Segítségüket előre is köszönöm!
Tisztelettel: Fülöp Anita

lajcsó # 2016.10.23. 21:43

"Kérdésem az lenne, hogy ennek mik a feltételei, hogyan zajlik le ez a folyamat?"
A legegyszerűbb az lenne ha kivonatnák a zártkerti művelés alól. Ebben az esetben nincs elővásárlási jog.
Ha ez nem megy akkor a Földforgalmi törvény szerint kell eljárni (kifüggesztés).
Hatósági jóváhagyás egyik esetben sem kell!

nanemaaa # 2016.11.10. 07:20

orsi2013
Mielőtt a kútba ugrasz, nézz utána a dolgoknak. A szántó szerintem nem zártkert.

lajcsó # 2016.11.10. 11:20

"A szántó szerintem nem zártkert."
A zártkerti ingatlan is lehet szántó művelési ágú. De mivel ki akarják/fogják vonatni az ingatlant a zártkerti művelés alól, a művelési ág nem releváns tényező.

nanemaaa # 2016.11.10. 14:09

lajcsó
Persze. Már ha szántót teljes terjedelembe ki lehet vonni. Ha a kérdező a "kivett zártkert" művelési ágra hajt, hogy lakóépületet építhessen, mint ahogy gyanítom, számára egyáltalán nem mindegy, hogy miből mivé lesz kivonva.

lajcsó # 2016.11.10. 20:02

A teljes terület kivonható a zártkerti művelés alól. Másként nem is lehet. A kérdező elsődleges szándéka a csere, ami csak a kivonást követően lehetséges.
A tervezett cserének adóvonzata nincs feltételezve, hogy az ingatlanok azonos értékűek. Illeték 4 %. (Mindkét részről)

lajcsó # 2016.11.11. 17:43

"vásárolnék, de zártkerti, művelés alól kivont területű ingatlant."
Na, ezért nem vagy jogosult illetékkedvezményre. Illetékkedvezményre csak másik lakás vásárlása esetén lennél jogosult.

Vape13 # 2016.11.24. 21:12

Tisztelt Fórumozók!

Ha veszek egy zártkerti ingatlant, drágábban, mint amennyiért eladom a lakóingatlanom és a garázsom, akkor csak a különbözet miatt kell ílletéket fizetnem? Vagy a zártkert teljes vételi összege után? Utóbbi esetén adóznom is kell az eladott ingatlanok után?

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.24. 21:44

Nem; igen; lehet.

pepe112112 # 2016.12.03. 07:02

üdv mindenkinek!
Olyan kérdésem vagy kérésem lenne , honnan lethet letölteni egy zártkerti gyümölcsös adás vétele szerződés mintát . segit séget előre is köszönöm .
üdv zoltán

lajcsó # 2016.12.03. 07:34

A http://hirdetmeny.magyarorszag.hu/ oldalon találsz közzétett szerződéseket. Ezek ugyan nem minták, hanem kész szerződések.

pepe112112 # 2016.12.03. 14:18

köszönöm szépen ügyvéd úr de sajnos ezzel nem tudok boldogulni .Én olyanra gondoltam amit csak ki kel tölteni. Olyan nyomtatvány nemlétezik?
üdv zoltán

lajcsó # 2016.12.03. 20:26

"Én olyanra gondoltam amit csak ki kel tölteni. Olyan nyomtatvány nemlétezik?"
Olyan nincs! Egyébként is a szerződés megkötéséhez ügyvéd vagy közjegyző közreműködése szükséges!

pepe112112 # 2016.12.05. 04:44

köszönöm szépen ügyvéd úr.

MajorDomus # 2016.12.05. 19:56

Ügyvéd szigorúan ajánlott.

ulaci75 # 2016.12.12. 11:38

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném megkérdezni,hogy tud-e nekem segíteni valaki abban az ügyben,hogy zártkerti ingatlan esetében a szomszéd kötelezhető-e kerítés építésére és a meglévő kerítés mellett a növényzet rendben tartására a kerítés állagának magóvása céljából?

Segítségüket köszönöm!

Bea1 # 2016.12.12. 12:06

Nem kötelezhető.

Ha netán a szomszéd állatot tartana, azt viszont köteles megakadélyozni, hogy átjusson a szomszédba.
Lánccal ezt már nem teheti meg huzamosabban mondjuk egy kutya esetében, hisz az már állatkínzás.

De végső esetben építhet Ön is kerítést, azt a szomszédnak tűrnie kell.

Bea1 # 2016.12.12. 12:08

" a meglévő kerítés mellett a növényzet rendben tartására a kerítés állagának magóvása céljából"

Ha a zártkert még termőföld, akkor igen, ha már kivették, akkor nem.

ulaci75 # 2016.12.16. 14:27

Kedves Bea1!

Segítsen kérem,hogyan kell értelmeznem a válaszát.
Ha az én ingatlanom kivett terület,de az övé szántó,akkor kell-e tisztán tartania a kerítésem közvetlen közelét,hogy a felfutó növényzet ne tegyen benne kárt, vagy sem?

Válaszát előre is köszönöm!

MajorDomus # 2016.12.16. 21:27

Ajánlott.

Denito # 2017.01.17. 17:05

Tisztelt forumozok!

Egy kisse bonyolult helyzet allt elo, amire szeretnek megoldast talalni. Adott egy, meretobol adodoan nem megosztaho, vegyes besorolasu telek, amelynek egyik resze muvelesbol ezeddig nem kivont zartkert, a masik pedig belterulet. Az egyik tulajdonos szeretne eladni vagy elajandekozni az 50 szazalekos tulajdonreszet nem egyenes agi rokonnak. Kerdesem az lenne, hogy eladastol, illetve ajandekozastol fuggetlenul ilyenkor ugyan ugy szukseges, illetve erdemes kivonni muveles alol a telek zartkerti reszet, hiaba van egy helyrajzi szamon vegyes besorolas? Amennyiben igen, akkor mind a kivonashoz, mind az eladashoz, illetve ajandekozashoz kell a masik tulajdonos beleegyezese, igaz? ...esetleg az ajandekozas kivetel lenne ez alol?

Valaszukat elore is koszonom!

Immaculata # 2017.01.17. 17:34

Nem lehet elajándékozni, csak kivonás után.