zártkerti ingatlan adásvétele


drbjozsef # 2017.08.25. 05:25

zolnagy,

2017.01.01-től egységesen adózik minden ingatlan. Ha idén adtad el, akkor az adóbevallásodban sem kell szerepeltetned egyáltalán.

Bea1 # 2017.08.24. 18:31

Nálunk például maradt 3%, ugyanakkor megnövelték a legkisebb beépíthető méretet, így valakinek a telkeire például már nem lehet 3 %-ot se építeni, mert 16 négyzetméterrel a határ alá került.

Bea1 # 2017.08.24. 18:28

Idéntől 5 év, mint minden más ingatlan, jól látja!

Sajnos jövő év végéig vezethetik be az önkormányzatok, valaki már megtette, valaki még nem.

zolnagy # 2017.08.24. 18:02

Kedves Fórumozók!

Művelés alól kivont zártkertet értékesítettem, amit korábban 2011-ben vásároltam. Nem tiszta számomra, hogy szerepeltetnem kell-e az SZJA bevallásban jövőre, vagy sem. Ugyanis tavaly még úgy tudom külön volt szedve a lakóingatlan és a többi 5 ill. 15 évre. Azaz ha ennyi ideig a tulajdonom volt, akkor nem kellett adózni utána. Most viszont azt olvasom a NAV honlapján, hogy megszűnik a megkülönböztetés. Máshol viszont nem ezt olvasom, ill az ügyvéd is azt mondta, hogy adóznunk kell szerinte. Mi az igazság?
Ill még egy dolog. Már nem érint, de érdekel. A művelés alól kivont zártkertnek tényleg 10%-a beépíthető? Vag ez változhat önkormányzatonként?

Köszönöm előre is a segítséget!

MajorDomus # 2017.06.25. 18:20

Kétemeletec ,,gazdasági épületek,, vannak.

Az enyém is!

nonolet # 2017.06.24. 13:00

"Családi ház zártkerten?"

Szemre simán annak LÁTSZIK egy csomó "gazdasági épület".
Ezért KELL a tulajdoni lapot IS megnézni, hogy

  • lakóépület-e

vagy

  • csak gazdasági

Mert hitelnél, CSOK-nál, stb.-nél nagyon nem mindegy.

Ahogy azt is meg kell nézni, hogy

  • szerepel-e a térképen
  • akkora- és olyan alakú-e mint a térképen
  • a légi fotókon van-e változás... 2005-től

"Jelzáloghitel zártkerten?"

Ez sima ügy, miért ne lehetne?

nonolet # 2017.06.24. 12:55

"Az előlegből rendezze le az eladó!"

Ennyi pénzt nem bízunk rá az eladóra előre... ép ésszel.
Szerintem.

Bea1 # 2017.06.24. 04:07

Családi ház zártkerten?

Jelzáloghitel zártkerten?

Az adásvételinek, de már az előszerződésnek is tartalmaznia kell a fizetési feltételeket, lehet, az eladó nem tudja, hogy hogyan lehet hitellel terhelt ingatlant eladni.

Önnek kell majd rendeznie a bank felé a jelzálogot, majd a maradék összeget átutalni az eladónak.

1-1,5%-ot kérnek a bankok "kárpótlásként" ilyen esetekben pluszban.

Éppen az ilyen "mégsem költözök ki" esetek miatt kell ezt a lehetőséget is belefogalmazni a szerződésbe, napi összeggel szankcionálva, amely napi összeg fedezi az Önök szállodai költséget, mondjuk 20 000 ft/nap.

Nem tudom, csak kérdezem, hogy ilyen esetekben (elhúzódó adásvétel) nem lehet-e egy kilakoltatási záradékot szerkeszteni?

MajorDomus # 2017.06.23. 21:46

Az előlegből rendezze le az eladó!

bibababa # 2017.06.23. 09:57

Köszönöm.

Nagyon meg kell gondolni.
Annyi van hogy jön a gyerek gondolom, hogy sok lenne a hitel meg a gyerek. A helyi Önkörmányzatnál dolgozik, nem tudom, hogy kockáztatná az állását is ezért.

lajcsó # 2017.06.23. 09:47

"Találkozott már valaki ilyen esettel ?"
Te se akarj találkozni vele, felejtsd el az egészet!
Ha már az elején kavar az eladó, akkor nem kizárt, hogy később is érhetnek téged meglepetések.

bibababa # 2017.06.23. 08:34

Üdvözlet !

Szeretnék venni egy családi házat. A családi házon a ház áránál kevesebb jelzáloghitel van.
Ezt az eladó nem közölte csak miután ki lett kérve a tulajdoni lap, de több mint egy milliót akart foglalónak (10%), és még ekkor sem közölte hogy van hitel a házon. Ez után lett a tujadoni lap kikérve.
Gyanus volt. A bankkal folyamatban van az ügy, a szerződésben is minden rögzítve lenne, de mi van akkor ha a szerződésben foglaltak szerint nem adja át az ingatlant. A kilakoltatás meddig húzódhat.
Találkozott már valaki ilyen esettel ?

MajorDomus # 2017.06.22. 21:23

Köszönöm(érintett vagyok)

lajcsó # 2017.06.22. 06:52

Így szabadon (hatósági jóváhagyás nélkül) eladható.

MajorDomus # 2017.06.21. 20:27

Szabadon eladható?

lajcsó # 2017.06.19. 21:20

"kivetté minősítés érinti-e a haszonbérleti szerződést,"
A törvény ezt nem nevesíti megszűnési oknak, az viszont tény, hogy a haszonbérlőt törölni fogják a földhasználati nyilvántartásból.

"valamint, hogy a haszonbérlőnek van-e elővásárlási joga."
Neki sincs, meg másnak sincs.

dropi # 2017.06.19. 16:25

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.19. 15:55

Nem és nincs. (Hacsak a szerződéssel nem alapítottak neki.)

dropi # 2017.06.19. 15:18

Kedves Fórumozók!

Adott egy zártkerti ingatlan, amelyre vonatkozóan korábban haszonbérleti szerződést kötött a tulajdonos, ami jelenleg is fennáll (2020ig), azonban időközben zártkerti művelés alól kivetté minősíttette, valamint annak eladása mellett döntött.

A kérdésem az, hogy a kivetté minősítés érinti-e a haszonbérleti szerződést, valamint, hogy a haszonbérlőnek van-e elővásárlási joga.

Segítségeteket előre is köszönöm!

MajorDomus # 2017.05.10. 20:49

Az adózás vak!
Az adóhivatal nem !

drbjozsef # 2017.05.10. 10:46

Valóban, bár adózási szempontból irreleváns. Az legyen az ő gondjuk.

Anita68 # 2017.05.10. 06:56

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Helyzetem az alábbi:
*2015 szeptemberében ajándékozással szereztem egy zártkerti gazdasági épület tulajdonjogát melyet tavaly kivonattunk a művelési ág alól. Az ajándékozási szerződésben az is szerepel, hogy az ingatlanrész forgalmi értékét 4.000 eFt állapítjuk meg, azért került bele az ajándékozási szerződésbe mert ezt az összeget tettem bele az eladott lakásomból felújításra aminek a fejében a férjem nekem ajándékozta a tulajdoni hányadot.
*2017-ben a tulajdoni hányadom értékesítésre került 8.450 eFt értékben, most zajlik a tulajdonostársak lemondatása az elővásárlási jogukról mivel osztatlan közös.
2017-ben belterületi lakóingatlant fogok vásárolni 5.700 eFt értékben, ez nem számít az adózásnál csökkentő tételként? Számlákkal igazolt felújítás nem csökkenti az adóalapot?
Mennyit kell adózni jövőre az ügylet után?
Az új lakás vásárlásakor illetéknél mit fognak figyelembe venni? Mennyi illetéket kell fizetni? Az eladási és vételár közötti különbség 4 %-a?
Számít hogy zártkerti gazdasági épületet adtam el és belterületi lakóingatlant vásárolok?

Várom szíves segítségét!

MajorDomus # 2017.04.04. 21:11

Miért utasitaná vissza?

lajcsó # 2017.04.04. 10:39

"Ha esetleg vissza akarná utasítani a Földhivatal, mire tudna hivatkozni?"
Ilyenről még nem hallottam. Max. arra hivatkozhat, hogy a kérelmet nem írta alá minden tulajdonos.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.04. 09:05

Ingyenes.