zártkerti ingatlan adásvétele


tanyaatya # 2016.02.12. 22:24

Kitől tudok halotti anyakönyvi kivonatot kérni, ha már a házat is lebontották, ahol lakott a bácsi? Nem is merik a rokonságát?

tanyaatya # 2016.02.12. 22:29

Itthon a tértivevénynél nem reklamálhatnak utólag, hogy pl.szabadságon volt ; külföldön tartózkodott... és ezért nem tudta átvenni?

tanyaatya # 2016.02.12. 22:33

...na meg mi számít rendkivüli nehézségnek avagy számottevő késedelemnek....

tanyaatya # 2016.02.12. 22:41

...küldhetnék üres botítékot is, utólag ki bizonyítja a tartalmát??? Ez csak egy fricska megjegyzés a jogalkalmazásunkra.

tibi0420 # 2016.02.13. 07:46

üdv

Kérdésem lenne öntől.
Családi házam mellet lévő,ingatlant amely zárt kertel rendelkezik a tulajdonos és szeretném művelni.
Maga a tulajdonosnak is be kell mennie a földhivatalba vagy csak elég földhasználónak.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.13. 08:10

Nem olyan egyszerű az...

bokros # 2016.02.13. 10:39

tanyaatya.
A földforgalmi tv. hatálya alá tartozó ingatlanok vonatkozásában a megyei földhivatal az ellenőrzési eljárása során bekéri a Ptk. szerint ( vagy egyes esetekben a hegyközségi tv. szerint) elővásárlási joggal rendelkezők hitelt érdemlő kiértesítésének igazolását (tulajdonostárs, ingatlanon álló felépítmény tulajdonos)
Tőlem még a Magyar Állam mint tulajdonostárs értesítésének az igazolását is kérték. De csak egyszer :-)


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

tanyaatya # 2016.02.13. 14:05

Ha egy zártkert művelés alól kivett, s több tulajdonos közül csak egyiktől szeretném megvenni a részét akkor is az " elővásárlási procedúrát " végig kell pofozni?
Mennyivel lesz így egyszerübb az adás-vétel?

Köszönöm válaszát előre is.

tanyaatya # 2016.02.13. 14:07

A szomszédoknak is van elővásárlási joga, őket is ki kell értesíteni, avagy elegendő a kifüggesztés?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.13. 15:07

Ha tényleg kivett, akkor nem tartozik a földforgalmi törvény hatálya alá.

tanyaatya # 2016.02.13. 15:28

Na jó, de az én egyszerű szintemre lefordítva azt jelenti, hogy ha az egyik résztulajdonos megszerzi a többiektől a hozzájárulást és így kérelmezi a kivonást, akkor a bejegyzést követően megvehetem tőle a részét ( pl:40/120-ad )? Sima adás- vételi, és nem kell a többiek hozzájárulása, meg a szomszédnak sem lesz elővásárlási joga? Nem kell kifüggeszteni sem?

Köszönöm a segítséget!

Immaculata # 2016.02.13. 15:37

Tulajdonostársak közötti adásvételi szerződését nem kell kifüggeszteni.

tanyaatya # 2016.02.13. 17:05

...nem vagyok még tulajdonostárs

tanyaatya # 2016.02.13. 21:21

A kérdésem lényege, hogy művelés alól kivett zártkert esetében egy 40/120-ad tulaj KÍVÜLÁLLÓNAK (nem társtulajdonosnak) eladhatja-e ezt a résztulajdonát? Az-az persze, hogy eladhatja, de hogyan?
Ha már nem terheli a földtörvényi mizéria, mennyivel lesz egyszerübb?
Ebben az esetben az adás-vételt már nem kell kiértesíteni, nincs elsöbbségi illetőség se tulajdontárs, se szomszédság felé?

Brigggi # 2016.02.14. 07:23

Üdv!

Nemrégiben vettem egy zártkerti ingatlant, melyet átminősítettek művelés alól kivett területté. A vételkor alá kellett írnom egy papírt mellyel sok feltételt elfogadtam, többek között azt is hogy az ingatlant 5 évig nem adom el. Sajnos az élet úgy hozta, hogy meg kell válnom tőle. A kérdésem a következő: El tudom adni az ingatlant most, hogy át lett minősítve művelés alól kivett zártkerté vagy meg kell várnom az 5 év leteltét?

A válaszokat előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.14. 07:34

Azt is aláírtad, hogy a művelésből nem vonod ki.

G.Gábor # 2016.02.14. 11:06

Tisztelt Szakértők!

Idén január elején lett a nevemre írva egy zártkerti ingatlan.
Az adásvételi szerződésben vállaltam, hogy a föld használatát másnak nem engedem át,
magam használom,melynek során eleget teszek a földhasznosítási kötelezettségnek és
a tulajdonszerzés időpontjától számított 5 évig- a 2013.évi CXXII. tv. 3.bek.-ben meghatározott
esetek kivételével más célra nem hasznosítom.

Megváltozott élethelyzetemnek betudhatóan eladhatom e most ezt az ingatlant mindenféle gond nélkül?Nem ütközik ez semmiféle korlátozásba?

Köszönettel:Gábor

Erzsi54 # 2016.02.21. 00:56

Üdvözlök Mindenkit!
A következő kérdésem lenne: A tulajdoni lapon "Kert és gazdasági épület" megnevezés szerepel. Kb. 1000 m2, a helyrajzi szám kettes számmal kezdődik. Külterületen van. A tulajdonos külföldi állampolgár, csak én intézem az ingatlannal kapcsolatos ügyeket a nyelvi nehézségek miatt. 1997-ben vásárolták az ingatlant melyen egy 40 m2 alapterületű,kétszintes kész ház volt és van jelenleg is. Már megvételkor is tanyaszámmal rendelkezett, de akkor még nem volt közművesítve a terület. (most már van és utcanévvel, számmal rendelkezik)Néhány hónapot tartózkodnak itt a tulajdonosok, akik már elég idősek. Valószínű, hogy 1-2 év múlva eladásra kerül.
Nem tudom, hogy ez egyáltalán zártkertnek minősül-e?(a tulajdoni lapon csak kertnek nevezik) Érdemes-e átminősíttetni? Külföldinek is ingyenes-e a procedura, vagy ha nem akkor mennyibe kerül? Nem okoz-e gondot az átminősítésnél a ház mérete? Van-e valami amire felhívnák a figyelmem?
Köszönöm a válaszukat.

lajcsó # 2016.02.21. 08:21

"Nem tudom, hogy ez egyáltalán zártkertnek minősül-e?"
A "zártkert" minősítés szerepel a tulajdoni lapon!
Bal felső sarokban a település neve alatt.

Erzsi54 # 2016.02.23. 22:39

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Most tudtam megnézni a tulajdoni lapot és a bal felső sarokban "zártkert" megnevezés szerepel.
Így a kérdéseim továbbra is élnek. Megköszönném, ha tudna válaszolni nekem.
Üdvözlettel:Erzsi54

holdleány7 # 2016.02.25. 11:52

Tiszlelt Szakértők, érdeklődnék hogy hogyan lehet megoldani azt ha egyik tulajdonos nem járul hozzá a művelési ágból való kivonáshoz?
Ha nem ír alé, akkor is miénk lesz e a ház?

Egy zárkerti ingatlanról van szó, egy HRSZ on van több telek.
Válaszukat előre is köszönöm

vondra # 2016.02.26. 09:54

Tisztelt Forumozok!

Érdeklődnék hogy külterületi ingatlant (nem zártkert) is kilehet vonni a földforgalmi törvény alól.
Ha jól tudom 400 nm ig ingyenesen (vagy nem?). Ez a 400 nm tulajdonosonként érvényes? Tehát kettőnk nevén lévő 605 nm -es ingatlant kilehet vonni földvédelmi járulékmentesen?

Mik az egyéb költségek egy ilyen kivonás/átminősítés esetén?

Előre is köszönöm a segítséget.

BV201 # 2016.02.26. 19:14

Üdvözlet! Zártkert adás-vétel esetén vevőként mi a teendőm? November elején vásároltam egy zártkertet, kifüggesztés megvolt, elővásárlási joggal nem élt senki, -négy hónap után- egy hete megkaptam a „helyi földbizottságként eljáró szervjóváhagyását ajánlott levélben. Az ügyvédem sajnos nincs a helyzet magaslatán, nem tudja megmondani milyen stádiumban vagyunk, ezért nekem kell kézbe vennem a dolgot. Kérdésem: Mire várunk még? Van esetleg még valami procedúra amire várni kell, tennem kell-e nekem valamit mint vevő? Kérelmeznem kell-e még valamit? Ha igen, mi van még hátra és mennyi idő még kb., mire a telek a nevemre kerülhet? Egyáltalán hogyan tovább? Hogyan működik a folyamat?
A válaszokat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.26. 21:18

Be kellene adni a bejegyzési kérelmet.

lajcsó # 2016.02.27. 12:09

"Kérdésem: Mire várunk még?"
A Megyei Kormányhivatal jóváhagyására!!!
"Van esetleg még valami procedúra amire várni kell, tennem kell-e nekem valamit mint vevő? Kérelmeznem kell-e még valamit?"
Nem kell semmit tenned, megy minden a maga útján!
"mennyi idő még kb., mire a telek a nevemre kerülhet"
Kb. 2-3 hónap.